מדיטציה כתרופה

מדיטציה, קורס מדיטציה למתחילים.

מדיטציה (בּוֹנְנוּת) היא כלי טכני לביצוע פעולה עצמית בנפש. כתוצאה מתרגול מדיטציה, מצב התודעה שלך משתנה ביחס למצבי התודעה השכיחים אצלך, בעת התנהגות ופעולות יומיומיות.

ישנן מאות טכניקות מדיטציה שהתפתחו באופן עצמאי בתרבויות שונות בעולם. המכנה המשותף לטכניקות מדיטציה הוא האפשרות לבצען באופן עצמאי, כלומר, מדיטציה תהיה תרגול של אדם מול עצמו לאחר לימוד עם מורה מוסמך. תרגול מדיטציה יכול להיעשות בקבוצה בה כל אדם מתרגל עם עצמו.

תרגול מדיטציות קיימים בדתות שונות, כולל הבודהיזם, האסלאם (אצל הסופים) היהדות (בחסידות), הנצרות, וההינדואיזם.
מדיטציות בבודהיזם מבוססות על החזיה (הדמיה, או ויזואליזציה), וכוללות החזיה של בודהה בתנוחת הלוטוס, אך ישנן גם מדיטציות מנטרה כגון “אום מאני פדמה הום” – “היהלום מצוי בלוטוס” כלומר הנירוואנה נמצאת במדיטציה. מדיטציות בהינדואיזם כוללות לרוב חזרה על מנטרה בסנסקריט, ועל פי הוודות הן מאפשרות להגיע למצב של “סמאדהי”, איחוד עם האל או עם היש.
מדיטציה i32 מקורה בספר יצירה, הוא ספר הקבלה העתיק ביותר (3800 שנה ) שנכתב על פי המסורת על ידי אברהם אבינו, האבא של כל האבות ואביהם של כל המאמינים ושל כל הדתות. מדיטציה i32 כוללת 32 סוגי טכניקות של מדיטציות בהתאמה לשלושים ושתים האינטליגנציות בשיטת לוסקי.
היתרון בלימוד מדיטציה בלוסקי הוא היכולת להתאים לעצמך סוג מדיטציה לפי הצרכים שלך.מתי מתחילים קורס מדיטציה ?
הקורס נפתח כל חצי שנה
מספר המקומות בכיתה מוגבל. פנה כעת! 1800-33-99-66


שכר לימוד קורס מדיטציה  ?
2800 ש”ח    לתשלום עבור הקורסלחץ כאן


משך הלימודים קורס מדיטציה ?
9 מפגשים של 3 שעות.


היכן לומדים קורס מדיטציה ?
– קמפוס באיזור השרון – כפר סבא, בית ברל, איזור ברוש, מבנה 209
– קמפוס למידה מרחוק, (ללמוד מהבית)
טלפון – 1800-33-99-66
louskycollege@gmail.com


למי מיועד קורס מדיטציה ?
– זה מתאים לכל מי שבוערת בו האש ללמוד כלי טיפולי עצמתי ומבטיח.

– זה מתאים לכל בחור או בחורה, גבר או אישה שרוצים למקד את עצמם ולמצוא רוגע בחיים.
– זה מתאים לכל מי שמעוניין ליצור פריצת דרך בחיים.
– זה מתאים לכל אדם שמרגיש שהוא נמצא בצומת דרכים בחייו ורוצה לקבל כלים חדשים.
–  זה מתאים למי שהחליט לחיות את החלומות שלו! 


תנאי קבלה לקורס מדיטציה ?
אין דרישה לפסיכומטרי, אין דרישה לבגרות, אין דרישה לסיום לימודים קודמים.


דיפלומה ותעודה מוכרת בסיום קורס מדיטציה ?
למסיימים בהצלחה לימודי שיטת לוסקי, תוענק תעודת סיום לימודים של מכללת לוסקי.

– התעודה מוכרת על יד ארגון המטפלים והמאמנים בשיטת לוסקי.
– התעודה מוכרת על ידי מועצת ההסמכה הארצית של הלשכה למקצועות בריאות משלימים.

קורס 32 הנתיבות, 32 האינטליגנציות


מה עושה את קורס מדיטציה במכללת לוסקי ליוצאים מן הכלל עבורך?

> אנחנו יודעים איך לארגן עבורך את כל הידע בנושא מדיטציה לקורס ממוקד ומזוקק אחד.
> אנחנו נותנים לך תעודה מוכרת על ידי הלשכה למקצועות בריאות משלימים
> מכללת לוסקי מוכרת על ידי מועצת ההסמכה הארצית
> כל הסטודנטים בלוסקי מקבלים תעודת סטודנט מארגון הסטודנטים הארצי

> התעודה מוכרת על ידי ארגון המטפלים בשיטת לוסקי
> ההכרה בתעודה שלך מרחיבה את אפשרויות התעסוקה שלך באופן דרמטי.

> אנחנו משלבים לימודי חכמת היהדות והקבלה, עם מחקרים מדעיים מודרניים וחדשניים
> תוכנית הלימודים כוללת גישות שבאות מן המזרח, מסין, הודו – שילוב מנצח.
> אנחנו נלמד אותך איך לתרגם את הידע שלך לעסק מניב שיביא לך תמורה כל החיים.


מדיטציה כתרופה / אליזבט ויצמן

“תרגל מדיטציה כול יום, מדיטציה זה בסך הכול להיות כאן ועכשיו.כשאתה אוכל, תהייה באוכל. כשאתה עושה אהבה , תעשה אהבה. כשאתה שומע מוסיקה , תשמע מוסיקה.תעשה את מה שאתה עושה עד הסוף ותגביר את עוצמת החיים, תרגיש את האיכויות שהחיים מציעים לך.זו מדיטציה.”(תרופות לוסקי )

המדיטציה מתורגלת כבר למעלה מ3000 שנה בדרכים שונות ובתרבויות שונות, בגלל הסוגים הרבים שיש למדיטציה ובגלל אופייה , יש קושי להגדירה, אשר חשוב לעולם המדעי עם כניסת התחום לעולם המחקר. מדיטציה- ” הגות, התבוננות מעמיקה”( מילון אבן שושן), “פעולה של התבוננות רוחנית” (מילון וובסטר), ” ויסות עצמי מכוון של תשומת לב לשם חקירה עצמית בכאן ועכשיו”(Masion et al 1995).

במחקר שהתפרסם במגזין science  ב 2010, בשם “תודעה נודדת היא תודעה לא מאושרת” . הראה שאצל 2250 נבדקים, המחשבות נדדו 47% מהזמן, ובלי קשר לסוג הפעילות שבו עסקו. המחקר עוד מראה שיש קשר ברור בין רמת האושר לנדידת מחשבות, רמת האושר גבוהה יותר לא כאשר המחשבות נדדו למשהו נעים, אלא שהמחשבות לא נדדו כלל!!

מהם היתרונות של תרגול מדיטציה?

    לנהל את הלחץ של חיי היום יום, להפחית תחושת חרדה, להעלות מצב רוח, לשפר את מערכות היחסים שלך עם עצמך ועם העולם, ליצור שלום פנימי , לעורר את האינטואיציה הפנימית שלך ,להוריד לחץ הדם, להוריד את השיפוטיות העצמית ,לאפשר לך להתחבר לרצונות ולרגשות שלך ,לשפר את דפוסי השינה שלך ,לשכך כאבים ולשחרר שרירים תפוסים, לקיים זמן איכות אמיתית עם עצמך, לחזק מיקוד וריכוז, לשפר זיכרון ותהליכי למידה ,להרגיש מחובר יותר לחיים שלך ,להגדיל רמת חמלה לאנשים ולעולם,  להפחית תחושות של כעס, רוגש, אשמה ופחד, לחוש אחדות עם כל מה שקיים ,להגדיל אופטימיות בחיים ,לשפר איכות נשימה ,לחדד את היכולת הדיוק והתזמון שלך בחיים, להגדיל תחושת עושר והודיה.

מדיטאציית  מיינדפולנס, “שימת לב” , זהו תרגול המופנה ל”כאן ועכשיו” , תשומת לב לתהליכים חיצונים ופנמיים המתרחשים ברגע ההווה. לפי שיטה זו , המחשבות והרגשות הם אירועים במיינד החולפים מטבעם. ולכן כאשר האדם מתבונן מהצד,על המחשבות והרגשות והתחושות שלו, ולא מזדהה  יתר על המידה או שופט אותם או פועל לפיהם, ובכך לא יגיב אליהם באופן אוטומטי. האדם המתרגל מדיטציה יזכה להיות במרחב ובשהייה בין הגירוי לתגובה, והתוצאה היא אפשרות בחירה ותגובה מחושבת.

במחקר שנעשה על מדיטאציית מיינפולנס, על תוכנית בת 7 שבועות הראה שיש עלייה בפעילות האונה השמאלית קדמית במוח, שמקושרת לרגשות חיוביים, ובנוסף בתום תקופת התרגול , הנבדקים של אותו  מחקר קיבלו זריקה נגד שפעת, ונמצא כי אלו בקבוצת המדיטציה פיתחו יותר נוגדנים בהשוואה לקבוצת הביקורת. ניתן לראות כאן השפעה על רגשות, כמו גם על המערכת החיסונית של הגוף .(1).

ואסיים מתוך דבריו של בודהה , שמבהיר שאכן יש שלבים למודט, אך בסופו של דבר יש להיות במודעות בכול רגע בחייו של האדם ורק כך יוכל להפוך ל”ער” , להפוך לבודהה.

איך הוא (התלמיד) רוכש תשומת לב ומודעות? הוא פועל במודעות בהולכו אחורה וקדימה, בהביטו לפנים ולאחור, כאשר הוא מתכופף ומתמתח, כאשר הוא לובש את חלוקו ונושא את קערת הנדבות שלו, כאשר הוא אוכל ושותה, כאשר הוא לועס ובולע, כאשר הוא מטיל צואה ושתן, כאשר הוא הולך, עומד ויושב, כאשר הוא הולך לישון ומתעורר, כאשר הוא מדבר ושותק- הוא תמיד פועל מתוך מודעות. כך הוא רוכש תשומת לב ומודעות”.

ביוגרפיה:

ספר שיטת לוסקי, ד”ר דני לוסקי

ספר תרופות לוסקי , ד”ר דני לוסקי

אימון במיינדפולנס משפיע על המוח, מערכת החיסון , נאוה לויט בן-נון ואסף פדרמן.

אקדמיה למדיטאציית i32, יולי ביילין

חדר כושר לאושר , ד”ר דליה רזניצקי

מדיטציה , תיאוריה ,פרקטיקה ומחקר, לאונרדו רפפרוטה

 (1)Davidson, R. J., Kabat-Zinn, J., Schumacher, J., Rosenkranz, M., Muller, D., Santorelli, S. F., Urbanowski, F., Harrington, A., Bonus, K., & Sheridan, J. F. (2003). Alterations in Brain and Immune Function Produce Bb Mindfulness Meditation. Psychosomatic Medicine, 65, 564-570.

 

 

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ