טיפול נטורופתיה
5 בנובמבר 2014
מופרעות, פורענות והתפרעות
26 בנובמבר 2014

נטורופתיה כמקצוע

נטורופתיה כמקצוע

רפואת נטורופתית הוא מקצוע בריאות טיפול ראשוני שונה, תוך שימת דגש על מניעה, טיפול, ואופטימלי בריאות באמצעות השימוש בשיטות טיפוליות וחומרים המעודדים את הריפוי העצמי הטבוע בתהליך של יחידים. הפרקטיקה של רפואה טבעית  – נטורופתיה, כוללת שיטות מודרניות ומסורתיות, מדעיות, ואמפיריות.
העקרונות הבאים הם הבסיס של רפואה נטורופתית:
הכוח המרפא של טבע (Vis Medicatrix Naturae): רפואה נטורופתית מכירה בתהליך של ריפוי עצמי הטבוע באנשים אינטיליגנטים. נטורופתים פועלים לאיתור והסרת מכשולים לריפוי והחלמה, על מנת להקל ולהגדיל את תהליך הריפוי העצמי הטבוע בהם.  זיהוי וטיפול בגורמים (טויל Causam): נטורופת רוצה לזהות ולהסיר את הגורמים הבסיסיים של מחלה ולא לרק את הסימפטומים למנוע או לדכא.
האם ראשון יפגע (פרימום נון נוקר): נטורופת יבצע שלוש הנחיות למניעת פגיעה במטופל: שימוש בשיטות וחומרים תרופתיים שיצמצמו את הסיכון של תופעות לוואי מזיקים, תוך שימוש בכח לפחות ההכרחי לאבחון וטיפול;  הימנעות במידת האפשר מדיכוי מזיק סימפטומים; ומכיר, הכבוד, ולעבוד עם תהליך ריפוי העצמי של הפרט.  רופא כמורה (Docere):  נטורופת מחנך את המטופלים שלו ומעודד לאחריות עצמית לבריאות. הם גם מכירים את הפוטנציאל הטיפולי של יחסי מטפל – מטופל.  מטפל באדם בכל ההיבטים: נטורופת מתייחס לכל מטופל על ידי לקיחה בחשבון מצבים בפיזי, נפשיים, רגשיים, גנטיים, סביבתיים, חברתיים, וגורמים נוספים. בריאות שלמה כוללת גם בריאות רוחנית.  נטורופתים מעודדים אנשים להמשיך את הפיתוח הרוחני האישי שלהם.  מניעה: נטורופת שם דגש על מניעת המחלה על ידי הערכת גורמי סיכון, תורשה ורגישות למחלות, ועל ידי ביצוע התערבויות מתאימות בשותפות עם המטופלים כדי למנוע מחלות.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ