החרדות שלי
9 בדצמבר 2014
זוגיות שנועדה לכישלון
9 בדצמבר 2014

רוחניות בזוגיות

רוחניות בזוגיות / יקיר גבאי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

במרבית המקרים אנו מסתכלים על זוגיות מהצד הפיזי שלה, תענוגות חולפים והולכים, וויכוחים, מריבות, חיבוקים ונשיקות, אך האמת היא שהיא יותר מכך. כשאנו נסתכל על הזוגיות שלנו בכל רבדיה השונים, נגלה כמעט בבירור את כל הדברים שחסרים או צריכים להיעשות על מנת לחזק את הזוגיות ולשפרה בכמה רמות. 

דוגמאות לחיי הזוגיות ברבדים השונים:
ברובד הפיזי– נשתדל תמיד לראות האם בן זוגנו מקבל מאיתנו מספיק מגע, או שמא עלינו להשקיע יותר בחיבורנו הפיזי והמיני, האם יחסי המין מספקים או שאולי עלינו לעבוד עליהם ולשפרם.

ברובד הרגשי– האם בן זוגנו מקבל מספיק חום ואהבה או שאנו דואגים לכך רק בזמנים שעולה בנו הצורך לכך, האם רגשות שליליים כמו כעס, קנאה, מתחים וכדומה נמצאים בזוגיות? ואם כן כיצד ניתן לסלקם? האם אנו תומכים באחר כשהוא צריך תמיכה? או שזה בא רק לאחר מריבה או אירוע כואב?
ברובד השכלי– האם אנו מתפתחים יחד עם בן/בת הזוג שלנו? או שאנו רק דואגים לצרכינו האינטלקטואלים בלבד? האם אנו דואגים להתקדם יחדיו או שאנו עושים זאת בעיקר על חשבון האחד של השני? האם אמונות חיינו תואמות? ואם לא האם ניתן לקבלם או להשלים עימן? ואם לא להשלים, אז אולי עדיף לשמש דוגמה חיובית ועל ידי כך לחבר אותם לאמונותינו?
ברובד הרוחני– למעשה זהו הרובד החשוב ביותר, המבוסס בעיקר על איזון בין קבלה ונתינה.  כשאנו דואגים לצרכינו קודם, כשאנו ממלאים רצון כלשהו בעצמנו, עלינו להעניק בחזרה לבן הזוג ולנקות את ‘צינור הנתינה’. ע”י כך נוכל להתמלא בשנית ממקורות אחרים.
בדיוק כמו בחוק הגרביטציה, הרבה יותר קשה לעלות מאשר לרדת, במקום להתחיל לטפס בסולם, ישנה דרך קלה יותר. אם נבחן זאת היטב , נבין שעל מנת להגיע לשלמות ולאיזון בכל הרבדים אנו צריכים להתחיל מהרובד הרוחני, וזה הדבר שיקנה לנו את האיזון בכל הרבדים האחרים.


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן