מדיטציה – תרגיל של אלופים לטיפול בחרדות ללא תרופות

להעיר את המוח והחושים ליוזמה
25 בדצמבר 2014
כתיבה כתרופה לזוגיות טובה
26 בדצמבר 2014

מדיטציה – תרגיל של אלופים לטיפול בחרדות ללא תרופות

מדיטציה – תרגיל של אלופים לטיפול בחרדות ללא תרופות / ארי לביא

חרדה הינה הפרעה נפשית המאפיינת מבוגרים וילדים רבים ברחבי העולם.
ד”ר הדס הרמתי, פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאליסטית קלינית, מסבירה כי בעת התקף חרדה, המוח מזהה מצב כלשהו, בין אם מציאותי או דמיוני, כמצב חירום ועל כן הוא מתחיל להפריש הורמון שנקרא אדרנלין שבתוך שלוש דקות מציף את הגוף כולו.
בעקבות זאת, כל הגוף “מתגייס” למצב חירום ואנו חשים דפיקות לב חזקות, שרירים מתוחים, עליה בלחץ הדם, הזעה מרובה, כאבים שונים בגוף, דאגות מוגזמות וכדומה.

לאחרונה, הגיע אליי בחור בשנות ה-40 לחייו בשם ארנון (שם בדוי) שהציג בפני כי סובל מזה זמן רב מהתקפי חרדה ומטופל באמצעות כדורים פסיכיאטריים שאינם מרפאים אותו ב-100% וכי הוא מעוניין בטיפול בחרדות באמצעות מדיטציה.
מתוך תשאול קצר שעשיתי לארנון, מתברר כי הוא סובל מזה תקופה ארוכה ומקבל התקפי חרדות מספר פעמים ביום שמלווים בהתקפה של מחשבות קודרות, פחדים, דאגות וכן כאבים פיזיים בראש, בגבו ובידיו. הוא חש מותש מיד לאחר כל התקף ולדבריו, מספר התקפים כאלו ביום יספיקו בשביל שיומו ייהרס לחלוטין.

כמטפל הוליסטי רוחני בשיטת לוסקי וכמנחה מדיטציות ודמיון מודרך, לימדתי את ארנון טכניקת דמיון מודרך פשוטה שנקראת “שדה הפרחים” שהיא תהווה התרופה הטבעית שלו ל טיפול בחרדות שתוקפות אותו.
במסגרת התהליך, אני מבקש מארנון לעצום את עיניו, לקחת מספר נשימות עמוקות ולצלול בדמיונו לשדה גדול ורחב ידיים, מקום שהוא חש בו רגוע ושליו. אני מנחה אותו לשים לב שהשדה  הזה מייצג “שדה המחשבות” שלו וכי הפרחים הגדולים והיפים שמופיעים שם מייצגים את המחשבות הטובות שלו ואילו הקוצים שמופיעים, מייצגים את המחשבות השליליות, הפחדים והדאגות שלו.
עוד בתוך התהליך, אני מנחה את ארנון לגשת לכל קוץ וקוץ ובדמיונו לעקור אותו החוצה ולראות כיצד צומח במקומו פרח גדול ויפה תואר (שמייצג מחשבה חיובית כמובן) וכן לראות כיצד הקוץ שזה עתה נתלש, מתפורר ונעלם כלא היה.
ארנון מתבקש להמשיך בתהליך הזה, בדמיונו, עד אחרון הקוצים.

בסוף המדיטציה, ארנון סיפר כי חש הקלה גדולה. החרדה נעלמה וכך גם הדאגות, גופו וראשו רגועים לחלוטין וכי לראשונה מזה זמן רב, הוא מרגיש בריא, שליו, בטוח ושמח. כך בעצם תהליך דמיון מודרך של כ-25 דקות החל לחולל שינוי ומהפך חיובי בחייו ובהתמדתו, יוכל ארנון להגיע למצב בו החרדות לא יופיעו כלל.

זכרו גם אתם! ההתמודדות והטיפול בחרדות יכול להיות באופן טבעי ופשוט לחלוטין. אז אם גם אתם סובלים מחרדות, ומחפשים שיטה טבעית (ללא שום כדור כימי) לטיפול בחרדה שלכם, ניתן לפתור זאת באמצעות דמיון מודרך ומדיטציה פשוטה.
אם לא תתנו לכך הזדמנות תמצאו את עצמכם סובלים שנים רבות מחרדות ושימוש בכדורים פסיכיאטריים שמביאים עימם גם תופעות לוואי קשות, שלעומת זאת למידה של סדרת תרגילי מדיטציה פשוטים ותרגולם בהתמדה רבה, פשוט תחולל בחייכם מהפך חיובי ויוצא מגדר הרגיל שיעלים לכם את החרדות אחת ולתמיד ובאופן טבעי!!