חרדה בזוגיות
4 בדצמבר 2014
אהבה וזוגיות
4 בדצמבר 2014

קבלה ונתינה בזוגיות

קבלה ונתינה בזוגיות / נורית רוזן

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

בכללי הקבלה והנתינה נאמר יש לקבל על מנת לתת – יש לאפשר לאחר לתת לנו ובכך אנו נותנים בצורה הגבוהה ביותר.

החכמה האמיתית היא ליצור איזון בין הצורך החזק להתמלא כל הזמן לבין היכולת להעביר הלאה – הנתינה . ברגע שיש איזון אדם מגיע למרחב הריק , וזה בעצם הרצון החופשי . אני ובעלי נשואים 25 שנים ויש לנו שני ילדים מקסימים. מערכת היחסים שלנו לאורך השנים ראתה עליות ומורדות לדעתי כמו רוב הזוגות בעולם.

אני מרגישה בבירור שאני מקבלת  הרבה פחות ממה שאני נותנת.הדבר מתבטא בהרבה רבדים לדוגמא במישור הרגשי אני טיפוס חם יותר מראה רגשות בכל מיני דרכים ולרוב נתקלת בחוסר הענות מוחלט. הדבר מתסכל ומדכא אותי ואז אני חושבת לעצמי שהנתינה  היא ללא קבלה למרות כל מה שנאמר על לתת מעצמך שלא על מנת לקבל משהו בתמורה .כמו כן אני חשה שאני כל הזמן תחת ביקורת שלו בכל התחומים כלכלית, טיפול בילדים, התפתחות מקצועית שלי ועוד , זה יוצר מצב של חוסר שיתוף , כי הביקורת הורסת ולא בונה.

הדברים המתוארים לעיל יצרו אצלי חומת הגנה ואז אני למשל משתפת אנשים אחרים ולא את בעלי, מתייעצת עם ילדיי , מטפלת בעצמי ברוחניות  שהוא לא מאמין בזה . טיפול זוגי ?

חכמי הקבלה לימדו כי זיווג אמיתי בין גבר לאישה מתחלק לשני חלקים אחד עוסק בזיווג גופני, והשני עוסק בזיווג רוחני – משיקים אחד אחד לשני. אני מרגישה שבזוגיות שלנו חסרה הרוחניות ולכן התוצאה היא שאין נתינה מצידו למרות הקבלה .


קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן