לגעת ביהלום
27 בדצמבר 2014
השילוב המנצח בטיפול
28 בדצמבר 2014

מי אוהב אותך יותר ממני

מי אוהב אותך יותר ממני?…

זימון למבדקים לקורס חובלים, זימון למבדקים לקורס טיס ועוד זימונים לחיל קרבי כזה או אחר, תיבת הדואר שלנו מוצפת…

בוחרת לשתף אתכם בחלק משיחת אימון עם מתאמנת שהגיעה אליי כי “שעת הגיוס קרבה” והיא מפחדת!

כן, בחודשים האחרונים הנושא המדובר בבית, בחוץ, עם משפחה ועם חברים הוא הצבא, ההכנות: השתתפות בתוכנית אימוני כושר קרבי, שיתופים על החלומות והדמיונות, התרגשות, שמחה וגם פחדים שלנו ההורים.

אני מבקשת ממנה לספר לי על הבן שלה

הבן שלי בן 17, ילד יפה מבחוץ ומבפנים, מוכשר, בעל ערכים עליונים של נתינה לזולת וחברות, תלמיד מצליח, מקפיד לצבור ידע בכל תחום, נשמע לא צנוע, אבל אני לא יכולה אחרת, אין דבר שעומד בפניו, כל מה שהוא נוגע בו זהב, גאה להיות אמא שלו.

איזה מן הורה את בחוויה שלך? מה הוא מקבל ממך?

מהרגע שנולד קיבל מאיתנו חיזוקים, תמיכה בכל דרך שבחר, היינו שם לכוון, קיבל ועדיין מקבל המון אהבה במילים, במגע, בהקשבה, הכלה, סומכים עליו ומאמינים בו שהוא רואה את הדברים, מרגיש אותם ויודע מה נכון עבורו ומה לא, כשנתקל בקושי אנחנו שם בשבילו להאיר לו את הדרך, להיות הזרקור שלו ,לעיתים במילים ולעיתים רק באנרגיה מחבקת.

את נוהגת בדרך זו כי ?

אני גדלתי בבית תומך, מפרגן ומחזק שהאמין בי וביכולות שלי, זה מה שאני מעבירה הלאה… אני יודעת שמה שעבד אצלי זו הידיעה וההרגשה שמאמינים בי וסומכים עליי. האמונה שלי בו  מאפשרת לו מרחב בתוך המסגרת, הכל יותר פשוט אצלו, קליל, מלווה בחיוך ובשמחה.

וזאת כי?

כי אולי הוא מאמין בעצמו?

בהחלט! האמונה שלו בעצמו שוות ערך לאמת, זאת האמת שלו, הוא בטוח בעצמו, סומך על עצמו ומאמין בעצמו בזכות האמונה שאת הבאת איתך, העברה בין דורית – תכונה, התנהגות, רגש, אנרגיה שעוברת מבן משפחה לבן משפחה, אפשר לומר שזה עובר בתורשה. את אמא נהדרת, מאפשרת, מלאת אמונה ואהבה, פחדים? ברור שיש, רק תזכרי שאין ממש בפחד הזה, תמשיכי לסמוך עליו ולהאמין בילד המדהים שלך ובעצמך.

ממני באהבה;

* אמון בילד, בין אם הוא בן 3 ובין אם הוא בן 33, לא משתנה לעולם, הוא הילד שלי!

* כבר מגיל צעיר ילד משנן את “בת הקול ” שמלווה אותו שנים, “בת הקול” הולכת איתו ולצדו במילים, ללא מילים, במגע ובאנרגיה, “בת קול” חיובית תייצר מציאות חיובית ומן הסתם “בת קול” שלילית, תייצר מציאות של חוסר אמונה, בטחון עצמי ירוד, חווית כישלונות וכו’.

אימון אישי יכול לצמצם פערים שנוצרו בתהליך ההתפתחות של כל אחד מאיתנו , בשל חוסר תמיכה ואמונה ביכולותינו. אימון אישי יכול להחזיר לכל אחד מאיתנו את העוצמה ואת האמונה ביכולותיו האישיות.

אמונה מעניקה עוצמה, אופטימיות ופותחת אפשרויות.

” כל ילד צריך לפחות אדם אחד שיאמין בו” (הרב קרליבך)

  טיפול זוגי?