להתאהב
24 בדצמבר 2014
ביקורתיות בזוגיות
24 בדצמבר 2014

מה יגידו, מה יחשבו

“מה יגידו, מה יחשבו..”/נויה אור יהב

היום גם מלאו  9 שנים לגמילה שלי מ”מה יגידו ומה יחשבו…” כמעט 31 שנים מחיי חייתי בחוסר, החוסר שלי התבטא בעיקר בחוסר של אהבה ומוצריה וזה אומר חוסר בפרגון, חוסר במילה טובה, חוסר בחיבוק, חוסר בתשומת לב, חוסר באכפתיות, חוסר בהערכה וחוסר בתחושה של שייכות.

31 שנים חייתי בחשיכה מוחלטת שכללה חיים במקומות שרע לחיות בהם עם חוסר אמון מוחלט, ניהלתי מערכות יחסים הרסניות,ניהלתי קשרים עם אנשים מרירים, שיפוטיים, ביקורתיים,קנאים,יהירים ובעלי אנרגיות שליליות ובנוסף אימצתי אמונות של אנשים אחרים לאופן שבו העולם מתנהל ,החנקתי לגמרי את הרגשות העצומים והנפלאים שבי והתחלתי לחיות רק באמצעות המוח ולא באמצעות הלב ולכן חייתי בשיפוט, בדאגות בלתי פוסקות ובניתוחים שכלתניים.
הייתי מרצה אנשים אחרים, חושבת, פועלת ומתנהגת בדרכים שלא היו פרי בחירתי אלא פרי בחירותיהם של האנשים אשר סבבו אותי כמו סבתי,הוריי, מוריי וחבריי עשיתי בדיוק מה שאמרו לי לעשות פעלתי מתוך אותם ההוראות שניתנו לי וחשבתי בדיוק באותו אופן שבו לימדו אותי אנשים אחרים לחשוב.
חייתי את החיים של הוריי, סבתי, וחבריי במקום לחיות את החיים שנועדו לי באופן ייחודי.
במקום להיות אמיתית ולהגיד את מה שרציתי להגיד באמת בכל מצב נתון חבשתי על עצמי מסיכה חברתית וחשבתי והתנהגתי והרגשתי בדיוק באותו אופן שאחרים אמרו לי שזאת הדרך הנכונה לחשוב להרגיש ולהתנהג. התרחקתי לגמרי מהיבטים של האני האמיתי שלי כלומר, לא עשיתי את הדברים שאהבתי לעשות כמו בישולים,טיולים בטבע,העמקת קשרים עם בני אדם וסיעור מוחות , לא חייתי על פי העקרונות החשובים לי ביותר,לא הרגשתי את הרגשות האמיתיים שלי ולא הבאתי לידי ביטוי את האמת שלי ולכן נסגרתי לאט לאט ותחושת הערך העצמי שלי ונשמתי החלה להתמעך ותחושת האומללות שחוויתי רק הלכה וגדלה והייתה לי פחות יצירתיות ופחות מרץ לחיות את החיים.
בגיל 31 זיהיתי את החוסר העיקרי שלי שנאמר לעיל ולאחר זיהוי החוסר שלי הגדרתי את הרצונות שלי שהם כדלקמן : לחיות את החיים שלי, לא את החיים של הוריי, לא את החיים של סבתי ולא את החיים שהחברה הכתיבה שלא מתאימים לכל אחד.הרצון להיות אני והרצון להביע את הרגשות שלי ולהגיד את מה שאני חושבת באמת בכל הזדמנות וסיטואציה בלי לחשוב על מה יגידו ומה יחשבו,הרצון לא להיות מושלמת וכך בעצם יהיה לי אומץ להודות בטעויות שלי, הרצון להגשים את כל החלומות שלי, הרצון לצאת מאזור הנוחות והרצון להתמודד עם כל הפחדים שלי, הרצון להתמרד ולא לרצות הרבה מאוד אנשים ולעשות דברים בניגוד המוחלט למוסכמות החברה ולאנשים שהולכים אחרי העדר והרצון לבחור דרך שונה אשר מיוחדת וזאת תהיה דרך שתכלול יושרה ונאמנות לעצמך, דרך שתכלול ערכים של הצלחה, שאפתנות, הבאת ערך לאחרים, יושרה ,נאמנות ואמינות, טוב לב, נתינה והקשבה ושזאת תהיה גם דרך חדשה ושאף אחד מעולם לא הלך בה בעבר.זאת דרך שתאמר שכאשר אתה מאמין במשהו לך עם האמת שלך עד הסוף או שאתה מאמין במשהו שאתה יכול להגשים אותו לך על זה עד הסוף כי חובת ההוכחה היא עליך בלבד.כל הפחדים שלי.

בעקבות הגדרת הרצון עשיתי שינוי משמעותי בתפיסת העולם שלי ובאמונות שלי, כל תפיסת העולם שלי התרחבה וראיתי את העולם בראייה מרחבית, עשיתי שינוי מחשבתי, שיניתי את כל הגישה שלי לחיים. לאחר מכן הגדרתי יעדים ומטרות לחיי החדשים והגדרתי את הייעוד שלי בעולם ואז התחלתי להגשים את כל המטרות ואת היעדים שהצבתי בפניי שכללו :החלפת השם המקורי שלי משושנה לנויה ,התגרשתי מבעלי הראשון לאחר 5 שנות נישואים מהגיהינום ושחררתי הכול כספים, (מיליון שקל ) בית, חסכונות ורהיטים,עשיתי דיאטה ושיניתי את אורח החיים שלי לאורח חיים בריא, הורדתי  40 קילו ממשקלי והתחלתי לעשות פעילות גופנית באופן קבוע,התחלתי ללכת לקורסים וסדנאות להתפתחות אישית, מודעות עצמית והעצמה אישית, התחלתי לקרוא ספרים בנושא עזרה עצמית וצמיחה אישית, התחלתי לחיות על פי האמת שלי ועל פי התנאים שלי והתחלתי לדבוק בערכים שדיברו אל החלק הטוב ביותר שלי מבלי להיכנע ללחצים של החברה. התחלתי לנהל מערכות יחסים בריאות,את כל האנשים המרירים, הקנאים, היהירים,הביקורתיים,השיפוטיים ובעלי האנרגיות השליליות שלחתי בסירה ללא משוטים נראה אותם מעיזים לחזור לחיי !!!,יצרתי את הדברים החשובים לי מאוד ומימשתי אותם על הצד הטוב ביותר ולא את הדברים שחשובים לאף אדם אחר בעולם.
החופש האמיתי בחיי הופיע כאשר הפסקתי לחשוב מה אחרים חושבים ואומרים עליי הכי חשוב זה מה אני אומרת וחושבת על עצמי.

במהלך כל תהליך השינוי של 180 מעלות שעברתי התגלתה לי השליחות הגדולה שלי בעולם הזה שהיא: להטביע חותם בעולם הזה ולגרום לאנשים להיות יותר טובים לעצמם ולאחרים ולעשות את העולם במעט טוב יותר לפני לכתי ממנו. כאחות אונקולוגית אני יודעת שהחיים הם קצרים ואף אחד לא יכול להבטיח לנו את המחר ולכן המטרה העיקרית שלי היא לעשות הבדלים גדולים ומשמעותיים בחיי מיליוני אנשים ברחבי העולם ומטרה זאת כוללת שאנשים בעולם יצטיינו באנושיות ויחיו את החיים שנועדו להם בגדול בחופש מלא, עם פריצת גבולות, אומץ ונטילת סיכונים מחושבים ויהיו נאמנים לאני הפנימי שלהם ולאמת שלהם עד סוף חייהם.חרדות ? אולי.