צבע אדום או סגול

צבע אדום או סגול / ליאור שמואל בריליאנט

הסבר הצבעים הנ"ל. על פי הקבלה, ורודולף שטיינר.
הסבר על הצבעים הנ"ל, בשילוב האינטליגנציות ברובד השכלי, בשיטת לוסקי.

הצבעים

הצבע מקורו החזר של האור של מהחומר, קרני האור מקרינים אור לבן שפוגע בעצמים שונים. עצמים אלה מחזירים קרני אור במינון שונה, ואנחנו רואים את המינון שנפלט חזרה בצבע כלשהו. לדוגמא ניקח את הצבע הלבן. קרן אור שפוגעת בעצם מסוים שלנו נראה לבן, עצם זה פשוט פלט בחזרה את כל קרני האור שקיבל, דבר שקיים רק בו את הערך לתת. ניקח לדוגמא עצם בצבע השחור, עצם זה בולע לתוכו את כל קרני האור ולא מחזיר. קיים בו רק הערך לקבל. דוגמא נוספת שנוגעת במחקר זה בהמשך, יהיה הצבע הסגול, צבע זה מחזיר קרני אור בצע סגול, ובולע את שאר הצבעים, לכן אנחנו נראה עצם בצבע הסגול. ערך מכובד של נתינה וקבלה

צבעים בקבלה

על פי הקבלה יש שלושה צבעי יסוד. משולש של, צהוב. כחול. אדום. כאשר הכחול מייצג נתינה, הצהוב מייצג גישור, מיזוג, ואיזון. והאדום מייצג קבלה. יתר הצבעים לפי הקבלה הם. שילוב בין שלושת צבעי היסוד כמובן שאין צורך להאריך בנושא זה, אנו מכירים תאוריות חדשות יותר. כמו ניוטון וגתה.

צבעי היסוד על פי הקבלה צהוב למעלה

 צבע אדום וסגול על פי שטיינר

על פי רודולף שטיינר  1861 – 1925,מייסד האנתרופוסופיה, שייצר תורת צבעים משלו.  שמתבססת על תאוריית הצבעים של (יוהאן וולפגנג פון גתה 1749 – 1832). על פי גתה, אם אנו עומדים ונביט בעננים המוארים דרך החשיכה שסביבנו. נראה אור דרך חשיכה. כך שאנו יכולים לומר אותו דבר גם בשחר וגם בשקיעה, האדם רואה אור דרך חשיכה. ואת האור הנראה דרך חשיכה, כפי שאנו יכולים לראות באור הבוקר והערב, נראה אדום. אור הנראה דרך חשיכה נראה אדום. שטיינר מדרג את האדום דירוג גבוה רוחני. מלכותי. ולפי שיטתו, האדום הוא עליון.

התמונה למטה מייצגת את הביצה האאורית על פי רודולף שטיינר. בתמונה אנו רואים הסבר של מיקום נקודה סגולה כהה (נוטה לאדום), ומבינים את מעמדה על פי מיקומה הפיזי, כמובן שעל פי רודולף שטיינר, צבע האדום שמתואר כרצינות ומלכות, מתואר גם כרוחני.

טבלת הצבעים על פי שטיינר אדום למעלה

הצבע אדום וסגול מול האינטליגנציות ברובד השכלי, בשיטת לוסקי.

בשיטת לוסקי אנחנו נמצא שד"ר לוסקי מיקם את הצבע הסגול כנגד אינטליגנציית החוכמה. ואת הצבע האדום כנגד  אינטליגנציית החן. ונרצה לרדת לסוף דעתו של מחבר השיטה, ד"ר לוסקי. כדי להבין זאת יש להבין את משמעות האינטליגנציה  חוכמה, ואת משמעות האינטליגנציה חן.

נתחיל בצבע האדום שמייצג  את אינטליגנציית החן מפני משמעותו, אינטליגנציית החן משקפת מודעות, דע את עצמך, אינטליגנציה זו יכולה לשקף את כל האינטליגנציות ברובד השכלי (הרובד המדובר במחקר זה). למעשה דרך החן (מודעות עצמית), יכול האדם לשמור על איזון נכון. במודעות קיימת, יוכל למצוא האדם את התזמון הנכון של החוכמה. או להיות שמח בחלקו, דרך העושר. או לכוון נכון, בזריעה. או לדעת לעשות שינוי, בחיים. וכמובן לדעת להכיל את האחר בשלום. צבע האדום בדומיננטיות שלו, יכול להעיר את האדם. לדוגמא, אדם חולף על פני גווני שקיעה אדומים מדהימים ביופיים, לאדם זה יהיה קשה מאוד להתעלם ממחזה הטבע המרהיב הזה.

יש לציין שבשום פנים ואופן אין להוריד מערך האינטליגנציות הנ"ל. לכל אינטליגנציה יש ערך משמעותי ביותר בשיטת לוסקי.

הצבע הסגול כמובן גם בעל משמעות גבוהה אבל עדיין קצת בהיר יותר בגוונו, כמו שהחוכמה לא נופלת בערכה כאינטליגנציה. בחוכמה יש את הידיעה של היכולת. למצוא את התזמון הנכון של החוכמה. או להיות שמח בחלקו, דרך העושר. או לכוון נכון, בזריעה. או לדעת לעשות שינוי, בחיים. אבל בכדי להשתמש ביכולת זו, יש להגיע למודעות עצמית גבוהה, דרך החן. לכן אנו מבינים ששיטת לוסקי דוגלת בשיטת שטיינר. במשמעות הצבע האדום כצבע בעל השפעה ויכולת.

מחקר זה מסביר את הבנת הצבעים. אדום, וסגול, ברובד השכלי, ואת משמעות מיקומם ברובד זה.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ