המלצה טיפול זוגי
25 באוקטובר 2014
הליצן הפנימי
27 באוקטובר 2014

למה בריא יוגה צחוק

למה בריא וכדאי לצחוק ? ולמה דווקא "יוגה צחוק" ?

היוגה צחוק היא שיטה שפותחה ע"י ד"ר מאדן קטריה, רופא קונבנציונלי ממומביי שבהודו, בעקבות סידרת מאמרים שניכתבו בנושא הצחוק וההומור.

בשיטת היוגה צחוק אנו משלבים תרגילים מעוררי צחוק בשילוב נשימות יוגיות.

נמצא שלצחוק יתרונות בריאותיים רבים. הצחוק פועל באופן מופלא על גופינו הן מבחינה פיזיולוגית והן מבחינה פסיכולוגית (גוף ונפש כאחד). יכול לרומם מצב רוח בשניות, לשחרר מתחים ללא כל תלות בגורם חיצוני, הוא משפיע על הפרשת הורמונים וגם פועל מכאנית על מערכות פנימיות בגופנו.


יוגה צחוק נלמד במסגרת לימודי הנחיית קבוצות, לימודי פסיכותרפיה


צחוק עמוק מהבטן, מעלה את רמות האנדורפינים והסרוטונין בדם שהם הסמים הטובים, הטבעיים בגופנו הפועלים כמשככי כאבים, מווסתי לחץ דם. צחוק מפעיל את מערכת החיסון ומעלה את כמות התאים נוגדי הדלקות, ומאפשר לגוף להתמודד ביתר יעילות עם מחלות וגידולים, יוצר עיסוי למערכת הלב-ריאה, למערכות פנימיות וכלי הדם, ולמערכת השרירים.

הצחוק נוגד את התופעות השליליות של המתח (סטרס). סטרס מתמשך שאינו מוקל, מביא לידי ירידה במערכת החיסונית וחשיפה למחלות. ידוע שבזמן הסטרס הנשימה הופכת לשטחית ורמות החמצן בגופנו פוחתות. לצערנו אורך חיינו מושפע רבות מסטרס ואנו שכחנו לצחוק. צחוק בריא מהבטן מניע את הסרעפת היטב, עוזר באוורור הריאות ומביא לידי עלייה משמעותית ברמות החמצן  לריאות, לגוף ולמוח דרך מחזור הדם.      

כדי לקבל את היתרונות הבריאותיים הללו , דרוש לנו את היכולת לצחוק לאורך זמן בין 15-20 דקות באופן רצוף. בשיטת היוגה צחוק אנו מסוגלים לצחוק לאורך זמן, ולאמן את הסרעפת, מה שלא ניתן לעשות בכל אימון אחר.

בשיטת ה"יוגה צחוק" ניתן לעבוד עם כל אוכלוסייה מקהל פעיל ובריא עד למוגבלים בכיסאות גלגלים, ללא צורך בציוד מיוחד, או אמצעים מיוחדים. מנחה טוב יוכל להפעיל כל קבוצה ללא מגבלה.

 בשיטת היוגה צחוק, כל אחד יכול לצחוק
אין צורך בחוש הומור, מצב רוח מיוחד או גירוי חיצוני.|
ביוגה צחוק אנו מתרגלים את הסרעפת והצחוק בא לבד.
צוחקים בקבוצה, צחוק מדבק, מקרב לבבות ופותח דלתות.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ