חיים
9 בספטמבר 2015
זוגיות ורוחניות
9 בספטמבר 2015

מהו עושר

אינטליגנציה ג’- עושר:

 היכולת להבין שהרבה או מעט אינם משפעים על שמחה שלך-

החיים שלנו לא שחור ולבן. לא תמיד אנו מצליחות לעמוד בלחצים של העולם המודרני שללא ספק מלחיץ ודורש. רמת האנרגיה האופפת אותנו, משתנה הרבה פעמים במהלך היום. היא עולה ויורדת. ומידי פעם קורות גם נפילות. שיטת 8 מדרגות עוזרת עם נפילות ולהמשיך את הדרך. אם אין לך פתאום מצב רוח, הכול סביבך ניראה אפור ומעצבן ולא משמח, את מרגישה כי רמת האנרגיה שלך ירדה ואין לך רצון לעשות שום דבר. יש מה לעשות עם זה.

ברגע שתפסת את עצמך בנפילה תתני לעצמך זמן להתעודד.

בזוגיות-

שמחת חיים. מחוברת מתפיסת עולמו של האדם עצמו, אני שמח כי השמש זורחת, כי אני בריא כי יורד גשם כי משפחתי בריאה. כי אוהבים אותי . ולא כי אני עשיר,מפורסם. אני פשוט מחליט להיות שמח והשמחה אינה תלויה בדבר. אנו יוצרים לעצמנו רגעי אושר במתנות הקטנות של החיים. ביופיו של הטבע ובמי שאנחנו כבני אדם.

תרופות לוסקי-

להצהיר את המשפטים הבאים מידי יום.

אני שמח כי אני חיה את החיים, נושמת,מרגישה אהבה!

אני שמחה מאוד לחיות,כי החיים הם מתנה היקרה ביותר שקיבלתי אי פעם!

אני מעריכה ומודה על מתנה זו!

אני שמחה כי בכל מצב קיים יש פתרון. ואני אכן תמיד מצאתי פתרון!

וכרגע אני משוכנעת בלב שלם שהפתרון תמיד קיים.

אני שמחה על העקשנות שלי, אשר לעיתים קרובות הצילה אותי, גם ברגעים שלא היה שום כוח, שום תקווה, אבל עדיין לא הסכמתי לוותר בגלל העקשנות שלי.

ניצחון נהיה חלק מהחיים שלי,וקיבלתי גמול למאמץ שהשקעתי.

אני שמחה על הסקרנות שלי, אשר מגלה לפניי את העולם הזה. כמה חיי מעניינים ומרגשים.

ואתה רוצה להספיק ליהנות מהכול ולכן, כל רגע ורגע הוא כל כך יקר.

אני שמחה כי האמונה שלי באהבת אמת עברה את כל הבדיקות, כל המכשולים כל הצורות של פחדים, ספקות, אכזבות.

אני שמחה כי ביכולתי להיות מלאה באהבה, לתת ולקבל אהבה, להעניק אהבה לסובבים אותי וכל אלו שבטווח הראיה שלי.

אני שמחה כי בחיי הזדמנות רבות כל כך לביטוי של עצמי ושל היצירתיות שבי.

אני שמחה שאני יכולה לבחור את מה שאני אוהבת לעשות.

אני שמחה כי בחיים שלי תמיד אפגוש אנשים נהדרים,מעניינים.

כל אחד הוא יקום ייחודי. כמה תגליות מעניינות כבר נעשה והרבה יותר נותר לעשות .

אני שמחה כי ברגעים הקשים ביותר של החיים שלי תמיד היה משהו שהוביל אותי ותמך בי.

אני מודה מכל הלב על זה!

אני שמחה כי אני מסוגלת להישאר מי שאני, לשמר את התכונות היפות שלי אשר שולבו בנו במקור.

אני שמחה כי נשאר בי החלק הילדותי שמאמין כי העולם שלנו הוא יפה, מאמין בטוב לב, באושר, בשמחה ובעבדה שהכול יהיה בסדר.

אינטליגנציה ס’= בטן

היכולת תרגול הפנמה ואימון אישי יכולת פעולה בתוך אמונה-

ההשפעה על המוח האנושי. המוח האנושי עובד במעגל בן 41 יום. מעגל של 41 יום משנה את דפוסי החשיבה במוח. אנו יכולים להשתמש במעגל כזה, על מנת לשמר את ההרגשה של ההצלחה לטווח הארוך ולעלות את רמת האופטימיות שלנו ואת ביטחון העצמי שלנו. לדוגמא, תרצי לשנות את דפוס חשיבה השלילית, שבעצם מתבטא במשפט: “אין טעם להתחיל בפרויקט ממלא אני לא אצליח”. מחשבה מסוג זה יכולה להתנגן בתודעה שלנו, בלי שנשים לב. נגיד, ועשיתי עבודה על עצמך והגעת להבנה שאת חושבת ככה. בעקבות ההבנה הזאת, החלטת לשנות את דפוס החשיבה הזאת. החלטת כי את מעוניינת לשנות דפוס חשיבה שלילי בדפוס חשיבה חיובי יותר. החלטת, כי תחליפי את המשפט המדובר להכרזה חיובית, “אני ישקיע את כל כוחי אתקדם לאט לאט ובסופו של דבר אצליח בפרויקט”. כאן לשירותך עומד מעגל 41 יום.

התמקדות בטוב:כי למה תמיד לחפש את הרע?

מחקרים בהם התבוננו בבני זוג שהצליחו להקים מערכת זוגית טובה ולהתמיד בה במשך שנים רבות מדברים על כמה פרמטרים בסיסיים הנדרשים לשם כך. אחד מהם הוא היכולת להתמקד במה שטוב אצל בן הזוג ולא במה שפחות טוב או מפריע. למה שמפריע מתייחסים בהבנה, באמפטיה והמגדילים לעשות בהומור. בני הזוג מרגישים בטוחים, אוהבים ולא נותנים תחת שיפוט וביקורת מתמידים.

זוגיות-

כשהמשבר פורץ, רובנו ממהרים להאשים את בן זוגנו. אנו בטוחים שהוא הגורם לאומללותנו, שהוא הגורם לתחושת הריקנות או חוסר הסיפוק שלנו. בתגובה למשבר חלקנו מגיבים בהשתוללות, חלקנו מחפשים חיזוקים ואהבה במקומות אחרים, חלקנו טובעים בעבודה אבל בסופו של יום אנו לא מאושרים. התסכול משתלט על חיינו שהרי הבטיחו לנו באגדות שבן זוגנו מסוגל למלא ואכן צריך למלא את כל צרכינו ולפתע אנו מגלים שלא כך הדבר. אנשים רבים חיים בזוגיות ארוכת שנים נקלעים בחלוף הזמן למצוקות וקשיים שגורמים להם לאבד את החיוניות ואת התקווה ואין להם מושג איך לצאת מזה . לעיתים קרובות מידי החיים הופכים לרצף של פעולות אוטומטיות שאין בהן חדוות חיים. אנשים שוכחים לעצור ולבדוק מה באמת קורה איתם, הם מנהלים את חיי היום יום העמוסים ויום יום רודף יום ללא שינוי וללא תחושת רווחה ואושר נראים לעין.

תרופות לוסקי-

תבדוק מידי יום את התחושות שעברו עליך מול מצבים באותו יום. ותבדוק שאתה באותו מקום נכון עם המחשבות והתחושות שלך. תבדוק שיש התאמה בין מה שאתה עושה ובין מה שאתה חושב ומרגיש.

אינטליגנציה נ’= הליך דרך:

יכולת להפוך תהליך ליעד לפתרון בעיות הישרדות מורכבות-

מה זה אומר המשפט הזה : חזון עצמי לבן הזוג? תארי לעצמך מצב בו את פוגשת בחור נפלא והוא נראה לך מעניין ושווה, אבל האם הוא מתאים לך באמת, האם הוא הבחור שיספק לך הרגשה טובה במהלך השנים, לא תוכלי לגעת. חזון עצמי לבן הזוג המיועד, הוא כלי שמאפשר להגדיר את הבן זוג שלך בעיני רוחך ובעת שאת נפגשת עם הבחורים השונים בדרך לזוגיות, תועלי לדעת מהו אחוז ההתאמה ביניכם, והאם הוא באמת מתאים ולא עולה על קווים האדומים שלך.

איך עובדים עם הכלי? הכלי הוא בעצם רשימת קריטריונים המתחלקים לשלוש קבוצות של תנאים. רשימת קריטריונים, זו היא הדרך הטובה ביותר להבין את עצמך, בכל הנוגע לבן הזוג במיועד. כשאת רושמת את הקריטריונים שלך, את מבינה מה את צריכה ומה את רוצה , ודמותו של הבן זוג המיועד קמה לפנייך ותוכלי לדעת איך הוא מרגיש ואפילו (אם זה חלק מהקריטריונים) איך הוא ניראה.

זוגיות-

כשאנו מחפשים זוגיות אנו מבטאים את החיפוש שלנו במשפטים כמו : אני מחפשת את החצי השני או אני רוצה לבנות קשר אמיתי או אני רוצה כבר לפגוש מישהו. כל המשפטים הללו בעצם מעידים על הכוונה שלך למצוא זוגיות, אך הם משפטים כלליים מדי, כדי להבין ולהפנים מה זה זוגיות. כאשר אתם מדברים במשפטים מסוג זה, זה מראה חד וחלק שאת עצמך בעצם לא ממש יודעת מה זה זוגיות בשבילך. כל העניין הזה מוביל לכך שכאשר תפגשי מישהו שימצא חן בענייך, לא תדעי האם הוא באמת מתאים להבנות שלך בקשר לזוגיות המיוחלת.

תרופות לוסקי-

אדם שיוצא למסע לחיפוש אחר בן זוג האולטימטיבי רצוי שיכין רשימה לעצמו, רשימת תכונות שהוא רוצה לראות בבן\בבת הזוג שהוא מחפש.

שיכין רשימה נוספת של תכונות שאותם הוא יתרום למערכת הזוגיות.

אינטליגנציה : 

ו’= שמיעה, היכולת לשמוע מתוך משמעת וליצור משמעת.

ח’= דיבור, היכולת להקפיד על דיבור נכון.

פ’= ממשלה, היכולת לשחרר את עצמך מצדקנות,שחצנות וממהרות

הקשבה : כי את התשובה תשמרו לאחר מכך.

כמה קשה להקשיב באמת? בזמן שבן הזוג שלנו מדבר, הראש שלנו כבר מכין את התשובה ה”נכונה” ואנחנו לא באמת פנויים להקשיב. מפתח מספר אחד לדיאלוג זוגי הוא הקשבה עמוקה מתוך סקרנות להבין באמת למה בן הזוג מתכוון. בסיום דבריו, כדאי לחזור במילים שלנו על מה שהוא אמר כדי לוודא שכאן הבנו את דבריו. אין תחליף לתחושה שבן הזוג מקשיב לנו באמת, ללא שיפוטיות ועם קבלת רגשותינו באשר הם.

חיים ומוות ביד הלשון.

צריך לדעת שתשעים ותשע אחוז מהבעיות בבני האדם ובפרט בין בני זוג מתחילים ונגמרים בפה.

שלום בית וכבוד הדדי-בסוד הדברים- הפצת חכמת הקבלה.

צריך לשמור את הפה טוב. דיבורים בין איש ואשתו צריכים להיות מדודים ושקולים. מלשון זיווג, מלשון מילה. יש ברית מילה שזה המילה התחתונה שהיא מוציא חיים גשמיים, ויש מילה שהיא בוראת חיים רוחניים למילה יש המון כוח,אם יודעים איך להשתמש בפה. פה בגימטרייה=מילה (שמונים וחמש)  כל השפע יוצא. יש דומם, צומח, חי ומדבר. אדם נקרא מדבר. כתוב: “ויהי אדם לנפש חיה” תרגום אונקולוס מתרגם נפש מלא . נפש חיה הכוונה הרוח שמדברת מהפה, הדיבורים שיוצאים לאדם מהפה זה הנפש שלו. אם רק את כל הדיבורים שאדם אומר כל חייו, מקבצים את זה ליחידה אחת, זה הנפש.

אדם שלא מוציא מילה מהפה לא יודעים מי הוא לטובה או לרעה. חושבים שהוא חכם גדול או ההיפך שמוצאים מהפה הם בעצם ביטויים של הנפש, לכן קשר בין נפשות קורה על ידי דיבורים. האדם שלו חודר לנפש של השני . כך גם כאשר מברכים על משהו . למה צריך לדבר? מספיק לחשוב. אבך לצאת ידי חובה לחשוב את הברכה,ברכה זה דיבורים. בלי הדיבור לא יכול להיות חיבור. החיבור יכול לקרות רק על ידי אותו דיבור. דיבור זה מה שפועל ברוחניות כאשר מדברים למישהו זה חיבור למקומות הכי עמוקים לכן המילים מאוד חשובות.