חיוך כתרופה לעצבות לאחר פרידה מזוגיות
6 בדצמבר 2014
קבלה נתינה
6 בדצמבר 2014

מחשבות על חרדות

מחשבות על חרדות – הטיפול הטבעי / ארי לביא

מרבית בני האדם נקלעים למצבי חרדה במהלך חייהם. יש מקרים בהם החרדה מתעוררת במעגל הזוגיות, הלימודים, העבודה ובעוד מעגלי חיים רבים ולאו דווקא בעקבות דברים ממשיים אלא בעקבות פרי הדמיון שלנו.
הרפואה הקונבנציונלית מציגה לנו מגוון תסמינים פיזיולוגיים העשויים להופיע בעת התקף חרדה כזה או אחר, למשל: דפיקות לב חזקות ומהירות, כאבי בטן וראש, קוצר נשימה, סחרחורת, חולשה כללית ותפיסת שרירים וכל זאת לצד תסמינים נפשיים.
במהלך הכשרתי כמטפל הוליסטי בשיטת לוסקי, נפגשתי עם יאיר (שם בדוי), מטופל  שהתלונן כי בכל פעם שהיה שומע סירנת אמבולנס או נחשף לידיעה מתפרצת בתקשורת אודות תאונת דרכים, היה נתקף חרדה שמא בת זוגו נפגעה והחרדה רק הלכה וגברה עוד יותר אילו לא היה מצליח להשיגה בטלפון הסלולארי שלה.
לדבריו של יאיר, החליט לפנות לייעוץ וטיפול מקצועי לאחר שאזלו כוחותיו להתמודד עם החרדה הזו בעצמו.

שיטת לוסקי אשר פותחה ע”י ד”ר דני לוסקי לאחר 20 שנות מחקר קליני, מסבירה כי
לכל אדם יש 32 אינטליגנציות (יכולות) אשר דרכן חווה האדם את העולם ויוצר את המציאות בה הוא חי וכי ניתן לאמן ולחזק יכולות אלו ע”י טכניקות ותרגילים פשוטים המכונים תרופות לוסקי.
במאמר זה בחרתי להתייחס למקרה החרדה של יאיר שנבע עקב חסימה ביכולת “המחשבה” – שהינה היכולת להבחין שמחשבה היא אפשרות שמשפיעה על המציאות שלנו. במחשבותיו של יאיר, בכל סירנה או ידיעה מתפרצת אודות תאונה, ראה יאיר בדמיונו וחשב על מראות שחורים ומפחידים על בת זוגו ולפיכך היה מתפרץ התקף החרדה קיצוני. מחשבותיו הקשות יצרו מציאות קשה של חרדה ואף כאבי שרירים,
מהם סבל בשנים האחרונות.

הטיפול שניתן ליאיר היה טיפול באמצעות תמציות פרחי באך.

שיטת פרחי הבאך פותחה ע”י ד”ר אדוארד באך שהיה רופא, חוקר והומאופת בולט בזמנו ומבוססת על 38 תמציות פרחים אשר מסוגלות, באופן טבעי, לאזן ולייצב את הזרמים החשמליים במוח האנושי ולהביאם לאופטימום ובכך להביא את האדם לכדי רגיעה נפשית. יאיר קיבל תמצית הפרח Red Chestnut (ערמון אדום) אשר מסייעת בשמירה על פרופורציות ורוגע במצבי לחץ בהם עולים חששות ודאגות קיצוניים כלפי אנשים קרובים.

באמצעות טיפול זה, יאיר הצליח להתמודד בצורה מיטבית ורגועה יותר עם קבלת ידיעות על אירועי תאונות דרכים ו/או שמיעת סירנות וכל זאת באופן טבעי.

זכרו! אם חרדה כלשהי פוקדת אתכם, ניתן לפנות לטיפול באמצעות תמציות פרחי באך ולטפל בה ולהתמודד איתה באופן טבעי לחלוטין ללא צורך בשימוש בכדורים או תרופות כימיות אחרות.