קבלה ונתינה בזוגיות
23 במרץ 2015
ריקוד כתרופה
24 במרץ 2015

מיניות כתרופה

מיניות כתרופה / יולאנד חלבי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

“אהבה ומיניות הם מתכון טוב לשחרור השחצנות, היהירות והידענות. עשה אהבה פעמיים בשבוע או בהתאם ליכולת הגוף שלך, הגיל שלך, והרצון שלך” ( ספר תרופות לוסקי).

יחסי מין הם אחד הדברים הנפלאים שהעניק לנו הטבע, קיום יחסי מין סדירים מועיל לבריאותם הנפשית של מרבית האנשים בהגבירו את רמת האנדורפינים בדם, משכבי הכאב הטבעיים הללו יכולים לעזור להפחתת המתח ולהעניק תחושת רגיעה , שביעות רצון והרגשה כללית טובה, ובכך מסייעים למניעת דיכאון ואפילו לריפויו.

מחקר אמריקאי שנערך ב-2003 הראה שנשים פעילות מינית נוטות פחות לדיכאון , מעבר לסקס הקשר האינטימי מקנה משמעות לחיים, ופירושו שיש לנו בשביל מי לקום בבוקר, לעבוד ולהתגעגע. וזה כמובן משפיע גם על מצב הרוח שלנו.

האורגזמה הנשית גורמת להפרשה מוגברת של האוקסיטוצין, הורמון זה מתקשר לרגשות של חיבה ואף יוצר צורך להתחבר לאדם שעורר את ההפרשה. כמו כן התגלה קשר סטטיסטי מובהק בין שביעות רצון מחיי המין לניקוד גבוה במבחנים פסיכולוגיים בתחום בריאות הנפש.

חוקרים גרמנים הראו באחרונה שאצל אנשים שמקיימים יחסי מין קבועים, השכיחות של כאבי ראש ומיגרנות קטנה יותר ביחס לאלה שחיי המין שלהם אינם סדירים.

מחקר אחד שפורסם לפני כמה שנים בכתב העת הרפואי British Medical Journal ,  הראה שגברים שמקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה זוכים לחיים ארוכים יותר ומועדים פחות למות בגיל צעיר.

יחסי מין סדירים מעלים בדם רמתם של נוגדנים מסוג אימונוגלובין, המחזקים את התמודדות הגוף.

מחקר אמריקאי שנערך בקרב סטודנטים מצא כי אצל נבדקים שקיימו יחסי מין פעם או פעמיים בשבוע, כמות האימונוגלובין (מולקולות חלבון השייכות למערכת החיסון),  הייתה גבוהה ב-30% לעומת אלה שהתנזרו מפעילות מינית או מיעטו בה.

פעילות מינית נחשבת בתפיסה הסינית לפעולה חיונית, טבעית וללא כל הילה דתית או מסורית גם הדעות הקדומות וגם האמונות שליוו את המיתוסים הסינים הקשורים למיניות האדם לא לוו בצביעות שאפיינה את הדתות המונותיאסטות במערב.

על פי התפיסה הסינית יחסי מין בין בני הזוג מאפשרים העברת אנרגיה תוך רווח הדדי. הגבר גומע מן היין של האישה והאישה מתחזקת מהיאנג של הגבר.

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן