פסיכותרפיה בתיאוריה ובמעשה

פסיכותרפיה בתיאוריה ובמעשה

בשנים האחרונות הסתמנו בעולם הפסיכותרפיה פערים בין הרציונל התיאורטי לפרקטיקה של ההכשרה הטיפולית. על מנת לגשר על פערים אלו נדרשת הכשרה התנסותית בטיפול במקביל ללמידה תיאורטית אודות טיפול. דברים אלו נוגעים בעיקר לנושאים שהופכים משמעותיים יותר ויותר


לימודי פסיכותרפיה הוליסטית, קורס פסיכותרפיה אונליין >> כאן

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית CBT בכיתה >> כאן


עבור מטופלים רבים:- העיסוק במשמעות, בחיי-הרוח ובמטרות חיים:
– השילוב בין הממד של תחושה וגוף לבין ממדים אחרים בחיים
– הבנת מקומם הייחודי של סימפטומים במארג חייו של הפרט מתוך היענות לפערים אלו התכנית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב מתמקדת בתחומים העדכניים ביותר של העיסוק בפסיכותרפיה ובכללם:
– אינטגרציה מעמיקה בין חשיבה הנשענת על גישות המזרח לבין תיאוריות הומאניסטיות ופסיכואנליטיות בנות-זמננו.
– תשומת-לב מוקפדת וסבלנית לפיתוח הדרגתי של נוכחותו המותאמת של המטפל, בשדות תוך אישיים והבין אישיים, ויישום ידע זה בחדר-הטיפולים.
– תשומת לב רבה ומדויקת, בכיתות הלימוד, לחקר המטריצה הבין אישית בממדיה המגוונים, בין התחושות למלים בתחום הקליני התכנית מפתחת. בתחום האקדמי, התכנית מקדמת נושאים אלו במגוון ימי-עיון ותוכניות של השתלמויות והרצאות. פעילויות אלו מתקיימות לאורך השנים במסגרת התכנית, בשיתוף-פעולה עם תכניות אקדמיות נוספות, ועם צוותים מקצועיים בתחומי עבודה סוציאלית ועוד.
קרל גוסטב יונג (1875-1961) פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי שוויצרי נמנה עם קבוצת מניחי היסודות לפסיכולוגיה המודרנית. במאמציו להבין את נפש האדם וכן את נפשו שלו (ראה הספר האדום של יונג) הסיק כי בחקר נבכי הנפש לא תצלח המתודה של המדע הקלאסי לבדה. יונג מצא קשר נרחב בין תוכן החלום לבין המיתוסים של התרבויות הקדמוניות. הוא הסיק שהיחיד בחלומו, מתחבר מעבר לתכניו האישיים, גם לאוצר הזיכרון הקולקטיבי הטבוע בלא מודע של האנושות. דברזה מאפשר להבין את עולמו הפנימי של היחיד של רבדיו השונים. יונג העלה למודעות את המרכיב המיסטי הטבוע בנפש כמו גם את כוחה הקומפנסטורי והמרפא של הנפש. רעיונותיו היוו בין השאר בסיס להתפתחות שיטות טיפוליות עכשוויות שונות. ומהווים כלי ייחודי ועמוק לטיפול פסיכותרפויטי.

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית, קורס פסיכותרפיה אונליין >> כאן

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית CBT בכיתה >> כאן

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ