לשון
אבחון לשון – קורס
וירג’יניה סאטיר

רציונאל מדעי לתרופות לוסקי

רציונאל מדעי לתרופות לוסקי / ליליה רימרצ’וק

תרופות לוסקי הן פעולות אנושיות פשוטות מכוונות לקבלה או נתינה.
כגון: שינה, מקלחת, מחשבה חיובית, מעשה טוב, חיבוק, נשיקה, אהבה, יחסי מין, הליכה, ביקור במקום חדש, ועוד.

בכל אחת מהפעולות האנושיות קיים הרצון לתת והרצון לקבל שבהן, כך שניתן לכוון לקבלה או לנתינה.
הכוונה שניתנת לפעולה פשוטה היא שהופכת אותה לתרופה.

 

תרופת לוסקי: אינטליגנציה של תשמיש ל’
שאלת הבהרה לפני מתן תרופות. איזו פעילות גופנית את/ה אוהב/ת?
לרקוד, ללכת, לרוץ, אופניים, שחייה? תשובה: אני אוהב/ת לרקוד.

תרופה: תרקוד שעה אחת (לפחות) פעמיים בשבוע.
שים כוונה של רצון לקבל לעצמך.

מחקרים ותרופות לוסקי: מחקרים מראים כי פעילות גופנית קבועה מפחיתה דיכאון, חרדה, ומשפרת דמוי עצמי:

קירקלדי ועמיתים (2002) מחברי המחקר ” The relationship between physical activity and self-image and problem behavior among adolescents” מצביעים על כך שפעילות גופנית משפרת את מצב הרוח ואת הבריאות, את רמת ההסתגלות ואת הדימוי העצמי, גם במקרים של חרדה ודיכאון. פעילות גופנית משפרת גם את רמת התפקוד התפיסתי והמחשבתי.

סלמון (2001) סקר מחקרים המורים על כך שפעילות גופנית מובנית עוזרת להתפתחותה של אמונה פנימית ביכולת לשלוט על ההתנהגות, מביאה להתפתחות היכולת של הפרט להתמודד עם בעיות, משפרת את האמונה הפנימית של האדם לגבי יכולתו להשיג מטרות, ומשפרת את ההרגשה הגופנית והנפשית שלו.

מקור:
Kirdcaldy, B. D., Shephard,.R. J., Siefen, R. G. (2002). The relationship between physical activity and self-image and problem behavior among adolescents. EBSCO publishing.

Salmon, P. (2001). Effects of physical exercise on anxiety, depression, and sensitivity to stress: a unifying theory. Clin. Psychol. Rev, 21, 33-6.

תרופת לוסקי: אינטליגנציה של אור 1
שאלות הבהרה לפני מתן תרופת לוסקי: האם מצב רוחך טוב יותר בקיץ? האם יותר קל לך להתעורר באור? האם אור יום משפר את מצב רוחך? האם את/ה אוהב/ת לצאת לשמש? האם נרות דולקים עושים לך טוב?
תרופה: פתח תריסים לרווחה, צא לשמש או הדלק נרות פעם אחת ביום במשך 21 יום.
שים כוונה של רצון לקבל לעצמך.

מחקרים ותרופות לוסקי: גרדנר ועמיתים מצאו במחקרם כי חשיפה לאור משפרת תפקוד חברתי ורגשי ואת איכות החיים.

נעשה מחקר גדול על 459 נשים מבוגרות, בגילאי 67 – ,68 ממוצאים אתניים שונים. נמדדו זמני החשיפה לאור יום של בקר ולשעות שינה לאורך תקופה של חודש. הנבדקות מלאו שאלונים שממדו תמיכה חברתית, תפקוד חברתי, איכות חיים, אופטימיות, ביטויי רגש חיוביים ושלילים ומגבלות חברתיות שמקורן במצב נפשי ירוד. נמצא קשר חיובי בין חשיפה לאור שמש של בקר לבין חוויית הרגשה טובה: ככל שהנבדקות שהו יתר בשמש הבקר – דיווחו על הרגשה טובה יותר.

Grandner , D . Kripke , R . & Langer, M. Light exposure is related to social and emotional functioning and to quality of life in older women. Psychiatry Research , Volume 143 , Issue 1 , Pages 35 – 42.

.
תרופת לוסקי: אינטליגנציה של מחשבה 5
שאלות הבהרה לפני מתן תרופת לוסקי: האם יש לך מחשבות מטרידות? האם מצב רוחך מושפע מהמחשבות? האם הן משתלטות עליך?

תרופה: עשה שלושה סבבים של EFT על מחשבה אחת שמטרידה אותך. חשוב שתהיה ממוקד רק בבעיה אחת בכל פעם כדי להשיג תוצאות חיוביות.
שים כוונה של רצון לקבל.

מחקרים ותרופות לוסקי: הספרות המקצועית מכילה תיאורי מקרים רבים ומגוונים וכן מחקרים כמותיים אחדים שבדקו את היעילות של שיטת ה- EFT. תיאורי המקרים מציגים שיפור משמעותי אצל חלק ניכר מן המטופלים. במחקר שבדק עכברי מעבדה הוכחה שיטת EFT כיעילה סטאטיסטית בהפחתת חרדה (Wells ואחרים, 2003). יישום השיטה הביא להפחתת רמת לחץ נפשי לאורך זמן אצל משתתפי סדנה (Rowe,2008). טיפול EFT הוכיח את עצמו כיעיל גם בהתאוששות מטראומה של תאונת דרכים במדגם של תשעה אנשים (Swingle ואחרים, 2004) ובהפחתת פחד מטיפולי שיניים ( Temple, 2005).

המחקר המרשים ביותר עד כה נמצא בשלבי הכנה לפרסום. Anrade & Feinstein (2008) אספו נתוני טיפול מ-11 מרכזי טיפול בדרום אמריקה במחקרים שנמשכו 14 שנה. במחקר חולקו כ-5000 פונים שאובחנו כסובלים מהפרעת חרדה באופן רנדומאלי לשתי קבוצות. קבוצה אחת קיבלה CBT ותרופות וקבוצה שנייה קיבלה טיפול של TFT או EFT. מצבם של 90% ממטופלי שיטות TFT ו- EFT השתפר, לעומת מצבם של 63% ממטופלי ה-CBT. 76% ממטופלי TFT ו-EFT השתחררו לגמרי מסימפטומים לעומת 51% מקבוצת מטופלי ה – CBT והתרופות. הם מדווחים כי המִמצא המפתיע ביותר של המחקר הוא שמטופלי CBT ותרופות נזקקו ל-15 פגישות טיפוליות בממוצע, בעוד מטופלי TFT ו-EFT נזקקו רק ל-3 פגישות טיפוליות בממוצע.

Andrade, Joaquin & Feinstein, David. 2008. Preliminary Report of the First Large-Scale Study of Energy Psychology. www.emofree.com/Research/andradepaper.htm

Rowe, Jack E. 2008. The Effects of EFT on Long-Term Psychological Symptoms. Journal of Counseling and Clinical Psychology. To be published by end of year.

Swingle, P.G.., Pulos, L., and Swingle, M.K. 2004. Neurophysiological indicators of EFT treatment of post-traumatic stress. Subtle Energies and Energy Medicine, 15, l, 75-86.

Temple Graham. 2005. An EFT study: Reducing anxiety in dental patients with EFT. www.emofree.com/Research/graham-temple-dental-study.htm

Wells, S., Polglase, K., Andrews, H.B., Carrington, P., & Baker, A.H. (2003), Evaluation of a Meridian Based Intervention, Emotional Freedom Techniques (EFT), for Reducing Specific Phobias of Small Animals. Journal of Clinical Psychology, Vol. 59(9), 943-966.


תרופת לוסקי: אינטליגנציה של תשמיש ל

שאלות הבהרה לפני מתן תרופת לוסקי: האם אתה אוהב חיות ? האם אתה אוהב ללטף חיות ? האם אתה מרגיש שחיה יכולה להוות נחמה ?

תרופה: מצא לך חיית מחמד או התנדב לטפל בחיה פעמיים בשבוע למשך שעה.
שים כוונה של רצון לתת לאחרים.

מחקרים ותרופות לוסקי: אתר העוסק בטיפול באמצעות חיות מחמד מספר כי אוניברסיטאות גדולות עוסקות בעשור האחרון בחקר תרומתן של חיות מחמד בבתי חולים, בתי סוהר, מסגרות של טיפול בילדים ובמסגרות גריאטריות. המחקרים מראים שנוכחותם של בעלי חיים מרפאת אנשים מתחושת הבדידות הקשה שמלווה אותם. בעלי חיים נמצאו כתרופת לוסקי ללב שבור לאחר פרידה או מוות של אדם קרוב. אהבה נמצאה כתרופת לוסקי הטובה ביותר לחולי, והקשר עם בעלי חיים מאפשר לאנשים רבים את תחושת האהבה. בעלי חיים תורמים לתחושת הביטחון, גורמים לבעליהן לצאת אל הטבע ולהתיידד עם אנשים אחרים דרך בעל החיים.
במסגרות גריאטריות מתעוררת חיוניות מחדש אצל אנשים עקב קשר עם בעלי חיים. הקשר עם בעלי חיים מחזק ילדים שעברו טראומה, נותן להם ביטחון ומחזיר אותם לתפקוד. הופעת בעל חיים יכולה להוציא ילד מדיכאון. ומקלה על בני משפחה במהלך משברים. אהבה לבעלי חיים נמצאה פותחת את הלב לאהבה
ציזלמן ואחרים כמו גם לונגבל ושותפיו ערכו תצפיות לגבי דפוסי ההתנהגות של חולים גריאטריים לאורך תקופה בה ניתן להם להיות בקשר רצוף עם מגוון בעלי חיים. המחקר התמקד בהתנהגויות של התייחסות לבעל החיים, כמו ליטוף ודאגה לו, וברמת מצב הרוח, הנינוחות והשמחה של החולים. נמצאה עליה ברמת ההתייחסות, ירידה ברמת אי השקט ושיפור במצב הרוח והבעות השמחה של אותם חולים שהשתתפו מחקר לעומת קבוצת ביקורת.
אברהמס מסכמת תיאורי מקרי מגוונים של ילדים ומבוגרים שהקשר עם בעלי חיים מהווה עבורם ריפוי נפשי. הם חשים שבעל החיים מקבל אותם, אוהב אותם, זקוק להם.
כמוכן היא מצטטת מחקרים שונים שאביא כאן כמה מהם: 1. כניסת כלב לחדר גרמה לירידה בלחץ הדם אצל בעלי לחץ דם גבוה.
2. יותר אנשים אחרי התקף לב שהיו להם בעלי חיים נשארו בחיים לאחר שעה מאותם שלא היו להם בעלי חיים.
3. במחקר גדול באוסטרליה נבדקו 8000 איש ונמצא שבעלים של חיות מחמד עשו יותר פעילות גופנית ושמרו על ערכי בדיקות טובים יותר של כולסטרול, טריגליצרידים ולחץ דם.
4. במחקר אחר נמצא כי בעלי חיות מחמד ביקרו את רופאיהם משמעותית פחות מאנשים שאין להם בעל חיים.
5. אסירים שקיבלו עליהם גידול ואילוף כלבי נחיה השתקמו משמעותית יותר מאסירים אחים.

Zisselman,M.H., Rovner,B.W., Shmuely,Y. & Ferrie,P. A pet therapy intervention with geriatric psychiatry inpatients. American Journal of Occupational Therapy. 1996 Jan;50(1):47-51.

Longable, L.G., Buckwalter,K.C.& Stolley,J.M. The effects of pet therapy on the social behavior of institutionalized Alzheimer’s clients. Archives of Psychiatric Nursing, 1989, Aug;3(4):191-8

Abrahams,S.: http://www.holistic-online.com/stress/pet-therapy-bjs.htm

Animal pet therapy: http://www.sniksnak.com/therapy.html

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ