לא אעזוב אותך
15 בדצמבר 2014
מציאת זוגיות בכוח האור
16 בדצמבר 2014

מה עצר את מיכל מלפתח זוגיות

מה עצר את מיכל מלפתח זוגיות? / יעל שר

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

מיכל היא בחורה בשנות השלושים לחייה, כשהגיעה אלי עדיין לא חוותה זוגיות אמיתית, הקשרים שהיו לה היו ארעיים. גם כשהגיעה אלי, הייתה בתוך קשר במשך תקופה שלא הוביל לשום מקום והיא כל כך רצתה להקים משפחה אבל התקשתה להיפרד מהמעט שהיה לה.

פחדים רבים הקשורים לנושא הזוגיות ליוו אותה במשך שנים, בנוסף למערכת היחסים עם ההורים וסביבתה יצרה תמונה מעוותת כיצד צריכה להראות זוגיות. היא פיתחה חשיבה שכך אמורה להראות זוגיות ולכן לא רצתה ככה לעצמה. במשך השנים היא נמנעה מליצור זוגיות מהפחד שגם היא תחווה את אותה זוגיות שהייתה בבית, בנוסף מגיל ילדות היא סחבה על גבה טראומה שניהלה אותה מגיל צעיר ולא הצליחה להשתחרר ממנה. מיכל היא בחורה ביישנית וסגורה שלא ידעה עד לאן נצלול בתהליך. כבר בסיומו של המפגש הראשון שבוא עשינו שחרור מתח רגשי ביחס לזוגיות היא אמרה “אני מרגישה שהגעתי למקום הנכון”.

בתהליך עם מיכל עבדנו על המערכת האנרגטית המרידיאנים במיוחד הטחול שמדבר על דימוי עצמי נמוך, מרידיאן הכליות ששם שחררנו את הפחדים, שלפוחית השתן חיזקנו את הביטחון העצמי ואפשרנו נטרול אמונות מגבילות וזרימה עם מה שיגיע. לא עבר זמן רב ומיכל כבר הייתה בזוגיות. המשכנו לעבוד על נושאים שצפו בתהליך, זיהינו את התכונות שמייצרות מתח והיא למדה לעבוד איתן נכון, ככל שעבר הזמן קילפנו עוד שכבות שהיו שם כמו פחד מאינטימיות, שינוי של שפה המאפשר תקשורת בונה, התבוננות, איתור של עוד חוויות מהילדות שיצרו את המחסומים ונטרלנו אותן ויצרנו חוויות שיש בהן רגשות חיוביים ויצירת מציאות חדשה. בתהליך הזה מיכל למדה להביא למערכת היחסים החדשה שיצרה התנהגות אחרת לחלוטין ואמונות מקדמות, לשנות את כל תפיסת העולם שלה על זוגיות והבנה שמה שראתה מסביב ובמיוחד בבית הוריה לא בהכרח שיהיה אצלה. מיכל כיום בזוגיות ומעבר לכך.

זהו את המחסומים שעוצרים אתכם

בטיפול בנושא זוגיות בין אם היא קיימת או במציאת זוגיות בתהליכים, במהלך טיפול זוגי תמיד נזהה את המחסום האנרגטי, הרגשי ,המנטאלי התנהגותי שתוקע את המטופל/ת במערכות יחסים ואינו מאפשר לצאת ממעגל ההרגלים. בין המשפטים שאני שומעת בקליניקה “אני לא שווה” “לא מגיע לי” “אף אחד לא רוצה אותי” “זוגיות זו עבודה קשה” “אני לא יודעת לנהל שיחה” וכדומה. פחדים, תכונות שמעוררות מתח כמו חיפוש פגמים, אידיאלים ופנטזיות שנצפות בפנים מתוך כישורים אישיים וננטרל אותן, נמצא היכן המחסום התיישב במרידיאן, בצ’אקרה, בכימיית המוח בתפקוד בין ימין ושמאל מערכת מוח-גוף, דימוי וביטחון עצמי דרך מרידיאן הטחול ושלפוחית השתן, בכליות בפחדים ובחרדות או כל דבר אחר. נפרום ביחד את התפרים וננפץ את החומות שהמטופל/ת יצר/ה סביבה כתוצאה מטראומות מהעבר כמו “דחייה חברתית” “תקיפה מינית” וכדומה, כדי שאפשר יהיה להשתמש ביכולות ולפתח נוספות. התהליכים מגוונים ומשתנים מאדם לאדם. בתהליכים בנושא זוגיות מלבד קינסיולוגיה חינוכית והתפתחותית, משולבות גישות נוספות כמו פסיכותרפיה, הילינג, דמיון מודרך, פסיכודרמה, דיקור, פרחי באך ועוד.


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן