צחוק כתרופה והשפעתו על הבריאות שלנו
11 בפברואר 2015
יחסי מין כמראה לזוגיות
22 בפברואר 2015

מים חיים

מים חיים / אליזבט ויצמן

תרופת לוסקי:
– שתה כל בוקר 3 כוסות מים. שים כוונה של רצון לקבל על מנת לתת.

– כל יום כאשר אתה מסיים להתנקות במקלחת, קח עוד דקה וכאשר המים עדיין זורמים על גופך, תגיד 7 פעמים ברציפות: “אני בריאות, אני שמחה, אני הצלחה, אני אהבה” תכוון לעצמך בלבד.

הגשם הוא שפע אלוהי גשמי שיורד אלינו, וכאשר אנו מכירים בשפע אנו חיים בו, ביהדות ישנו קשר עמוק בין מים לטהרה , אנו מוצאים קשר זה , בנטילת ידיים, טבילה במקווה לאחר טמאות שונות (טמאת המת, נידה, שפיכת זרע, צרעת), שמחת בית השואבה וניסוך המים, “תשליך”, הגעלת כלים, רחיצת כוהנים לפני עבודתם בבית המקדש ובימינו לפני “ברכת כוהנים”.

המאפיין של המים זה אחדות, הכול אחד, אין נפרדות כמו שיש באדמה, ובכך הפעולה של המים זה לאחד, המים גורמים לעצמים נפרדים העשויים מיסוד האדמה , להימחות, לפשט צורה ולהתחבר, כמו שמוסיפים מים לגרגירי קמח ונוצר עיסה אחידה. “שפכי כמים ליבך” (איכה ב, יט) . ההשתפכות , היא איבוד צורה , איבוד מהות והגדרה, הרצון להתאחד, להתמזג כמו טיפה אל הים. הכניסה לתוך המים היא הרצון לשוב למקור , בארמית השורש ט.ה.ר. הוא לזהור, להיות בהיר- להיות באור,ע”י המים האדם מתחבר אל  האור,אינטליגנציה 1, הוא רוח האלוהים, הכול אור אחד. וכאשר יוצא מהמים כאילו נולד מחדש מתוך האיחוד עם המקור כמו עובר ברחם אימו.

מקלחת טובה או טבילה במים, הן בעלי סגולות ריפוי ושינוי לטובה , אם תחשוב כך , זו תהיה תרופה עבורך”( תרופות לוסקי) מקלחת בכוונה לניקוי אנרגטי, רוחני, ניקיון של שליליות, טעויות וכישלונות.

פעולת ההיטהרות של האדם באמצעות המים מתוארת בתורה ע”י שורש ר.ח.ץ.  ” ורחץ בשרו במים חיים וטהר”( ויקרא טו,יג) השימוש בשורש פשוט זה מאפשר לפרש את פעולת ההיטהרות באופנים שונים, רחיצה כמקלחת, התזת מים מכלי וטבילה. כמו כן לא נכתב בפירוש האם כחלק מההיטהרות צריך לרחוץ את כול הגוף או חלק מהאיברים , כמו רחיצת הידיים והרגלים של הכוהנים לפני עבודתם בבית המקדש.

“ותשליך במצולות ים כל חטאתם”(מיכה ז’, יט’)

מנהג “תשליך” מתקיים ביום הראשון של ראש השנה, נוהגים ללכת למקור מים ולומר תפילה זו, לאחר התפילה נוהגים לנער את שולי הבגד בגשמי, כרמז לרובד הרוחני, לנער את הקליפות מעל שורש נשמתו של האדם. הקליפות, לפי שיטת לוסקי: כשם שהקליפה עוטפת את הפרי וסוגרת עליו, וכדי להגיע לפרי יש להסיר את הקליפה , כך גם הרצון החופשי, כדי להגיע אליו ,אל הפרי המתוק יש לקלף את הקליפות שהם החינוך מהבית ומביה”ס, זיכרון של טראומות, חוקי הדת והמדינה ואז לאחר הקילוף , נגיע לאור הפנימי , לרצון החופשי האישי של האדם.