עיסוי

עיסוי – אומנות המגע-עיסוי בהקשר לאינטליגנציות

מגישה: יולי ביילין

על פי תורת הצינורות של שיטת לוסקי, הרובד הגופני הוא הרובד הנמוך ביותר בפירמידת הרבדים מבין ארבעת הרבדים הקיימים (רוחני, שכלי, רגשי, פיזי). ניתן להגיע ולטפל בכל תקלה בגוף\נפש מכל אחד מארבעת הרבדים הנ"ל.
אומנות המגע – עיסוי, זהו אחד הכלים לטיפול אשר פועל ישירות מול הגוף הפיזי אך כמובן משפיע על שאר הרבדים הקיימים. לדוגמא: ברובד הרגשי – הרגשה יותר טובה ושמחה לאחר הטיפול, ברובד השכלי: מחשבות יותר צלולות וחיוביות, וברובד הרוחני: הרצון לקבל משנה צורה לרצון לתת.

רובד רגשי – כוח האור\כוח ההתבוננות\כוח האחדות
כדי לראות יש להתבונן…
לפעמים אנחנו לא יודעים דבר על התחושה בגוף שלנו עצמנו עד שלא נוגעים בנו. ברוב המקרים התוצאה שנקבל ממגע של מישהו אחר תהיה רגשית אשר אותה באופן כמעט אוטומטי נסווג לנעים או לא נעים.
לפעמים בכדי לגלות אזור כואב או מתוח צריך לגעת או ללחוץ עליו, כלומר כדי לראות לפעמים יש לכסות. דרך המגע אנו יכולים ללמוד הרבה דברים חדשים על הגוף שלנו והתחושות השוכנות בו. אנו יכולים ללמוד להתבונן בו, להבדיל בשוני בין התחושות השונות שעולות, בשינויים שחלים בו.
ניתן לעורר תחושות פיזיות דרך עבודה עם הנפש וניתן לעורר תחושה בנפש דרך מגע בגוף שכן לכל חלק ואיבר בגוף יש קשר והקבלה בצד הנפשי של ישותנו הכוללת.
ניתן ללמוד על הפיזי דרך הסתכלות על מטאפיזי ועל המטאפיזי דרך הפיזי-
רבות הפעמים בהן בזמן העיסוי עולה צחוק, בכי, עצב, זיכרון מהעבר או פשוט חיוך על פני המטופל. זה מלמד אותנו כי באזור המסוים בו התמקדנו ברגע בו עלתה התגובה או התחושה שוכן מטען כלשהו, לרוב לא פתור. תוך התבוננות יותר ממוקדת בתחושה שעולה ניתן ללמוד על הקשר ההדוק בין גוף-נפש. כאב שמופיע בנקודה מסוימת בגוף יכול להצביע על תקלה כלשהי בדרך חשיבתנו, במערכת האמונות שלנו או כאב רגשי. תקלה באה להראות לנו את הדרך לתיקון, חולי בא להראות לנו את הדרך לבריאות, חושך מסתיר מאחוריו את האור.
גוף הוא המראה של הנפש, דרך ביטוי למי שאנחנו. בתור מטפלים באומנות המגע נדע להבחין במצבו הרגשי\מנטאלי של האדם דרך הסתכלות במבנה גופו, תנועותיו, יציבתו, גמישות האיברים ואפילו מגע עורו.
לדוגמא: כתפיים הם המקום שבו אנו נושאים את האחרים והמתח של אי-עשיית הדברים שאנו חפצים לעשות וכיוצא מזה, מתח באזור הכתפיים יכול להצביע על מטען עודף שלקחנו על עצמנו, אחריות שהיא כבדה עלינו או תחושת קורבן שהנסיבות לא מאפשרים לנו לממש את רצונותינו האמיתיים.
אומנות המגע היא דרך נפלאה להתבוננות שדרכה ניתן לראות (את הדרך אל האור)…

רובד רוחני – רצון לתת\רצון לקבל
אדם אשר האינטליגנציה של הרצון לקבל חלשה או פגועה אצלו, בדרך כלל לא ימצא את עצמו על מיטת הטיפולים. להיות מטופל זה היכולת לקבל – רצון לקבל. מצד שני לא נמצא כמעט בקרב המטפלים אנשים אשר האינטליגנציה החלשה או הפגועה שלהם היא הרצון לתת.
"כל סוג של נתינה והעברה מיידית גורמת לבניה והתפתחות אישית, שחרור והתעלות נפש. החיים נראים הפוך בעיניי המתבונן בהם עד כדי אבסורד".(32 אינטליגנציות)
נוצר הרושם שהמטופל הוא שיוצא טעון אנרגיות והמטפל הוא זה "שהפסיד", זה שיוצא מרוקן לאחר הטיפול. כאשר בעצם ההפוך הוא הנכון. המטופל פינה בו מקום לאנרגיות חדשות, לאור חדש שיכנס לכלי. המטפל היה בנתינה והוא זה ש"מרוויח" הכי הרבה מעצם הטיפול. לפי 9 העקרונות לנתינה, העיקרון הראשון אומר: "דע שמה שאנו מוציאים מעצמנו זה מה שנקבל חזרה מהסביבה". לפי כך על המטופל להיות ער ואחראי גם על מה שהוא נותן בטיפול וגם לתוצאה שעלולה לנבוע אצל המטופל בעקבות מה שהועבר אליו.
"כל סוג של קבלה גורם לנזק והרס. כל מה שאדם מקבל עומד להזיק לו אלא אם הוא העביר הלאה את מה שקיבל במהירות" (32 אינטליגנציות, לוסקי. ד).
מכך יוצא שאנו כמטפלים נעזור מאוד למטופלים שלנו אם נדע להסביר בדרך כלשהי על החשיבות של הנתינה והעברת האנרגיה\אור\אהבה הלאה מאיתנו- זוהי גם האחראיות שאנו יכולים לקחת על הנתינה שלנו בהיותינו מטפלים הוליסטיים.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ