פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית

לימודי פסיכותרפיה קצרת מועד – פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית, קורס פסיכותרפיה אונליין >> כאן

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית CBT בכיתה >> כאן

פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית נוסחה מלכתחילה בתור פסיכותרפיה קצרת מועד, ומהווה שילוב של פסיכותרפיה קוגניטיבית עם פסיכותרפיה התנהגותית. הטיפול מתבסס על ההנחה כי מצוקה נפשית נובעת משילוב של גורמים קוגניטיביים, כלומר דפוסי חשיבה מעוותים, עם התנהגויות לא אדפטיביות שנרכשו בתהליך של למידה. בכדי להביא לשינוי במצוקה, פסיכותרפיה קצרת מועד בגישה קוגניטיבית התנהגותית מתמקדת הן באיתגור דפוסי החשיבה המעוותים, במטרה לשנות אותם ולהחליפם בדפוסים חיוביים יותר, והן בשינוי ההתנהגות הלא אדפטיבית.

הנושא נלמד במסגרת קורסים של לימודי רפואה משלימה אלטרנטיבית במסלול לימודי פסיכותרפיה הוליסטית


לדוגמא, בטיפול במקרים של דיכאון, יחפש המטפל דפוסי חשיבה מעוותים, לדוגמא הכללת יתר כגון “תמיד אנשים לא אהבו להיות בחברתי” ויבקש לאתגר את המחשבה הזו, באמצעות שיחה בטיפול ובאמצעות התנסות בשטח – לדוגמא, יעודד את המטופל לצאת ליותר אירועים חברתיים בכדי שיוכל להיפתח גם לחוויות בהן לא יחוש דחייה.

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית, קורס פסיכותרפיה אונליין >> כאן

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית CBT בכיתה >> כאן

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ