לחלום ולגלות משמעות

 לחלום ולגלות משמעות

 "אנשים אחרים רואים דברים ואומרים למה,  אבל אני חולם דברים ואומר למה לא?"ברנרד שאו.

החלומות הם חלק בלתי נפרד מחיינו, כמו יתר הדברים שאנחנו חווים, אך לרוע המזל לרבים מאיתנו יש נטייה להתעלם מחשיבותם ומהתפקיד שלהם בחיינו.

כולנו חולמים, גם אלה הטוענים שמעולם לא חלמו. ההבדל בין החלמָן לבין זה שטוען שאינו חולם הוא היכולת לזכור את החלומות.

אנו ישנים כשליש מהיממה, ובחישוב פשוט ניתן להבין שהחלימה תופסת מקום די מרכזי בשינה ובחיינו, לכן כדאי ומומלץ לבדוק וללמוד איך נוכל להיעזר בהבנת החלומות, איך הם משליכים על התנהלות חיינו, ומה ניתן לעשות בעזרתם כדי למנף ולהעצים את עצמנו.

בתפקידי כמנחה להבנת החלומות, אני מאמינה ויודעת שהחלומות הם שדרים אישיים  ביותר מעצמנו אל עצמנו, ולכן האדם המתאים ביותר לפרשם ולהבינם הוא בעל החלום עצמו. לכן כשאני מפרשת חלום של מישהו אחר אני לא כופה על החולם את צירופי המושגים שלי על משמעות החלום, אלא בודקת את משמעות הסימבול לחולם עצמו. לדוגמא אם החולם מספר שחלם על אימו, אבדוק מה אימו מסמלת במציאות חייו והפירוש של החלום יקבל כיוון אישי וייחודי לחולם.

 מה אומרים החלומות וכיצד נוכל להיעזר בעבודה עם חלומות כדי לפתור בעיות שמטרידות אותנו?

 כבר ציינתי שהחלומות הם שגר  מעצמנו (הלא מודע) לעצמנו (המודע). החלק הלא מודע בחיינו הערים הוא למעשה מאגר עצום של פוטנציאל חוכמה וידע, מעין ספריה גדולה של עצמנו שאין אנו מודעים לקיומה,

אנו משתמשים בחלק קטן מאוד ממנה למרות שהיא בפועל מנהלת את חיינו. דומה הדבר לאדם שמתוך כל גופו יתרגל להשתמש ולהזיז רק את הזרת שלו בלבד.

החלומות  למעשה באים מאותה ספריה סמויה והופכים את השגר לגשר

בין הלא מודע למודע, וכך המסרים מנחים אותנו בצורה חכמה בחיינו הערים.

כשאנו זוכרים את החלום ויודעים לפרש אותו, הוא יכול להיות מקור להדרכה בכל תחומי החיים למשל כשאנו נמצאים בצומת דרכים ומתלבטים בדרך שנבחר, כשעולים חרדות ופחדים החלומות יכולים לעזור להתמודד איתם. אחת התופעות היותר מוכרות הוא פחד משינויים. אנשים לעיתים מעדיפים להישאר במוכר גם אם זה לא לטובת התפתחותם, חלומות

מציבים מראָה לחולם, ואז החלום עשוי להפוך לסיוט כדי לעורר את החולם לפעולה.

חלומות יכולים להזהיר מפני מחלות לפני שהן מתבטאות בגוף הפיסי, חלומות יכולים לנבא, לרפא, להעניק כוחות,  לעזור לנו לפתוח ולסגור מעגלים בחיים, לבטא יצירתיות,  ממציאים ויוצרים שאבו את השראתם מחלומות שחלמו.

 אני מניחה שאם את/ה מטפל/ת הוליסטי , מנחה קבוצות, או סתם חולם סקרן בוודאי תשאל את עצמך למה כדאי ללמוד פענוח חלומות ? איך זה ישרת אותי?

הקורס לפענוח חלומות מקנה כלים מעשיים כיצד למצות את המיטב מחלומותיך או מחלומות מטופליך או תלמידיך..

נלמד לזכור חלומות (הדגרת חלום) נלמד מה זו תפיסה הוליסטית, סימבולים ומשמעותם ב"פאזל" החלום, משמעות צבעים, מספרים בחלומות, מה זה חלום צלול ואיך ניתן לרתום את משמעות החלום למינוף  מציאות חיינו בתחומים מגוונים- זוגיות, התפתחות אישית, הצלחה, מערכות יחסים ועוד.

 הקורס חוויתי מאוד, מגוון מעניין אני משלבת התנסויות  בעבודה עם סימבולים (דמיון מודרך), קלפי מסרים, מדיטציה, תנועה ומוסיקה.

 קארל יונג אמר: "עד שלא תהפוך את התת מודע למודע הוא ינהל את חייך …ותקרא לזה גורל"

 חלי טלמור

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ