רייקי

רייקי – האנרגיה האינטליגנטית

מגישה: יולי ביילין

אנרגיית רייקי עצמה, כפי שאני רואה זאת, היא הרצון החופשי.
האנרגיה זורמת למקום בו היא נחוצה וברובד המתאים כישות בעלת מודעות משל עצמה. אם מדובר בתקלה ברובד הפיזי, לדוגמא כמו כאב בטן, תזרום האנרגיה לאותו האזור לצורך הקלת הכאב. בו זמנית היא תעלה לפניי השטח את התקלה הרגשית שגרמה לכאב הפיזי ותעזור לנו להתמודד איתה. כך הלאה, תעלה האנרגיה מעלה ומעלה בארבעת הרבדים, במטרה להביא אותנו לאיזון הרצוי עד לרובד הרוחני.
כמטפלים ברייקי אנו מפתחים בנו בין היתר את אינטליגנציות של הרצון לקבל והרצון לתת. עצם היותנו מטפלים, מציב את הרצון לתת כמטרה, מטרה נעלה. בזמן הטיפול המטפל משמש כצינור ריק להעברת האנרגיה. תחילה מתמלא הצינור (רצון לקבל) ולאחר מכן האנרגיה עוברת הלאה למטופל (רצון לתת) כך שגם המטפל וגם המטופל זוכים לקבל את אנרגיית הרייקי בתוכם. לאחר הטיפול כמטפלים לרוב נרגיש "קלילים" יותר, מפני שהעברנו הלאה את אשר קיבלנו מלכתחילה.
אנרגיית הרייקי משתלבת בתוכנו לצורך ריפוי ואיזון השדה האנרגטי שלנו שמרכזיו נקראות הצ'אקרות. הצ'אקרות העיקריות הן 7 צ'אקרות אשר מסודרות לאורך גופינו וספירתן מלמטה למעלה (ראה תמונה בסוף). לכל צ'אקרה יש שם, צורה, גוון, צליל ותפקודים עליהם היא אחראית בגופינו הפיזי וחיינו בכלל. עודף פעילות ואנרגיה בצ'אקרה מסוימת יוציא מכלל האיזון את המערכת האנרגטית כפי שיגרם גם מחוסר אנרגיה באותה הצ'אקרה. המצב האידיאלי הוא נקודת איזון עדינה מאוד אשר אותה רצוי לתחזק ולשמר לצורך מצב בריאותי תקין.

מעבר לשלושת האינטליגנציות הרוחניות (א' – רצון חופשי, מ' – רצון לתת, ש' – רצון לקבל), אדם אשר מטפל באופן קבוע ברייקי, בין אם זה בעצמו או באחרים, מפתח בו אינטליגנציות נוספות.
להלן מספר אינטליגנציות אשר בינן לבין רייקי ראיתי את הקשר הקיים:

ב' – חוכמה – טיפול אינטואיטיבי.
היכולת לתזמן לפי תחושה פנימית, כמה זמן להשאיר את ידיים במקום מסויים ולאחר כמה זמן להזיז אותן ולאן. תחילה רצוי לתרגל את הטיפול ברייקי לפי סכמה מסודרת של הנחות ידיים במקומות מסוימים ולפי פרקי זמן קצובים, אך לאחר שנצבר ניסיון בטיפולי רייקי, יחל המטפל להעביר טיפול רייקי שהוא יותר אינטואיטיבי מאשר סכמאטי. יכולת התזמון הזו בהחלט מפתחת את אינט' החוכמה שהיא היכולת לתזמן פעולה, בזמן הנכון, במקום הנכון.

ד' – זרע – טיפול מכוון.
טיפול רייקי נפתח בברכה ובקשה. המטפל מבקש הדרכה, הגנה ותמיכה לאורך הטיפול, כלומר עוד לפני שהונחו הידיים יש כוונה ורק לאחר מכן מתחיל הטיפול. מהניסיון האישי שלי בטיפולי רייקי, אשר אותם אני מתרגלת מידי יום, הברכה אשר קודמת לטיפול לימדה אותי לעצור שנייה לפני תחילת מעשה כלשהו, לשאת ברכה קצרה בליבי ולשים כוונה.
כמו כן, הניסיון הראה כי מהלך הפעולה יהיה בהתאם לכוונה אשר הושמה בהתחלה. בכך שאני מבקשת לעזור לאדם אשר מקבל את הטיפול ולא להזיק לו לדוגמה, הכוונה הנכונה משפרת את יכולתי לשמש כצינור להעברת הרייקי. רצוי לשים לב להבדל בין כוונה נכונה לכוונה טובה בעניין זה. כוונה נכונה יכולה להיות – "אני מבקשת לשמש צינור להעברת אנרגיית הרייקי, אשר תעזור למטופל שלי להתמודד עם התקלות הנוכחיות שלו". לעומת זאת, כוונה טובה יכולה להיות – "אני מבקשת לשמש צינור לאנרגיית הרייקי אשר תעביר את הכאב שיש למטופל שלי באיזור X". הכוונה הטובה שצוינה לאו דווקא תהיה הכוונה הנכונה, מפני שישנה האפשרות שהעברת הכאב לא תאפשר למטופל לראות את התקלה או להתמודד איתה באופן מודע.

ה' – ראיה
"אתה יכול לראות דברים לפני התרחשותם, לראות מעבר לזמן ולמרחב. אתה יכול לראות צבעים, פרחים וצורות, אתה יכול לראות עולם יפה בדרך ייחודית כפי שלא נראה מעולם".(מתוך 32 האינטליגנציות, דני לוסקי).
אכן הרבה מטפלים וביניהם מטפלי רייקי, מדווחים על יכולת ראייה מדהימה אשר מתפתחת ככל שמתרגלים רייקי יותר ויותר. מדובר כאן על הראייה המרחבית העל חושית, ראיית הילות, ראיית אנרגיה. ככל שנהיה יותר רגישים לחוש את האנרגיה הזורמת בנו ונהיה יותר מודעים לה, נפתח בנו את היכולת לראות דברים שאף פעם לא ראינו, או יותר נכון, שעינינו שכחו איך לראות. זהו כלי אבחון עוצמתי ביותר, העוזר לנו לראות דברים שהם כביכול מתחת לפני השטח. באופן כזה ניתן לראות איזורים בעייתיים, איזורים אשר מוצפים בעודף פעילות אנרגטית או שלוקים בחסר. מניסיוני האישי, ראיתי באופן מודע רק פעם אחת הילה של אדם. זאת הייתה מעטפת אור לבנה ברוחב של כ-15 ס"מ אשר הקיפה את כל הגוף (לא יכולתי להבחין בין הצבעים השונים) ונעה בעדינות בעקבות תנועותיו של אותו האדם. זאת הייתה התנסות ש"הראתה" לי כי "דברים שרואים משם, לא רואים מכאן", והדרך להגיע ל"שם" היא בין היתר ע"י תרגול קבוע של רייקי.

ל' – תשמיש
"מגע הוא כיסוי שמאפשר לך גילוי, כאשר אתה מתקרב ונוגע בדברים – אתה יודע". (מתוך 32 האינטליגנציות, דני לוסקי).
למרות שטיפול רייקי מתבצע כמעט ללא מגע פיזי, גם המטפל וגם המטופל זוכים לחוות תחושות גופניות. לפעמים זוהי תחושת חום בכפות הידיים, לפעמים זהו קור, לפעמים זאת תחושת חשמל ועקצוץ וכך הלאה באין ספור תחושות שונות ומגוונות שמופיעות בזמן העברת האנרגיה מידיי המטפל לגופו של המטופל.
כאשר נעביר את ידינו מעל איזור מסויים בגוף הפיזי, נגלה את מצבו האנרגטי של איזור זה בתחושות שיתקבלו. רוב התחושות בזמן טיפול רייקי מתרכזות בכפות הידיים (של המטפל), שהם בין היתר כמו כלי חישה ואבחון בזמן הטיפול. ככל שנצבר יותר ניסיון בהעברת אנרגיית הרייקי, נדע לתרגם את המכלול העצום של התחושות לאינפורמציה ברורה על אותו המקום. במשך הזמן, שמתי לב שהיכולת לחוש מתפתחת ושעוצמת התחושות גדלה עוד ועוד. נכון להיום, אני חשה את ה"זמזום" בכפות ידיי כבר בשנייה בה המילה "רייקי" עוברת במחשבתי. כמו כן, נוצר בי הרצון לגעת בדברים כדי לחוש אותם, הידיים והמגע הפך להיות כלי לאיסוף אינפורמציה, לגילוי.

ק' – תא – טיפול מתוקשר.
מאחר וטיפולי רייקי הם עבודה אנרגטית, אשר רובה נובעת מתחושות פנימיות עדינות, לרייקי יש היכולת לחבר אותנו עם תובנות עמוקות אשר "יצופו" מתוכנו. ישנם אנשים אשר רואים תמונות בראשם, ישנם כאלה אשר שומעים קול שמדבר בתוכם, ישנם שמבינים דברים אשר לא ידעו מעולם וכד'. תופעות אלו בהחלט ניתן להחשיב כתקשור עם רמת מודעות עמוקה בתוכנו. לאנרגיית הרייקי יש היכולת לחבר אותנו עם הידע הקיים בנו ולעזור לנו למצוא את הפתרונות הדרושים להתמודדות מסוימת. עצם ההתעסקות באנרגיה, גורם לנו לראות תמונה הרבה יותר גדולה מתמונת היום יום. לאט לאט, נתחיל להבין את גודלה העצום של חווית החיים, המורכבות המדהימה של המערכת האין סופית שנקראת היקום. נדע להתייחס בכבוד רב יותר לכל יצור חי ולהעריך את התקלות שמופיעות בחיינו כאפשרויות לצמיחה והתפתחות.

אין ספק שניתן למצוא הקשר ברור בין הרייקי לכל אחת ואחת מתוך 32 האינטליגנציות הקיימות. תבנית קבועה זו מופיעה בכל דבר ודבר שנבחר להתייחס אליו. וכפי שציינתי בהתחלה, מנקודת המבט שלי – הרייקי הוא הרצון החופשי – א', אשר בתוכו נמצאות כל האותיות וכל המספרים.

"תודה לעצמי על כך ששימשתי צינור לאנרגיית הרייקי,
תודה לעולם אשר קיבל דרכי את אנרגיית הרייקי,
תודה למדריכי הרייקי,
תודה לאלוהים,
תודה ליקום,
תודה לד"ר אוסוי".

ותודה לך שרה'לה שהיית מורתי והדרכת אותי באהבה למצוא את הרייקי בתוכי.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ