טיפול בחרדות באמצעות דיקור
14 בדצמבר 2014
חרדות וכוח של תפילה
14 בדצמבר 2014

למה אתה לא באמת רוצה זוגיות

למה אתה לא באמת רוצה זוגיות / יקיר גבאי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

בתור רווק בתחילת שנות העשרים, זוגיות הייתה מאוד חשובה לי, עם זאת לא תמיד ידעתי מה בדיוק אני מחפש בזוגיות או מהו סוג הזוגיות שאני צריך. פעמים רבות יצאתי עם נשים ללא כוונה מוגדרת, לפעמים זה נבע מהרצון ליחסים חד פעמיים ולעתים מתוך רצון להפיג את הבדידות. תהיה הסיבה אשר תהיה, ברוב המקרים  קשרים אלו לא החזיקו מעמד הרבה זמן. תחילה חשבתי שזה בגלל שלא מצאתי את אלו שמתאימות לי, ולמרות שכולן היו מדהימות עם כל הדרישות האפשריות, עדיין לא מצאתי בהן עניין. זאת הסיבה גם שלאחר שניים עד חמש פגישות בלבד, קשרים אלו היו נגמרים. כעת, אני מבין שאם היה דבר שפגע באותם יחסים, זה היה קשור באופן ישיר לבירור הרצון שלי בזוגיות.

כשהרצון שלנו לא ברור לגבי סוג הזוגיות או אפיון בת הזוג שמתאימה לנו, זה גורם לנו למציאת הדברים שאנחנו לא מעוניינים בהם. או הדברים שאנחנו בכלל לא צריכים. רק כשאנו מזהים את החוסר האמיתי שלנו, ומגדירים את הרצון כתוצאה מאותו חוסר, אנו יכולים למצוא את הזוגיות שאותה אנו צריכים.
לדוגמה, אם אני מזהה שמה שחסר לי כרגע זה הערכה, כשאדע להגדיר את זה בצורה הנכונה, דהיינו – אני מחפש בחורה שתעריך אותי, אז הסיכוי שלי למצוא מישהו כזאת עולה פלאים.
עקרון זה מתחדד כשאנו מכירים את עצמנו מספיק טוב כדי לדעת מהי הזוגיות האידאלית שלי.
אם בעבר משכתי לעצמי זוגיות שלא מתאימה לי, הסיבה לכך הייתה שלא ידעתי מה אני מחפש או מה אני צריך. כשזה מתברר באופן אישי ועמוק, רק אז נוכל למצוא את הזוגיות שמתאימה לנו כמו כפפה ליד.

בנוסף, מעבר לכך שנגדיר מהו הרצון העיקרי שלנו בזוגיות, אנו צריכים גם לציין מה אנחנו רוצים לתת באותה הזוגיות, כדי שנוכל גם לקבל וגם לתת. עלינו להגדיר את העקרונות הללו ולהיות מודעים להם, כשנתעורר לצרכים שלנו, לעקרונות שלנו ולדברים שאנו רוצים להעניק בזוגיות, נוכל לזמן את אותה זוגיות מתאימה.


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן