התבוננות במערכת יחסים זוגית
14 בינואר 2015
עקיצת הנחש
14 בינואר 2015

ריפוי בזוגיות

ריפוי בזוגיות /קובי סימנר

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

בחיים, ככל שאנחנו נחשפים לעוד ועוד מידע אנחנו מגלים שאנחנו מבינים פחות, נכון גם לגביי מערכת יחסים זוגית.

אנחנו חיים כזוג, רגילים מסתדרים, חוזרים על המילים של עצמינו,על העקרונות שלנו, על העמדות, אוחזים בדבר שאנחנו יודעים אותו ולא משחררים אותו, לא נפתחים לאפשרויות חדשות, חושבים שאנחנו יודעים טוב מאוד מה יש בינינו, חוששים משינויים, שוכחים שמעצם הטבע שלנו ושהחיים שלנו משתנים אנחנו גדלים ומתפתחים גם אם לא פנימית, בעזרת לימודים והתפתחות שאנחנו יוזמים אלא שהחיים מפגישים אותנו ונוגעים בנו בעובדת השינוי דבר קבוע בחיים.

מתוקף העובדה שהחיים הם שינוי, עלינו להכיר בעובדה שאנחנו לא יודעים הכול על עצמינו או על החצי השני שלנו, אין לנו את המותרות להגיד שאנחנו יודעים, שככה אנחנו עלינו להתפתח לדעת להתגמש אם יש לנו מקובעות לגביי דברים שאנחנו לא מעוניינים ללמוד או לדעת מתוך הלך הרוח שאנחנו יודעים מספיק, ואז קורה רגע בו אנחנו נבהלים ממשהו שלא ידענו ונלחמים נגדו, מתעקשים לא לדעת עליו או לרצות בכלל ללמוד אותו.

במערכת יחסים זוגית, כשאנחנו מתנגדים לצמיחה של הצד השני, שמתפתח למול עינינו אנחנו מגבילים אותו, דוחקים אותו לפינה ומעוררים בו את הרצון לפרוץ את גבולות מערכת היחסים, ולהתגרש, גם אם מערכת היחסים שלנו יש בה וקיימת בה אהבה, ברגע של הגבלה, של חוסר פתיחות.

במקום להתנגד, יש בפנינו האפשרות, להיפתח, להצטרף לחוויה שבן הזוג/ או בת הזוג שלנו מבקשת בשביל שנינו כזוג.

מה אפשר לעשות?

לצאת למקום חדש, לשמוח על ההרפתקה, לאפשר לגחלת הקטנה להידלק, להבעיר את הרומנטיקה, לצאת לחוות ליהנות,לשחרר את הרצון בשליטה כל הזמן לדעת מה הולך לקרות, אם פועלים כל הזמן בתוך תוכנית מפספסים ספונטניות, קפיצה לתוך המים מהמקפצה.

לדעת שאני לא יודע,להיפתח ולהתפתח, מערכת יחסים זוגית היא מנוע צמיחה והתפתחות, מה שהצד השני מביאה לנו זו הייחודיות שלה, לולא היא זו שאני אוהב,לולא הרעיונות שלה ששונים משלי הייתי נשאר במקום, ממשיך לפעול בעולם מבלי לחוות חוויות חדשות שאני לא מכיר כי רוב בני האדם נשארים במקום שהם רגילים להיות ומכירים מתוך הרגל, ברגע שיש תוספת לחיים שיוצרת עוד עניין ושינויים ואתגרים החיים הרבה יותר מעניינים ובריאים.

ככל שאנחנו עושים דברים חדשים ככה המוח שלנו מייצר רשתות חדשות במוח,הקשרים חדשים, הוא הופך פעיל יותר, זוכר יותר, צעיר יותר.

תרופות לוסקי מעודדות אותנו, לעשות פעולות פשוטות, שאנחנו פחות רגילים לעשות או פחות עושים כי אנחנו רגילים להיות במקומות שאנחנו מכירים ולהתנגד למשל :ריקוד באמצע היום לעצור לשים מוסיקה ולרקוד, לצייר סתם ככה בלי סיבה, גם אם יכולת הציור שלנו היא יותר גרועה מילד בן 6 , כל שעלייך לעשות זה לחוות חוויה חדשה, אז תרשה לעצמך.

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן