פסיכותרפיה אדלריאנית

פסיכותרפיה אדלריאנית

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית, קורס פסיכותרפיה אונליין >> כאן

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית CBT בכיתה >> כאן

המאפיינים העיקריים של תפישת העולם האדלריאנית ל לימודי פסיכותרפיה:
הגישה האדלריאנית שייכת לכוח השלישי בפסיכולוגיה. זוהי גישה הומניסטית, בכך שמאמינה בפוטנציאל האנושי והזכות להגשמתו. זו גישה חיובית, בכך שהיא מתמקדת בעוצמות של האדם, במטרות שלו, בהווה ובעתיד. זו גישה קוגניטיבית, בכך שהיא מאמינה שמאחורי כל תנועה נפשית או פיזית (מחשבה, רגש או פעולה) ישנו מבנה הכרתי קוגניטיבי סובייקטיבי, שניתן להרחיבו. זו גישה ממוקדת, בכך שהמטפל והמטופל מגדירים מטרות טיפוליות ויש התייחסות למשאב הזמן בטיפול. זו גישה מערכתית-חברתית, בכך שאנו מאמינים שטובת הפרט לא יכולה להיות מנותקת מטובת הכלל, ולהיפך. אנו מתייחסים לאדם בשילוב המסגרת החברתית בה הוא פועל: המשפחה, מקום העבודה והחברה בכללה. אין מציאות אישית שאינה גם מציאות בין-אישית. אנו מרגישים מחויבים לטובתה של כל הסביבה של המטופל. 


הנושא נלמד במסגרת קורסים של לימודי רפואה משלימה אלטרנטיבית במסלול לימודי פסיכותרפיה הוליסטית


זו גישה ערכית, בכך שהיא מאמינה שערכים כמו שוויון ערך, כבוד הדדי, אמונה בעצמי ובזולת, תרומה ומועילות, התמקדות בחיובי ושיתוף פעולה הינם עקרונות שהגשמתם ויישומם מאפשרים, בטווח הארוך, להרגיש שביעות רצון בשלושה מעגלי החיים: עבודה, משפחה וחברה. זו גישה טיפולית המעודדת את המטופל לקחת אחריות על חייו ולבחור בחירות חדשות, במסגרת המציאות הנתונה של חייו.
גישת הגורמים המשותפים – פסיכותרפיה אינטגרטיבית אשר מתבססת על רשימה של גורמים אשר נמצאו במחקרים כאפקטיביים בטיפול, המשותפים לרוב סוגי הפסיכותרפיה הקיימים. במסגרת הטיפול, לכל מטופל מותאמת קומבינציה של גורמים מהרשימה, בהם הטיפול יתמקד.
אינטגרציה תיאורטית – פסיכותרפיה אינטגרטיבית אשר מסתמכת על איחוד בין מספר תיאוריות של גישות טיפוליות שונות, במטרה ליצור תיאורה אינטגרטיבית מקיפה, בהיבטי רגש, חשיבה התנהגות, מערכות יחסים ועוד.
אינטגרציה של הטמעה – פסיכותרפיה אינטגרטיבית המסתמכת על תיאוריה מסוג טיפול ספציפי, כאשר לאורך הטיפול משולבות יחד טכניקות טיפוליות שמקורן בסוגי פסיכותרפיה נוספים.

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ