קבלה ודיקור סיני

קבלה ודיקור סיני

דיקור סיני היא שיטת טיפול אופיינית לרובד הגופני. דרך דיקור ניתן לאמן ולתרגל את היכולת לקבוע יעדים ולממשם. ב רפואה הסינית, דיקור הוא טיפול עיקרי בכל מחלה שמלווה בכאב.
אקופונקטורה(דיקור סיני) היא שיטה סינית שבה מחדירים מחטים דקות מאוד לנקודות שונות בגוף במטרה לגרות נקודה מסוימת בגוף. גירוי זה גורם לתגובה פיזיולוגית רצויה של הגוף וזו פותחת חסימות אנרגטיות בגוף.
הרפואה הסינית מדברת על מסלולי אנרגיה שונים בגוף (מרידיאנים), שדרכם זורמת אנרגיית חיים, המכונה צ'י (הרצון החופשי), המגיעה לכל איבר ואיבר בגוף, מזינה אותו ומגוננת עליו כדרך שעושה המערכת החיסונית (פרלה 2000).
כאשר נוצרת חסימה בזרימת הצ'י מסיבות שונות – נוצר הכאב. אם מדובר בחסימה פתאומית, ייווצר כאב חד וחזק מאוד. במצב של חסימה כרונית הדרגתית – הכאב יהיה חזק פחות, אך ממושך יותר. השחרור של החסימות נעשה בדיקור או לחיצה על נקודות מפתח לאורך המרידיאנים (ערוצי אנרגיה). בשלב הבא, האנרגיה שבה לזרום בחופשיות ובצורה הרמונית ונעלם הכאב. לחיצה או דיקור של נקודה בין האגודל לאצבע, למשל, יכולה לשחרר חסימות בזרימה האנרגטית לראש, וכתוצאה מכך להקל בצורה משמעותית על כאבי ראש, סינוסיטיס, כאבי שיניים ועוד. המחטים מקלות על כאבים, כי הדיקור גורם לגוף לשחרר אנדורפינים (אנדורפין הוא הורמון שמסייע לשיכוך כאבים). לפיכך, הדיקור הסיני נחשב יעיל בטיפול בכאבי גב, מיגרנות וכאבי ראש, כאבי מחזור, כאבי פרקים ועוד. תחום ההקלה על כאבים בדיקור סיני נחקר בשנים האחרונות יותר ויותר (לוי 2006)[1]. בבדיקה השוואתית של כמה מחקרים בנושא מתברר כי הדיקור הסיני מקל על כאבים ביעילות של עד 90 אחוז מהמקרים. הנתונים למחקר הזה נאספו בגרמניה מרבבות משתתפים. בגוף האדם אותרו 400 נקודות המתאימות לדיקור. כאשר מחדירים מחט לנקודה מסוימת בגוף מגרים את המוח כדי שיפריש אנדורפין. הדיקור פותח חסימות אנרגטיות בגוף ומקל על מחושים ממוקדים על ידי פתיחת החסימות. על פי הרפואה הסינית, בגוף ישנם 12 מרדיאנים שהם בעצם מסלולי אנרגיה על גבי הגוף עליהם ממוקמות נקודות הדיקור. (פרלה 2000). דיקור מקל משמעותית על כאבים מסוגים שונים, וחוסך למטופל שימוש בתרופות מיותרות, וכן את תופעות הלוואי הנובעות מנטילה קבועה של משככי כאבים (לוי 2006).
הרפואה המשולבת, היא רפואה המשלבת שיטות טיפול מכל אחד מארבעת הרבדים המרכיבים את האדם השלם, היכולת לקבוע יעדים ולממשם נמנעת ממטופלים בשל כאבי גוף. הקלה או מניעת הכאב דרך דיקור מסייעים באופן משמעותי לשכלול היכולות (אינטליגנציות) ברובד הגופני. במצב של הקלה ותפקוד גופני טוב, יכול אדם לקבוע יעדים, ואף לממשם (לוסקי 2005).

כותב המאמר: ד"ר דני לוסקי, יוצר ומפתח שיטת לוסקי.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ