טיפול זוגי בעקבות חוסר פריון
26 בינואר 2015
לא רוצה את הזוגיות הזאת יותר
27 בינואר 2015

מאיסור לטהרה

מאיסור לטהרה – 3 כלים לזוג הצעיר הדתי / אליזבט ויצמן

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

הפער הגדול בין תקופת ההיכרות המלווה בשמירת נגיעה , לבין התקופה הראשונה לאחר הנישואים, המלווה בהיכרות ראשונית למיניות שלך ושל בן זוגך. ההבדל בין החינוך לריחוק, לאיסור נגיעה, להדחקה מינית , והבושה שמלווה חשקים מיניים. לבין הנישואים, הקדושה, הטהרה ועד למצוות פריון.

הכלי הראשון והחשוב ביותר הוא, כוח החופש, “להיות או לא להיות בכול מקום שאתה נמצא”. בכול רגע נתון יש לאדם את זכות הבחירה. ” החיים והמוות נתתי לפניך…ובחרת בחיים” (דברים ל,יט’). מוצבת לפנייך חופש הבחירה לקיום יחסי אישיות, לפי רצונך החופשי. אפילו לאחר טבילה במקווה, אין חובת יחוד!! כדי לחדד את זכות הבחירה , לפי שיטת לוסקי, ספור עד עשר לפני כול פעולה, היה בהשפעה ,ולא בתגובה.

כידוע איסור נגיעה הוא מדאוריתא “ואל אישה בנידת טומאתה לא תקרב” (ויקרא יח’) ובכך הפער לאחר החתונה , הציפייה מנערות אשר חונכו על ערך הצניעות, לגלות את גופן, רבות מהן חשות שאינן צנועות בזמן הפעילות המינית ואף גרוע מכך , חשות השפלה וזנות. והנערים אשר החקרנות של גופם בגיל התבגרות, אסורה. הרי שהם מתביישים ואף מסתירים מעצמם דחפים מיניים לאורך שנים. מצופה מהם לאחר החתונה לעורר חשקים מודחקים אלו, כדי ליצור מגע מיני.

הכלי השני, אינטליגנציה ל’, מישוש. יכולת גילוי דרך מגע, גוף, טבע, ריקוד, תנועה, אומנות וציור. לפי שיטת לוסקי, תרופה לחיזוק היכולת הזו, גע בדברים ,עבוד עם הידיים לפחות 10 דק’ ביום.

 קשר הנישואים, הזוגיות , מתחיל במעמד החופה וקידושין אך הוא קשר שנבנה ומתפתח לאורך שנים. והתקופה לאחר החתונה, זו תקופה מעצבת, אותך כאישה נשואה ואת הקשר בניכם.בניית האהבה, הכבוד , השיתוף והתקשורת בניכם. “ואהבת לרעך כמוך”(ויקרא יט’, יח’) ר’ עקיבא דרש שזה עיקרה של התורה כולה,. אהבת האחר מתחילה באהבה עצמית. כמוך, פירושו שווה לך. ובעניין הנישואים , שני בני הזוג מתמודדים עם הקושי , ההתחלה של המערכת הזוגית. ולכן יש צורך בהדדיות, התחשבות, הקשבה והבנה.

הכלי השלישי , כוח האהבה, התאפיינת בלהניח לפחדים ולפעול מתוך חמלה ואהבה עצמית. תרופת לוסקי, לטף, פנק, תחמיא, פרגן לאנשים וגם לעצמך.

לסיום מאמר זה פונה לאישה משום שעלייך ,אישה יקרה, מוטלת מצות הטהרה, אך רק מתוך אחדות ושיתוף פעולה תוכלו להקים בית המושתת על אהבה, כמו שנאמר בשיר השירים “דודי לי ואני לו הרועה בשושנים” .

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן