חבק עץ
15 במרץ 2015
הודיה כתרופה
22 במרץ 2015

מקלחת כתרופה

מקלחת כתרופה

“מקלחת טובה או טבילה במים הן בעלי סגולות ריפוי ושינוי לטובה” (ספר תרופות לוסקי).

כמה דקות ביום להיות במגע עם המים החמים, ורק למטרת הרוגע זה בהחלט דבר שאמור לעשות לנו טוב, להתנקות אנרגטית ומחשבתית, מאנרגיה לא רצויה ומחשבות מעיקות, זה כל כך זמין וכיף. מים חמים זה לא רק לנקות את הגוף, גם מנקה את הנשמה. הרבה טיפולים מתבצעים היום בעזרת מים, טיפולים כאלה ברפואה משלימה נקראים טיפולי הידרו תרפיה.

ע”פ הפילוסופיה הסינית יסוד המים בטבע מבטא את עולם הרגש שלנו, רגשות עזים כמו צער כאב אושר או שמחה באים לידי ביטוי בהצפה של דמעות,  שפל וגאות באים לידי ביטוי בעולם הרגש במצבים משתנים בין דיכאון למצב רוח מרומם. המעמקים הנסתרים של המים בטבע כגון מעמקי הים שבהם רב הנסתר על הגלוי. מזכירים את המעמקים האפלים של תת המודע שלנו.

יתרונות המים החמים הם שחרור גופני, שיפור נשימה, כפייתית שרירים, החלבונים , חומר הבניין של השרירים מתרככים בחום, התרככות השרירים משפרת אספקת דם לשרירים ומגבירה פיזור של מטבולים וחומצת חלב.

הרגעה, טמפרטורת המים החמים משפיעה על מערכת העצבים האוטונומית על ידי דיכוי מערכת העצבים הפרה סימפתטית , המשככת כאבים מפחיתה נוקשות וכתוצאה מכך מאפשרת ללמוד פונקציות חדשות ומכניסה את הגוף לרוגע.

טמפרטורת המים החמים מרחיבה את העורקים דבר המוריד לחץ הדם.

אז מומלץ וכדאי  לתת לעצמנו את כמה הדקות האלו רק עם המים, זה הזמן שנרגיש שאנחנו נותנים לעצמנו ומפנקים אותה, שיהיה לנו את הכוח והרצון בהמשך לתת ולעשות גם טוב לאחרים.