טיפול זוגי – דע את עצמך
9 בינואר 2015
זוגיות מרגיזה
9 בינואר 2015

מדיטציה ותת מודע

מדיטציה ותת מודע / נורית רוזן

במדיטציה ודמיון מודרך אנו מעבירים דימויים ומסרים חיוביים אל תת המודע שלנו.  כדי לפתוח את הערוץ הזה נדרש המוח להיות במצב תפקוד מסוים הדומה לזה שבמעבר בין ערות לשינה- תרגילי הרפיה פיזית מביאים אותנו למצב הזה, וכשמתרגלים אותם בקביעות ולאורך זמן ניתן להגיע למצב הזה תוך שניות ספורות . הבסיס למדיטציה ודמיון מודרך היא הנשימה.

בתרגיל שעשינו בכיתה נדרשנו תוך כדי המדיטציה לחזור בשנים לאחור ולהגיע לזכרון ילדות שאותו זכרנו היטב ולהתמקד בו , ואז לחשוב על שלושה אנשים ששינו או השפיעו על חיי.

האדם הראשון הוא אבי עמי, ז”ל שממנו אני זוכרת רק דברים טובים אהבה , פרגון לכל מעשה ידיי ,תמיכה  וחום היו לאורך כל השנים , גם כשיצאתי מהבית לגור בשכירות  בגיל 24 ולא לבית משלי הוא קיבל זאת למרות האמונות אז . זיכרון של תמיכה בי היה כשהלך איתי ללשכת גיוס לעזור לי להוציא את הפטור כי חשב שאלך ללמוד בסמינר לגננות , דבר שלא קרה גם אז קיבלתי ממנו גיבוי .האינטליגנציה המתאימה ביותר היא ברובד הרוחני שקשורה לשלושה יסודות , לשלושה זמנים , ולשלושה רצונות – רצון חופשי , רצון לקבל , ורצון לתת.

האדם השני הוא בעלי אבידר, ממנו קבלתי חום ואהבה בדיוק מתי שהייתי הכי זקוקה , הוא נתן לי אפשרות להתפתח מקצועית, לעשות פעמיים הסווה מקצועית, ללכת לחוגים שרציתי , למדתי גם לחיות בזוגיות , לשים דברים חשובים בעדיפות ראשונה, , לדאוג לא רק לעצמי, במבט לאחור אני מרגישה שהוא חינך אותי ואפשר לי להתפתח עם זה , ולכן לדעתי האינטליגנציה שמתאימה היא ברובד השכלי שקשורה להשפעת שבעת הכוכבים , לתהליך הבריאה לשבעה שערים בנפש, ולשבע השפעות חינוכיות ולאבי אני מייחסת את החוכמה.

האדם השלישי היא חברתי רותי, שאותה פגשתי בתקופה בה הייתי במצב נפשי קשה, היא  הכירה לי את העולם הרוחני בסדנת רייקי והמשיכה ללמד אותי על אנרגיות וכוחות המצויים בי , ושרק אני יכולה לטפל הכי טוב בעצמי , ההכרות איתה ובהמשך עם חברות נוספות איתם עדיין אני נפגשת פעם בשבועיים מזה כחמש שנים גרמו לשינוי באמונות שלי ובעיקר היציאה מהחושך לאור, ולכן האינטליגנציה המתאימה היא לדעתי היא ברובד השכלי , ההרגשה היא כמו תהליך בריאה היא משמשת לי כמורה לחיים.

דרך התרגיל המדיטציה בדמיון מודרך חשבתי יותר על האנשים החשובים שהשפיעו ושינו את חיי ואני אוקיר להם תודה כל חיי.