מודלים שונים בזוגיות. היתרון והחסרון
16 באפריל 2015
לצייר מנדלה
18 באפריל 2015

ללכת לאיבוד

ללכת לאיבוד/ אורית גלילי

“קח לך 10 דקות ביום ולך לאיבוד, ללא מטרה, ללא כיוון. תראה לעצמך משהו חדש” (תרופות לוסקי 2013)

“אני כל כך אוהבת אותו, אני פשוט לא יכולה בלעדיו. אם הוא יעזוב אני אשתגע. אני פשוט אשתגע או אמות. הכל סביבו. כל החיים שלי והוא מתרחק. אני מתה מפחד. מתה מפחד!. הוא יעזוב אותי בסוף.”

היא נראתה מבועתת, האמינה שככה זה, גזרה משמיים. היא לא יכולה בלעדיו והוא מתרחק והוא יעזוב והיא תשתגע. או תמות. אחד מהשניים וזהו, אין אופציות אחרות ותפקידי כרגע הוא לנגב לה את הדמעות ולעזור לה “להחזיר אותו” אליה, כמו הייתי “מחזירת אהבות ישנות” מאיזה סרט.

היא היתה מבועתת, מפוחדת, מכווצת כולה בכיסא, עיניה דומעות ללא הפסקה. “הוא יעזוב, אני יודעת שהוא יעזוב. מה לא עשיתי בשבילו? הכל!”.

“מה את אוהבת בו כל כך?” שאלתי. היא פקחה זוג עיניים גדולות בתמיהה “מה זאת אומרת? את הכל!”, “תני לי דוגמה או שתיים” ביקשתי. “הוא אינטליגנט מאוד” היא התחילה “הידע שלו מעורר הערצה ממש, הוא איש ספר, קורא, חוקר. ” מה עוד?” “אני אוהבת אותו וזהו!” אמרה בכעס, “אני רוצה שתעזרי לי להחזיר אותו”.

“ספרי לי על עצמך”, ביקשתי. היא סיפרה. היא סיפרה שהיא עובדת במשרד עורכי דין ושונאת כל רגע אבל היא לא תעזוב כי היא פוחדת שלא למצוא עבודה חדשה, היא סיפרה שכילדה בבית הוריה הבית געש תמיד ממריבות וצעקות, אבל אף אחד לא קם והפסיק אותן, עד שאביה נפטר יום אחד. היא סיפרה שעד שהכירה אותו היו לה הרבה מערכות יחסים ותמיד פחדה שיעזבו אותה, אבל עכשיו זו אהבת חייה, ממש ככה, ואולי זה הטיימינג פשוט.

הקשבתי. עצוב היה לי לראות אישה צעירה שמונעת מפחד אין סופי והוא זה שמכתיב את צעדיה. הפחד הזה מנהל את כל מערכות היחסים שלה עם העולם והוא גם זה שיביא לפרידה הצפויה. שתגיע. ולו בגלל שהיא יודעת שתגיע. מחשבותיה מתכוונות לשם. הפחד כאילו היה סערה בים, שטף את כל כולה והוא מציף את החוף כולו בבת אחת. היא לא יכולה לברוח.

היא סיפרה על הערבים ההם, בהם הוא מאחר טיפה והיא עומדת כוססת ציפורניים ליד החלון. אולי קרתה לו תאונת דרכים, אולי קרה משהו, עד שהוא מגיע ונשימתה חוזרת. הוא שונא את זה, סיפרה. אבל היא לא יכולה אחרת.

את יודעת מה, הצעתי, יש לי תרופה בשבילך. מחר, אחרי העבודה לכי קצת לאיבוד. תטיילי ברחובות שלא היית בהם או שהיית בהם מזמן, אל תסתכלי על השעון, פשוט לכי לך לאיבוד קצת.


מרתון קורס ייעוץ זוגי, 3 ימים עד להסמכה.
המרתון מיועד למי שרוצים תעודת ייעוץ זוגי, עכשיו!!!
ולמי שרוצים לשפר את הזוגיות, לעבור לשלב הבא.
התוכנית הנמרצת והמצליחה של מכללת לוסקי בתל אביב.
לפרטים נוספים – לחץ כאן


 

היה לי ברור, שהיא מבועתת, שהיא חייבת לעשות בדיוק את אותם הדברים עם אותם האנשים ואותו סדר יום, כדי שחס וחלילה עולמה לא יתערער. הפחד מהשינוי הקפיא את חייה ולכן לדעתי אם היא תלך קצת לאיבוד, ללא משמעות, ללא זמנים או מטרות, היא תגלה בעצמה דברים חדשים שיפתחו פתח לעולם חדש לגמרי.

כשנפגשנו שוב, היא זרחה. “הלכתי לאיבוד” היא סיפרה, “הסתובבתי בנחלת בנימין. שנים שלא עשיתי את זה וזה בערך 5 דק’ ליד העבודה. הרגשתי בחו”ל. פתאום מצאתי שם חנות בגדים שחשבתי שנסגרה אבל היא בסה”כ עברה לשם, זו מעצבת צעירה שחיפשתי המון זמן. קניתי לי חולצה. שתיתי קפה בבית קפה ליד. הזמן עבר, מזג האויר היה מופלא. הלכתי והלכתי, הלכתי לאיבוד ואז, פתאום קרה משהו שלא צפיתי, שלא קרה כבר עידן ועידנים. הוא התקשר. שאל בדאגה איפה אני. הולכת לאיבוד סיפרתי לו בצחוק. גם הוא צחק ונשמע היה שהוא שמח. בשבילי. לא בשבילו. אם זה היה יום רגיל, מיד הייתי נלחצת ורצה בחזרה הביתה. אבל נשמתי עמוק ולגמתי מהקפה והמשכתי ללכת לאיבוד. כשחזרתי הביתה, הוא היה רגוע ומחייך. הוא שמח כל כך שקניתי חולצה. הוא שמח שלקחתי את הזמן הזה לעצמי. הוא שמח שאפשרתי לו את הזמן לעצמו. מה שכמה שעות לא מתוכננות יכולות לעשות. ”

 


 

לוסקי. ד (2013) ספר תרופות לוסקי. הוצאת מכללת לוסקי