מתי צריך טיפול זוגי?
21 באוקטובר 2014
הבנת תהליכים חברתיים
23 באוקטובר 2014

מי הם יועצי הזוגיות המומלצים?

מי הם יועצי הזוגיות המומלצים?

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן


בואו נגדיר תחילה למה בני זוג פונים לייעוץ זוגי?
– מאבקי כוח
– בעיות תקשורת
– חוסר שביעות רצון
– חוסר נאמנות או בגידה
מחקרים מראים כי בני זוג לא יחפשו טיפול עד שהם לא יהיו אומללים במשך שש שנים. ובכל זאת, ככל שיותר זמן עובר, קשה יותר לתקן את מערכת היחסים. במקרים מסוימים, בני זוג שכבר החליטו להיפרד עשויים להמשיך טיפול כדי לסיים את מערכת היחסים בידידות ובכבוד.

טיפול יעיל יעסוק בהיבטים רבים של מערכת היחסים, למרות שתקשורת תהייה המוקד העיקרי של טיפול במערכת היחסים. בעיות תקשורת מייצרים טינה ולא מאפשרים תיקון. חוסר התיקון קורה בעקבות ויכוחים חוזרים ונשנים הם התורם הגדול ביותר לאומללות וגירושין בחיי נישואים. מטפלים יודעים שאחד מהצעדים הראשונים בשיפור מערכת יחסים הוא ללמד כל אדם כיצד לווסת את הרגשות שלו. להישאר רגוע, ולהשתמש במיומנויות תקשורת בריאה כדי לפתור בעיות חדשות וישנות. בני זוג רבים מדווחים על שיפור התקשורת שלהם כתוצאה מהקפדה על טיפול זוגי רצוף.


ציפיות ומטרות
טיפול מוצלח תלוי במוטיבציה של כל שותף והמסירות שלו לתהליך. זוגות יכולים לצפות בעקבות הטיפול לתקשורת טובה יותר ולמצוא דרכים חדשות כדי לתמוך זה בזה. מטרות הטיפול נקבעות על ידי בני הזוג בהדרכתו של המטפל. על מנת להשיג מטרות אלו, כל אחד מבני הזוג צריך להיות מוכן להכיר ולהבין את התפקיד שלו במערכת היחסים. אין זה נדיר שסכסוך מתעורר בתוך פגישות טיפוליות, אך מטפלים ישאפו להישאר ניטרליים ולהימנע מנקיטת עמדה.
 


תדירות, משך זמן, ויעילות
ייעוץ זוגי לעתים קרובות מתקיים אחת לשבוע, אבל זה עשוי להשתנות בהתאם למטרות הטיפול. זה קשור לשאלה האם יש צורך בפגישות טיפוליות פרטניות או קבוצתיות. יועצים זוגיים מסוימים מציעים פגישות אישיות משלימות לכל שותף כדבר מובן מאליו, חלקם עשוי להציע פגישות אישיות על פי בקשה. טיפול זוגי מתקיים במגוון רחב של אפשרויות – פרקטיקות פרטיות, מרכזי ייעוץ, ועבודת בקבוצה. ייעוץ זוגי הוא לעתים קרובות לטווח קצר, אם כי תהליך הריפוי לוקח זמן, ובסופו של דבר, הטיפול ימשיך כל עוד בני הזוג מחויבים לתהליך עד שיושג פתרון.


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן


מחקר שינויי הערכה של שביעות רצון מנישואים לאחר הטיפול ציינו כי כ 48% מהזוגות הפגינו גם שיפור או החלמה מלאה ושביעות רצון מהיחסים הזוגיים, במעקב של חמש שנים. הידרדרות יחסים הביאה ל38% מהזוגות ו14% נותרו ללא שינוי.


אחד הגורמים החשובים ביותר לתוצאות טיפול חיוביות הוא למצוא מטפל שהוא “שידוך” טוב. אבל זה יכול להיות קשה לדעת איך למצוא מטפל באזור שלך. אתה יכול לחפש את מטפלים שיש להם ניסיון טיפול בבעיה מסוימת, כגון בגידה או המתמחים מסוג מסוים של טיפול שמושך אותך. 


היסטוריה וסוגי ייעוץ מערכת יחסים
כאשר מקצוע הייעוץ הזוגי היה בחיתוליו בארצות הברית ב1930, זה היה ידוע שייעוץ זוגי שמור לאנשים שכבר היו נשואים. יועצי נישואים ומטפלים זוגיים הם משכילים ויכולים לטפל בבעיות זוגיות וחיי משפחה גם אם הם אינם נשואים. עם הופעתם של סוגי טיפול משפחתי והעלייה בשיעורי גירושין ב 1960 טיפול conjoint הפך לנורמה, וייעוץ לזוגות התפתח. ייעוץ הזוגי של היום הושפע במידה רבה על ידי טיפול משפחתי, שנועד לטיפול במערכת המשפחתית וכל החברים בה. חלוצי טיפול משפחתי הם מאריי בואן ווירג’יניה סאטיר שעזרו לעצב את המקצוע.


נכון להיום, יש שפע של גישות שונות לייעוץ זוגי. לדוגמא, Imago תרפיה בוחן כיצד אנו באופן לא מודע בוחרים יועצים זוגיים שמשקפים בחזרה דברים שאנחנו צריכים לעבוד על עצמנו. מבחינה רגשית טיפול ממוקד מעודד את בני הזוג לבחון כיצד סגנונות תקשורת או חוויות התקשרות מציגות את עצמם באינטראקציות. אנשים לומדים לרפא טראומה ולמצוא את האיזון על ידי זיהוי החלקים השונים של עצמם, הם מכירים בכך שחלקים מסוימים עשויים להיות פעילים יתר על המידה או התעלמו מהם.  עליהם לקיחת אחריות על התגובות והרגשות שלהם. זה מאפשר לבני זוג להבין טוב יותר את הדפוסים שבאים לידי ביטוי במערכת היחסים שלהם ולהבין אחד את השני טוב יותר.

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן


חיסול מלאי ספרי חוכמה רבי מכר

ימים
שעות
דקות
שניות

50% הנחה עד גמר המלאי