פרחי באך
2 ביולי 2015
חיים
9 בספטמבר 2015

ספירות וזוגיות

ספירות וזוגיות

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

רובד רגשי 10 ספירות

מערכת הספירות היא למעשה מערכת מסננים לשפע האור האלוקי –בדומה למערכת הצינורות המעבירה חשמל מתחנת הכוח המרכזית ומסננת אותו כך שיתאים לשימוש ביתי ,כך מערכת הספירות מעבירה אנרגיה ממקור הכוח ,הקב”ה ,ומתאימה אותו לצרכי הגוף שלנו בעולם העשייה .

באינטליגנציות של הרובד הרגשי ,הספירות אנו עושים הקבלה לעולם הקבלה מסבירים את הערך לפי הקבלה והשפעתו על הזוגיות –מה מקדם ומה חוסם ולזה נותנים תרופת לוסקי .

  • ספירה 1  ספירת האור –ספירת הכתר

בעולם הקבליסטי ספירת הכתר נמצאת במוח הקדמי ובגולגולת ומוליכה אנרגיה של חיות לכל הגוף . הספירה זו מזמינה לאדם אנרגיה של אמונה ,תענוג רוחני וכוח רצון ומחברת את האדם לעל מודע .

הוודאות שהכול נמצא באור ,בא מהאור .

אפשר לפרש את המילה כתר בשלוש אופנים ;-מלשון סיבוב (לכתר את העיר ) .כתר =אור מקיף על כל העולמות .
  -כתר מלשון “כתר לי זעיר “כלומר כתר מלשון צפייה –הצפייה היא המתנה לדבר שעדיין איננו קיים .

 -כתר כמו עטרה ,שמקפת את הראש כך שהכתר הוא אור מקיף של מעלה מכל העולמות .

בזוגיות –אם אחד מבן הזוג נמצא כל הזמן בחוסר אמונה ,בחוסר יכולת להרגיש ולאמין שהכול בא מהאור אז הכול לטובה –אם אין אנרגיה של אמונה אז יש תופעה /תגובות של פסימיות במקום אופטימיות –כשאתה באור אתה אופטימי שאתה לא באור אתה פסימי –

הפסימיות יכנס לכל רובדי החיים ,לכל רובד של האדם עצמו היא מקיפה אותו ולא נותנת שום דבר להיכנס –מצב זה סוגר את התקווה  

תרופת לוסקי

היינו נותנות לרשום חיבור “מהיום בעוד 9 שנים איפה אתה רואה את עצמיך ” לקרוא ולתקן את החיבור במשך 40 יום –זה מאפשר לפתח תקווה (יש לי למה לצפות )מחליפה את האנרגיה מפסימיות לאופטימיות כי אם בן אדם מסוגל לראות את עצמו בעוד 9 שנים האור יכנס ,הצפייה אל החיים וזה יאפשר לו לחוש שהכול אפשרי .

זו תרופה שהיינו נותנים יותר מאוחר כי עדיף לעשות צעדים קטנים ואולי בן אדם במצב כל כך פסימי שהוא יכול אפילו לראות את המחר –אז בשלב ראשוני היינו נותנים את התרופה “הייה כאן ועכשיו “במהלך 14 ימים להגיד תודה על כל דבר .זה ישפר באופן חד את מצב הרוח ויעלה את האופטימיות של הפונה .

ספירה 2  – ספירת בראשית –ספירת החכמה

בעולם הקבליסטי ספירת החכמה נמצאת במוח הימיני ,ומוליכה אנרגיה של חכמה וידע ,רעיונות חדשים וכן את היכולת להגיע למצב תודעתי של ריק ( ביטול עצמי ) .

מהותה של הספירה היא ביטול ,העדר אנוכיות ,מצה זה מאפשר קבלה של אור אין סופי ,האור האלוקי המופשט .האור האלוקי המופשט מאוד עוצמתי ולא ניתן לתפוס אותה בכלי השכל שלנו הברקה זו כבר מכילה בעצמה ,בתמציות מרוכזת את כל המבנה הרעיוני העתיד להתפתח ממנה .באמצעות העמקה ממושכת במהות ההבזק –פירוק הברק והפיכתו למשפטים מובנים עד קבלת מבנה המושלם .

בזוגיות –יכול להיות אחד מבני זוג שלא מאפשר התחדשות ,הוא תקוע בחיים שאין בהם זרימה –סוג האנשים שמכירים רק “בית –עבודה –בית” וכל אפשרות( של יוזמה,התחדשות ,התקדמות ,לימודים ..) שמגיע לפתחם של חייהם ,הם לא מוכנים להתנסות ,לפעמים לא מוכנים אפילו להסתכל על זה וחוסמים כניסה של כל דבר חדש לחיים –

האישה (למשל   )מתלוננת שבעלה לא קורא ,לא הולך לחוגים לא מתעניין בכלום והיא מרגישה שהיא “מתה “בתוך המסגרת הזוגית –היא ניסתה את הכול אבל היא מרגישה שהיא רוצה יותר עבורו ממה שהוא רוצה עבור עצמו .היא מספרת שהיא שיתפה את בעלה ברונה להתגרש והוא מוכן להגיע לטיפול .

תרופת לוסקי –האור האינסופי הזה מביא איתו את הידע ש” אפשר להתחיל הכול מהתחלה בכל מקום ובכל מצב –זו התרופה שהיינו נותנים לאישה .

ולגבר היינו נותנים   :כל יום כאשר אתה מסיים להתקלח קח עוד דקה וכאשר המים זורמים על גופך תגיד 7 פעמים “אני בריאות ,אני שמחה ,אני הצלחה ,אני אהבה  ,אני הצלחה אני אהבה ” שתכוון לעצמך

 בלבד .

כך לאישה היה נותן תחושה שאין מה למהר בהחלטה –תמיד היא יכולה להחליט אחרת –

ולגבר התרופה תביא אותו למצב של מודעות שחשוב להעניק לעצמו –כך שיעורר אצלו רצון לעשות למען עצמו ולאהוב את עצמו

ספירה 3   – ספירת האהבה- ספירת בינה
אהבה על פי הקבלה היא בינה .

ספירת הבינה נמצאת במוח השמאלי ומוליכה לאדם אנרגיה של שמחה וכן סדר ,הגיון ויכולת להבין דבר מתוך דבר .

בינה היא התגמול החוכמה .היא לוקחת רעיון שנוצר בחוכמה ומפרטת אותו ,מנסה לברר כיצד ניתן יהיה אפשר לממש אותו במציאות .

כעת הרעיון מתחיל להיעשות מובן יותר והוא מקבל צורה ופרטים .

הבינה נמשלת לרחם ,המקבל את זרע האב ,חוכמה ,ומעניק לו גוף .היא ספירת הבניין .

ספירת הבינה מקושרת גם ליכולת להכיל הפכים לשלב ניגודים –ספירת הבינה נקראת “עלמה דחירו ” “עולם החירות “.

הבינה גם מקורה של התשובה ,היכולת להפוך את הרע לטוב .

בזוגיות –  אנחנו נארה רק את החסרים ( באישיות של האחר ,בכסף ,   ……וכוי ) אנחנו נשים לב למה חסר ונפתח את החוסר יכולת לפרגן לאחר שמקורו בחוסר יכולת לפרגן לעצמינו –אנחנו נראה את החצי כוס הריק ואז נעצים את הצדדים הפחות טובים 

תרופת לוסקי  -היינו נותנים לשני בני הזוג או לאחד מהם לערוך רשימה שכל הדברים הטובים שיש בבן הזוג ובנוסף לזה  אם יעלה  תכונה שלישית היינו מבקשים להשאיר אותה ולכתוב מולה /כנגד תכונה חיובית  המטרה היא לפתוח שוב את החמלה ולהמיר את התכונות הרעות לטובות .

ספירה 4  – ספירת החופש –ספירת חסד

החופש על פי הקבלה הוא חסד –ספירת החסד נמצאת ביד ימין ומוליכה את האנרגיה של נתינה ,אהבה וחסד .

זו ספירה המביאה את הטוב האלוהי והשפע האינסופי אל תוך העולם ,בלי כל חשבון בלי כל צמצום .

כך גם בנפש האדם ,היא מסמלת כוח האהבה והרצון להיטיב ,הטבה שאין לה גבולות לא מבחינת האיכות ולא מבחינת הכמות ואינה מתחשבת כלל במקבל –

בזוגיותמרגע שבן זוג נותן לשני מה שהוא צריך באותו הרגע ,גם אם זה לא נוח לו או לא מבין למה הצד השני צריך את זה (פגישה עם חברים ,סוף שבוע לבד ….וכוי )ומרגע שמאפשרים בזוגיות מצבים מתוך רצון להיטיב עם הרצון של הצד השני יש תחושה של חופש –אני מאפשר בגלל שאני בוחר בזה מתוך ידע שהאפשור יביא תחושת חופש לשני והצד השני יחוש אסיר תודה .זה באנרגיה הכוח האהבה הרצון להיטיב בלי חשבון .יש קבלה הדדית ותחושה שרוצים בכל זמן להיות בתוך הזוגיות –

אם בזוגיות אחד מבני הזוג סוגר את האפשרות של השני להרגיש חופשי (עד הגבולות שקבענו לעצמינו )אז תהיה השפעה קשה על תחושות של שני הצדדים וזה יכול לגרום לתחושה שסוגרים אותך בתוך המערכת .

תרופת לוסקי –לנסות לחשוב לפני שמגיבים לחשוב שהאפשור הוא למען שני הצדדים .

ספירה 5   –  ספירת מחשבה –ספירת גבורה

על פי הקבלה הגבורה נמצאת ביד שמאל ומוליכה את האנרגיה של קבלה ,היכולת שלנו לקבל את עצמינו כפי שאנו ,וכן היכולת לשלוט ביצרים וברגשות השליליים ,סבלנות וסובלנות .

ספירה זו מצמצמת את ההארה אל מי שראוי לה בלבד . תפקידה של הספירה הגבורה להעניק עצמאות למציאות ולהכיר בקיומה .

בנפש האדם ספירה זו ,מתארת התנהגות נוקשה “לפי הספר “ניתנה על פי צרכיו המינימאליים של אחר בלבד ,ללא התחשבות בחולשותיו ,רצונותיו ,כמו גם ההכרה בעצמותיו והבדלותיו של האחר .

בזוגיות

בזוגיות זה היכולת לחקור את המחשבות ולבדוק הזה מחשבות יש לי על בעלי /אשתי .המחשבה נמצאת בעולם הרגשי ומובילה לתחושות ואחרי זה לתגובה /התנהגות ,ואם אני יכולה לזהות את המחשבה ולהחליף במחשבה חיובית אז ניצור אמונה אחרת וכך תגובות אחרות וזה יוביל למציאות אחרת .

תרופות לוסקי   תגיד במשך 40 יום ברציפות “אני אוהב את החיים והחיים אוהבים אותי ” כוח המשפט להחליף את המחשבות השליליות למחשבות חיוביות .

ספירה 6  – ספירת אחדות –ספירת תפארת

ספירת תפארת נמצאת בחזה ,בלב ובריאות ומוליכה את האנרגיה של איזון והרמוניה –מצב של איזון רגשי שלא ניתן לערער אותי על ידי גורם חיצוני –

בעצם בנתיב הזה האנרגיה היא לחזק את השונות את הגבולות ואת הייחודיות של כל אחד .

לפי האנרגיה רק כשמחזקים את השונות אנחנו יכולים להיות בהרמוניה בתוך הזוגיות .כך שנדע את הגבולות של עצמינו,ונכיר בזה שאין אחד שדומה לשני וכל אחד מיוחד –

על ידי האנרגיה אנחנו פותחים את ליבינו ומקבלים את השונות כף נגיע לאיזון במערכות יחסים שלנו ובעיקר בזוגיות .

ספירת התפארת מייצגת את האיזון העדין בין דין ורחמים אשר מאפר להיות בתוך הזוגיות באהבה ולא בכעס (בדיוק מה שקורה בחינוך ילדים ).

בזוגיות   הזוגיות היא מערכת יחסים מאוד קרובה –קירבה היא בכל הרבדים כך שנוצר סיר לחץ –קשה להבחין הגבולות של האחר ובגבולות של עצמיך –ולפעמים אתה עלול לחשוב שאם הוא /היא תשתנה אז הכול יהיה בסדר .

אנחנו נוטים בזוגיות לחשוב דרך הפילטרים שלנו ורק מה שכמונו טוב –

היכולת לקבל את השונות מאפשר לנו לראות את המיוחדות שיש בבן הזוג שלך –

אם אין את הקבלה הזו אתה תהיה כל הזמן בעמדת ביקורת כלפי הצד השני ,שום דבר לא יראה טוב אצלו /אצלה תחזק את השלילי כך שתראה רק את השלילי –

כך שהרבה פעמים בטיפול זוגי אנו שומעים “אי אפשר להסתדר ביחד אנחנו שונים לחלוטין ,אני לא אוהב (ת) את התכונה הזו ….אני לא יכול לחיות עם התכונה הזו ….

תרופת לוסקי –  כאשר אתה כועס על בן /בת הזוג שלך אל תשכח לציין בפניו שאומנם אתה כועס אבל אתה אוהב אותו גם כאשר אתה כועס עליו ולא מסכים איתו .

ועל מנת לחזק את הגבולות של עצמיך :יום אחד בחודש הייה בהתבוננות ,צא למדבר ,להרים ,לים ,למקום בו תוכל להכיר את עצמיך ואת יצירתו של הבורא .

כך כשתכיר את עצמיך תקבל את עצמיך ותחדד את השונות של עצמיך כך תוכל לקבל את השונות של השני .

ספירה 7 – ספירת התבוננות –ספירת נצח

בקבלה שם הספירה הינו מלשון “ניצחון “. בספירה זו השפע האלוקי מכוון על מנת לעלות את המציאות ולקדם אותה אל אינסוף

בנפש האדם ספירה זו מקושרת ליכולת להציב מטרות גבוהות ולהשיגן תוך התבגרות על הקשיים ,וליכולת הניהול לשאוף למעלה בעצם האנרגיה פה היא היכולת להקפיץ את עצמיך גבוהה תוך כדי התבוננות על מה מראה לנו החברה ומתוך התבוננות פנימית .

בזוגיות – זה אומר לך שכל מה שקורה הוא שיקוף למה שקורה לך ואם אתה מתבונן תבין איפה יש אצילך “,אותם תגובות ,אותם משפטים ” .

מרגע שהאחר יש לו תפקיד של משאוב כלפייך אז אתה לא יכול לכעוס על הבן זוג שלך –ואז בזוגיות שלך ,מרגע שיצוץ מצב לא נוח אתה לא תפתח דיון /וויכוח מול “הבעיה ” או “תגובה שלא נהרת לך “,אתה פשוט תשאל את עצמיך מה זה אומר עלי ?-ההתבוננות של עצמיך על עצמיך תאפשר לך לנהל את עצמיך יותר טוב –לשפר את המערכת הזוגית וכך להשיג דברים שאתה רוצה .

ספירה זו מוליכה אנרגיה של ביטחון עצמי וביטחון בבורא, מימוש היכולת שבנו והצלחה גם בזוגיות –כי מרגע שמוקד העניין הוא אתה עם עצמיך אז יש קבלה של האחר –בעצם אתה מעלה את עצמיך בדרגות גבוהות דווקא בזה שאתה מודע לעצמיך ולוקח אחראיות על עצמיך ואז אתה מעלה את הביטחון העצמי שלך ואתה מייצר בזוגיות שלך הרמוניה כי השני לא מפחד להיות הוא עצמו כי הוא מרגיש בטוח ויודע שתקבל אותו איך שהוא .המצב הזה מייצר ביטחון וקרקע יציבה לבניית קשר זוגי מוצלח –כל חלק מתפתח בקצב שלו ואין לחץ להיות מה שאתה לא יכול להיות –”דע כי הידענות ,הצדקנות ,היהירות והרצון הבלתי נלאה  שלך לשלוט ,הם הכלא שלך ” ד”ר לוסקי

תרופות לוסקי –  עצור התבונן, שפר או תקן משהו אחד ,תכונה אחד שלך ,עשה לך מנהג לשבת עם עצמך פעם בשבוע על שיפורים .

ספירה 8    –   ספירת ריפוי –ספירת הוד

ספירת הוד נמצאת ברגל שמאל ואחראית לאיברים הנמצאים    באזור שמן הסרעפת ומטה בצד השמאלי של הגוף :קיבה וטחול ,לבלב (במשותף עם ספירת הנצח ) כליה שמאל

,מעיים .

ספירה זו מוליכה אנרגיה של תמימות ,וזרימה ,היכולת להתנער מעכבות ולזרום עם מצבי חיים .

שם הספירה הינו מלשון הודאה על אמת ,אמירת תודה ומשמעותה המילולית כמראה מרשים .

בזוגיות – זו היכולת של בן /בת זוג לדעת וללמוד להיות גמיש –מרגע שאתה מודע שכמה אתה חושב שאת יודע ובעצם אתה יודע שאתה לא יודע כלום אתה הופך למישהו פתוח וגמיש ההפך מנוקשה שחושב שרק הוא יודע ושם את עצמו בעליונה –במצב של פתיחות וגמישות אתה מוכן ללמוד בכל גרע מכל אחד –מרגע שאתה לומד אתה מרפא את עצמיך זה ריפוי/זה הוד –

תרופת לוסקי – קח 9 נשימות עמוקות ,כל יום ,ותריח את הסביבה שלך תריח את העולם סביבך –

מרגע שתהייה מודע  למה הסביבה שלך מכניס לחיים שלך אתה תהפוך להיות צנוע הרי העולם והסביבה שלך מזינים אותך ואז אתה לומד שהידע לא נמצא הכול אצלך אתה תחייה בכבוד למסובבים אותך ,לחברים שלך ,לזוגיות שלך תחייה בידיעה שאתה זקוק לסביבה ושאת לא מרכז העולם –מצב זה יביא הרמוניה בזוגיות שלך .

ספירה 9 – ספירת החוסן –ספירת היסוד

 ספירת היסוד נמצאת באיברי מין ,ואחראית אנרגטית גם על המעיים ,שלפוחית השתן ובלוטות הערמונית .

ספירה זו אחראית לכוחות ההישרדות ,דבקות במטרה וחיבור לאמת הפנימית .

ספירה זו מייצגת את החיבור בן שמיים והארץ ,את המעבר בן רעיון למעשה .

היא הכוח שמאפשרת לאנרגיה האלוהית להתגשם במציאות ,מבצעת המעבר מהעולם הרוחני לעולם הגשמי .

ספירת הסוד משולה לזכריות ומקושרת לאיבר הרבייה הגברי ,מאחר שהיא מקבלת שפע מהספירות הקודמות וזורעת אותו בספירת המלכות .

בזוגיות – היא או הוא רוצה לראות שינוי וצריך את ההבנה /הידע ששום דבר לא קורה במהירות –אתה צריך לדעת שצריך זמן לעשות שינויים ,אתה צריך לדעת שאתה צריך זמן ללמוד איך ללמוד .

תרופה לוסקי –

ללמד את האנשים לעשות צעד אחר צעד –לא לתת משימות גדולות אלה לפרק את המשימה /תיקון לחלקים קטנים על מנת שיראו וירגישו את ההצלחה זה יחזק את החוסן הפנימי

 וחיצוני .

ספירת 10 – ספירת גילוי –ספירת מלכות

ספירת מלכות נמצאת בעטרת ברית (אצל גברים  ) וברחם ובשחלות (אצל נשים) .

ספירה זו אחראית ליכולת שלנו לבטל את “האגו” .

מלכות קרויה גם “שנינה ” או כנסת ישראל משמשת ככלי קיבול לשפע שירד מכול הספירות שמעליה . בעצם מספירה זו מגיע השפע האלוהי שמיועד להגיע לשכינה ומפה מגיע לגילוי   ל “אור” לספירה ה -1 זו מעגל של אנרגיות . בין הספירות מחוברים צינורות של אנרגיה –שהם 22 מרדיאנים ,המעבירים את השפע מספירה לספירה –

בזוגיות

חסימה בצינורות תגרום לעמום האור (1) ובמקום להגיע למצב של ביטול אגו אנחנו נהיה בכל מערכות ובעיקר במערכת הזוגית עם אגו נפוח וחסימה תמנע כניסה של אור /אנרגיה ונגיע לחוסר איזון : הרבה מריבות ,חוסר פרגון ,רצון לקבל רק לעצמינו ,נרגיש חסימות בהרבה תחומים בחיים .

מטרתנו כמטפלים הוא לזהות את החסימה לתקן על ידי תרופה ,בעצם על ידי פעולה קטנה –לקיחת התרופה תוציא את החסימה ותניע את כל האנרגיות .

תרופת לוסקי – היינו נותנים שתי תרופות    -הראשון תרגיל שתיקה למשך שעה בשבוע או יותר –התרגיל הזה מוביל את הבן אדם להתבוננות פנימה לשמוע את הקולות הפנימיים ולתקן את ה”אגו”

התרגיל השני –יום אחד בחודש הייה בהתבוננות ,צא למדבר ,להרים ,לים ,למקום בו תוכל להכיר את עצמיך ואת יצירתו של הבורא .

היציאה הזו שם אותך במודעות גבוהה שאתה חלק מהבריאה הגדולה ,אתה למפעיל כלום בעולם הזה ,הוא ורק הוא העליון –

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן