השפעת המחשבה ביצירת מציאות של חרדה ודיכאון
10 בדצמבר 2014
השפעת דימוי עצמי על חרדה ודיכאון
10 בדצמבר 2014

מסע האינטליגנציות בטיפול זוגי

מסע האינטליגנציות בטיפול זוגי/ אליזבט ויצמן

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

“מסע אנושי לשינוי מתחיל בזיהוי החוסר הרגשי האחראי ליצירת כוח הרצון בהמשך המסע נדרש שינוי גישה, ובסוף לקבוע יעדים ולממשם”.(שיטת לוסקי)
החוסר- רייק הדורש מילוי, החוסר יהיה תמיד ברובד הרגשי (ב 10 הספירות) החוסר מניע את האדם לפעולה.  והחוסר הוא קבוע כי בעת מילוי החוסר , ייווצר חוסר חדש.

בזוגיות אם איזה חוסר אני מגיע לזוגיות? החוסר יתבטא ב”אהבה ומוצריה”(פרגון, ליטוף, חיבוק, תמיכה, עשייה לאחר) משום שהחוסר הוא רגשי. כאשר מופיע החוסר ,מופיע הרצון.חסר=רוצה.
הרצון- רובד רוחני(א)רצון לקבל(יסוד האש) –”הרצון לקבל לעצמך על מנת לתת לאחרים” חייבים שיהיה נתינה לאחר הקבלה ליצירת זרימה ללא קלקול ותקיעות.
(מ)רצון לתת(יסוד המים)-“הרצון לתת כמטרה נעלה ותכלית החיים”
(ש)רצון חופשי-(יסוד אוויר)הרצון החופשי שומר על איזון בין הרצון לקבל ולתת,
בזוגיות אחרי שזיהיתי את החוסר  אני מגדיר את כיוונו של הרצון, לדוגמא חוסר במגע-האם אני בקבלה או בנתינה?? אם בקבלה יוצר תקיעות אך אם בנתינה ,נתינת המגע לבן זוג מתוך התחשבות ברצונות שלו, אז נוצרת זרימה וכתוצר לוואי גם מילוי של  החוסר שלי ,כי אני יכול לתת רק מה שכבר קיבלתי. לאחר שהגדרתי את הרצון אני פונה לרובד השכלי אל המחשבות, העמדות והאמונות.
השפעות חינוכיות-שינוי ערכים התבצע רק ברובד השכלי(7 המורים בגד כפרת) שהרי המחשבה יוצרת אמונה שיוצרת מציאות ,יוצר את השינוי המתבקש.
בזוגיות אם איזה גישה אני מגיע לזוגיות? מה האמונה שלי לגביזוגיות? לגבי מעמד האישה? התפקידים של הגבר? מהי זוגיות נכונה? והגישה הזו תיצור מתח וציפייה למילוי ע”י בן הזוג וכאשר לא יעמוד בציפיות יוצר שיפוטיות וכוחניות. ובסוף לאחר מודעות לאמונות עוברים לרובד הפיזי לעשייה.
עשייה-קביעת יעדים ומימושם ע”י 12 החושים. 5 חושים שקולטים את העולם מעבירים למוח ובנוסף ל5 החושים שמעבדים וחוקרים דרך האיזון של חושים נוצרת פקודה לעשייה.
ובזוגיות הגדרת יעדים ולקיחת אחריות על הזוגיות,אני “שלם” מבטא את הרצון שלי בעצמי ולא מתוך צפייה למילוי ובכך יוצר מציאות חדשה.

לסיכום כאשר אני מגיע לזוגיות מתוך שלומות ללא צורך במילוי ,צפייה או דרישה מבן הזוג , אין תלות אנרגטית להרגשת שלמות ושמחה אין מאבק והתחשבנות על אהבה ואנרגיה ובכך יוצרים מערכת יחסים מעצימה.

 


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן


חיסול מלאי ספרי חוכמה רבי מכר

ימים
שעות
דקות
שניות

50% הנחה עד גמר המלאי