לימודי דיקור סיני

קורס דיקור עץ חיים – קצר

לימודי דיקור סיני קבלי – שנת לימודים אחת – אונליין.
מסלול ייחודי להכשרת מטפלים ברפואה סינית קבלית.
שנת לימודים אחת ויש לך תעודת הסמכה בדיקור עץ חיים.
לימודי רפואה סינית בשיטת לוסקי. מקצוע מבוקש בכל העולם.
התעודה מוכרת על ידי הלשכה למקצועות בריאות משלימים.
ארגון הגג לרפואה משלימה.

מה זה לימודי רפואה סינית בלוסקי?

מהי רפואה סינית?
רפואה סינית הוא חכמה עתיקה בת 5000 שנה. רפואה סינית מקלה משמעותית על כאבים מסוגים שונים, וחוסך למטופל שימוש בתרופות מיותרות, וכן את תופעות הלוואי הנובעות מנטילה קבועה של משככי כאבים. רפואה סינית היא שיטת טיפול אופיינית לרובד הגופני. דרך דיקור ניתן לאמן ולתרגל את היכולת לקבוע יעדים ולממשם. ברפואה הסינית, דיקור הוא טיפול עיקרי בכל מחלה שמלווה בכאב. אקופונקטורה (מלטינית: acus = מחט, pungere = לדקור) (רפואה סינית) היא שיטה סינית שבה מחדירים מחטים דקות מאוד לנקודות שונות בגוף במטרה לגרות נקודה מסוימת בגוף. גירוי זה גורם לתגובה פיזיולוגית רצויה של הגוף וזו פותחת חסימות אנרגטיות בגוף. הרפואה הסינית מדברת על מסלולי אנרגיה שונים בגוף (מרידיאנים), שדרכם זורמת אנרגיית חיים, המכונה צ'י (הרצון החופשי), המגיעה לכל איבר ואיבר בגוף, מזינה אותו ומגוננת עליו כדרך שעושה המערכת החיסונית. הייחודיות של "דיקור עץ חיים" הוא הפשטות שלו. רק 32 נקודות דיקור והפילוסופיה היא פילוסופיה קבלית ולא פילוסופיה סינית. בכל אופן משתמשים ביידע הטכני לדיקור על פי התורה הסינית. חכם יותר ויעיל יותר גם ברמה הטיפולית.

הנושאים העיקריים הנלמדים בקורס רפואה סינית עץ חיים?
– אנטומיה של הנפש
– קבוצת התפתחות ומסע חוויה
– הילינג רוחני 
– מסלולי האנרגיה בגוף
– קשר נקודות דיקור ואינטליגנציות
– נקודות הדיקור על פי עץ חיים
– אופי ואיכות הדיקור
– תפקידי נקודות הדיקור הבסיסיים בעץ חיים
– איתור נקודות הדיקור ודיקור מעשי
– קשרי גוף נפש. קשר איברים וערכי חיים
– יחסי מטפל מטופל – קליניקה, פרקטיקום

לימודי רפואה סינית

תוכנית לימודים מרתקת

הנושאים הנלמדים בקורס דיקור עץ חיים?
– אנטומיה של הנפש
– 32 האינטליגנציות 
– קשר נקודות דיקור ואינטליגנציות
– נקודות הדיקור על פי עץ חיים
– אופי ואיכות הדיקור
– תפקידי נקודות הדיקור הבסיסיים בעץ חיים
– איתור נקודות הדיקור ודיקור מעשי
– קשרי גוף נפש. קשר איברים וערכי חיים.
– יחסי מטפל מטופל – קליניקה, פרקטיקום.

משך לימודי דיקור סיני קבלי?
שישה קורסים –
שנת לימודים אחת ויש לך הסמכה בדיקור עץ חיים.
1. אנטומיה של הנפש, בסיס תאורטי 
2. קורס דיקור עץ חיים מעשי 
3 . 32 האינטליגנציות
5. תרופות לוסקי
6. שפות מרובות

 

קריירה, עבודה אחרי הלימודים בדיקור

דמיין אותך בתעסוקה מלאה מיד אחרי הלימודים. מגשים את החלום, מצליח יותר ובקלות.

כבר מסיום השנה הראשונה ללימודים, סטודנטים במכללה עוסקים במגוון עבודות, המכללה מפנה סטודנטים לארגונים ומוסדות ומסייעת במציאת עבודה.

מה הכי הולך?
* עבודה בקופת חולים ומערכת הבריאות ברפלקסולוגיה, דיקור ופרחי באך.
* עבודה בגני ילדים בפיתוח אינטליגנציות באמצעות אמנויות
* עבודה בבתי ספר, במתנסים, בצהרונים, בחוגים פרטיים כמדריך חינוכי לפיתוח אינטליגנציות באמצעות תרפיה באמנות.
* עבודה בארגונים, במוסדות וחברות עסקיות בחלקת משאבי אנוש, בהשמה  של עובדים באמצעות מבחני אינטליגנציה i32 הייחודיים.
* פתיחת קליניקה לדיקור סיני עץ חיים לאבחון ולפיתוח אינטליגנציות אצל ילדים ונוער, וכן טיפולי פסיכותרפיה לטיפול זוגי ומשפחתי לטיפול במחלות וכאב.
* פתיחת חוגים פרטיים לפיתוח אינטליגנציות באמצעות אמנויות
*  הנחיית קבוצות לימוד – יצירתיות מודעת. חוג שבועי.

תוכנית לימודים מוכרת יוצאת מהכלל

מה עושה את מכללת לוסקי ליוצאת מן הכלל עבורך בדיקור?
– אנחנו מעסיקים את המורים הטובים ביותר במקצועות דיקור בשבילך. עובדה!!
– שכר הלימוד בלוסקי הוא המשתלם ביותר, עם עלות התועלת הטובה ביותר. בדוק!
– תוכניות הלימודים שלנו מרוכזות ומזוקקות – חוסך לך זמן וחוסך לך הרבה כסף.
– אנחנו נותנים לך תעודה מוכרת על ידי הלשכה למקצועות בריאות משלימים ומועצת ההסמכה הארצית. מוכר !!!
– אנחנו נותנים לך תעודת סטודנט מטעם ארגון הסטודנטים הארצי, כמו כל הסטודנטים בארץ. מוכר!
– התעודה המוכרת שלך מרחיבה את אפשרויות התעסוקה שלך באופן דרמתי.
– הלימודים בלוסקי משלבים גישות מהמזרח, מסין, דיקור, רפלקסולוגיה, פרחי באך, ידע שמגיע מהודו, יהדות, קבלה ומדע מתקדם – שילוב מנצח.
– אנחנו נלמד אותך איך לתרגם את הידע שלך לעסק מניב שיביא לך תמורה כל החיים, לך ולמשפחה שלך.

למה כדאי לך ללמוד במכללת לוסקי דיקור?
– הלימודים בלוסקי מכשירים אותך להיות בקבוצת המטפלים הטובים ביותר בישראל.
– הלימודים בלוסקי יעניקו לך 32 שערי הצלחה – 32 אינטליגנציות – 32 ערכי חיים חיוביים.
– מסלול ההכשרה למקצוע טיפולי בלוסקי, כולל טיפול בבעיות האישיות שלך.
– התעודה של לוסקי מקנה לך נקודות זכות 30 עד 90 נקודות מתוך 120 להמשך לימודים אקדמאים לתואר BA בארץ ובחול.
– בכיתה אנחנו נפגיש אותך עם חברים חדשים, סביבה תומכת ואוהדת, אנשים מדהימים כמוך,
– החברים בכיתה יהיו הקבוצה התומכת שלך לכל החיים.
– כאשר הלימודים בלוסקי יתחילו מבחינתך זה יהיה קסם, תוכנית הלימודים תרתק אותך.
– החברים מהכיתה יהיו המשפחה השנייה שלך.
– נעבור ביחד שינוי איכותי, כדי להיות בני אדם טובים יותר שרואים רק אור בחיים.
– אנחנו נוביל אותך יד ביד עד להצלחה האישית שלך במקצוע הטיפולי שעליו חלמת.

גם לי יש 32 אינטליגנציות

מה הבוגרים כותבים לנו

"נפתחו לי התאים הכי אפורים בלב...מצאתי פה המון. מצאתי פה קודם כל את עצמי, מצאתי חברים ומצאתי מורה לחיים"

דורית דויטש

"את הדרך כאן התחלתי כמישהי שחיפשה מסלול התפתחות אישית. אני מרגישה שהתברכתי ללמוד את שיטת לוסקי, וקיבלתי את הכלים לעזור לאנשים "

יולי ביילין

מה כותבים עלינו סטודנטים

מה כותבים לנו בוגרים

תמונות חוויה

תמונות מדברות

ד"ר דני לוסקי בראיונות טלויזיה ערוץ 2 וערוץ 10

להגשים את כל החלומות שלך

במהלך הלימודים, בכל קורס תקבל כלים והכשרה קלינית מעשית. בסוף הלימודים תחווה פרקטיקום יוצא מהכלל שיהפוך אותך למטפל עם ניסיון מעשי.
בסיום הלימודים תוכל להקים את הקליניקה שלך ולהיות היוצר שלה ולהגשים את כל החלומות שלך.

מהו דיקור סיני?
דיקור סיני היא שיטת טיפול אופיינית לרובד הגופני. דרך דיקור ניתן לאמן ולתרגל את היכולת לקבוע יעדים ולממשם. ב רפואה הסינית, דיקור הוא טיפול עיקרי בכל מחלה שמלווה בכאב.
אקופונקטורה(דיקור סיני) היא שיטה סינית שבה מחדירים מחטים דקות מאוד לנקודות שונות בגוף במטרה לגרות נקודה מסוימת בגוף. גירוי זה גורם לתגובה פיזיולוגית רצויה של הגוף וזו פותחת חסימות אנרגטיות בגוף.
הרפואה הסינית מדברת על מסלולי אנרגיה שונים בגוף (מרידיאנים), שדרכם זורמת אנרגיית חיים, המכונה צ'י (הרצון החופשי), המגיעה לכל איבר ואיבר בגוף, מזינה אותו ומגוננת עליו כדרך שעושה המערכת החיסונית (פרלה 2000).
כאשר נוצרת חסימה בזרימת הצ'י מסיבות שונות – נוצר הכאב. אם מדובר בחסימה פתאומית, ייווצר כאב חד וחזק מאוד. במצב של חסימה כרונית הדרגתית – הכאב יהיה חזק פחות, אך ממושך יותר. השחרור של החסימות נעשה בדיקור או לחיצה על נקודות מפתח לאורך המרידיאנים (ערוצי אנרגיה). בשלב הבא, האנרגיה שבה לזרום בחופשיות ובצורה הרמונית ונעלם הכאב. לחיצה או דיקור של נקודה בין האגודל לאצבע, למשל, יכולה לשחרר חסימות בזרימה האנרגטית לראש, וכתוצאה מכך להקל בצורה משמעותית על כאבי ראש, סינוסיטיס, כאבי שיניים ועוד. המחטים מקלות על כאבים, כי הדיקור גורם לגוף לשחרר אנדורפינים (אנדורפין הוא הורמון שמסייע לשיכוך כאבים). לפיכך, הדיקור הסיני נחשב יעיל בטיפול בכאבי גב, מיגרנות וכאבי ראש, כאבי מחזור, כאבי פרקים ועוד. תחום ההקלה על כאבים בדיקור סיני נחקר בשנים האחרונות יותר ויותר (לוי 2006)[1]. בבדיקה השוואתית של כמה מחקרים בנושא מתברר כי הדיקור הסיני מקל על כאבים ביעילות של עד 90 אחוז מהמקרים. הנתונים למחקר הזה נאספו בגרמניה מרבבות משתתפים. בגוף האדם אותרו 400 נקודות המתאימות לדיקור. כאשר מחדירים מחט לנקודה מסוימת בגוף מגרים את המוח כדי שיפריש אנדורפין. הדיקור פותח חסימות אנרגטיות בגוף ומקל על מחושים ממוקדים על ידי פתיחת החסימות. על פי הרפואה הסינית, בגוף ישנם 12 מרדיאנים שהם בעצם מסלולי אנרגיה על גבי הגוף עליהם ממוקמות נקודות הדיקור. (פרלה 2000). דיקור מקל משמעותית על כאבים מסוגים שונים, וחוסך למטופל שימוש בתרופות מיותרות, וכן את תופעות הלוואי הנובעות מנטילה קבועה של משככי כאבים (לוי 2006).
הרפואה המשולבת, היא רפואה המשלבת שיטות טיפול מכל אחד מארבעת הרבדים המרכיבים את האדם השלם, היכולת לקבוע יעדים ולממשם נמנעת ממטופלים בשל כאבי גוף. הקלה או מניעת הכאב דרך דיקור מסייעים באופן משמעותי לשכלול היכולות (אינטליגנציות) ברובד הגופני. במצב של הקלה ותפקוד גופני טוב, יכול אדם לקבוע יעדים, ואף לממשם (לוסקי 2005).


מה היא רפואה סינית? מה היא רפואה הסינית מסורתית?
רפואה הסינית מסורתית (TCM) היא מערכת של טיפול רפואי ראשוני הכוללת דיקור, צמחי מרפא סיני, עיסוי מתקנת (anmo טווינא), פעילות גופנית וטיפול נשימה (כגון צ'יגונג), ודיאטה וייעוץ באורח חיים. בישראל, הצורות הפופולריות ביותר של טיפול רפואי TCM הן דיקור וצמחי מרפא סיני. יש רפואה הסינית מסורתית היסטוריה רצופה של פיתוח בסין ובחלקים אחרים של מזרח אסיה מלפני אלפי שנים. התכונה העיקרית של TCM המודרני היא ההנחה שבריאות טובה מסתמכת על השיקום ותחזוקה של הרמוניה, איזון וכדי בודד. TCM נוקט בגישה הוליסטית להבנת תהליכי תפקוד ומחלה רגילים ומתמקד באותה מידה במניעה של מחלה כפי שהיא עושה בטיפול.


מהו צ'י וכיצד הוא משפיע על הגוף?
כאשר הגוף בריא, שפע של צ'י או "אנרגיית חיים", זורם במרידיאנים של הגוף (רשת של ערוצים בלתי נראים דרך הגוף). אם זרימת הצ'י במרידיאנים נחסמה או שיש אספקה ​​מספקת של צ'י, אז הגוף לא מצליח לשמור על הרמוניה, איזון וסדר, ויש חשש למחלות. זה יכול להיגרם מלחץ, עומס יתר בעבודה, תזונה לקויה, מזג אוויר ותנאי סביבה, וגורמים אחרים של סגנון חיים והופך להיות ברור למתרגלי TCM באמצעות סימני זיהוי של תפקוד לקוי של גוף.  מטפלים ברפואה סינית מסורתית –  TCM מסתכלים בזהירות על סימנים של בריאות ותפקוד לקוי של אלה, תוך תשומת לב מיוחדת לא רק למצב ההצגה, אלא גם את ההיסטוריה הרפואית, הסטוריה כללית, הדופק והלשון.


קבלת החלטות לטיפול TCM
עקרונות הערכה קלינית, אבחון, וטיפול מבוססים על המסגרות התיאורטיות של TCM המבקש לזהות דפוסי סימפטום הבסיסיים המצביעים על אופן שבו הגוף לא מתפקד. במצב הבסיסי טיפול ממוקד כמו גם לטיפול בתסמינים המוכרים. אסטרטגיות קבלת החלטות קליניות וניהול המטופל גם מושפעות מגישות עכשוויות במערב לטיפול רפואי, ובכלל זה נהלי בקרת זיהומים ואינטראקציות ידועות של תרופות צמחיות עם תרופות וחומרים טיפוליים אחרים.
טיפולי TCM עובדים על בסיס נוסחות אישיות לכל מטופל.
רפואה סינית מסורתית (TCM) היא שיטת ריפוי טבעית שהייתה בשימוש במשך אלפי שנים. TCM עדיין בשימוש היום במרפאות ובבתי חולים בכל רחבי סין ורוב אסיה משתמש בה כשיטה רפואית ראשונית. הגישה היא הוליסטית מתוך אמונה כי לכל גוף יכולת מולדת להתגבר על כל מחלה באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא, ושיטות טיפול אחרות. רפואה הסינית עובדת כדי לשחזר את ההרמוניה ואיזון אנרגטי לגוף אשר מגרה ריפוי טבעי ומקדמת את בריאות הגוף והנפש.


מהו דיקור סיני?
דיקור הוא אחד הטיפולים העיקריים המשמשים בפרקטיקה של רפואה הסינית מסורתית. על פי הרפואה הסינית, דיקור סיני מקדם את יכולות ריפוי של הגוף על ידי ויסות זרימת הצ'י (אנרגיית חיים חיונית בגוף, מבוטא "צ'י") על ידי החדרת מחטים דקות מאוד לנקודות ספציפיות בגוף. במשך שנים רבות, TCM יש מיפה את זרימת הצ'י בגוף דרך מערכת המרידיאנים. כל אחד מ12 המרידיאנים העיקריים מתחבר לאיבר אחד ספציפי, או קבוצה של איברים, ששולטים בתפקודי גוף מסוימים. תוצאות מחלה כאשר צ'י stagnates או חסום, מעט מדי, או יותר מדי, שלו. כאשר האנרגיה זורמת בחופשיות, הבריאות משוחזרת.


מה דיקור סיני – אקופונקטורה עושה?
כל אדם הוא שונה. במהלך החדרת מחטים, חלק מאנשים לא מרגישים כלום, בעוד שאחרים חווים צביטה מהירה, שיכולה להיות מלווה בעקצוץ, חוסר תחושה, כבדות או חום. שלא כמו מחטים תת עורי המשמשים לזריקות. מחטי דיקור הן מוצקות, דקים, ולכן אינן גורמות כאב. מחטים בדרך כלל נשארים במקום במשך 15-40 דקות. במהלך פגישת דיקור. אנשים לעתים קרובות מתארים תחושה של שלווה ורגיעה. בסופו של מפגש, דיקור סיני – אקופונקטורה מסירים במהירות את מחטים. מיד מרגישים הקלה בתסמינים, וגם בימים הבאים אחרי טיפול. לתלונות מורכבות, ארוכי שנים, נדרש טיפול יותר מפעם אחת. 


מה זה כוסות רוח?
כוסות רוח היא טכניקה עתיקה שכוללת הצבת צנצנות על העור, שאיבה החוצה של האוויר ויצירת ואקום. הרקמה הבסיסית עולה, או נשאבת חלקית לתוך הכוס. המטרה של כוסות רוח היא לשפר את זרימת הדם, להקל על כאב, להסיר "חום," ולמשוך רעלים מרקמות הגוף. בדרך כלל אנשים מרגישים תחושה חזקה באזור של הכוס ושלעתים קרובות מרגישים טוב ומרגיע את כאבי השרירים. כוסות בדרך כלל נשארים במקום במשך 5-20 דקות. כוסות רוח גורמות לעור להאדים, כחול או סגול באופן זמני, במיוחד אם יש חסימה אנרגטית בכוסות. שינוי צבע העור עשוי להימשך בין כמה ימים לכמה שבועות. זה לעתים קרובות נותן תוצאות טובות לחולים בשפעת, הצטננות, כאבי גב, כאבי שרירים, מחלות עור מגרדים, אלרגיות, חום, כאבים ומכאובים אדומים. לקבלת מידע נוסף על כוסות רוח לחץ כאן. 


MOXABUSTION (מוקסה)
MoxaUsing Moxabustion (Moxa ברפואה הסינית המסורתית הוא מנהג נפוץ. טכניקה זו כרוכה שריפת העשב ידוע כלענת מרחק בטוח מהעור כדי לחמם נקודת דיקור. צמח Moxa, בסינית נקרא Ai יה והוא עשוי מהצמר של צמח הלענה. מוקסה יוצרת תחושה נוחה של חום. זה עוזר לחמם את המרידיאנים, פותח ערוצים, מסדיר צ'י וזרימת דם בגוף, מגרש קר ורטיבות ומחמם את הרחם. ישנן צורות רבות של מוקסה. זה יכול להיות מקל, המשמש על גבי מחט או בשימוש בconjuntion עם ג'ינג'ר או קערת מוקסה. מוקסה היא יאנג בטבע, והוא משמש בעיקר לכן כדי לשחזר תנאי יאנג לקויים. חלק מההפרעות העיקריות שטופלו בMoxa כולל; אסטמה, שלשול, כאבים ראומטיים, כאבי בטן, הקאות, הפרעות מסוימות גינקולוגית (זה משמש לעתים קרובות כדי לשפר את הפוריות), וכל סוג של כאב בשל הקור או מחסור. באימון שלי אני מראה לעתים קרובות מטופלים שלי, שאני חושב שאפיק תועלת ממוקסה, איך להשתמש בו בעצמם, כך שניתן לשמור על הטיפול שלהם בבית. לקבלת מידע נוסף על Moxa לחץ כאן.


ELECTRO-אקופונקטורה
אלקטרו דיקור דומה לדיקור הסיני מסורתי אלא שלאחר המחטים מוחדרות, הם מחוברים למכשיר שמייצר פולסים חשמליים רציפים. הוא משמש לעתים קרובות לטיפול בכאב ולהרגעת מתח שרירים, כמו גם כדי לספק גירוי נוסף לנקודות ספציפיות. התחושה היא נוחה ורוב החולים מוצאים את זה כמרגיע. 


צמחי מרפא סיניים
רפואת צמחים היא השימוש בצמחים, פרחים ומינרלים לריפוי. צמחי מרפא בעלי תכונות ומאפיינים שונים כדי למקד את ההיבטים השונים של מחלה. עשבי תיבול מסווגים כחמים או קר, מריר או מתוק, ועוד. כאשר המחלה קשורה בחימום יתר, עשבי תיבול לקירור מתאימים. כדוגמא, ההצטננות עשויים להיות סימני חום, ליחה צהובה וכאב גרון. נוסחת העשב תכלול עשבי תיבול של קרים יותר כדי לנקות את החום. מדוגמא פשוטה זו, ניתן לראות כיצד צמחי מרפא מותאמים במיוחד לצרכים האישיים של כל מטופל. עשבי תיבול באים בצורות רבות,  גלולות ותה עממי.  צמחי מרפא סיניים יכולים להיות מאוד מועילים עבור מגוון רחב של בעיות, כמו גם כדי לשמור על בריאות כללית. 

כל הזכויות שמורות למכללת לוסקי ©  טלפון:  1800-33-99-66   louskycollege@gmail.com