מסע חוויה – ליאת בניון

 מסע חוויה – ליאת בניון

19716_10151363393991588_742439243_n

כל החיים עוברים מסעות. זה כל העניין בלחיות- מתחילים בנקודת מוצא, משם ממשיכים לדרך רצופה בעליות וירידות, או סתם במישורים… אותה הדרך עתידה להסתיים, נגמר פרק אחד ומתחיל אחד חדש. מה שמדהים במסעות הללו, הוא שכל פרק הוא ה-פרומו לזה שבא אחריו, נדבך על נדבך- כמו שאומרים שתינוק לומד לזחול לפני שלומד ללכת. אם נודה באמת, יש המון מקרים הפוכים ואז הם כבר לא חריגים. לשם לקח אותי דני לוסקי בקורס "מסע חוויה". כי לא משנה מאיפה באת, לאן אתה הולך, אילו פרקים עברת ומה התכנון להמשך-  באת לעבור חוויה, לעבור תהליך. וכל אחד לא משנה מי הוא, מוצא את המקום הייחודי והאינטימי שלו בתוכו.

כל שיעור הוא תהליך בצבע אחר: חלקם שמחים יותר, חלק אחר מעמת יותר או מורכב יותר. בכל פעם יצאתי עם תוספת לעצמי בצורת תשובות, שאלות, תהיות, פתרונות… הבנתי משהו, עוד חלק בתוך העצמי. בכיתה שלי, במסלול פסיכותרפיה הוליסטית בשיטת לוסקי, יש את אלו שהגיעו למטרה של התפתחות אישית ויש את אלו, שרוצים ללמוד להיות מטפלים. אני נמנית בקבוצה השנייה (או גם וגם) אבל כך או כך, מסע פנימה הוא בלתי נמנע.

כאן לא צריך באמת ללכת או לנסוע- צריך להתמסר. דני דאג להזכיר. אין מה לעשות, כמו כל דבר בחיים, חייב ללכת עד הסוף ולהיות נוכח כל כולך, בתוך הדבר, חלק בלתי נפרד ממנו. אם אתה אוהב, אז העוצמה הכי גדולה מגיעה כשהכל שם: הגוף, הרגש, השכל, הרוח. כשכל החושים פועלים. ידוע כבר מה טיב התוצאות של להיות במצב של חצי כוח.. "מסע חוויה" הוא בלתי נשכח. אם יש תקופות בחיים שאני לא זוכרת, ויש, זה בגלל שעולם הרגש שלי היה רדום. הקורס הזה העיר אותו משנת החורף ונתן לו תוקף. וזו למידה משמעותית וחזקה ביותר בעיניי, כיוון שחוויות רגשיות זכורות לאורך זמן, ובמקום מסוים משאירות חותם…

קצת מהתהליכים שחוויתי…

מה שאני רואה

דני כתב מספר משוואות חשבוניות פשוטות על הלוח וביקש לתאר מה אנו רואים. למרות שאני משתדלת להתעלם באופן תמידי ממספרים וברור היה לי שמטרת התרגיל היא לא לבטא יכולות מתמטיות , ניסיתי לפתור. את האחד התרגילים לא הצלחתי לפתור וגיליתי שהוא שגוי. מכח האינרציה וההרגל, זיהיתי ישר את הטעות- ככה למדנו ולכך הורגלנו. לראות את הטעויות, השגיאות, החוסרים והפגמים- החושך. איפה הפסדתי, איפה כשלתי וככל שאני בודקת ובוחנת את העניין, אני מגלה רק עוד…השגיאות שלי ושגיאות האחרים בולטים לעין. המחשבות השליליות צועקות. הבנתי איזה נפח עצום יש לאותן מחשבות בחיים שלי וכמה הן משבשות לי אותם ומושכות אליהם רק עוד חושך. המצב ההפוך הוא לא טבעי. לראות את הדברים הטובים שקרו, את ההצלחות, את הרגעים השמחים. להתחיל לראות כך בהתחלה, הרגיש לי כמו עיוורת שלומדת לראות מחדש.

משוב חיובי

אם היו שואלים אתכם, כמה אנשים בוודאות אוהבים אתכם ואתם אותם, מה הייתם עונים? 50? 500? 5000? אז לי המספרים האלה היו מופרכים, ואחרי שמניתי מספר וודאיים, דני ביקש שנאמר מה אני אוהבת אצל כל אחד מהכיתה. שיעור ראשון. אני לא מכירה אף אחד וגם בטח שלא גיבשתי עמדה לגבי רמת האהבה שלי לכל אחד… עניתי מהבטן, אמרתי מה שקפץ לי לראש ועל כל אחד היה לי מה לומר. כולם גם אהבו בי משהו. כל אותם דברים שאני אמרתי, הם חלקים שאני אוהבת בעצמי- כולנו אוהבים באחר מה שאנחנו אוהבים בעצמנו, אגב, בגלל החינוך הלקוי שקיבלנו, לחפש מה אנחנו אוהבים במקום מה לא- ממש לא עובד בצורה אוטומטית, אבל, מה שיוצא מאהבה חוזר מאהבה (אותו דבר לגבי ביקורת או שפיטה..)= מערכות יחסים של אהבה… שווה השקעה.

מכתב לאלוהים

אחד השיעורים החזקים שלי. מדברים עם אלוהים מידי פעם? כל אחד עם האלוהים שלו? כתבתי לו מכתב. המכתב הראשון שכתבתי לו אי פעם ושמתי אותו בכותל, היה כשהייתי בת 9 בערך וביקשתי תוכי כי ידעתי שיש סבירות גבוהה שגם אקבל. כמובן שגם קיבלתי. הפעם הוא נכתב מנקודת מבט אחרת, בוגרת יותר, מודעת יותר. בגדול, דיברתי על הקשר ביננו וביקשתי לעורר אותי לגבי סימנים שבדרך, ללכת קדימה עם התחושות שלי, להקשיב ללב מבלי לפחד. את המכתב הנחתי בערימה, יחד עם המכתבים של חברי לכיתה ושלפתי ממנה אחד אחר, שהוא לא שלי. קראתי וכתבתי מכתב תגובה למה שקראתי, כפי שד"ר דני לוסקי ביקש. כשהקראנו בקול את מה שכתבנו לאלוהים ומה שכתבנו לחבר אחר, הבנתי, שעניתי תשובה לעצמי, תשובה למכתב שלי. זה מדהים, עניתי תשובה מדויקת לגבי עצמי, שלא ממש דייקה לאחר. תמיד אפשר להתייעץ, אבל כשמחפשים תשובות אמיתיות, דברו עם האלוהים שלכם. דברו עם עצמכם.

החוויות במסע עוד נמשכות. אני מוצאת את עצמי מתמסרת, עומדת חשופה מול חברי, מולי. שזה הכי קשה. בכל שלב נפרדת מחלקי קליפות מגנות. אני כבר לא צריכה אותם ואני יודעת את זה. הן מכבידות עלי ומתעתעות בי. הפרידה מהן מלווה במגוון רחב של רגעים. פעם ברגע של צחוק, פעם בבכי, פעם בכאב ופעם באושר. כולם הכרחיים כדי להגיע אלי. וגם אל האחרים. הרגעים האלה הם המציאות שלי, הם המציאות של כולם. והם רגעים בלתי נשכחים עבורי…

אני לא מעוניינת לחרב את הסקרנות…

קורס "מסע חוויה" , מסלול פסיכותרפיה הוליסטית בשיטת לוסקי.

 ליאת בניון

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ