משפטי מפתח ואינטליגנציות
9 במרץ 2017
גוף נפש – עץ חיים
4 במאי 2017

מבחן שנה א ליטל

מבחן שנה א’

רשום 50  משפטי מפתח חוסמי זוגיות : רשמה: ליטל משאש

1.”הבן זוג שלי לא מקבל אותי כמו שאני”- (ר’) אינ’ שלום -להכיל את עצמי ואחרים בכדי ליצור שלמות. קודם עליה לקבל את עצמה , בכדי שאחרים יוכלו לקבלה גם וליצור שלמות .

2.”אני מאוכזבת מזוגיות ” -(5)-אינ’ מחשבה-ליצור באמצעות מחשבה מכוונת ,אמונה ומציאות חדשה. באמצעות מחשבה ואמונה שהבן זוג יהיה אחד שמתאים לי.

2.”אני רוצה גבר שיתאים לי, עבורי”-(7) התבוננות -לדעת את עצמך דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך .

3.”טוב לי לבד”-(6) אחדות -לחזק את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה. עליי לחזק את השונה ממני בכדי ליצור אחדות והרמוניה.

4.”קשה לי למצוא מישהו מתאים”-(1) אור- להיות בוודאות שהכל בא מצד האור ,הכל אור.להבין שהכל בא מהטוב, וזה יקרה.

5.”אין אהבה בעולם”(3) אהבה -אהבה כסיבה של כל הסיבות ותרופה של כל התרופות .כל אדם זקוק לאהבה,וקיימת אהבה .

6.”כל הגברים אותו הדבר”(פ) ממשלה-לשחרר את עצמך מיהירות , ידענות , צדקנות ושחצנות .עליי לשחרר את האגו ולשנות את הגישה והאמונה שלי.

7.”אני מבוגרת מידי מכדי להכיר גבר בחיי”-(2) בראשית- היכולת להתחיל הכל מהתחלה בכל מקום בכל גיל ובכל זמן . להבין שלאהבה אין מקום ואין זמן, והיא תמיד יכולה להתממש.

8.”גברים שאני יוצאת איתם מספרים לי דברים , אך אני לא יודעת אם להאמין להם כבר או לא”-(ז) ריח-לזהות את האמת האישית . לזהות ולהבחין מתי הבן אדם מולי דובר אמת או לא.

9.” באני תמיד טועה ואומר מילים שאני אח”כ מתחרט עליהם ” -(ב) חכמה -לדעת היכן, מתי ,עם מי,כמה ,איך והשילוב בניהם . לדעת מתי עליי להגיד דברים או מתי לשתוק , וכמו כן עם מי וכו.

10.”אני מתעוררת בבוקר , מידי בוקר ואנני יודעת האם טוב לי במקום בו אני נמצאת עם הבן זוג החדש “-ט-טעם -להיות טעים , לתת טעם .

11.”בן זוגי אינו מתחשב ברצונות שלי “-(ר) שלום -להכיל אותך ואחרים כי ליצור שלם ושלמות .עליי להכיל גם את בן זוגי כדי להגיע לשלם .

12.”אני מחכה כבר הרבה זמן כדי שבן זוגי יציע לי נישואין והוא לא מציע”-(נ) הלוך/דרך )-להפוך תהליך ליעד. עליי להסביר לו או לדבר איתו על כך , אפילו לא באופן ישיר ולעשות פעולות כדי שיקדמו אותי אל היעד.(בהנחה וזה מה שהצד השני גם חפץ בו).

13.”בעלי חוזר הביתה מאוחר ,ואומר שהוא חזר מהעבודה, ואנני יודעת האם זה באמת או שהוא משקר”-(ז) לזהות את האמת האישית . להבין ולזהות האם הוא דובר אמת או לא.

14.”אנימרגישה שהזוגות שלידי נהנים ומבלים הרבה, ואילו אני ובן זוגי לא, משום שאין לנו כרגע מספיק משאבים וזה מעיב על מצב רוחי “-(ג)עושר- להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלי. להבין שאין זה משנה כמה יש לי , או בכמות היציאות שלי, הכי חשוב זה האושר, השמחה והביחד.

15.”בן זוגי כל הזמן מכעיס אותי שבא לי פשוט לשבור את הכלים “-(פ)ממשלה-לשחרר א תעצמך מיהירות , ידענות , צדקנות ושחצנות . לשחרר את עצמך מכעס, גאה , ציניות וכו.

16.”אני מרגישה במערכת יחסים עם בן זוגי שאני נותנת את כל כולי מידי יום , ומרגישה כי עליי לקבל גם כדי לשאוב כוחות ואנרגייה ולהתחדש”-(ש) רצון לקבל -לקבל לעצמך על מנת לתת לאחרים . עשי דברים שאת אוהבת , פנקי את עצמך, העניקי לעצמך על מנת לחדש כוחות .

17″.”אני מרגישה שאני ובן זוגי נורא רציניים ,שאפתניים,מתמידים, הייתי רוצה שניקח דברים יותר בקלילות וכיף “-(ע)-שחוק/ מח-החיים כמשחק , חקירה ושאלה. ישנה סיטואציה של “כבדות” , של לוגיות , עליהם לשחרר קצת את הכובד ו”לשחק ” את החיים .

18.”נפגשתי היום עם בחור חדש- אך אנני יודעת אם הייתי רוצה להמשיך או לא”-(ס) בטן -אימון ופעולה מתוך אמונה.עלייךלהאמין לתחושות הבטן הפנימיות שלך ולאמונות שלך .

19.”אני ובן זוגי במצב כספי לא טוב, אנחנו בחובות ואני לא עובדת , אנחנו רוצים למצוא פיתרון , אך לא יודעים ממה להתחיל זה מכביד עליי מאוד”-(נ) הלוך /דרך -להפוך תהליך ליעד.קביעת יעדים כדי ליצור תהליך וחיים

20.”לעיתים כשאני ובן זוגי רבים , אנחנו מדברים בצורה לא נאותה, איננו יודעים לכבד אחד את השנייה בדיבור”-(ח) דיבור-יכולת דיבור נכון או שגוי ,שתיקה, שמירת הלשון ודיבור אמת .

21.”לפעמים קורה מצבים שאני ובן זוגי רבים ואני פשוט מוציאה את כל המטענים שלי עליו -בבת אחת “-(ב) חכמה-היכולת לתזמן פעולה , היכן לעשות , עם מי, למה ,כמה ואיך. גם כשכועסים צריך לדעת מה להגידף כמה ואיך.

22.”אני מרגישה שכל מטלות הבית נופלות עליי, והבן זוג שלי לא משתתף איתי גם במטלות הבית”-(6) אחדות-היכולת לחזק את השונות וליצור אחדות והרמוניה-לקבל אחריות במקום להאשים אחרים , לקבל אחרים ,כמו שהם כדי ליצור אחדות.

23.”איבדתי את עצמי בתוך הקשר הזה, אני כבר לא יודעת מה אני רוצה מעצמי”-(א) רצון חופשי-לחיות חיים בהם הכל אפשרי עלפי הרצון החופשי.האדם מרגיש כי הוא לא נמצא בנקודת איזון אלא להיפך , הוא איבד את עצמו בתוך הקשר.

24.”אני ובת זוגתי בלחץ כל הזמן מהעתיד, מהפן הכלכלי בפרט, ולא נהנים מהרגע”-(1) אור -להיות בוודאות שהכל בא מהאור, הכל אור. על הזוג להבין שהדברים הסתדרו אם רק הם יאמינו .

25.”אני מרגיש שאני נותן לבת זוגתי הכל והיא לא מבצעת משהו קטן שאני מבקש ממנה”-(ש) רצון לקבל-לקבל לעצמך על מנת לתת לאחרים.כאשר אחד מבני הזוג מרגיש שהוא נותן יותר מידיי וזה מרוקן אותו , ורוצה לקבל על מנת להתחדש , וכשזה לא קורה -זה גורם לכעס, תסכול וכו.

26.”אני מרגיש שלאישתי חשוב רק הכסף , הקניות, הבגדים וכו , זה מאוד מאכזב אותי ומצער אותי”-(ג) עושר-להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלך . הסף , הבגדים ,הזהב אינם מעידים על רמת השמחה שלי או על האושר שלי, להיפך.

  1. ” אני מרגישה שאני ובן זוגי חיים את החיים כמו רובוט, עבודה, ילדים משפחה, ולא נהנים ולא חיים באמת “(ת) חן -היכולת להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך .להיות מודעים לרגשות , למחשבות , לתחושות ליופי שבכל דבר, ולא לראות את השלילי, הכיעור.

28.”אני מפחדת לעזוב את בן זוגי שמא אשאר לבד”(2)-בראשית- היכולת להתחיל מהתחלה בכל מקום ובכל זמן.האדםצריך לחזק את את האמונה שלו שאפשרי להתחיל בכל גיל ובכל זמן דברים חדשים , בלי שום חשש וספקות.

29.”אני לא יכול כבר להתמודד עם העובדה שבת זוגתי בוחרת לי כל פעם מה לעשות בזמני הפנוי, זה מתסכל אותי”-(4) חופש-היכולת להיות או לא להיות בכל מקום בו אתה נמצא. מהמקרה הבנו שהאדםחש “כלוא” בתוך מערכת היחסים הנ”ל, אך יש לו בחירה אם להשאר או לא על פי הרצון החופשי.

30.”יצאתי בעבר עם בןזוג שנה שלמה ,משום שהוא עזב אותי , אני חוששת שמא הדבר יקרה גם במערכת יחסים הנוכחית”-(5) מחשבהליצור באמצעות מחשבה מכוונת ,אמונה ומציאות חדשה. אין זה הדבר אומר שאם עזבו אותה במער’ יחסית הקודמת זה יקרה גם כאן , לכן היא צריכהלחזק את האמונה שלה על ידי מחשבה מחשבה מכוונה ועל ידי כך תהיה מציאות שונה.

  1. “בת זוגתי נראת מאושרת כאשר היא יוצאת עם חברות , או בעבודה אך כשהיא חוזרת הביתה על פניו נראה שהיא שקועה בתוך עצמה”(7) התבוננות -לדעת את עצמךדרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך. על הבת זוג להתבונן פנימה ולנסות לבדוק עם עצמה האם יש סיבה לכך שהבן זוג כבוי כאשר הוא חוזר הביתה.

32.”כל יום שבת חבר שלי הולך לשחק פוקר עם חברים , עד שאמרתי לו שמבחינתי הוא לא יכול ללכת יותר”-(ק) שינה/תא-נשמת אדם היא ערכיו,כבודו וחירותו. עצם זה שהבת גוז “אוסרת” עליו לצאת עם חברים שלו לפוקר-היא פוגעת בכבודו וחירותו של בן זוגה.

33.”הוא גורם לי לעשות דברים שנוגדים את כל אמונותיי , והשקפותיי בחיים וזה מרגיז אותי”.(ס) רוגז/בטן-אימון ופעולה מתוך אמונה. עצם העובדה שבן או בת הזוג גורמים אחד לשני להתנהג לא כמו בטבע שלהם, גורם להם לכעוס אחד על השנייה וליצור נזק ליחסים.

34.”בת זוגתי ואני תכננו חופשה בארה”ב , ועד לפני הנסעה עצמה היא לא הפסיקה להתעסק בזה, אני כבר מותש מהעיניין.”(נ)דרך -היכולת להפוך תהליך ליעד ,היכולת לפתור בעיות הישרדות מורכבות . בכך שבת הזוג התעסקה ביעד ולא בתהליך , הפך את התחושות של הגבר למצוקה גדולה וכעס ,והדבר גרם לו להתרחק יותר.

35.”אני שמה לב כבר הרבה זמן שבעלי בקושי נוגע בי, לא ליטוף , לא מגע , לא נשיקה, וזה מאוד מעציב אותי”-(ל) תשמיש-לגעת לעומק ולדעת.כאשר אנשים מתרחקים פיזית כמו גם נפשית , הדבר יכול לנתק ולהחליש את הקשר בין בני הזוג.

36.”אני מאוד רוצה שהקשר שלי עם אישתי יצליח ,לאחר הרבה משברים שעברנו , אני רוצה לחזק את הקשר, אך לא יודע כיצד”-(י) מעשה- לשים גבולות של מותר(בלי אסור)בכל מעשה יזום.חייבת להיות  עשייה בקשר, ליזום דברים וגם לדאוג להוציאם אל הפועל , אחרת זה גורם לניתוק בין בני הזוג .

37.”לפעמים בעלי זורק לי מילים לא נאותות ליד אחרים”-(ח) דיבור- להקפיד על דיבור נכון -שתיקה ,שמירת הלשון ודיבור אמת.-על בני הזוג לכבד אחד את השנייה,כי אם לא זה יוצר אנטי .

38.”יוצא מצבים במערכת יחסים שלי ושל בעלי שאני מנסה לדבר, להביע את עצמי אך אני לא מצליחה משום שקולו נשמע בכל הבית “-(ן) שמיעה-לשמוע מתוך משמעות וליצור משמעות של אהבה לחיים . בדר”כ בני הוג אינם מקשיבים אחד לשניה, הם צועקים ולא נותנים את הכבוד והבמה לבן זוג השני, ודבר זה בא בעוכרם.

39.”אני ואישתי מדברים הרבה על להביא ילד לעולם, אך משהו עוצר אותנו כי אנחנו מרגישים שלא נסתדר איתו”-(9) חיסון-ללמוד איך ללמוד ולמצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ.כאשר הם רוצים משהו – עליהם לזרום עם המחשבות כי רק כשהדבר יגיע הם יוכלו באמת לדעת איך הם התמודדו עם זה, ורק אז יהיה להם את הכלים לכך.

40.”בעוד כחודש אני מקבל כרטיסים לנופש בחו”ל דרך העבודה, אך אנני מציע לחברתי להצטרך אליי , כי היא לא אוהבת טיסות לחו”ל.(8) ריפוי- להבחין שככל שאתה לומד יותר אתה מבין פחות .-עצםהאימרה הזאת של הבן זוג זה גורם להבין שהוא לא מכבד את מילותיה,הוא מחליש אותה ואת האופציה שאולי היא תגיב אחרת מתוך נקודת מבט שהוא “מכיר” אותה הכי טוב.וזה גורם להם להיות סגורים ולהשאר במקום .

41.”כשאני לא מאופרת , ולבושה בבגדים של בית בעלי מפאר אותי ואומר לי כמה אני יפה ללא איפור, זה נורא מעצבן אותי משום שאני חושבת שאנני יפה כלל”-(3) אהבה – אהבה כסיבה של כל הסיבות וכתרופה של ל התרופות .ישנה הבחנה כאן שהבחורה אינה אוהבת את עצמה כלל, אין היא יכולה להעניק לבן זוגה אהבה, אם אין היא אוהבת את עצמה, הבסיס של קשר הוא אהבה עצמית קודם כל .

42.”אני לא אוהב שחברה שלי מעשנת הרבה, זה מפריע לי” -(6) אחדות – לחזק את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה. היכולת לקבל את השונה ממך .

43.”כשאנחנו יוצאים עם חברים לחופשה,והם מזמינים הרבה דברים לחדר וקונים הרבה דברים , זה מעורר בי עצב וקנאה, וכל החופשה נהרסת לי בגלל זה” .(ג) עושר- להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלך . ז”א שכל השלל הרב והגשמי אינו מודד את רמת השמחה שלך , והאושר שלך .

44.”תמיד כשאני נוסעת עם בעלי לחברים או למשפחה בעלי אוהבת להתרברב בפני עצמו על כמה הוא מצליח בעסק שלו וכו . ” (פ) ממשלה- לשחרר את עצמך מיהירות ,ידענו , שחצנות , וצדקנות . כאשר אחד מהבני זוג מתגאה בעצמו יותר מידי או שהוא חושב שהוא תמיד צודק וכו, זה גורם לצד השני להתרחק ולהרגיש נחותים יותר, ולא מקשיב לצד השני, ולא מתייחס כלל .

45.”אני לא אוהב שחברה שלי נותנת לי נשיקות בכל מקום , ומחבקת אותי, זה נורא מבייש אותי”-(ב) חוכמה -לדעת היכן , מתי , עם מי, כמה , איך והשילוב בניהם . בכל דבר שעושים צריך לשים לב ולבדוק האם זה מתאים ,והאם זה מתאים ואינו מבייש וכ’ו את שני בני הזוג.

46.”כל יום חמישי אני ובעלי יוצאים לאותו פאב,וכשאני אומרת לבעלי בוא ננסה מקום אחר, הוא נעול על אותו מקום” -(כ) חיים- היכולת לחולל שינוי פנימי ולהעביר הלאה.חשוב לגוון להיות פתוח לשינויים , זה בריא וטוב לחדש במיוחד בקשר. דבר של חוסר רצון לגוון ולעשות שינוי יכול לנבוע מפחד.

47.”אני ובן זוגי במצב כלכלי מאוד לא טוב, כבר הרבה מאוד זמן ואני חוששת למה שיקרה הלאה”-(1) אור -להיות בוודאות שהכל בא מצד האור, עליה להסיר ספק ולחיות בוודאות באור, הכל לטובה,ההתנסויות שלך והאנשים שסביבך הם האור שלך בדרכך .

48.”כל פעם שאני יוצאת עם בחור אני מגלה שהוא תעתע בי ,ולא רצה קשר רציני כמו שהוא טען שכן” -(ז) רחי- לזהות את האמת האישית .במקרה הזה, עליה להיות חדה, ולזהות כוונה מסתתרת , ללכת על פי תחושות האינסטינקט.

49.”אני ובן זוגי במצב כספי לא כל כך טוב, אך אנחנו רוצים מאוד השנה לצאת לחופשה” -(נ) הלוך /דרך -להפוך תהליך ליעד.לקבוע יעדים כדי ליצור תהליך וחיים

50.”קשה לי עם המחשבה שאני ובן זוגי שונים לגמרי, אך אנחנו מאוד אוהבים אחד את השנייה” -(ר) שלום -היכולת להכיל את השונה שבך . היכולת להכיל את האחר והשונה ממך. במצב הזה, אנחנו רואים שהיא נורא אוהבת את בן זוגה, ולדבריה גם הוא אותה, אך קשה לה לקבל את עיניין השונות שבהם ,ועל זה עלייה לעבוד ולחזק.


 

32 מאמרים לפי אינטליגנציות –  ליטל משאש

  1. מצבי הכלכלי הוא בכי רע, אני לא מצליחה ל”סיים” את החודש, אני לא יודעת מה יהיה , אפילו כסף לבזבוזים אין לי , אני מרגישה ממש רע מכל המצב ,כל פעם שאני צריכה לתדלק את הרכב, או לנסוע באוטובוס, אפילו בשבילזה אין לי כסף , לא יודעת מה לעשות . מכאן אנחנו מסיקים שהאינטלגנציה הבולטת כאן היא וודאות באור-להיות בוודאות שהכל בא מצד האור-,הכל אור.

תרופה:בכלבוקר, אחרי הקימה -הדלק נר וכוון את האמונה שלך לכך שהכל לטובה, שכל מה שנעשה הוא בשבילי ולמעני, ושהכל הסתדר בסןף.בצע תרופה זו למשך 21 יום.

2.אני וחברה שלי רוצות לחסוך כסף לבית משותף ,אפילו עוד השנה. אנחנו לא יודעות איך לעשות זאת , משום שאנחנו לא יודעות איך להתנהל עם הכסף שלנו , אפילו חברתי אמרה לי פעם אחת: ” תתחילי לחסוך , ותתנהלי נכון עם הכסף שלך” מכאן אנו מבינים כי מדובר על אינט’ של הלוך/דרך-היכולת להפוך תהליך ליעד , לפתרון בעיות הישרדות מורכבות . אז אמרתי לחברתי , שאני אקבע סכום יעד אליו אני רוצה להגיע וכמה זמן זה יימשך ,לפרט אתהשלבים שעליי לעבור בדרך כדי להגיע לסכום הנ”ל בזמן שקבעתי , ולהציב יעד.

  1. חברתה של נחמה ביקשה ממנה כסף משום שהיתה צריכה לקנות דבר מה בסופר, וחברתה אמרה לה שהיא תחזיר לה את כספה בחזרה. עברו ימים , אך חברתה של נחמה לא החזירה לה את כספה כמבוקש, ואפילו כשנחמה התקשרה לחברתה כדי לגבות את כספה -זו בכלל לא ענתה לשיחה, אלא ניסתה “לברוח” מההחזר. נחמה כעסה ואמרה:”אני תמיד נופלת בפח” נמה הרגישה מרומה.האינ’ שאנו מזהים פה היא: ז-ריח-היכולת ללכת אחרי האמת שלי ולהבחין בין אמת ושקר. תרופה:גשי לשוק, או חנות תבלינים , עצמי את העיניים ליד דוכנים /חנויות והריחי את ריחם המשכר של התבלינים,של הבשר,של הפרחים,ואפילו של האנשים ,ונסי לזהות איזה סוגים הם .-עשי זאת פעם בשבוע במשך חודש שלם .

4.אני והשכנה שלי פעם בחודש הולכות לקניון בכדי להתפנק על דברים , ולקנות שלל של מוצרים לבית ,בחודש האחרון המצב של הוא ממש גרוע מבחינה כלכלית , אני מרגישה רע משום שאני לא יכולה לקנות דברים בקניון , או ללכת לבילויים , סרטים , קניות וכו .אני מרגישה ממש רע מזה, ואלו חברתי כן קונה וכם נהנת ., אני לא מרגישה מאושרת מהמצב הכספי. האינטלגנציה שזיהינו פה היא “עושר: להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלך. תרופה שניתן לתת במקרה הזה:מצאי 50 דברים ביום להגיד תודה עליהם ,עשי זאת במשך חודש ימים.

  1. שושי ואביה הם אנשים שונים מיסודם. במהלך תקופה ארוכה בחייה של שושי, היא עבדה קשה , בכדי שיהיה לה כסף לעתיד הרחוק, כדי לחסוך ולהשיג מה שרצתה בחיים , לימודים , דירה משלה וכו. בשלב מסויים , אביה שיכנעה לקנות דירה לחיסכון ,במקום לשמור את כל כספה בבנק- שלא יצבור ריבית ..שושי הסכימה, אך דגילתה עד מהרבה כי אביה שתלטן ולימים , אף החליט לה מה לעשות, לאילו אנשים לשכור את הדירה וכוה .שושי התעצבנה על אביה ואמרה לו: אתה שתלטן , ואנני מוכנה לקבל את כל השליטה הזאת , זה מרחיק אותי ממך , אביה נפגע ממה מאוד, ומאז הפסיק להתערב,הרי כל מניע של אביה, היה בטובתה. האינטלגנציה המזוהה כאן היא :אחדות -היכולת לחזק את השונות וליצור אחדות והרמוניה.תרופה:רשמי כל יום עשרה דברים שאת אוהבת את אביך במשך 40 יום .הקדישי לכך רבע שעה
  2. שמי ניצה , אני אמא ל3 בנות ,אם חד הורית שמשתכרת מידי חודש בסבמשכורת נורא דלילה, וזאת משום שאני עובדת בעבודת כפיים ,אשר אני מודעת לכך שאינה מתאימה לא לאופיי ולא לעצם היותי אם חד הורית .הסיבה היחידה שאני לא רוצה לעזוב את עבודתי ,היא לא כי אני נהנת שם , אלא כי אני חוששת להתחיל עבודה חדשה, בתחום חדש. האינטלגנציה המזוהה פה ,היא בראשית -“היכולת להתחיל הכל מהתחלה בכל מקום ,בכל גיל ובכל זמן.תרופה:כתבי משהו באורך שלושה עמודיםץקרעי אותו והתחילי מחדש.עשי זאת פעמיים בשבוע למשך חודש.

7.אני  נשואה ליאיר מזה 5 שנים, בני בן ה4 מחפש ממני כל הזמן תשומת לב ואהבה.לעיתים הוא אפילו מתגרה בי באומרו”אמא אינך אוהבת אותי”,אני אינני מבינה מדוע משום שאני משתדלת כל פעם להראות לו שאני אכן אוהבת אותו מאוד.האינטלגנציה המזוהה כאן היא:אהבה-כסיבה של כל הסיבות ותרופה של כל התרופות .תרופה:הקדישי כל יום 15 ד”ק מזמנך לילדך ,חבקי אותו, שחקי אויתו. נהגי כך במשך 40 יום .

8.שמי עייעל, אני בת 29 , גרה עם ההורים בת”א, מאז אני זוכרת את עצמי – יש לי מחשבות נוראיות על פחד שתוקפות אותי כל הזמן, אני מפחדת וחושבת כל הזמן על מוות של קרוביי , אפילו לפעמים זה מעיב על השינה שלי, וקשה לי להשתחרר מהמחשבות האלה. האינטלגנציה המזוהה כאן היא: מחשבה-ליצור באמצעות מחשבה מכוונת ,אמונה ומציאות חדשה. תרופה: כל ערב, לפני השינה -דמייני לעצמך דברים טובים שקורים למשפחתך , דמייני והביאי אותם אפילו למציאות -דמייני שהדברים קורים במציאות הזאת , עשי זאת למשך  40 יום .

9.אני וחברתי יוצאות לבלות עם חברים משותפים בערך פעמיים בשבוע, אנחנו יוצאות למסיבה , שותות, נהנות , מבלות ,מרגישות שאין לנו שום מחוייבות ופורקות עול ,מה שנקרא. לחברתי יש “קטעים” כאלה שהיא אינה מבינה את הרמזים שלי, כאשר אנחנו יושבות עם חברים היא פשוט מוציאה את כל מה שיש לה להגיד בלי “סינונים” , ואני לא חושבת שזה כל כך מתאים לספר את כל יחסיי עם גברים מול כל החברים .האינטלגנציה המזוהה:חכמה-לדעת היכן ,מתי,עם מי, כמה ,איך והשילוב בניהם .תרופה(לחברה)-אכליבשעות קבועות במהלך היום למשך 40 יום ,זה ישפר את התזמון.

10.אני מרגישה נורא, יש לי חברה שאחנו מכירות בערך 9 שנים, אףכל הזמן ביחד, עושות כל דבר ביחד, מאוד קרובות ,הולכות לכל מקום , אם זה פעילות של חוגים , של ספורט, בית ספר לימודים של אחרי הבית ספר וכו .בבתקופה האחרונה היא מעצבנת אותי כל הזמן , ואני כל הזמן פוגעת בה, וצוחקת עליה כשאנחנו ביחד, אני פשוט לא מוכנה לסבול אותה יותר , אני חושבת שזה נובע מכך שהיא פעה בי לפני מספר שנים .האינטלגנציה המזוהה כאן היא:צ-הרהור-לב:לפתוח את הלב כדי למצוא חמלה ומחוייבות .תרופה-בקשי סליחה מחברתך על החלק שלך בבעיה שנוצרה ,אך אל תצפה שהוא יבקש סליחה על חלקה.כווני את הסליחה למשהו אמיתי,מהלב, למחילה אמיתית.

11.אני מתגוררת עם בן זוגי למעלה מחצי שנה, עברתי לגור איתו לאחר שעזבתי את בית הוריי. אני מתקשה למצוא עבודה באזור מגוריי מזה הרבה מאוד זמן.אני מתקשה לבצע את החיפוש המירבי למציאת עבודה שתתאים לי.,זה קשה לי נורא. ומשאיר אותי מחוסרת עבודה , ועם קשיים .אינ’ מזוהה:זרע-לשים מניע וכוונה נכונה כזרע שממנו צומחת התוצאה. תרופה:לפני המטלה של החיפוש עבודה,עצרי ודמייני את התוצאה הרצוייה . עשי זאת במשך 10 ד”E , 4 פעמים בשבוע ,במשך 40 יום .

12.שמי יואב, אני בן 45 ,ואני מוצא את עצמי יושב ,ללאמנם עם עבודה מסודרת ,משפחה, בית שמספיק לנו כמשפחה, אני אוהב את אישתי, את ילדיי ,משפחה נורמטיבית ,והכל בסדר. אך אני מרגיש שאני מתקשה למצוא כיוון בחיים ,כיוון של משהו חדש, מאתגר וכיף .אינט מזוהה:רצון חופשי-לחיות חיים בהם הכל אפשרי על פי הרצון החופשי.תרופה:הכין רשימה של הרצונות שלך ,משהו שחסר לך בחיים ,סדר אותם לפי סדר עדיפות טובצע את הראשון ברשימה ,ללא עיכוב ,ובדוק אם זה מתאים לך.כל שבוע התקדם ברשימה.

13.אני מירה, בת 31, גרה עם בן זוגי , כבר הרבה זמן. חיי הם שיגרתיים ובנאלים ,אני לא מוצאת שום תעסוקה מעבר לשעות עבודה שיגרתיים וחזרה מהעבודה הביתה .חיי שיגרתיים עד כדי שיעמום, וזה גורם לי להרגשה רעה מאוד.האינטלגנציה המסוהה:חיים -היכולת לחולל שינוי פנימי ולהעבירו הלאה. תרופה:קני בגד בצבע אדום- לבשי אותו לפחות פעם בשבוע למשך 40 יום .

14.אני סבתא ל3 נכדים , ההורים שלהם גרים לידי, דלת מול דלת . והדבר נותן להורים שלהם לגיטימציה להביא את הילדים כל הזמן אליי ,אני נ ורא אוהבת את הנכדים שלי , ונורא אוהבת לתת , להכין להם , לכבס להם , ולבשל. אך אני מרגישה שהדבר לא חוזר אליי כלל חזרה, שכן -כשאני צריכה משהו מילדיי, הם משיבים את פניי ריקם, והדבר נורא מצער אותי.אינט’ המזוהה:רצון לקבל-היכולת להגדיר את מידת כח הרצון לקבל לעצמך ואת כיוונו.תרופה-פעם בשבוע ערכי ארוחת ערב מיוחדת,רק בשבילך .עם נרות,מוסיקה,ואוכל שאת אוהבת.במשך 21 יום.

15.שמי פנינה, אני רווקה בת 40 , טוב לי בחיי לכאורה, אני מלאת חברים , עם כל מה שאני צריכה לידי , לא חסר לי כלום , אך כשאנ י מתבוננת במראה ,אני רואה בן אדם זר, מכוער, שלא עונה על הציפיות שלי מעצמי, אנני מקבלת את עצמי כמו שאני .האינט’ המזוהה:שלום-להכיל אותך ואחרים כדי ליצור שלם ושלמות .תרופה:חבקי את עצמך כל יום למשך 15 דק -למשך 40 יום .

16.אני מורן, בת 32 , מתגוררת לבד, מזה הרבה זמן אני מחפשת עבודה שתתאים לי ולכישוריי, אני הולכת כל הזמן לראיונות עבודה, מידי יום , ולא מצליחה באמת מאמינה שאני אמצא את העבודה הנכספת שלי , אני מגיעה כבר עם רגשות ותחושות בטן טובות,אך כבכל זאת לא מתחלה את העבודה וזה מה שגורם לי לא להצליח. אינטלגנציה מזוהה:רוגז/ בטן -אימון ופעולה מתוך אמונה. תרופה:הכי רשימה של כל הפעמים שבהם הלכת בניגוד לתחושבת הבטן שלך ומה קרה. ומנגד הכיני רשימה במקרים שהלכת עם תחושת הבטןשלך.קראי ותקני במידת הצורך , במשך 40 יום ברציפות .

17.אני מתגוררת בבית קומות מזה כמה שנים טובות . ישנו שכן לידי ,מול הדירה שלי שאנחנו יוצאים לשוחח מידי פעם , או כאשר דלתי פתוחה, או שאצלו אנחנו מדברים . אך לא כיף לי לדבר איתו משום שיש פעמים שהוא ממש ממש מגזים עם הניבול פה שלו , וקללות אין סופיות ,והדבר מעכיר את האוירה הכיפית בנינו. האינט’ המזוהה: דיבור-להקפיד על דיבור נכון -שתיקה, שמירת הלשון ודיבור אמת .תרופה:בכל פעם בו אתה מתכוון לקיים שיחה -כתוב את הדברים , ואת הדרך בו אתה מעוניין להגיד את הדברים ,שנן את הדברים וכדתרגיש בטוח ,אמור אותם לצד השני.

18.משפחתי במצב כלכלי לא טוב בתקופה האחרונה, הם מתקשים לכלכל את הבית ,נהוג אצל משפחתי המורחבת מסורת כזאת שכל חג הם מתארחים אצלנו , אך השנה קצת קשה להוריי לארח. הוריי הסבירו למשפחתי את הקשיים , וכנראה לא יוכלו לארח השנה. מנגד, המשפחה השנייה החליטה כי היא מגיעה בכל זאת להתארח החג הזה, על אף המצב הלא טוב.הוריי ואחיותיי תהו על פשר החוסר טקט הלא מובן הזה,וכי הם חרגו מגבולות הטעם הטוב. האינט המזוהה:טעם :להיות “טעים” ,לתת טעם טוב (לחיים).תרופה:הכיני תבשיל מורכב בבית,לפני שצטבלי, טעמי את התבשיל,לאחר הוספת התבלינים-תטעמי שוב.עד לאחר שתגיעי לשביעות רצונך מבחינת הטעם,פעם בשבוע במשך חודש.

19.אני מרגישה שאני יותר מידיי רציניתבזמן האחרון, אני כבר לא שמחה , לא לוקחת דברים בצורה של שחוק וכיף ,אלא של רצינות וחוסר משחק. זה קצת מפריע לי.האינט’ המזוהה:שחוק/מח-החיים כמשחק, חקירה ושאלה.תרופה:פעם ביום שחק עם הכלב שלך – ותעשה איתו שטויות וכיף למשך 20 ד”ק ,במשך 21 יום .

20.אני שירן, בת 35 והרבה זמן שאני בחוסר זוגיות, הדבר נורא מקשה עליי, ומעציב אותי מאוד, חסרה לי התשוקה שבקשר זוגי, הליטופים, המגע ,וכל מה שמעבר לכך .לפני תקופה ארוכה היתה לי מערכת יחסים רצינית , אשר התפרקה ,וזה נורא חסר לי. האינ’ המזוהה-תשמיש:לגעת לעומק ולדעת. תרופה:חבקי את עצמך מידי יום במשך 15 ד”ק למשך 21 יום.

21.שמי לבנה, אני מתגוררת בביתי ,לבד מזה שנים רבות ,וטוב לי. בארוחות משפחתיות אני מבלה בדר”כ עם בני משפחתי. ישנה בעיה שכאשר אנחנו מסיימים את ארוחת הערב יחד, אני היחידה שנשארת עם אמי לאסוף ולהדיח כלים , אני מרגישה חסרת אונים, כי מצד אחד עליי לעשות הכל לבד, ומצד שני אני לא אמא שלהם , ואין מחובתי ל”חנך” אותם לעזור במטבח . האינ’ המזוהה:שינה/תא-נשמת אדם היא ערכיו, כבודו וחירותו. תרופה:ערכי רשימה של דברים עליהם את מוכנה לעבור על “קח אדום” מבחינתך , ועל דברים שלא -ערכי רשימה יום אחד בשבוע, במשך 20 ד”ק, במשך 21 יום .

22.אני מושיקו, בן 30 , מתגורר לבד בחיפה, הסיבה שעזבתי את הבית ,כדי לגור לבד ,חוץ מזה שזה מקנה לי עצמאות היא שהיחסים שלי עם הוריי לא היו טובים כל כך, והרגשתי צורך להתרחק מעט. אמנם ,בשנה האחרונה היחסים עם ההורים החריפו ,בשל כך שהם מרגישים רצון גדול יותר להתערב בחיי ,זה מעצבן אותי מאוד,מבחינתי אני לא אשםלפעמים אני אומר לעצמי שחבל שהמציאות היא ככה ולא טובה יותר.האינ’ המזוהה: גילוי-לקבל את המציאות ולטפל בסיבה לצורך שינוי התוצאה.תרופה:לערוך רשימה , של דברים בהם אני לא הייתי בסדר,ואיך אני יכול לתקנם ,בכדי להשלים עם הוריי.

23.יערה היא תלמידה בכיתה י”א, כל חייה היתה מתקשה ללמוד ,כבר מהיסודי.היא לא הצליחה לארגן ולהתנהל על החומר הלימודי כמו שצריך , והדבר הקשה עליה רבות ללמוד למבחני בגרות שהתקיימו השנה.האינ’ המזוהה: חיסון-ללמוד איך ללמוד ולמצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ.תרופה:הקלטי את עצמך בתוך קלטת , ושמעי זאת שוב ושוב עד שתצליחי להפנים את החומר הלימודי.

24.אב ובנו יושבים ומדברים ,על מזג האויר, על המצב במדינה ,מכל מיני בחינות .הבן והאב הגיעו למצב של ויכוח מתמיד בניהם .כל אחד התבצר בעמדתו , והאב יותר רגז משום שחשב כי בגילו אין לבנו מה ללמדו יותר,ואין לו מה לחדש לו.אינ’ מזוהה:ריפוי-להבחין שככל שאתה לומד יותר אתה מבין פחות .תרופה:בכל יום תפתור תשבץ הקשה ביותר . עשה זאת למשך 21 יום .

25.אנשים בעבודה מקיימים פגישות חברתיות אחת לחודש, והם לא קוראים לי לשבת איתם גם , אני לא מבין מה רע בי, אני כל בוקר אומר שלום לחברה בעבודה, מתייחס יפה, אומר תודה ,בבקשה וסליחה, והם עדיין נמנעים לשתף אותי בפעליות חברתיות שמתקיימות אחרי העבודה.האינ’ המזוהה: התבוננות -לדעת את עצמל דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך .תרופה:בכל פעם שמקיימים מפגשים חברתיים ולא מזמינים אותך , בדוק עם עצמך ותראה מה עשית לא נכון, ואיפה עלייך לשפר את עצמך. עשה זאת במהלך 40 יום .

26.בלפני כשלוש שנים המצב שלי היה מאוד טוב וזוהר אפילו, היה לי בית , אשה, ילדים , קשר מאוד טוב איתם , לכאורה משפחה מאוד תומכת , הצלחה בעבודה, וחיים נורמטיבים וטובים . עד לפני שנה, היתה לי פשיטת רגל, התגרשתי מאשתי וילדיי נלקחו ממני. אנני יודע איך המצב נהיה כל כך חמור בזמן כל כך קצר, בלי שאפילו שמתי לב שזה נעשה, אני מרגיש גרוע וורע לי.אינ’ מזוהה:חן-להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך .תרופה-בחר לך סדרת דרמה, עקוב אחריה, צפה בה, רשום מה אתה מרגיש לאור ההתפתחויות בסדרה,מהן דעותייך. עשה זאת במהלך הסדרה, עד תומה.

27.אני עובד בחברת הייטק מזה 40 שנה, תחילה היה לי ממש טוב בעבודה, משכורת בשמיים , אני מרגיש שם בממש כמו בבית ,משום שכולם מכירים אותי שם ,ולכאורה מאוד טוב לי שם .אך לא באמת טוב לי, אני קם כל בוקר בהרגשה רעה לעבודה, בהרגשת כבדות , עייפות , חוסר חשק, וזה רק הולך ומתחזק. אינ’ מזוהה-חופש:היכולת להיות או לא להיות במקום בו אתה נמצא.תרופה:שאל את עצמך כל בוקר: האם אני יכול לעזוב את עבודתי, או האם אני יכול למצוא עבודה אחרת שתתאים לי ויהיה לי כיף שם ? אמן את עצמך להאמין שכן .חשוב שתמיד אתה יכול לבחור אחרת , ולא להשאר אם אינך רוצה בכך .

28.אני מרגיש שיש בי רצון עז לתרום מעצמי, אני מרגיש שקיבלתי הרבה אהבה בתקופה האחרונה ,הרבה חום וחיבה, ואני מרגיש שיש לי רצון עז להעניק, לתת , לתרום ,להרגיש מחוייבות ורצון להעניק גם לצד השני, לצד שחסר לו הנתינה. אינ’ מזוהה:רצון לתת -רצון לתת כמטרה נעלה ותכלית החיים .תרופה: התנדב פעם בשבוע באיזו עמותה שאתה אוהב, עשה זאת במשך 40 יום.

29.אני רבה עם אמי כל הזמן,בכל וויכוח אני מרגישה שאני צודקת , אני כל פעם צריכה להוכיח את צדקתי, לא משנה שאני טועה, אני בטוחה שהצדק עמי.זה מגיע לכעס גדול ולעיתים לחוסר שליטה בנעשה עד כדי צעקות איומות וזלזול רב באימי. האינט’ המזוהה:ממשלה-לשחרר את עצמך מצדקנות, יהירות ,שחצנות וידענות.תרופה:ספרי עד 10לפני כל ריב ,גם לפני פעולה חיוסבית ,וגם לפני פעולה שעלולה להרגיז אותך ,תגובתך תהיה מתונה יותר.