קורס אירידולוגיה

קורס אירידולוגיה / לימודי נטורופתיה

אירידולוגיה – כלי אבחוני המשמש את המרפאים והרופאים המטפלים ברפואה טבעית, סינית, או רפואה אינטגרטיבית. זוהי מערכת אבחונית המאפשרת להבין את התבנית הבריאותית של האדם, גם מהבחינה הפיזית וגם מהבחינה הנפשית, דרך התבוננות בקשתית העין– IRISלמי קורס זה מתאים
קורס זה נועד לכל המטפלי נטורופתיה אשר רוצים להרחיב את הידע ואת יכולת האיבחון שלהם, על מנת להבין בצורה טובה יותר את מהותו ומצוקותיו של המטופל.


אנחנו נלמד לאבחן באמצעות :
קורס אירידולוגיה יישומית – אבחון בקשתית העין – Iridology
איבחון גוף נפש –  שיטת לוסקי בהיבט האירידולוגי.
יחד עם זה ניגע גם ב-
איבחון ציפורניים –   Finger Nail Diagnosis- Onychognomy Diagnosis,
איבחון לשון – Tongue Diagnosis
מהי אירידולוגיה יישומית – Appplied Iridology ובמילים אחרות – להסתכל לגנטיקה בעיניים:
אירידולוגיה – כלי אבחוני המשמש את המרפאים והרופאים המטפלים ברפואה טבעית, סינית, או רפואה אינטגרטיבית. זוהי מערכת אבחונית המאפשרת להבין את התבנית הבריאותית של האדם, גם מהבחינה הפיזית וגם מהבחינה הנפשית, דרך התבוננות בקשתית העין – IRIS.


מהי מטרת הקורס?
להכשיר מטפלים, מכל מגוון מקצועות הרפואה, כאירידולוגים. דרך הכרה והבנה של המושגים הבסיסיים של שפת האירידולוגים. ובסיום הקורס יגיש הסטודנט ניתוח אירידולוגי ברמת האיבר וברמת ניתוח מערכתי, על פי הסימנים בקשתית והאישון.

קורס האירידולוגיה היישומית על פי הסטנדרטים של ה –IIPA International Iridology Practitioners Association


משך הלימודים בקורס אירידולוגיה וטכניקות אבחון אחרות
משך הקורס, שני סימסטרים . 24 שעורים, שהם 96 ש"ל.


האם יש דרישות דרישות מוקדמות:
הקורס מיועד למטפלים בוגרי קורס אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה מערבית. (בעלי ידע בשיטות אבחון אחרות – רק יוסיף).

דרישות בסיום הקורס:
הגשת 5 ניתוחים אירידולוגיים של אנשים לא מוכרים לסטודנט, על פי הקריטריונים שנלמדו בקורס.


מה לומדים במסגרת הקורס?
התפתחות השיטה נקודות המוצא עליהם מושתתת האירידולוגיה.
אירידולוגיה ככלי איבחוני.
עבודת האירידולוג והכלים העומדים לרשותנו – מזכוכית המגדלת ועד לאירידוסקופ.. Iris Scope –  בשילוב התוכנות המעודכנות ביותר בתחום.
התפתחות האירידולוגיה במשך השנים והשינויים שעברו המפות לאורך ההיסטוריה.
צילום קשתיות, פנים, כפות ידיים ולשון, של הסטודנטים בקורס .
גנטיקה ואפיגנטיקה
אנטומיה ופיזיולוגיה של  העין  –
המפה האירידולוגית ודפרנסציות– האזורים  והטבעות כולל ה-IPB (הגבול הפופילרי הפנימי).
הקונסטיטוציות על פי האירידולוגיה היישומית
מערכת העצבים האוטונומית וביטויה בקשתית .
האישון – דפורמציות וטונוס.
טבעת ספיגה.
העטרה והיחוס למערכת העצבים האוטונומית (המערכת הסימפתטית והפרה-סימפתטית)
הסימנים השונים בקשתית – לקונות, קריפטות, סימני דפקט, הטרוכומיות וסימנים ספציפיים אחרים .
פיגמנטציה בקשתית .
אבחון לפי טבעות  פריפריאליות IPB-  גנטיקה ואפיגנטיקה, איבחון על פי המבנים והתגליות החדשות.
משמעות רוחנית של צבעים ואיברים על פי הקשתית.
המשמעות הרוחנית על פי הצבעים השונים . האיברים ומשמעותם  רוחנית . איבחון גוף נפש ע"פ תחום ה-Rayid Model מתחום האירידולוגיה והחיבור לטכניקות האיבחון על פי שיטת דר' לוסקי.

 


אודות הקורס:
אבחון נכון הוא 50% מפתרון הבעיה. הבנה עמוקה יותר של האדם, תשאול ואנמנזה טובה יחד עם איבחון המצב נכון להיום ופרוגנוזה, נכונים, יתנו לנו את היכולת, לפתור את הבעיה ולהדריך את האדם לבריאות טובה יותר, או לפחות לשמר את הקיים ולא לדרדר את המצב. אנחנו חיים בתקופה בה חונכו למצב תודעתי של "קופת חולים". מעצם שם המותג, מחנכים אותנו לכך שקודם תהייה חולה ולאחר מכן נמצא לך פתרון או מזור. עובדה היא שכל מוסדות הבריאות כיום הינם במגמה למחוק את השם "חולים" משמם. ומה הכוונה, אם תשימו לב שאין כיום, יותר, "בתי חולים". לא שאין באמת, אלא הם מחקו את השם "חולים" משמם וכולם הופכים היום ל"מרכז רפואי" או "מרכז בריאות", או כל קונסטלציה אחרת. משמעות הדבר היא, שגם ברפואה הקונוונציונאלית הבינו סוף סוף מה שאנו, המטפלים והמרפאים ברפואה הנטורופתית או מזרחית או הסינית הבנו מזמן – הגיע הזמן לחנך ל"קופת בריאים" או בשם המקצועי יותר – "רפואה מניעתית". ההבנה לכך, במערב, היא "לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן" כוונתי היא שלא באמת מדאגה לשלומכם, אלא, מכיוון שאדם חולה עולה המון, המון, כסף לממסדי הרפואי. כך שהרפואה העתידית וכבר אנו רואים ניצנים ראשונים, היא רפואה אינטגרטיבית, ז"א רפואה אשר תשלב את הרפואה המערבית "הקונוונציונאלית" עם הרפואה הטבעית או הסינית או המזרחית "הלא-קונוונציונאלית". עובדה היא שיש צמיחה בכל הנושא של הביטוח הרפואי המשלים.


עוד על אירידולוגיה
אם ברפואה מניעתית עסקינן, אזי אירידולוגיה היא אולי אחד הכלים הטובים ביותר עבור המטפל, על מנת להבין את המבנה הפיזיוגני והפסיכוגני של המטופל. היום עם התפצחות כלי העזר, המצלמות ותוכנות העבודה בתחום יחד עם ההתפתחות והתובנות בתחום הגנטיקה והאפיגנטיקה, אנו בהחלט יכולים להגיע לרמות איבחון ברזולוציה מצויינת ובכך להעניק למטופל האינדיבידואל את היסטרטגית הטיפול הטובה ביותר.
אנו כמטפלים ומרפאים מחוייבים לשמירת הבריאות של המטופל לחנך לשמירה על הקונסטיטוציה התורשתית ולקוות שלא לדרדר את המצב. אך גם כשהמצב מתחיל להתדרדר, בעזרת איבחון נכון או איבחון מוקדם ניתן עדיין לעצור את ההתדרדרות ולדאוג שלא להגיע לנקודת האל-חזור.

בנוסף תינתן בקורס את ההזדמנות להכיר את שיטת גוף ונפש של דר' לוסקי  ובפעם הראשונה נשלב את טכניקות האיבחון בהיבט האירידולוגי וטכניקות האיבחון האחרות.
שיטות האיבחון אותן נלמד בקורס זה תעזורנה לנו לממש את המטרות הללו.
 על כן איחדתנו  לקורס אחד איבחונן אירידולוגי עם איבחון בשיטת דר' לוסקי יחד עם טכניקות אובחון אחרות כמו איבחון ציפורניים ואיבחון לשון כך שנקבל תמונת מצב בפרספקטיבה רחבה ובדיסציפלינות טיפוליות שונות, להבין את הקונסטיטוציה והתורשה איתם הגיע לעולם ואם יש בעיה, ניתן, בעזרת איבחון נכון, לתת את הפיתרון הטוב ביותר לאדם כאינדיבידואל.
כמו כן נלמד לקשר בין התובנות של כל שיטות האיבחון נמלמד את היתרונות  של כל שיטה וכמו כן את החסרונות של כל שיטה ובכך נלמד לנצל את ידע זה, ולהגיע לאיבחון נכון ולאיסטרטגיה הטיפולים, הטובה ביותר והכי נכונה למטופל שלנו.

בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בתחום זה. הציוד החדיש – מצלמות עם רזולוציה מדהימה ועדשות מקרו יעודיות הביאו להבנה טובה יותר ואיבחון עמוק יותר גם של הקשתית וגם של הגבול הפופילארי הפנימי – IPB.

היכולת להתבונן בבגבול הפופילארי הפנימי – IPB (Inner Pupillary Border) , ברזולוציה גבוהה נותנת לנו מבט את הגנטיקה והאפיגנטיקה ובכך מאפשרת לנו לאבחן ברזולוציה גבוהה ולתת למטופל את הטיפול המתאים ביותר בעבורו.

המחקרים שהביאו להבנה שהקשתית בפרט, והעין בכלל הינם חלון או פתח אל תוך הגוף והנפש. מחקרים אלו החלו לפני  כ-6000 שנה, בסין העתיקה, במצריים העתיקה וע"י הרופא הדגול היפוקראטס ביון העתיקה. האירידולוגיה המודרנית התפתחה באירופה ובאמריקה הצפונית בסוף במאה ה-19 וכללו מחקרים אשר הביאו להבנה כי קיים קשר בין אזורים מסוימים בקשתית לאיברים בגוף. כך שדרך התבוננות והבנה של סימנים והצבעים השונים בקשתית ניתן להסיק לגבי המצב הבריאותי וכן ניתן להבין את היכולת השיקומית של הגוף – stamina ו- Resiliency.

האירידולוגיה המודרנית הינה כלי אבחוני מדהים, אך לא רק זה. זהו כלי בידי האירידולוג להדריך את המטופלים לבריאות טובה יותר ולאיכות ואריכות חיים.

וכפי שהזכרתי קודם, אנו אנשי המערב חונכנו לחשוב במונחים של "קופת חולים". הגיע הזמן לשינוי התפיסה מעכשיו עלינו לחשוב במונחים של "קופת בריאים" – הכוונה לחנך את המטפלים והמטופלים לרפואה מונעת.

קורס האירידולוגיה היישומית מושטת על פי הסטנדרטים של ה –IIPA International Iridology Practitioners .Association (שאני חבר האגודה משנת 2005 , עת ששהיתי בארה"ב במשך שנה).

אירידולוגיה מעשית או אירידולוגיה יישומית אינה עוד שיטה או מודל (נוסף לאמריקאית ולאירופאית ) אלא גישה חדשה באירידולוגיה. גישה זו הינה חיפוש והבנה של האספקטים המשפיעים לרעה על בריאותו הנפשית והפיזית של הפציינט.

גישה זו משתמשת בשני המודלים, ביחס של 60%-70% המודל האירופאי, ו- 30%-40% המודל האמריקאי, ובנוסף שימוש במודלים אירידולוגים המאבחנים מצבים רגשיים ונפשיים Ryaid.

בגישה היישומית, אנו מבקשים להבין את הזרימה האנרגטית של האינדיבידואל, תוך הבנת הקשר שבין התבנית הנפשית והפיזית. זהו היבט אינטגרטיבי המאפשר את היציאה מתחום האבחון בעין גרידא,  ומחבר את החלק המנטאלי/אמוציונאלי אל החלק הפיזי. ומאפשר מתן פיתרון עבור היחיד –

  • יעוץ טיפולי המתאים ביותר לאדם.
  • יעוץ ביולוגי – תזונה מתאימה, צמחי מרפא, טיפולי גוף וכדו'.

חזון גישה זו היא לשבור את המוסכמות ולראות בטיפול אומנות, אומנות להבין את האדם על כל מרכיביו, ולהרכיב את הטיפול המתאים ביותר על מנת שיוכל להתגבר על המשבר הנוכחי תוך מתן כלים שלא יחזור על הדפוסים הישנים שהביאו אותו עד הלום. בזאת לתת לו את האפשרות לא רק להבריא אלא גם לצמוח מבחינה אישית. ולעולם לזכור כי אנו מטפלים באדם ולא במחלה. אנו נכיר את הכלים העומדים לרשותנו ונתנסה בעזרים שונים ומגוונים – אבחון בעזרת – זכוכית המגדלת דרך צילום סטילס דיגיטאלי ועד ל IrisScope . יחד עם זה נלמד שימוש בתוכנות יעודיות לאירידולוגיה שהן המילה האחרונה בתחום האירידולוגיה.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ