טיפול גוף נפש במסגרת קורס הילינג רוחני קבלי

הגוף אינו קיים כיחידה נפרדת, הגוף הוא ביטוי של הנפש. גוף נפש הם יחידה אחת. בני אדם מתייחסים לגוף האדם בנפרד מסיבות של נוחות. הגוף הוא תבנית שיש בה ימין ושמאל, חגורות הקושרות את הגוף לרוחב ואיברים לאורך. הגוף מספר סיפורים דרך פעימות, קרקוע, מיקוד, נשימה, החזקה, תנועה, קשרי יחסים בין האיברים. הגוף מדבר ב"מה" ו"איך"

כדי לאבחן עצב דרך הגוף יש לפעול מתוך מודעות, יש להיות נוכחים בגוף ובמחשבה, יש להפעיל מידה רבה של סקרנות ויש לסמוך על החוויה. העבודה עם הגוף היא עבודה תהליכים ואינה מסתיימת בנקודת זמן. על כן עבודה בגוף יכולה להשפיע לאחר זמן מה כפי שתהליך מתקיים. שפת הגוף מקושרת לתהליכים חברתיים ותרבותיים בעוד תנוחות הגוף או ההבעה של הגוף מקושרת לתהליכים חינוכיים, ותפיסות עולם. כל תהליך נפשי נרשם בשרירי הגוף ובאריזה שלו. בגוף מתקיים עקרון הולוגרמה, כל חלק בגוף משקף את הגוף כולו.

החיים הם תנועה ושינוי קבוע. גם ברובד הפיסי קיימת תנועה ושינוי שתתבטא בכל אחד מהתאים בגוף, ברובד הרגשי אנחנו נבחין בתנועה זורמת יותר של הנוזלים בגוף. ברובד השכלי מתקבלת תנועה גדולה יותר של יסוד האש. ברובד הרוחני התנועה לגמרי משוחררת כי היא מתרחשת ביסוד האוויר.

כל חוויה שאדם עובר נרשמת בגוף. חוויות טראומטיות יוצרות התכווצויות שרירים ומועברות כזיכרון החוויות בגוף. על פי מרק רייך וקן דירטוולד (1992) הזיכרון הטראומטי הופך ל"שריון". השריון הוא כמו מנגנוני ההגנה בגישה הפסיכולוגית. השריון מבטא את התוצאה של האיכויות בגוף – יציבה ותנועה. השריון יופיע בין החגורות שעוטפות את הגוף לרוחב ובין האיברים לאורך. השריון מופיע במפגש של הספירות והאלכסונים – שנים עשר החושים בעץ חיים. כל "שריון" כואב והוא מעיד על בעיה שלא נפתרה.

הילינג ומגע גופני באזורי ה"שריון" בדרך נכונה תרכך את השריר, תרפא אותו ותיצור בסביבות השריר מעבר גדול יותר של נוזלים. הפעולה הזו כמוה כהגמשה של מנגנוני ההגנה, פתיחה של תקיעות וחסימות רגשיות ושכליות.


קורס זה נלמד במסגרת לימודי נטורופתיה ו כן במסגרת לימודי פסיכותרפיה


קורס הילינג קבלי רוחני

מתי קורס הילינג קבלי רוחני מתקיים?
קורס הילינג נפתח בחודש אוקטובר ובחודש פברואר כל שנה ומתקיים במכללת לוסקי.
רחוב קויפמן 6 בתל אביב.


לתיאום פגישת ייעוץ והכוונה אישית עם ד"ר לוסקי התקשרו כעת – 1800-33-99-66


1 Comment

  1. […] לתרגול והפנמה הענקת קורס הילינג רוחני קבלי לאדם אחר טיפול גוף נפש במסגרת קורס הילינג רוחני קבלי  הילינג רוחני קבלי בארבעה רבדים קשר מרכזי אנרגיה […]

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ