פירוש חלומות, פתרון חלומות

פירוש חלומות
פתרון חלומות

האם חלום הוא תמיד חלום טוב?
תמיד חלום הוא חלום שלום?

חלומות יכולים לספר לך הרבה על עצמך,
על הסביבה שלך וגם על העתיד שלך.
רוצים לדעת? להבין? איך?

red-arrow-filled-hi.png

רשמו כאן פרטים ומיד הדלתות נפתחות.

בנוסף ישלח אליכם מיד
קישור לדוא”ל עם כל הפרטים.

פירוש חלומות, פתרון חלומות

פירוש חלומות, פתרון חלומות

חלום שאתה חולם בא לספר לך משהו שלא ראית במציאות והחלום מסייע לך לראות.

חלום זו עבודה רוחנית, סגירת מעגל, הדרכה או אזהרה באמצעות ראיה על חושית שמקושרת אל הנשמה. כל אדם חולם שעתיים ויותר בכל לילה, העובדה שיש אנשים שזוכרים חלומות ויש שאינם זוכרים היא משוב להבנת מציאות החולם. יש להתכונן לשינה, הכנה טובה של שינה בדרך של תפילה, משאלה, ניקיון וטיהור או מדיטציה יכולים לשפר באופן משמעותי את איכות השינה ואילו איכות השינה תשפר באופן ממשי את רגע הקימה אחרי שינה טובה. הרגע שבו אדם מתעורר הוא הזרע של כל היום וגם התוצאות של היום כולו תלויות בזרע שנזרע בשעת הקימה.


למי מיועד קורס פירוש חלומות, סדנת פתרון חלומות ?
–  למי שאוהב לחלום ולפרש חלומות, לפתור חלומות.
– זה מתאים לכל מי שבוערת בו האש ללמוד כל הזמן.
– זה מתאים למי שרוצים כלי נוסף בארגז הכלים הטיפולי.
– זה מתאים לכל מי שמעוניין ליצור פריצת דרך בחיים.
– זה מתאים לכל אדם שמרגיש שהוא נמצא בצומת דרכים בחייו ורוצה לקבל כלים חדשים.
–  זה מתאים למי שקרוב לנושאים הרוחניים ורוצה להעשיר ולהעצים את עצמו קורס פירוש חלומות, סדנת פתרון חלומות


עוד על חלומות – פירוש חלומות, פתרון חלומות.


חלום שאתה חולם בא לספר לך משהו שלא ראית במציאות 
והחלום מסייע לך לראות.
חלום זו עבודה רוחנית, סגירת מעגל, הדרכה או אזהרה באמצעות ראיה על חושית שמקושרת אל הנשמה. כל אדם חולם שעתיים ויותר בכל לילה, העובדה שיש אנשים שזוכרים חלומות ויש שאינם זוכרים היא משוב להבנת מציאות החולם. יש להתכונן לשינה, הכנה טובה של שינה בדרך של תפילה, משאלה, ניקיון וטיהור או מדיטציה יכולים לשפר באופן משמעותי את איכות השינה ואילו איכות השינה תשפר באופן ממשי את רגע הקימה אחרי שינה טובה. הרגע שבו אדם מתעורר הוא הזרע של כל היום וגם התוצאות של היום כולו תלויות בזרע שנזרע בשעת הקימה. לכן יש חשיבות גדולה במציאת הדרך הטובה ביותר לשפר את איכות השינה ורגע הקימה. ברגע שהנשמה עוזבת את הגוף נוצרת נפרדות (שינה – שניות) הגוף לובש שלוש דרגות – נפש רוח ונשמה. בזמן שינה הנפש נשארת בגוף האדם לצורך ביצוע פעולות חיים פשוטות כמו נשימה, עיכול וכדומה. הנשמה עוזבת את הגוף ויוצאת למשימותיה ואילו הרוח מתווכת בין הנשמה והנפש עד לקימה. הלילה מחולק לארבעה חלקים. החלק הראשון של השינה הוא הנמוך ביותר ובו יופיעו חלומות מהסוג הגופני כלומר כאבי גוף, בעיות פרנסה, וויכוחים, מריבות ובעיות גוף אחרות. בחלק השני של הלילה יופיעו חלומות מהסוג הרגשי, כלומר נושאים הקשורים למערכות יחסים, תשומת לב, אהבה וחמלה. בחלק השלישי של הלילה יופיעו חלומות מהסוג השכלי, הקשורים להבנה של נושאים, יכולת הכלה, מעמד, הערכה ודימוי עצמי. בחלק האחרון של הלילה, ממש לפני הקימה, יופיעו חלומות מהסוג הרוחני, כמו רצון לתת, מטרה נעלה, עזרה לזולת, מתן בסתר וכדומה. בחלק הזה יופיעו גם המסרים שבאים מהנשמה והם החלומות האמיתיים. חלום שאתה חולם בא לספר לך משהו שלא ראית במציאות והחלום מסייע לך לראות. כאשר אדם אינו חולם יש אפשרות שאינו מעוניין בסיוע כלשהו בפתרון בעיותיו. אבל אפשר גם שאין כרגע בעיות שעומדות בפני פתרון ויתכן שרק פחד כלשהו מונע ממנו להשתמש בחלומות ככלי מסייע ותומך. הבנה של הסיבה להדחקה של חלומות וכן פתרון חלומות בכלל הן תהליך מאוד אישי ואין אפשרות לעשות הכללות או ליצור כללים, גם לא ניתן להכניס אנשים לתוך תבניות. יש על כן “לתפור” חליפה אישית לכל חולם. כמובן שתפירת חליפה כזו היא משימה לא פשוטה אולם היא הכרחית. מטפלים רבים היו אולי מעדיפים לטפל על פי מרשם שאומר במדויק מה פירושו של כל מופע בחלום. מה הפירוש להופעת נחש ומה הפירוש לעננים וכך הלאה, אבל הדרך הזו אינה מאפשרת התייחסות לכל אדם בדרך ייחודית. למרות הקושי הכרוך בכך יש ליצור תוכנית טיפולית ייחודית לכל מקרה. חלום זו “אמת משתנה” מאדם לאדם. יונג,ק. ג. (1982) בספרו “על החלומות” אומר: “חלומות מספקים, איפה בשפת הדימויים –  כלומר על דרך ההמחשה – מחשבות, דעות, תפישות, הוראות, מגמות, אשר קודם לכן היו לא מודעות, אם מכוח הדחקה, אם עקב העדר ידיעה. מאחר שכל אלה הם תוכן הלא מודע, ומאחר שהחלום הוא תולדה של התהליכים הלא מודעים, הרי שכלול בו התכנים הלא מודעים. אולם הוא לא מתאר את התהליכים הלא מודעים בכללותם, כי אם תכנים מסוימים בלבד שנשאבו, חברו יחד ונבחרו על דרך האסוציאציה מתוך מצב התודעה באותה עת. הבחנה זו בעיני חשובה מאוד מן הבחינה המעשית. לצורך פענוח נכון של החלום עלינו להכיר הכרה יסודית את מצב התודעה שבאותה עת. שכן החלום מכיל את ההשלמה הלא מודעת למצב זה, דהיינו, את החומר, אשר עקב מצב התודעה הנוכחי גורם לו להופיע בלא מודע. בהעדר ידיעה זו לא יעלה בידנו לפתור חלום כלשהו באורח מניח את הדעת – לבד מהצלחות מקריות.” (שם עמוד 20)


סוגי חלומות – פירוש חלומות
חלום ניבוי – חלום שמתרחש במציאות, מעיד על יכולת ייחודית של החולם לראות דברים לפני התרחשותם.

חלום אמיתי – חלום אמיתי מגיע בחלק הרביעי של הלילה ממש לפני השקמה. חלום אמיתי הוא מסר שהתקבל מהנשמה. הפרטים בהירים וברורים, לסיפור יש התחלה, אמצע וסוף. החלום מלא בצבעים וקולות. חלום אמיתי הוא חלום שמצפה לפתרון באמצעות תרגום המסרים בחלום לעמדות ותפיסת עולמו של החולם. החלום לא יעלם מהזיכרון עד לפתרונו. חלום אמיתי יכול להיות גם חלום שחלם חבר.
חלום שקוף – חלום שקוף מתאר מצב בו החולם יודע שהוא חולם. משמעו שהחולם יודע שהוא בחלום ומקבל משוב ליכולתו ליצור מציאות בזמן חלום, החולם שולט במצב ומנתב את החלום לפי רצונו.
חלום המשך – משוב לאירוע שהיה במציאות ועדיין החולם עסוק בו, על החולם לסגור מעגלים במציאות כדי להימנע מחלומות דומים בעתיד.
חלום ג’יבריש – משוב למחשבות שמתרוצצות בחוסר משמעות כמו במציאות החולם, מסר לחולם לגבי הלך המחשבות במציאות.


עקרונות פירוש חלומות, פתרון חלומות

אין חלומות רעים – אין חלומות רעים, יש רק פירושים רעים לחלומות טובים (כוח האור – וודאות באור). חלומות הם מסרים שבאים מהתת מודע או מהנשמה בשפה אנרגטית, מטאפיסית ייחודית. באופן כללי ניתן לתרגם מוות בחלום כדבר נורא, בעוד שמוות יכול דווקא להעיד על התחדשות, ניתן לתרגם נפילה וכאב בחלום כמסרים שליליים, בעוד שכאב בחלום יכול למנוע כאב במציאות. שפת החלום שונה משפתם של בני אדם ולעתים קרובות השפה הפוכה. חושך יהיה הגורם שבעצם נוכחותו ניתן לראות קצהו של אור. חלום של אירועים קשים יכול להיות אות, הדרכה ואזהרה או תיקון שיש לבצע. בכל מקרה, חלום יש לפרש רק בדרך חיובית, בדרך של לימוד ומניעה של התנסות קשה בעתיד.


החולם חולם את עצמו – את המסרים יש לתרגם עם החולם ורק על ידי החולם עצמו. שפת החלום לעיתים משובשת והמסרים מוזרים ומשונים ולכן רק החולם יוכל באמת להבין את השפה באמצעות מנחה שיסייע לו להגיע אל הפתרון הנכון תוך הסרת החששות והפחדים שמלווים כל מסר שמגיע מהתת מודע או מהנשמה.


חלם הוא מסר אישי – חלום הוא מסר אישי ולכן מה שראית בחלום רק אתה יכול להבין, אתה צריך לפרש את החלום על פי האינטואיציה שלך והתחושות שזה מעורר בך. אתה צריך למצוא את הקשרים בין הסיפור בחלום ובין סיפור במציאות שלך. החלום שלך הוא משוב מדויק למתרחש בחיים שלך במקום מסוים בזמן מסוים. חלום שחוזר על עצמו בא לאותת לך שלא הגעת לפתרון הנכון ויש למצוא דרך נוספת להבנה. חלום שחוזר הוא כמו דוור שהביא לך מברק, הדוור דופק על הדלת, חוזר ודופק ואתה מתעלם ממנו.


חלום הוא נבואה שמגשימה את עצמה – חלום שתפרש בדרך שלילית עלול להתגשם במציאות שלך. חלום הוא מחשבה שרוצה להתממש בחייך ולכן יש לתת פירוש חיובי לחלום. את החלום אתה צריך לספר רק לאדם שאוהב אותך ויש לו היכולת לסייע לך בפתרון חיובי של החלום. חלום הוא דרך נוספת להתבוננות, להסתכלות והבנה של המציאות שלך. אל תשכח שחלום הוא נבואה שמגשימה את עצמה וכל חלום יכול ליצור מציאות. זכור כל חלום הוא חלום שלום וחלום טוב. מטפל, פסיכותרפיסט מיומן יוכל להשתמש בחלומות גם ככלי לאבחון וגם ככלי לטיפול בדרך שאין לה תחליף בשום כלי אחר.


פירוש חלומות באמצעות משאלת חלום – החלום הוא כלי לשאלות ומשאלות ולכן ממש לפני השינה ניתן לבקש בקשה, תשובה לשאלה שמטרידה, או משאלה.
שינה כחיבור למקור הנשמה – בניסויים של חקר השינה, נמצא כי אדם השוכב במיטה בלי שינה במשך 8 שעות תוך צריכת אנרגיה בכמות זהה לזו שהוא צורך במהלך 8 שעות שינה, יקום עייף מאוד. מנוחה אינה יכולה להיות תחליף לשינה. מתברר שאדם עייף יותר בימי חופש מאשר בימי עבודה רגילים, שינה אינה מנוחה לגוף, שכן הגוף יכול לנוח גם בלי שינה. שינה מחברת אותך למקור רוחני של אנרגיה דרכה אתה נטען. העייפות שאתה מרגיש בחוסר שינה באה להוכיח פעם נוספת שהגוף מגיב בעייפות וכאב ממקור שאינו פיסי, מכאובי הגוף הם רק תוצאה ומשוב של מצוקות הנפש.


כיצד פותרים חלומות?
פירוש חלומות באמצעות ,
פתרון חלומות דרך סמלים.
רשום את החלום במספר מילים שמתארים אנשים, עצמים ומצבים ובדוק המשמעות והסמליות שמייחס להם החולם. חלום הוא אמת אישית, סמלים שנמסרו לחולם. אם אתה “פותר” חלומות עליך לפתור את החלום בנוכחות החולם עצמו. לאחר שקשבת בקשב רב לכל החלום, רשום על גבי לוח את החלום במספר מילים. רשום את המילים מלמעלה למטה והשאר מקום ליד כל מילה. רשום שמות אנשים, עצמים ותהליכים. כעת יש לשאול את החולם מהי המשמעות שהוא נותן לכל מילה בנפרד ורשום ליד המילה את המשמעות. במהלך רישום המשמעויות השונות אתה מבחין בפתרון. הפתרון של החלום תמיד מקושר למהלך חייו של החולם. החלום רוצה להזהיר את החולם, או להציג בפניו מצוקה שאינו רואה, תיקון שיש לבצע. לעיתים החולם רואה את הפתרון בעוד פותר החלומות עדיין נמצא בשאלות המשמעות. אם שאלת את כל שאלות המשמעות ועדיין אינך רואה את הפתרון וגם החולם אינו רואה פתרון, יש לעבור למשמעויות בדרגה שניה. לדוגמה, כאשר החולם ראה אישה בחלומו ועל השאלה מה משמעות אישה עבורך, ענה החולם – אימא, במשמעויות של דרגה שניה יש  לשאול מה משמעות אימא עבורך. לעיתים נדרשות שלוש דרגות של שאלות משמעות כדי להגיע לפתרון. זה מצב שמראה שהחלום עוטף את עצמו בקליפות ובמעטה סודיות, אינו רוצה לגלות את סודו ואינו מעוניין לעסוק בו.


פירוש חלומות, פתרון חלומות דרך אמנויות – אמנויות כשפות הן מכשיר יעיל לפתרון חלומות.” החלום הוא שיקוף עצמי ספונטאני, בדרך סמלית, של המצב האקטואלי של הלא מודע.” “החלום הוא ייצוג סמלי של תוכן לא מודע” (יונג 1982, עמוד 32) בקש מהחולם לצייר את החלום שלו, תראה אם ניתן לרקוד אותו, לשיר, לצעוק, לפסל, או לנגן את החלום. בקש מהחולם לרשום 100 מילים ללא קשר בניהם מתוך החלום. שלב את כל סוגי האמנויות לצורך הבהרה של משמעויות החלום עד שהחולם יבין משהו על העבודה שהוא עושה בחיים.


פירוש חלומות באמצעות האנשה של החלום – אפשר לבצע האנשה של החלום. לתת לכל מה שהופיע בחלום דימוי של אדם ולבנות תפקידים בקבוצה. לשחק את החלום כפי שהחולם זוכר אותו. ומפעם לפעם לבקש מהחולם להחליף תפקידים כדי להזכר בפרטים ובדרך המיוחדת בה ראה החולם את הפרטים השונים בחלום.


פירוש חלומות באמצעות המחזה של החלום – בקש מהחולם ליצור מחזה מהחלום, תן לו לבחור את האנשים שיבצעו איתו את ההצגה ואפשר לו לביים בעצמו. לאחר הצגת החלום יש לאפשר לחולם להיות עם זה מספר ימים כדי לאפשר לו להגיע בעצמו לפתרון. “יצירת החלום כולה סובייקטיבית בעיקרה, והחלום הוא תיאטרון אשר בו החולם הוא הסצינה, השחקן, הלחשן, הבימאי, המחבר, הקהל והמבקר גם יחד.” (יונג 1982, עמוד 35) כאשר פתרון החלום דרך אמנויות מסורבל ואינו אפשרי לביצוע יש כמובן לחזור לפתור  את החלום דרך סמלים.

חלומות כסמלים

סמלים הם שפת החלומות. סמל יכול לעורר תחושה או רעיון ולעתים קרובות יש משמעות עמוקה ועמוקה הרבה יותר מכל מילה אחת שהיא יכולה להעביר. עם זאת, סמלים יכולים להשאיר אותך מבולבל ותוהה מה זה חלום.

רכישת היכולת לפרש את החלומות שלך היא כלי רב עוצמה. בניתוח החלומות שלך, אתה יכול ללמוד על הסודות העמוקים שלך רגשות נסתרים. זכור כי אף אחד לא מומחה טוב יותר לפרש את החלומות שלך מאשר את עצמך.

כדי להדריך אותך עם פרשנויות החלומות שלך, יש לנו לפרש מעל 5900 מילות מפתח וסמלים מעל 20,000 משמעויות שונות במילון החלום ההולך ומתרחב שלנו. משמעויות אלה הם בשום פנים ואופן, את השאלה הסופית מה המשמעות של החלום שלך, אבל אני מקווה שזה יעורר אותך לחקור להציע נקודת המוצא מרמז להבנת החלומות שלך. אין “פרשנות אחת חלום מתאים לכל.”

כל פרט, אפילו את החלק הדקה ביותר בחלום שלך חשוב ויש לקחת בחשבון בעת ​​ניתוח החלומות שלך. כל סמל מייצג תחושה, מצב רוח, זיכרון או משהו מן הלא מודע שלך. תסתכל מקרוב על הדמויות, בעלי חיים, חפצים, מקומות, רגשות, ואפילו צבע ומספרים המתוארים בחלומות שלך. אפילו סמל טריוויאלי ביותר יכול להיות משמעותי. מילון זה, יחד עם החוויות האישיות שלך, זיכרונות ונסיבות, ישמש אותך להדרכה דרך פרשנות משמעותית אישית. עם תרגול, אתה יכול לקבל הבנה של הודעות סתומות החלומות שלך מנסים לספר לך.

היסטוריה של חלומות

פרשנויות לחלומות החלו כבר 300 שנה לפני הספירה  שם הם תועדו על לוחות חימר. כל עוד היינו יכולים לדבר על החלומות שלנו, היינו מוקסמים מהם ויש היתה לנו אפשרות להבין אותם.

בכמה חברות ראשוניות, חבריה לא יכלו להבחין בין עולם החלומות לבין העולם המתעורר. או שהם לא יכלו פשוט לבחור לא לעשות את ההבחנה. הם ראו כי עולם החלומות אינו רק הרחבה של המציאות, אלא שהוא עולם חזק יותר.

בתקופות היווניות והרומאניות נראו חלומות בהקשר דתי. הם האמינו כי הם מסרים ישירים מן האלים או מן המתים. האנשים של אותו זמן מסתכלים על החלומות שלהם עבור פתרונות על מה לעשות או מה מהלך הפעולה. הם האמינו בחלומות מוקדמים וחזו את העתיד. מקדשים מיוחדים נבנו גם שם אנשים יכולים ללכת לשם לישון בתקווה כי הודעה ניתן להעביר להם דרך החלומות שלהם. אמונתם בכוחו של חלום היתה כה חזקה, עד כי היא אף הכתיבה את פעולותיהם של מנהיגים פוליטיים וצבאיים. למעשה, מתרגמי חלומות אף ליוו את מנהיגי הצבא לקרב כדי לסייע באסטרטגיית המלחמה.

הפילוסוף היווני, אריסטו האמין כי חלומות הם תוצאה של פונקציות פיזיולוגיות. החלומות הצליחו לאבחן מחלות ולחזות התפרצות של מחלות.

בתקופה ההלניסטית התמקדה ההתמקדות העיקרית בחלומותיה. מקדשים, הנקראים Asclepieions, ושם נבנו סביב כוח הריפוי של החלומות. הוא האמין כי אנשים חולים ישנים במקדשים אלה יישלחו תרופות דרך החלומות שלהם. מתורגמנים חלומיים אפילו סייעו לגברים לרפואה באבחון הרפואי שלהם. הוא האמין כי חלומות הציע רמז חיוני עבור מרפאים למצוא מה לא בסדר עם החולם.

במצרים פעלו כמרים גם כמתורגמנים בחלומות. המצרים רשמו את חלומותיהם בהירוגליפים. אנשים עם חלומות חיים וחשובים במיוחד היו האמינו להיות מבורך נחשבו מיוחדים. אנשים שיש להם כוח לפרש חלומות נראו ונראו ככישרון אלוהי.

לחלום ניתן לראות כמקום בפועל כי הרוח שלך נשמה עוזב כל לילה ללכת לבקר. הסינים האמינו כי הנשמה עוזבת את הגוף כדי להיכנס לעולם הזה. עם זאת, אם הם צריכים להתעורר פתאום, הנשמה שלהם עלול להיכשל לחזור לגוף. מסיבה זו, כמה סינית היום, הם זהירים של שעונים מעוררים. כמה שבטים אינדיאנים ותרבויות מקסיקניות חולקים את אותו רעיון של מימד חלומי מובהק. הם האמינו כי אבותיהם חיו בחלומותיהם ולוקחים צורות לא אנושיות כמו צמחים. הם רואים את החלומות כדרך לביקור ומגע עם אבותיהם. החלומות גם סייעו להצביע על שליחותם או תפקידם בחיים.

בימי הביניים, חלומות נתפסו כרשעים ותמונותיה היו פיתויים מן השטן. במצב השינה הפגיע, השטן האמין שהוא ממלא את מוחם של בני אדם במחשבות ארסיות. הוא עשה את עבודתו המלוכלכת על אף שחלומות ניסו להטעות אותנו בדרך לא נכונה.

בתחילת המאה ה -19, חלומות נדחו כנובעים מחרדה, רעש ביתי או אפילו קלקול קיבה. לכן לא היתה לכך שום משמעות. מאוחר יותר במאה ה -19, חידש זיגמונד פרויד את חשיבות החלומות ואת משמעותה ואת הצורך בפרשנות. הוא חולל מהפכה בחקר החלומות.

במבט לאחור אל תרבויות עתיקות אלה, לאנשים תמיד היה נטייה לפרש חלומות. לתנ”ך לבדו יש יותר מ -700 התייחסויות לחלומות.

מחזור השינה

מחזור שינה אחד מורכב מארבעה שלבים ונמשך כ-90-120 דקות. שים לב כי כמה ספרים ברשימה חמישה שלבים במחזור השינה. ספרים אלה רואים את חמש עד עשר דקות הראשונות כאשר אתה נרדם כשלב במחזור השינה. אנחנו חושבים שזה יותר שלב מעבר ולא ממש חלק מהמחזור, במיוחד משום ששלב זה של שינה אינו חוזר על עצמו, בעוד שארבעת השלבים האחרים חוזרים על עצמם במשך כל הלילה. מסיבה זו, יש לנו נכלל כחלק מהמחזור.

חלומות יכולים להתרחש בכל אחד מארבעת השלבים של השינה, אבל החלומות הכי חיים ובלתי נשכחים מתרחשים בשלב האחרון של השינה (המכונה גם REM שינה). מחזור השינה חוזר על עצמו בממוצע בין 4 ל -5 פעמים בלילה, אך עשוי לחזור על עצמו עד שבע פעמים. לכן, אתה יכול לראות איך אדם יש כמה חלומות שונים בלילה אחד. עם זאת, רוב האנשים רק לזכור חלומות המתרחשים קרוב יותר לקראת הבוקר, כאשר הם עומדים להתעורר. אבל רק בגלל שאתה לא יכול לזכור את החלומות האלה לא אומר שהם מעולם לא קרה. כמה אנשים מאמינים שהם פשוט לא חולמים, כאשר במציאות, הם פשוט לא זוכרים את החלומות שלהם.

שלבי השינה

השלבים במחזור השינה מאורגנים על ידי השינויים בפעילות המוח הספציפית.

שלב 1: אתה נכנס לתוך שינה קלה. שלב זה מאופיין בתנועות עיניים לא מהירות (NREM), הרפיה בשרירים, הורדת טמפרטורת הגוף והאט קצב הלב. הגוף מתכונן להיכנס לשינה עמוקה.

שלב 2: גם מאופיין NREM, בשלב זה מאופיין ירידה נוספת בטמפרטורת הגוף והרפיה של השרירים. המערכת החיסונית של הגוף הולך לעבוד על תיקון הנזק של היום. בלוטות האנדוקרינית מפרישות הורמוני גדילה, בעוד הדם נשלח לשרירים להיות מחודשים. בשלב זה, אתה לגמרי ישן.

שלב 3: עדיין בשלב NREM, זה שינה עמוקה עוד יותר. רמות metabolic שלך הם איטיים מאוד.

שלב 4: בשלב זה של שינה, העיניים שלך זזות קדימה ואחורה בצורה לא יציבה, כמו צופה משהו מתחת לעפעפיים שלך. מתייחס לשינה REM או שינה דלתא, בשלב זה מתרחשת בסביבות 90-100 דקות לאחר תחילת השינה. לחץ הדם שלך עולה, קצב קצב הלב עולה, הנשימה הופכת לא יציבה ופעילות המוח עולה. השרירים הלא רצוניים שלך גם להיות משותק או משותק. שלב זה הוא החלק המשקם ביותר של השינה. המוח שלך הוא להיות revitalized ואת הרגשות להיות מכוון היטב. רוב החלומות שלך מתרחשת בשלב זה. אם אתה מתעורר במהלך שלב זה של שינה, אתה צפוי לזכור את החלומות שלך.

השלבים האלה חוזרים על עצמם כל הלילה תוך כדי שינה. כמו מחזור חוזר, תוכלו להשקיע פחות זמן בשלבים 1 עד 3 ויותר זמן חולם בשלב 4. במילים אחרות, זה יהיה מהיר יותר מהר לך להגיע לשלב 4 בכל פעם מחזור חוזר.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ