בין מגע, עיסוי, ריפוי ואהבה
7 בינואר 2015
לשחק את משחק החיים
9 בינואר 2015

ליהנות מהדרך

ליהנות מהדרך / אסף ליברמן

אני מתחבר מאוד למאמר משחק החיים זהו בעיני תמצית החיים ההבנה (המלאה! לא רק המנטלית) שאין לנו פה שום ייעוד אלא חיפוש הייעוד הוא הייעוד אין מטרה לחיים, החיים עצמם הם המטרה אין שום תוכלת להרגיש טוב או רע, שמח או עצוב, מסוגל או מפחד, עצם ההרגשה היא החיים והחיים תמיד בתנועה אף פעם לא עוצרים לפעמים הכיוון הוא למעלה ולפעמים למטה אין דבר כזה קו ישר כמו שבודקים במוניטור רפואי את הדפיקות לב קו סימטרי ללא תנועה בעצם אומר מוות. 

דוגמא נוספת היא שמים צחים שעומדים ללא תנועה נהפכים לעבשים ולביצה ולעומתם מים זורמים נשארים מתוקים. בלימודי קבלה שהייתי בשנה שעברה המורה שם אמר משפט שנחרט לי בלב ובראש החיים זה כמו נגינה שמופקת מגיטרה מנגנים בהרמוניה עד שאחד המיתרים יוצא מכיוון ואז מכוונים אותו וממשיכים לנגן בהרמוניה וזה חוזר על עצמו כל הזמן כל אחד יוצר מנגינה אחרת וזוהי בעצם מנגינת חייו. 

 כל מה שאנחנו שואפים לעצמנו בחיים, כל ההאכזבות, כל הנצחונות, האהבות שום דבר אינו נצחי   אני כל הזמן חושב על הבעיות שיש לי ולפעמים הרצון שלי חזק לפתור אותם וכמה שיותר מהר! אם אני נמנע מלפתור אותם אני מתאכזב מעצמי ובונה לעצמי סיפור (אשליה) פעם אני דחיין פעם אני דעתן פעם אני מוכן לעשות דברים רק בדרך שלי ואין סוף בדיות ותכונות כאלה שאני מנכס לעצמי האמת היא, שאני כל אלה.

 האמת היותר גדולה היא שאני הכל.

 כל רגע אני יכול לברוא את עצמי מחדש איך שאני רוצה.

 אנחנו נקשרים לסיפור מסוים וכובלים את עצמנו אליו אך במציאות הכל אפשרי לנו, נכון, יש דברים שבאים לנו יותר בקלות ויש דברים שיותר קשה לנו לעשות אך גם זה מבחירה, בסופו של דבר הכל אפשרי השאלה היא כמה אנחנו מאמינים בעצמנו ומוכנים להשקיע .

לאחרונה אני מוצא את עצמי יותר בנחת עם הבעיות שלי  והמטרות שהצבתי לעצמי נפלה עלי מין הבנה שבהתחלה הוציאה לי את כל הרוח מהמפרשים שהרי אם הכל שטויות ואין באמת מטרה והכל הבל הבלים מה הטעם לרדוף אחרי משהו? הרי אחרי שאני ישיג אותו אני אמצא מטרה אחרת שונה או יותר גדולה ואופ מעגל הקסמים מתחיל מחדש. הנחת מגיע משינוי נקודת מבט במקום מה הטעם? ישנו איזה כייף לי לרצות את הדבר הזה אני לא ממהר להשיג אותו אני מבין שכשאני ישיג אותו או אפילו כבר קצת לפני יהיו לי כבר מטרות אחרות, אני נהנה מהדרך אליו אני מרגיש את הפחדים שמלווים אותי בדרך ואלא מאפשרים לי להתגבר עליהם ולהרגיש אומץ והצלחה  וזוהי בעצם משמעות החיים לא רק המילוי בסוף, אם השגתי את הדבר או לא אלא להינות מהדרך למילוי מהעליות ומהירידות, הבעיות נהפכות לאתגרים ומשוב לצמיחה, והשמחה והטוב מופיעים לעיתים תכופות יותר ויותר וגם שמרגיש שחשוך, עצוב ובודד זה בסדר אני נותן לזה להיות זה חלק בלתי נפרד מהמשחק הזה שמאפשר את כל השאר.