A.D.H.D הפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות
שיטת לוסקי – רישום שיעורים שנה א

שיטת לוסקי – רישום שיעורים שנה א

רישום שיעורים קורס שיטת לוסקי
במסגרת לימודי רפואה משלימה

שנה א’ מחזור 21 תשס”ח
  nנחה ומורה הקורס: ד”ר דני לוסקי
רישום השיעורים: ברוך פלדמן
במסגרת הכשרה לתואר מאסטר בשיטת לוסקי

טופס דוח למתרגל

 

שם מתרגל:

יגאל,שרהלה, ברוך

קורס:

שיטת לוסקי, מחזור 21

שם המנחה:

דני לוסקי

דוח לשיעור מספר:

1

תאריך השיעור:

21.10.07

נושא השיעור:

שיטת לוסקי ו- 4 הרבדים

 

זמן בדקות

נושא

מטרה

אינטליגנציה

מעגל מטפלים

דגשים

20

נושאים טכניים

סדר

ב

 

הקשבה, רישום והקלטה, עשיית ש.ב משבוע לשבוע.

15

להעביר הלאה ומשוב

הטמעת החומר

כ

 

דברו על עצמכם ואל תגידו לאחרים מה לעשות

20

קשר גוף נפש והיכרות ראשונית עם 32 אינטליגנציות

תחילת לימוד החומר

   

היחוד של השיטה הוא להתבונן על הכל דרך אינטליגנציות

15

בדיקת מושגים

   

שיטת לוסקי, רפואה משלימה, פסיכוטרפיה

20

תורת הצינורות והרבדים

32 אינטליגנציות

 

אנו מסתכלים על האדם בכללותו

15

הפסקה

       

25

שלושת הרצונות

הבנת העולם הרוחני

אמש

 

האדם הרוחני הוא זה המבחין מתי הוא נותן ומתי מקבל

20

אהבה ומוצריה

הבנת

העולם הרגשי

1-10

 

יש תמיד חוסר באהבה ורצון למילוי

15

כוח האור

תקלות ומגבלות

1

 

התקלה מאפשרת לי לראות את האור

15

סיפור המפתח

הבנת הכלא בחיים

4

 

בידקו מהו הכלא/המגבלה בחייכם ומהו המפתח

 

רישום השיעור

המנחה מתחיל את המפגש הראשון בהתרגשות רבה ומורגשת. המנחה מדגיש שהוא מתרגש למרות שזו הפעם ה-70 שהוא מתחיל מחזור חדש. אנחנו יוצאים למסע חדש, לא משנה בני כמה אתם ומה עברתם בחיים, הכל יהיה חדש. אני אאמת אתכם ואתעמת עמכם ואתם תעבדו קשה כאן. אך לפני הכל, נתחיל בכמה נושאים טכניים:

 1. ממליץ להקשיב, לרשום ולהקליט. הכל מותר בתנאי שאינכם פוגעים באף אחד אחר.
 2. חיי האישיים אינם מעניינים אף אחד, הכל פתוח וגלוי אך אל תתעסקו בי. הפוקוס הוא עליכם ואני פתוח לכל שאלה.
 3. אין כאן מקומות שמורים, תחליפו מקומות כרצונכם.
 4. השיעור יתחיל ב-9 בדיוק ויסתיים ב-12 בדיוק. מי שיאחר ישאר בחוץ. אין זה עונש. כאן לא מאמינים בעונשים אלא בסיבה ותוצאה בלבד. המאחר לא יכנס כדי לא להפריע למדיטציה העמוקה שתהיה כאן כל בתחילת שיעור.
 5. הצגת שלושת המתרגלים. הם האחים הגדולים שלכם ויעזרו לכם בכל שאלה ופניה.
 6. פנו אלי בכל נושא, אין צורך להתנצל, אם לא אוכל לדבר אומר לכם להתקשר שוב.
 7. מחברת עם כריכה היא המועדפת, אל תתלשו דפים, כדי לראות את כל התהליך כולל השגיאות.

קחו התחייבות על הלימודים שלכם, יש חומר רב, הרבה ועבודה והרבה ש.ב. , עיבדו משבוע לשבוע ואל תדחו, אחרת יצטבר חומר רב. דברו על הלימודים שלכם עם אנשים אחרים. שתפו אותם וספרו מה למדתם אך אל תאמרו להם מה לעשות, דברו על עצמכם בלבד מבלי לשפוט את המקשיב ובכך תיצרו עניין אצלו.

 חשוב מאוד להעיבר הלאה, דבר שהעברתם הלאה, מקבל מכם תוקף להיותו שלכם. דבר שלא נתתם לא היה בעצם שלכם אף פעם.

אהבה שלא נתתם-לא היתה שלכם. כסף שלא נתתם-לא היה שלכם. ידע שלא נתתם-לא היה שלכם וכך הלאה.אם איני מעביר הלאה, אני אחווה כאב. הדבר דומה ליציאה בשירותים, זה כואב אם איני מוציא.

זוהי אמנם שנה ראשונה, אך ראו את עצמכם מטפלים, מורים ומנחים כבר מעכשיו וכאשר תספרו לאנשים ותשמעו אותם, הגיבו במשפט האומר מה אתם הייתם עושים לו הייתם במצב דומה השתמשו במשוב. אף אחד אינו באמת יודע מה האחר צריך לעשו, לכן העבודה האמיתית היא אישית.

כעת אעביר לכם טבלת קשר “אינטליגנציות ואיברים”. אתם מתבקשים להכיר את הטבלה כבר מעכשיו. יש 32 אינטליגנציות המסודרות לפי 22 אותיות הא-ב ומספרים 1-10. המורים לתרפיות במכללה אינם מכירים את האינטליגנציות השונות. תפקידכם הוא לקשור את האיבר המטופל לאינטליגנציה. אם התרפיה היא עיסוי, אזי לחבר את האיבר שמעסים לאינטליגנציה. אם לדוגמא יד שמאל כואבת, זו תכונה של המטופל, דרך הכאב בידשמאל ניתן להבין דברים נוספים ברבדים גבוהים יותר. לכן יש צורך לדעת את השיטה וההקשרים.

היחוד שלכם הוא הוא בהתבוננות בכל דבר דרך האינטליגנציות. יש לציין כי כל הגישות ההוליסטיות מדברות על הקשר בין איבר לתכונה אנושית.

דוגמא: עייפות פיזית מקושרת לדיכאון ועייפות רגשית המקושרים לחוסר יכולת לשנות גישה המקושרת לחוסר במטרה נעלה וכל זאת מתבטא באיבר מסוים.

הדבר דומה לשימוש במחשב. תארו כי במחשב שלכם יש 32 מקשים וכל אחד פותח אינטליגנציה מסוימת ושם יש מגוון רחב של נושאים הקשורים לאינטליגנציה.

העולם מחולק על פי ספר היצירה ל-32 נתיבות-אינטליגנציות. כל נתיב הוא דרך, מרחב ריק, דלת, מקש במחשב. הנתיב מיוחד בתדר משלו והעולם כולו בנוי מתדרים. כל חומר משדר תדר מסוים משלו ולכל תדר מגוון משתנים הקשורים אליו. משתנים אלה יכללו איבר, אות או מספר, תו מוסיקלי, צבע וצליל.

ש.ב מטלה 1 :  פיתחו 32 קובצי word. סמנו כל קובץ באינטליגנציה אחרת. בכל פעם שתלמדו דבר ונושא חדש בנוגע לאינטליגנציה כלשהי, רישמו זאת שם. בסוף השנה, תגישו 32 דפים המלאים במידע על אינטליגנציות.

דוגמא נוספת בנושא קשר אינטליגנציה/איבר.

אדם אשר אינו רואה בדמיון מודרך , מתאפיין ב”ה” חלשה. ניתן לטפל באינטליגנצית ראיה באמצעות מזון, מוסיקה, צבע ודברים נוספים הקשורים לאינטליגנציה זו.

אנו מבינים דבר מעניין, העולם ניתן לחילוק למגוון מספרים, אנחנו מחלקים  ל-32 מטעמי נוחות. החלוקה מארגנת ועושה סדר. אנחנו ממילא מחלקים: לפי מין, דת, צבע וכו’. כולנו מאוחדים בעובדה שאנו בני אדם. אך אנו רוצים לחדד את השונות כדי להגדיל את המיוחד. אנו מתבוננים על העולם דרך 32 כפתורים, בכל כפתור מגוון רב ורחב של דברים, כל דבר מיוחד בפני עצמו אך מקושר לכל דבר אחר.

בהתבוננות בעץ החיים כל אחד הוא אינטליגנציה ועלינו להבין את התדר הבעייתי. בתדר זה אני נוגע ישירות. לעיתים נעקוף ונלך בדרך לא ישירה על מנת להגיע אליו. את זאת נלמד בהמשך.

עכשיו נעשה בדיקת מושגים:

 1. שיטת לוסקי
 2. רפואה משולבת
 3. פסיכוטרפיה הוליסטית

בסוף היום אתם תדעו מה אתם לומדים. אם תרצו להסביר זאת לאנשים, תעשו זאת ב-2 אופנים 1. למטפלים 2. לאנשים שאינם בעלי רקע טיפולי.

לימודי רפואה משלימה – אנו בעד כל הטיפולים וכל סוגי הריפוי. אנו רוצים להשלים את החסר, השילוב הוא המנצח.

 

 התבנית בה אנו עובדים ובה נכנס הכל והמייצגת את שיטת לוסקי, נראית :

טיפול

תבנית בסיסית

גלוי/נסתר

סימון

כיוון הזרימה

הזרימה היא דו כיוונית

 

קבלה/נתינה

 

 

א.מ.ש – 3 הרצונות

 

פסיכוטרפיה

 

החלק הנסתר, אותו יש לגלות

ב.ג.ד.כ.פ.ר.ת – 7 המורים

 

אומנויות

   

1-10. עשר הספירות

 

עיסוי, גבס

 

החלק הגלוי לעין

ה,ו,ז,ח,ט,י,ל,נ,ס,ע,צ,ק 12 החושים

 

תבנית זו הנקראית גם תורת הצינורות  מאפשרת לי ללמוד לטפל בעצמי. ללמוד להכיר את עצמי ובכך להכיר ולטפל בכל אחד אחר.

דוגמא: מקרה פשוט של תקלה – נפילה ורגל שבורה. התוצאה היא ברובד הגופני כלאמר בצד הגלוי. אנו רוצים לראות את הנסתר  ולהבין את כל המערכת. אנו עוסקים באדם השלם. אם לא אטפל בנסתר, לא אתקן את הגלוי כי הוא ישתנה כל הזמן.

אם הצד הגלוי מראה לי רגל שבורה, הרי שבדיקה עמוקה של הצד הנסתר, מגלה לי כעס רב הנמצא ברובד הרגשי. תרפיה רגשית תהיה באמצעות אומנויות.

אנחנו כאן נשיר, נרקוד, נצייר ונלחין. דרך התהליך הרגשי אתם תראו משהו שאינו קשור לשבר ולגבס.

המשך הדוגמא: אדם ששבר רגל והתגלה כאדם כועס, מגלה בהמשך האיבחון כבעל עמדה האומרת שכל העולם נגדו וזהו כבר הרובד השכלי. רובד שכלי מטופל ע”י פסיכוטרפיה הכוללת שיחה ודמיון מודרך.

הפסיכוטרפיה מגלה לי כי לאדם זה יש בעיה בקבלה ונתינה. לאחר שנפתור את בעיית הקבלה ונתינה, אדם זה יפסיק להיכנס בעצים.

הגישה שלנו היא הוליסטית כלאמר שלמה ומסתכלת על האדם במלואו ובכל צדדיו. אתם תראו ששורש הבעיה או שורש ההצלחה הוא במידת הכוונה. האם אני שם כוונת נתינה או כוונת קבלה. עלי להסתכל על זה כל הזמן ולשאול את עצמי מה עובר לי בראש קבלה או נתינה. אנחנו נכיר את את מנגנון קבלה/נתינה לבוריו.

העולם הרוחני מורכב משלושת הרצונות: לתת, לקבל והרצון החופשי ומיוצג ע”י אותיות “אמש”. אדם רוחני הוא זה היודע מתי הוא נותן ומתי מקבל וזהו. רוב הזמן אנו מזייפים ברצונות שלנו. ההבדל בין אדם מודע לאדם לא מודע, הוא פרק הזמן הדרוש לתיקון. אדם מודע יתקן מהר, אדם לא מודע יכול , עשוי לסבול 20 שנה עד שיבין את השיעור שלו.

העולם הגופני הוא העולם הגלוי והוא זה שמספר לנו על כך שיש בעיה בעולמות הנסתרים – הרגשי,שכלי ורוחני. אנו לא יכולים לאחוז בעולמות הנסתרים ומשתמשים בעולם הגופני על מנת להבין מה מתרחש יותר למעלה. אנו יודעים כי לכל בעיה פיזית יש סיבה ברבדים הנסתרים.

בסמסטר הראשון אתם תטפלו קודם כל בעצמכם ותבינו מי ומה אתם.

ש.ב.מטלה 2: תכינו יעד פשוט הניתן להשגה והביאו אותו לשיעור הבא.

את היעד נשיג ע”י הכלים שנלמד כאן. כל מי שיגיע ליעדו לפני הסוף, יבחר יעד חדש. בסוף השנה נבחן מה עשינו לאן הגענו ומה לא היספקנו.

תורת הצינורות  עובדת על פי הרגש. הרגש הוא החוסר, כל היתר הוא המילוי, גם אם אוכל את כל המקרר עדיין ארגיש את החוסר. אנו קוראים לחוסר זה החוסר באהבה ומוצריה.

המנחה מבקש דוגמאות למוצרי אהבה והכיתה משתתפת.

תבדקו מה אתם מבקשים באהבה, הרבה פעמים זו תשומת לב ואנו מוכנים להשקיע הרבה בקבלת תשומת לב.

האם תמיד תהיה חסרה אהבה – כן

יש צורך להבחין רק , מהו מוצר האהבה החסר לי. אנו מקבלים תשומת לב באמצעות כישלון או הצלחה. בתפיסה המיסטית, כשהיינו אחד עם האור היינו בגן עדן. שם רצינו להבחין בין טוב לרע ורצינו  להרויח את הידע ואת האור כלאמר להתגבר על לחם הביזיון. האנושות הכריזה כי רוצה רצון חופשי. האדם החליט “אני רוצה את מה שאני רוצה, אני רוצה להחליט בעצמי” האור איפשר לנו להיות מי שאנחנו.

דומה הדבר להיריון. היה טוב בפנים, חם בטוח ונוח. אולם רצינו להיוולד רק כדי לרצות כל הזמן לחזור חזרה ואנו בחיפוש תמידי אחר האור ואהבה.

תפקידנו כמטפלים הוא זיהוי החוסר והאינטליגנציות הם הכלים למילוי החוסר ואנו נלמד כאן איך עושים זאת.

מסע האינטליגנציות יתחיל בזיהוי החוסר. לאחר זיהוי החוסר יגיע הרצון.

דוגמא: אדם מרגיש בחוסר זוגיות ומזהה את החוסר. עכשיו עליו להצהיר “אני רוצה” ולהגדיר מה הוא יתן ומה יקבל. החיים הופכים פשוטים כשאני מגדיר מה אני רוצה לקבל ומה אני מוכן לתת. מילוי החוסר יופיע במציאות הפיזית.

החוסר הופיע בגלל גישה מסוימת. על אדם זה לשנות את גישתו כדי לשנות את המציאות.

כאשר המציאות אינה משתנה, אזי  אני יודע ששלבי הפעילות אינם מיושמים נכון.

דוגמא:  אדם א’ שונא אדם ב’ במקום העבודה. השינאה היא רגשית ונובעת מעממדה שיש לאדם א’ זה כלפי אדם ב’. ברמה הפיזית יש תחושות רעות וחוסר נוחות  כמו בחילה או רעידות כשהשניים נפגשים. יום אחד ראה אדם א’ שאדם ב’ מתנהג באופן יוצא דופן באהבה ועזרה לאדם אחר. העמדה של אדם א’ תשתנה מיד וכך גם ההרגשה משינאה לחיבה ובעקבותיה יעלמו הסימנים הגופניים כמו כאבי הבטן ותחושת הבחילה ויחליפו אותן תחושות נינוחות ונועם. כשאנו אומרים פסיכוטרפיה אנו מתכוונים לרובד השכלי, אולם הטיפול כולל את כל הרבדים. זו רפואה משולבת כי משלבת מס’ תרפיות לכל רובד.

ש.ב. מטלה 3: כל אחד רושם בפורום מהי שיטת לוסקי עבורו. משפט הסבר למטפל ומשפט הסבר לאדם שאינו בא מרקע טיפולי.

אתם תעבדו עם שני ספרים 1. שיטת לוסקי 2. ספרי תהליכים. כל החומר הלימודי מצוי בספרים אלה.

התבנית שלנו כאמור נקראית תורת הצינורות. כל העולם הוא צינור. יש לנו בגוף מס’ צנרות. מים, עיכול, דם, אויר. בכל העולם יש זרימה תמידית. כל התהליכים מתחילים בנקודה מסוימת, עושים סיבוב וחוזרים לנקודת ההתחלה.כאשר אנו מדברים על אור וחושך , זכר ונקבה לתת ולקבל אנו מבחינים בשלושה זמנים. עבר, הווה ועתיד. למרות ששלושת הזמנים הינם כאן ועכשיו אנחנו עדיין עובדים על זמנים שונים. המחשבה שלי היא כאן ועכשיו. אם אני חושב על העבר, הוא כאן, כך גם העתיד. האמת היא שאין כאן כלום והדבר היחיד שיש כאן הוא מה שאני רוצה שיהיה. איני מסוגל להכיל את כל האירועים בו זמנית ולכן הזמן נוצר עקב המגבלה שלי. אבל אין כאן באמת זמן ומרחב. יש כאן כלום למילוי אישי שלי. תורת הצינורות יכולה לעבוד רק במצב של כלום.  המגבלה היא רק שלי והרצון החופשי “א” הוא המאפשר לי להתגבר על המגבלה כי היא לא באמת קיימת. אם אין כלום, אז אין טוב ורע ולכן אני יכול לבחור בטוב בלבד.

איפשור הוא הרמה הגבוהה ביותר בפסיכוטרפיה, כי אני מאפשר למטופל להיות מה שהוא רוצה להיות. הרצון החופשי הוא הפראנה ההודי,הצ’י הסיני והקי היפני. הוא כוח החיים היהודי.

הטיפול יעיל רק בתנאי שה”א” קיים והכל אפשרי.

המנחה משתף את הקבוצה בסרט שראה “אפוקליפטו” ומדגיש כי הכל אפשרי והעולם מאפשר הכל והכל ניתן.

כשה”א”  חלש או לא קיים, יש לעבוד על שיפורו.

כאשר אני מחנך ילדים עלי לחנך על פי גבולות שיצמיחו ולא יגבילו או ייצרו מגבלות.

האינטליגנציה של אור ומסומנת ב-“1” אומרת שהחושך מגיע כדי לראות את האור. אני חוסם את דרכו של האור כדי לראות אותו. קרני האור אינם נראים לעין. אלומת האור היוצאת מפנס נראית בגלל הליכלוך באויר. אני נוגע בחושך כדי לדעת אני חי. כשאני רואה אדם, קל לי יותר להגדיר אותו דרך המגבלות שלו כי אני רואה אותן. אני יכול לבחור לעצמי את מידת האור שיש לי בחיים.

אין סוף

טוב

   

רע

אין סוף

 

נפלא

טוב

2

4

 
 

(+)

(-)

(+)

(-)

 

מרחב חיובי

מרחב שלילי

                   

אני יכול לבחור להיות בכל מרחב, חיובי או שלילי. כאשר אני במרחב החיובי, אזי הציון נמוך שלי הוא “אני מרגיש טוב” והגבוה “אני מרגיש מצוין”. בעוד שבמרחב השלילי בכל ציון שלא יהיה , אני לא ארגיש “טוב”.

ללמוד לבחור במרחב בחיובי הוא תהליך חינוכי, אני משנה עמדה וגישה ומתרגל אותה עד שהיא הופכת לטבע שלי.

הכח שלי או אלוהים כל כך אוהב אותי שאינו מתווכח איתי ומעניק לי כל בקשה ללא שיפוט. גם בקשות שאינן טובות לי. עלינו להיזהר מאוד בבקשות שאנו שולחים ליקום ובדברים שאנו אומרים לעצמנו.

אז מה אנחנו עושים כאן יחד. אין לי מה ללמד אתכם, כי אתם יודעים את מה שאני יודע. לכל אחד יש בפנים 32 אינטליגנציות. כל מה שאני עושה הוא להזכיר לכם את מה ששכחתם. להחזיר אתכם אל הידע לעצמכם כמטפלים ובשבילכם כבני אדם.

תהליך דרך סיפור:

בזמן שלא היה זמן. האנשים חיו בכלא שהיה סגור בחומות עם שער גדול ונעול. כך חיו שני רבות וארוכוץ יום אחד הופיע האיש הטוב לפני השער ומסר מפתח לאדם שהיה בפנים על מנת לפתוח את השער ולצאת לחופשי והלך. האדם שקיבל את המפתח שמח מאוד על האפשרות לצאת לחופש ובורב שמחתו רץ לראש הכלא (בהקבלה לראש העיר). ראש הכלא שמח מאוד וכינס את כל האנשים וסיפר להם על המפתח. כולם מאוד שמחו והתרגשו והחליטו שיש למנות ועדה שתמליץ מה לעשות עם המפתח. כך כמה ועדות ועוד ועדות אשר כתבו מחקרים וספרים על המפתח. התפתחו תיאוריות ולימודים סביב הנושא. המפתח העסיק את כל אנשי הכלא. בנו לו פסל גדול ועליו הניחו את המפתח. יום אחד פנה ילד בן 6 לאביו ושאל אותו “אבא למה לא משתמשים במפתח ופותחים את השער?”. אביו אנא לו בלחש “ששש לא מדברים על זה כאן”.

המנחה פונה לכיתה ואומר: שאלה לי אליכם – האם יש לכם כלא בחיים( זיכרו כי כלא הוא חסימה) ואם כן מהו, האם יש לכם מפתח ואם כן האם אתם משתמשים בו.

ענו על כך בפורום.

 

שיעור מס’ 2

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

 1. ביצוע מדיטציה בפועל
 2. הישענות על הגב – משמעויות הגב האישי

7,א

חפשו, מיצאו ונסחו על חצי עמוד, מהי מדיטציה

45

שיתוף

 1. קנאת סופרים
 2. שינוי גישה
 3. שאלות נוקבות ועימות/אימות התלמיד

ג

בגד כפרת

9,ת

 

45

הפסקה

       

תורת הצינורות

 1. כיוון הזרימה הנכון
 2. רצונות
 3. איזון באמצעות תקלה

א.מ.ש

תגדירו מהם 10  הדברים שאתם רוצים למיין כ- (+)(+)  לתת כל מנת לתת.

 

60

 

רישום השיעור

המנחה מתחיל במדיטציה של 20 דקות.

במהלך המדיטציה המנחה מדריך את המשתתפים להתבוננן בעצמם ובגוף. להתבונן במחשבות. היכן כואב והיכן לא נוח. כמובן שהגוף הוא ביטוי לרבדים הגבוהים יותר. המנחה מדריך את התלמידים להתבונן ולשחרר ושוב להתבונן ולשחרר. להיות בריק, להיות בכלום. המנחה מעניק לקבוצה מספר דקות של שקט.

בסיום המדיטציה המנחה  מתחיל לשיר את “אנא בכח” והקבוצה מצטרפת.

המנחה מסביר כי בזמן מדיטציה יש  להישען על הגב שלנו, לא על הקיר. ההישענות על הגב, מסמלת הישענות על עצמנו, גב כלכלי, גב חברתי וכו’, המושג “נתן לו גב” מקבל משמעות חדשה בכיתה. יש להרים את הישבן מעט למעלה על הכרית ולתמוך בגב. ישיבת מדיטציה היא הישיבה הטובה והנוחה ביותר, לאחר שתתרגלו אליה, לא תרצו לשבת בישיבה אחרת. המנחה מסביר את ההבדל בין צורת הנחת הידיים. כפות ידדים מופנות מעלה הם נתינה ומופנות מטה הן קבלה. הגוף במדיטציה ישר לגמרי כדי שכל חוליה תקבל את המגיע לה באופן שווה ועל מנת למנוע מאמץ מיותר של החוליות זו על זו. מדיטציה היא המצב היחיד בו הגוף נח באמת, אף יותר מהשינה.

תרגול המדיטציה יהיה קשה בהתחלה אך האימון יהפוך זאת לקל. המדיטציה מפנה מקום, מנקה את הישן ויוצרת חלל חדש למילוי שלנו. לכל תנועה בגוף יש משמעות. האצבעות הן הרגש, כשאני מדבר ומוסיף תנועת יד ואצבעות, אני בעצם מוסיף רגש לאמירה.

זה הזמן לשיתופים. דברו על כל דבר שמעסיק אתכם. על המדיטציה, על החיים על שיעורי הבית, על כך שלא עשיתם שיעורי בית. השיתוף הוא בעל עומצה רבה ויש לו חשיבות גדולה. הדיבור הוא המייצר את המציאות. הרובד הפיזי מכיל 12 חושים כשהחוש העוצמתי ביותר הוא חוש הדיבור. הדיבור על היעדים האיששים גורם למימוש להיות מהיר יותר. אנו רק יכולים ללמוד על עצמנו דרך השיתוף, כל מה שנאמר בחדר, נשאר כאן. אתם תקבלו משוב ממני ומהקבוצה. השיתוף הוא לפי סדר הישיבה.

בשלב זה המנחה מעניק לקבוצה את זמן השיתוף שלה.

שיתוף מעניין גורם למנחה לאמר כי לאהבה ומוצריה קיימים ביטויים רבים. צעקה מאדם אחד לשני עשויה לבוא מאהבה רבה.  אני יכול להסתכל על אדם כחומד את מה שיש לי או להסתכל עליו כמישהו שרוצה להיות כמוני ובכך הוא בעצם מפרגן לי.

המנחה מזהה שאלה בכל שיתוף ומתעמת בעת הצורך עם התלמידים.

מספר דגשים שהמנחה מעוניין להעביר

 • המנחה מדגיש כי הדרך להיפטר ממחשבה היא על ידי התנגדות לה אלא ע”י התבוננות בה.. אנו כמו אומרים למחשבה, בואי ונסתכל עלייך, עכשיו אני בכלום ולא מתנגד.
 • אנו מבקשים משימה קטנה כיעד. אין באמת דבר כזה הנקרא משימה קטנה. כי שינוי קטן עושה הבדל גדול. דומה הדבר לטיפת חלב בכוס קפה או שן אחת קטנה הנשברת במפתח משנה לגמרי את המפתח והדלת לא תפתח.  לכן התמודדות מוצלחת עם יעד קטן תוביל להתמודדות מוצלחת בכל תחומי החיים והתגברות על הקשיים.
 • קושי הוא כלא, כל הקשיים כולם נובעים ממקור באישיות. שינוי קטן בגישה יוביל למציאות שונה לחלוטין. האמירה ” אני מקווה” היא אמירה מגבילה מאוד, האומרת בעצם שאני לא הולך לעשות את זה. עלי לשנות ולאמר “אני עושה זאת”.
 • שלוש האינטליגנציות שיש ביניהן בילבול לפעמים הן:
  • מ – רצון לתת לאחר וזו האהבה ברמה הרוחנית
  • פ – ממשלה. גישה המדברת על דימוי עצמי נמוך ברמה השכלית
  • 3 – כוח האהבה ובעיקר אהבה לעצמי ברובד הרגשי

כל מי שחש את הבילבול שיתבונן וישאל את עצמו היכן הוא נמצא ביניהן.

ש.ב 1 – חפשו, מיצאו ונסחו על חצי עמוד, מהי מדיטציה.

אושו דיבר הרבה על מדיטציה. כל פעולה שאדם עושה היא מיקרוקוסמוס לחיים. מדיטציה היא מצב בו אני ממוקד. בהסתכלות על עץ החיים, אינטליגנציה  של זרע נמצאית בין הכתר לתפארת. אני מגיע לזרע-כוונה על ידי נקיון המדיטציה עושה סדר ונקיון. המקום בו אתן נמצאים זהו המקום אליו אתם צריכים ללכת כי אין באמת לאן ללכת, ההוויה היא להיות כאן ועכשיו. כשליבי במזרח ואני בסוף מערב, זו קריעה. אם אני קרוע אני לא כאן ולא עכשיו. לא פה ולא שם. המדיטציה הוכחה מחקרית כיעילה ובריאה. המדיטציה היא להיות היכן שאתה נמצא ולכן להיות לא בעבר ולא בעתיד. המדיטציה עשויה להופיע בכל שלב בחיים וביום יום ומשך היום. כאשר אני נמצא היכן שאני אזי איכיות החיים עולות באופן דרמתי וזה כמובן ניתן לתירגול. במדיטציה אני מתבונן על הגוף שלי, הרגשות, המחשבות והרצונות שלי. כתיבת מאמר על המדיטציה תחזק את האמונה שלכם ביעילות שלה.

תורת הצינורות – המשך

הסתכלות על ארבעת הרבדים, מובילה להבנה שכל המופיע ברובד אחד מופיע בכל רובד אחר. כל מה שמופיע ברובד השכלי, יש לו מופע ברובד הגופני. זו הבנה שהיא קריטית לטיפול מוצלח. קיים הצורך להבין מהו המקור לתקלה, למה אני שובר רגל או את הרכב שלי. אם אני לא נרגש ברובד הרגשי, זה נובע מהעמדה שיש לי ברובד השכלי. האנרגיה בעץ החיים זורמת כמו בצינור. ביצוע עיסוי למטופל גורם לטיפול גם ברמה הרגשית. הפתיחה הפיזית, שחרור השרירים וזרימת הדם מאפשרת פתיחה רגשית המובילה לשינוי עמדות, עד למצב בו אני רוצה לתת למישהו דבר כלשהו. זוהי זרימה מלמטה למעלה.

כשאני מפרגן למישהו, אוהב אותו ומביע זאת, הצד השני מיד ירצה לתת לי חזרה וזה כבר נמצא ברובד הרוחני.

הגוף הפיזי שהיה אדמה, הופך למים ברובד הרגשי, לאש בשכלי ואויר ברוחני – עליה ברבדים.

זרימה הפוכה – למלעלה למטה:

השינוי של רצון לקבל לרצון לתת , הופך למחשבות חיוביות, כי אין לי תלונות והגישה שלי הופכת חיובית. אני מתרגש ומחפש להתקרב לאדם אחר וכשאני עושה זאת אני חווה חויה פיזית.

כל סוג של קבלה הוא רע, מכאן של סוג של אכילה הוא רע. מחקרים שיוצאים כל הזמן מספרים לנו כי החלב מסרטן, הבשר לא בריא הירקות לא מועילים וכו’. מכאן ניתן להבין שהכל לא טוב והכל טוב ותלוי בעמדה שלי. מה אני עושה כדי את הרע לטוב? אני משנה לו צורה מקבלה לנתינה. כשהיינו באור רצינו להיפרד מהאור. רצינו להרויח את האור, לא רצינו רק לקבל והפכנו לכלי. אנחנו והאור הם שני הפכים השואפים להתאחד. אלוהים צריך את בני האדם להעניק להם מאורו. זהו שיתוף פעולה בינינו לבין אלוהים. אלוהים לא מפחיד אותנו ואנחנו קשורים לזה שנתן לנו את החיים.

המהות האלוהית היא נתינה והמהות האנושית היא קבלה. אולם כבר אמרנו שקבלה היא שלילית ועלינו לשנות את הרצון לקבל לרצון לתת. בני האדם חיים במגבלת הרצון לקבל והיציאה ממגבלה זו היא ע”י הרצון לתת.

מערכת הקבלה/נתינה היא צינור.

נתינה (+)

 

קבלה (-)

 

   

נכנס בצד שמאל ויוצא בצד ימין. נשאר כלום. הכלום הוא הרצון החופשי – המקום בו הכל אפשרי.

המערכת האנושית לא מוציאה הכל וחלק נשאר. אם נשאר יותר מדי, המערכת נסתמת. כשהצינור סתום אין אפשרות לקבל עוד. במקרה זה אני מלא את עצמי והצינור חסום לגמרי. אני צועק “תנו לי” אולם אף אחד לא יכול לתת לי.כשאני ריק, לאנשים אין שליטה על הנתינה אלי.המגנט הזה מתרחש תמיד כשאחד ריק והשני שרוצה למלא אותו. כל שעלי לעשות הוא להבחין מתי אני נותן ומתי מקבל. ככל שאני נותן יותר, הניקוי שלי מקבלה יהיה גבוה יותר. לקבל על מנת לתת זהו איזון. עיקר הזמן והמאמץ הוא להיות במקום זה.

תפיסת העולם האומרת “אני עובד קשה ומקבל מעט” נובעת מהגישה האומרת “אני מקבל לעצמי בלבד”. מכאן יוצא שאם נתתי למישהו משהו, אזי כבר קיבלתי אותו.

דוגמא – עסקים:       

אדם א’ עובד ומשקיע מזמנו לפרנסתו. אדם ב’ מייצר מוצר מסוים ומשקיע מזמנו בייצור המוצר.  אדם א’ קונה מאדם ב’ את המוצר. הם החליפו ביניהם זמן. ההבדל ביניהם הוא לא בזמן שהושקע אלא בכוונה שניתנה, ברמת השירות והאהבה.

עלי לבדוק עם עצמי, האם אני נותן את כולי בזמן שאני נמצא בעבודה או נמצא שם רק על מנת לקבל.

הבנת הטכנולוגיה הפשוטה של צינור הקבלה והנתינה ובכך שהזרימה הנכומה היא לקבל על מנת לתת, מובילה אותנו לשלב המתקדם ביותר והוא לתת על מנת לתת. אני צריך לזכור כי אם נתתי, הרי כבר קיבלתי ממילא וככל שאתן יותר אקבל יותר.

קמצנות אהבה לאחר מבטאת קמצנות אהבה לעצמי. אם איני מפרגן לאחר, ז”א איני מפרגן לעצמי.

מקור כל בעיה הוא תמיד הרצון לקבל והרצון לתת והזיופים שאנו עושים בנושא זה. לכן כשאתם רוצים לקבל, אימרו “אני רוצה לקבל”. כשאתם נותנים, תנו ללא כוונה של ” מה יוצא לי מזה” כדי לא לזייף בנתינה.

דוגמא – טבע:      

מי הנהר זורמים לים. הים לא מחזיר ישירות לנהר. מי הים מתאדים לעננים ואלה האחרונים, מחזירים את המים לנהר.

הדוגמא מראה שאני מקבל ממקור מסוים ולא ישירות מזה שנתתי לו.

עשיית חשונות וניהול פנקסנות היא שלילית ונובעת מהרצון לקבל בלבד. אני הופך זאת לחיוב כשאני משנה כוונה.

יש 4 צורות התנהלות:

(-) (-) אני רוצה לקבל לעצמי בלבד, רמת קילקול.

(+) (-) אני נותן על מנת לקבל, רמת קיקול.

(-) (+) אני רוצה לקבל על מנת לתת.- רמת איזון

(+) (+) אני נותן על מנת לתת – מתן בסתר וזו הרמה הגבוהה ביותר.

מעשים טובים הנובעים מהרצון לתת על מנת לתת כמו מתן בסתר, יוצר לי קופה של פלוסים, חשונאות חיובית של מעשים טובים. קופה זו תאפשר לי לסלוח לעצמי על טעיות ושגיאות שלי.

אין כאן כלום, לכן אני זה שקובע מהו טוב ומהו רע ואני מנהל מערכת חשונאית עם עצמי ועם העולם.

איזון באמצעות תקלה

אדם החי בחוסר איזון יפתח תקלה או מחלה על מנת לאזן. אין זה כלל משנה האם חוסר האיזון אמיתי או מדומה.

עשיתי מעשה רע – ביטוי לרצון לקבל. עכשיו אני מרגיש שמגיע לי עונש. כשאני לא נותן דבר לאחר ונמצא בקבלה בלבד, אני אמשוך אלי עונש על מנת לאזן את חוסר הנתינה  האיזון יבוא בצורת התקלה/מחלה אותה אני חווה.

אנו פוחדים לאבד כשטוב לנו, פחד זה נובע בגלל שלא נתתי לאחר ואף לא חיפשתי למי לתת.

כשאין לי חשבונות עם אדם אחר, אין גם קצרים.

מחלה ותקלה הן אזעקות לחוסר איזון. יתרה שלילית בבנק היא חוסר איזון בולט.

דוגמא:

אמא מתחשבנת עם ילדיה הבוגרים ומתלוננת על הזנחה וחוסר יחס. האם המבוגרת עשויה למשוך לעצמה סרטן כדי לשנות את המצב. הסרטן גורם להם לחזור ולהעניק לה את היחס שרצתה. הסרטן סיים את חוסר האיזון שהיא חוותה.

אתם עשויים להתנגד לדברים שנאמרו כאן, אך תבינו שלכל בעיה גופנית יש שורש והוא תמיד נסתר.

התבוננות במחשבות שלכם עשויה להבהיל אתכם, אתם תגלו שאתם מזייפים רבות.

בשלב ראשון, התבוננו בעצמכם ובידקו על מה אתם חושבים בכל מעשה שלכם – רצון לתת או לקבל. בכל מחשבה יש אחד מהשניים. התבוננות זו תפתח מערכת הבנה חדשה שלכם את עצמכם.

עיקר תפקידכם כמטפלים הוא הבאת המטופל שלכם להבנה של רצון לתת ורצון לקבל וזאת ע”י תרופות לוסקי.

לימודים אלה מאפשרים לכם לשדרג את מערכת ההפעלה שלכם.

אנשים שלא מודעים למחשבות שלהם מייצרים לעצמם תקלות וחוסר איזון. מצד שני מודעות אינה תמיד עוזרת. קיימים אנשים היודעים כי מחשבה חיובית מובילה לתוצאה חיובית ומחשבה שלילית  מובילה לתוצאה שלילית. אולם המציאות שלהם מוכיחה כי אינם כלל מודעים למחשבות שלהם עצמם ואינם מיישמים את התיאוריה עקב מגבלות אישיות.

ש.ב – קבלב/נתינה 

תגדירו מהם 10  הדברים שאתם רוצים למיין כ- (+)(+)  לתת כל מנת לתת.

דוגמא: אני קם בבוקר ואומר בוקר טוב אלוהים. אף אחד לא שמע ולא יודע על זה.

 

 

שיעור מס’ 3

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

ביצוע מדיטציה בפועל

7,א

 

90

שיתוף

קבלה/ נתינה

א.מ.ש

 

הפסקה

       

אמת

אמת מוחלטת ומשתנה

32 אינטליגנציות

   
 

מרחב,שנה ונפש

     
 

כל הידע ב-DNA

     

סיפורים

הזקן הסיני

א,נ

האם הכל בידיכם

 
 

הנזיר והגיישה

א

מהי הגיישה שלכם.

 
 

האבנים הגדולות

4

מהן האבנים הגדולות בחייכם

 
 

העכבר שהפך לנמר

ג

איזו חיה אתם, איזו חיה אתם רוצים להיות

 

 

 

רישום השיעור

המנחה מתחיל במדיטציה. המנחה שוב חוזר על משמעויות ההישענות על הגב ולא על הקיר. ההישענות על הגב, מסמלת הישענות על עצמנו, האם יש לי גב כלכלי,האם אשתי נותנת לי גב או אני לה, עד כמה אני סומך על עצמי.

המנחה מכריז כי זהו הזמן לשיתופים. דברו על כל דבר שמעסיק אתכם. על המדיטציה, על החיים וכל נושא אחר, אתם יכולים לבחור גם לא לשתף.

בשלב זה המנחה מעניק לקבוצה את זמן השיתוף שלה.

שאלה שהמנחה נותן לה מענה – מהן המקורות מהם אנו למדים?

אנו למדים משלושה מקורות עיקריים.

 1. המדע, אשר מעניק לנו סימוכין מדעיים לנושאים הנלמדים ומחבר אותנו לקרקע ולעולם הפיזי.
 2. המקורות מהמזרח הרחוק והגישה ההוליסטית. הטכניקות שאינן מדעיות כמו מדיטציה ודמיון מודרך נלקחות מהגישה ההוליסטית.
 3. המקור היהודי והוא ספר היצירה, מספר היצירה לקחנו את התבנית ומשלבים אותה עם המדע והגישה ההוליסטית.

המשך נושא – קבלה/נתינה

ההתבוננות “מתי אני נותן ומתי מקבל” תלווה אתכם כל החיים. יכולת ההבחנה ביניהם היא מקור הבריאות.חוסר היכולת להבחין היא מקור המחלות. כשאני מזייף אני אמשוך חולי. ההצלחה היא תהליך תמידי, אינטליגנציה  של דרך היא התהליך. תהליך בו אני נמצא בהתבוננות תמידית ובצמיחה. אין לי כל הישג ממשי מלבד הצמיחה. נושא קבלה/נתינה מחייב אותי לבדוק ולהתבונן מה בא קודם – קבלה או נתינה. האם קבלה לצורך נתינה או נתינה לצורך קבלה. מעט חושך הוא חיובי, בזכותו אני מבחין באור. הדרך לביטול החושך היא הידיעה כי האור נמצא תמיד גם אם איני מבחין בו ברגע זה. הידיעה כי כל הקורה בחיי מנתב אותי למקום הנכון. עלי להבחין במה מנתב אותי ולא לשקוע בחושך.

דוגמא: נקלעתי לתאונת דרכים. אני יכול לבחור לראות בכך, תקלה, בלאגן גדול ובקיצור חושך מוחלט, לצאת ולריב עם הנהג השני ולהאשים את כל העולם בתאונה ואת אלוהים במזל הרע שלי. אני יכול גם לבחור בראיה אחרת, זו האומרת כי משכתי את התאונה הזו כדי להימנע מתאונה כואבת יותר וכי הכל לטובה. אני אצא מהרכב ואשאל את הנהג השני מה שלומו ובכך אני מבטל את החושך. אדם שאינו נוהג כך, ימשוך לעצמו עוד ועוד תקלות עד שילמד לראות את האור.

 ההבדל בין מודעות לחוסר מודעות הוא בפרק הזמן הדרוש לביטול החושך. תפקידנו הוא לקצר את זמן החושך ואנו נלמד כאן את הכלים לכך.

 

נחזור שוב לקבלה/נתינה. ההבחנה בין קבלה לנתינה אינה תמיד קלה, אולם ההתבוננות והאימון יהפכו אתכם לבעלי השליטה ברצון ובאור.

קיימים ארבעה מצבים בחיים:

א

ב

ג

ד

+

+

+

+

קבלה לשם נתינה

נתינה לשם קבלה

קבלה לשם קבלה

נתינה לשם נתינה

 

(מערכת ציפיות)

   

מצב א’ הוא המצב המצב הטבעי והבריא לנו.

מצב ב’ הוא המצב המזיק לנו, כי זוהי מערכת ציפיות וציפיה תוביל לאכזבה. כשאני נותן על מנת לקבל, אזי אני מצפה לתמורה ואני צפוי להתאכזב. כשאני מזמין אדם לארוחה בציפיה שהוא יחזיר לי, זוהי ציפיה וזוהי נתינה לשם קבלה וזהו מצב חולה.

מצב ג’ אינו מצב שלילי או בעייתי. יש מצבים בחיים בהם אני רוצה לקבל לעצמי בלבד ואין כל נזק בכך, כל עוד המינון נכון.

מצב ד’ הוא המצב הקרוב ביותר לבורא ולאור. אני מאשר לעצמי וליקום כי כבר קיבלתי ולכן אני יכול לתת ללא תנאי. האישור שלי לעצמי הוא המאפשר קבלה חוזרת מבלי שאני חושב על כך. כשאנו נותנים על מנת לתת (כמו מתן בסתר),אני מרגיש טוב, הרווחתי את האור. חשוב להבהיר כי כשאני מקבל מהיקום, זו תוצאת הנתינה שלי, זאת לא קבלה, כלאמר זהו לא מצב א’. כל זמן שאני עושה שלא לצורך תגמול, זו אינה קבלה.

הנתינה שלי לאדם מסוים אינה תלויה בתגובה של אדם זה, אני רק יודע שממילא אקבל ממקור אחר. המנחה חוזר שוב לדוגמת הים והנהר. הנהר מעניק לים ומקבל אץ מי הגשמים כשהם נקיים יותר. עלינו ללמוד מהדוגמא של הנהר, כשאנו נותנים, אנו מתנקים.

הטבע והמהות שלנו היא לקבל לעצמנו. אנו הכלי והבורא הוא אור. אנו למדים כאן, להפוך את הצורה לנתינה על מנת לא להינזק. לכן, אם קיבלתם, תעבירו הלאה. אם למדתם-תלמדו. אם קיבלתם אהבה-תאהבו. אולם אם אני מקבל אהבה ושומר לעצמי, בסופו של דבר זה ידקור אותי מבפנים. כשאני מקבל על מנת לתת, אני מרוויח את שניהם. אני מרגיש נקי, טהור ואלוהי כשאין לי כל ציפיה לקבל.

ארבעת הצורות קבלה/נתינה קיימים בכולנו, יש להיות במינון הנכון ובאיזון ביניהם, יש לקיים התבוננות תמידית על מנת למנוע תקלות.

אחד המבחנים  לרצון לקבל, הוא תחושת הכבדות בגוף.

 

נושא חדש – אמת.

המנחה זורק שאלה לאויר – האם יש אמת? – התלמידים עונים את תשובותיהם.

המנחה אומר כי האמת היא שיש אמת. המילה אמת מורכבת משלוש אותיות המכילות הכל א-ת כאשר ה”מ” שהיא האות האמצעית באלף בית העברי ממוקמת באמצע המילה. הכל הוא אמת והאמת היא הכל. התבוננות בחיי אדם מראה כי לכל אחד האמת שלו ואף יותר מאחת. עמדותיו של אדם מצביעות על האמיתות שלו. אני יכול להתווכח עם אדם אחר במידה והאמת שלו נוגדת את שלי ואני יכול לקבל  שיש עוד אמיתות. אם יש אמיתות רבות, אזי אין אמת כלל, או שהכל אמת.על מנת לא להתבלבל, עלי להשתמש באינטליגנציה  ב’ היא חוכמה. האומרת לעשות את הדברים הנכונים, עם האנשים הנכונים בזמן הנכון.

אני יכול לאמר אמירה כלשהי, לתת לה תוקף מדעי ולהוכיח אותה. המדע טוען כי אמירה תקפה היא זו שתיתן תוצאות זהות בתהליך מדעי לשני אנשים שונים שיבצעו את התהליך.

שינוי (נפש)

אולם תורת הקוונטים טוענת כי  אין זה בהכרח כך.

מרחב (עולם)

 
 

זמן (שנה)

 המנחה מעניק הסבר קצר על הרעיון הכללי של עולם, שנה ונפש.

כל אחד מהם משפיע על שני האחרים.

כל פעולה אנושית מכילה אין ספור משתנים, לכן התוצאה עשויה להיות שונה. כאשר התוצאה בתהליך המדע שונה, החוקרים מתייחסים לכך כאל סטיית מדידה או סטייה במחקר ומבטלים אותה. אולם אם יש סטייה היא מראה כי אין אמת אחת המדע אינו מסוגל לאשש או להפריך דבר לכן הכל נכון והכל אינו נכון.

התחושות שלנו לגבי אדם מסוים  מסוימות בזמן מסוים וזו אמת מסוימת לזמן הזה. הן יכולות להשתנות ותהיינה תחושות אחרות שיתאימו לזמן אחר, אלה ואלה הן נכונות.

אנו רוצים להיאחז באמת אחת פשוטה. האותיות והמספרים הן נקודת אחיזה מצוינת כי הם מגדירים אותנו. אנו יכולים לאמר כי האמת היחידה נמצאת באותיות ובמספרים. החשיבות העליונה היא בצורת ההיגוי ולא צורת האות לכן אין זה משנה באילו אותיות משתמשים, אלה לא חייבות להיות האותיות העבריות.

הסוד הגדול הוא שנבראנו ע”י אותיות ומספרים. המדע הוכיח כי ה-DNA מכיל את כל הידע האנושי שהתגלה וזה העומד להתגלות. ה-DNA מכיל את האותיות והמספרים בכל אפשריות הצירוף ביניהם.כלאמר אנו מכילים את כל האמת ואת כל הידע בתוכנו.עלינו לגלות ידע זה ולא להמציא אותו מחדש.

 

ה-DNA מכיל 3 רמות ידע :

 1. אני יודע שאני יודע
 2. אני יודע שאני לא יודע
 3. אני לא יודע שאני לא יודע

אני מחפש את רמת הידע השלישית.

שיעורים אלה במכללה באים ללמד אתכם להתחבר לידע שממילא קיים אצלכם. אינטליגנציה  “א” – להיות הכל ולהיות לא כלום ולדעת שכל הידע נמצא בתוכי ובאדם אחר היא הבאה לביטוי במקום זה.

עלי להאמין ברצון החופשי, להתאמן ולתכנת את עצמי לידיעה ואמונה שהכל אפשרי והידע קיים.

דוגמא:

ילד שומע מאביו כי אינו שווה כלום. הילד מאמין בכך ויש בו תוכנה פנימית הגורמת לו לפעול כאילו אינו שווה כלום. הילד מאמין לתוכנה זו, אך באפשרותו לשנות תוכנה ולפעול ולהאמין בצורה שונה לגמרי.

אדם יכול לקבוע את יעודו, מע’ רצונותיו והאמונות שלו. בכל מקרה הוא יכול לשנות את כולן בכל זמן.

אדם אשר יאמר כי הדבר אפשרי עבורו, כך יהיה. אם יאמר לא אפשרי עבורו כך יהיה. אנו יוצרים את המציאות שלנו אם אנו מודעים לכך או לא, לכן קיימת חשיבות רבה להיות מודעים למחשבות והעמדות שלכם ובכך לשלוט על המציאות שלכם. התפקיד שלנו לעצמנו הוא להאמין בכך שהכל אפשרי עבורנו ולבחור במתאים לנו.

שיטת לוסקי רואה את העולם כולו דרך 32 נתיבות. בכל נתיב קיימים מגוון משתנים התואמים את תדר הנתיב. אינטליגנציה  יוצאת מאיזון כשהיא בחוסר או עודף. קיימות 2 אפשרויות לביצוע איזון.

 1. פעולות אנושיות פשוטות לאזן בין קבלה לנתינה.
 2. תרפיות כמו עיסוי, הילינג וכו’.

יתרה שלילית היא סממן לבעיה ברובד גבוה יותר. חוסר כסף בא לאזן אותי כסוג של הענשה עצמית או שאני לא נמצא ביעוד שלי. אני אף עשוי להחזיק בעמדה האומרת כי אני עובד קשה ותמיד במינוס. המציאות תהיה עבודה קשה ומינוס. אני יכול לשנות את העמדה וכך לשנות את המציאות שלי.

שעת סיפור:

סיפור ראשון – החכם והילד

בכפר סיני גדל ילד חכם ופיקח שאף אחד בכפר לא היה יכול לענות על שאלותיו.
חיפשו זקני הכפר עצה מה לעשות עם הילד החכם ולקחו אותו לזקן הכי חכם בסין.
בדרך ראה הילד ציפור,תפס אותה והחביאה מאחורי גבו. הגיעו זקני הכפר והילד לזקן הכי חכם בסין.
“מה יש לי מאחורי הגב ?” שאל הילד.
חושב הזקן ארוכות ואומר: “בני, יש לך ציפור מאחורי הגב.”
“זקן חכם אמור לי האם הציפור חיה או מתה”. הילד חשב לעצמו, אם יאמר שהציפור חיה, ימלוק את ראשה ויוכיח שהזקן לא הכי חכם. ואם יאמר שהיא מתה הילד יראה שהיא חיה ושוב יראה שהזקן לא הכי חכם.
ענה לו הזקן – זה בידך.

שאלה לכיתה: האם הכל בידינו, כיתבו בפורום.

אבקש גם דוגמאות עכשיו.

 

סיפור שני – הנזיר והגיישה

הנזיר ותלמידו צעדו לאורך שביל אל המנזר. כל אחד עסוק בענייניו ושניהם שותקים. הנזיר ותלמידו מתנזרים מהנאות החיים וגם ממגע עם נשים. הגיעו לשפך נהר ועומדת שם גיישה ואינה מצליחה לעבור. הרים הנזיר את הגישה על כתפיו ולתמהונו הרב של התלמיד העביר אותה את הנהר, הניח אותה בצד השני והמשיך בדרכו. התלמיד כולו בער בקרבו. ובמשך שבועיים עד שהגיעו למנזר הציק למורו בשאלה איך הוא עשה מעשה נפשע כזה, אך הנזיר לא ענה. כשהגיעו למנזר, נעתר סף סוף הנזיר וענה לתלמידו “נדרשו ממני שניות ספורות כדי להעביר את הגיישה בנהר, אני השארתי אותה שם, אתה סוחב אותה על כתפיך כבר שבועיים”.

המנחה פונה לקבוצה ושואל : מהי הגיישה שלכם, מה אתם סוחבים על הכתפיים. שאלה זו אני אשוב ושאל במהלך השנה. אנא ענו בפורום.

קחו לכם 2 דקות, רישמו והביאו דוגמאות לכאן ועכשיו.

גיישה על הכתפיים היא התנגשות ערכים. מציאת הגיישה היא מציאת הערכים האלה. השאלה שלי אליכם היא כמה זמן אתם רוצים להחזיק את הגיישה.

סיפור 3 – האבנים הגדולות

יום אחד הוזמן פרופסור זקן בבית הספר למנהל  לשאת הרצאה על  הנושא “תכנון זמן יעיל”

לפרופסור ניתן זמן קצר ביותר להרצאה.

מתחת לשולחן שהפריד בינו לבין מאזיניו הוציא המרצה מיכל זכוכית גדול והניחו בעדינות לפניו.

לאחר מכן הוציא מתחת לשולחן אבן גדולה, והניחה בעדינות בתוך המיכל.

הפרופסור שואל  “האם המיכל מלא?” חלק ענו כן וחלק ענו שיש עוד מקום.

הפרופסור המתין מספר שניות  ואז שוב התכופף והוציא מתחת לשולחן כלי מלא אבני חצץ. בקפדנות שפך את החצץ מעל האבן וניער מעט את המיכל. אבני החצץ הסתננו בין האבן הגדולה ובין המיכל עד שירדו לתחתית המיכל. הפרופסור שואל שוב את הכיתה “האם המיכל מלא?” יש שוב מספר תשובות. והתשובה המקובלת היא

 “כנראה שלא.” “נכון” השיב הפרופסור  הזקן. חזר והתכופף, והפעם הוציא מתחת לשולחן סיר מלא בחול. בתשומת לב שפך את החול אל  תוך המיכל. החול מילא את החלל בין האבן  הגדולה ובין החצץ. פעם נוספת שאל המרצה את תלמידיו: “האם המיכל מלא?” הפעם השיבו התלמידים: “לא!” “נכון” השיב להם הפרופסור  הזקן.  הוא נטל את כד המים שעמד על השולחן ומילא בהם את המיכל עד לשפתו.

הפרופסור שואל: “מה רציתי להמחיש בתהליך?” היו תשובות כמספר התלמידים שענו.

לבסוף הפרופסור אומר כי המסר הוא להגדיר : “מהן האבנים הגדולות בחייכם? בריאותכם? המשפחה? ידידיכם? הגשמת חלומותיכם? ולהגדיר מהו החול והמים בחייכם.

המנחה פונה לכיתה ושואל מהן האבנים הגדולות בחיים,מהו הדבר שאני חי עבורו. בהדגישו כי יש צורך באבן אחת או שתיים. אם יש הרבה אבנים, זהו כבר חצץ. אנו צריכים גם חול ואבנים לצורך עניין בחיים, אך יש צורך בדבר אחד שיוביל אותנו. המנחה מבקש שיתוף מהקבוצה. המנחה חוזר ואומר כי האבן הגדולה היא בעולם הפיזי ולא ברמות הפילוסופיות ומבקש דוגמאות ממשיות.

כשאתם מתחייבים לאבן גדולה ומחויבים להחלטה באמת. כל השאר מתיישב מסביב, כמו החול והחצץ.

סיפור רביעי – העכבר שהפך לנמר:

היו היה עכבר לבן ויפה שנרדף ע”י חתול. חייו היו רעים והוא קיטר והתלונן כל הזמן, על החתול הרשע, על העולם הרע והחיים הקשים. שמע העכבר על האיש הטוב שעושה קסמים, הלך אליו וביקש להפוך לחתול. האיש הטוב נענה בחיוב והעכבר היה לחתול. הסתובב לו בנחת עד שבא הכלב והבריח אותו. חזר העכבר שהיה כבר חתול אל האיש הטוב וביקש להפוך לכלב ושוב נענה בחיוב. הסתובב העכבר שהיה לכלב בשמחה בשכונה. לפתע הגיע הנמר שרצה לטרוף את הכלב והוא ברח. פנה העכבר שהיה כבר כלב אל האיש הטוב וביקש בהטחה שזו הפעם האחרונה להיות נמר ונענה בחיוב. הסתובב העכבר שהיה לנמר בשכונה בגאווה גדולה. אולם כל חיות השכונה הסתודדו ביניהן וריכלו עליו כשהם אומרים “הנה העכבר שהפך לנמר, בזכות האיש הטוב”. כעס העכבר הנמר על הדברים ורצה להוכיח שאין זה כך, רץ אל האיש הטוב לטרוף אותו. לאחר שהגיע אל האיש הטוב, הפך אותו האיש הטוב שוב לעכבר. הסתובב העכבר בשכונה בראש מורם כשהוא מרגיש כמו נמר.

שאלה לי אליכם: מי אתם. העכבר, החתול, הכלב או הנמר. מי אתם רוצים להיות ולאיזו אינטליגנציה  זה מקושר.

הבנות לעצמי

 1. המנחה אינו מתווכח עם התלמידים. כשתלמיד מבטא הבנת חומר שגויה, המנחה טוען כי לא הסביר נכון ומסביר מכיוון אחר.
 2. זהו שיעור שלישי, בשלב זה מרבית הכיתה עדיין מדברת ברמה פילוסופית, בסיסמאות ובערכים וללא תכלית. יש להתאזר בסלנות מצד אחד ולהבין שזהו התהליך הטבעי ומצד שני יש לשאול שאלות מנחות העשויות להיות נוקבות כדי להוביל את התלמיד למקום תכליתי, שאלות פשוטות כמו למה, מתי, האם וכו’.
 3. יש להעביר לכיתה את המסר כי כשמדובר בנושא הרצונות ובמיוחד קבלה לצורך נתינה, שזהו האינטרס האישי שלנו לפעול כך. אין בכך מוסריות אלא הבנה שזה עבורנו ולרווחתינו.

 

שיעור מס’ 4

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

ביצוע מדיטציה בפועל

7,א

 

90

שיתוף

רצון חופשי. מהי מדיטציה

מע’ אמונות ועמדות. אותיות ומספרים – היש והאין.

א.מ.ש

1.הגדירו מהו ה=”א” שלכם,.

2.זהו החוסרים אצלכם,  אח”כ בידקו מהם העמדות המונעות מכם התקדמות.

 

הפסקה

     

25

מסע אינטליגנציות

זיהוי החוסר והגדרת הרצון.

 

קיראו בבית על המודל של גרדנר

65

 

מודלים התפתחותיים שונים

   

 

רישום השיעור

המנחה מתחיל עם דגשים לגבי מדיטציה. מדיטציה היא שקט  אין דיבורים ויש רק התבוננות. תנוחת הגוף צריכה להיות נוחה על מנת שהגוף לא יפריע לנו. אנו מתבוננים ברצונות  מחשבות והרגשות שלנו. אנו נמצאים במדיטציה נקבית  שהיא מכילה  מקבלת ופותחת אפשרויות חדשות.

סיום מדיטציה.

המנחה מצהיר “אני נשמה” – זוהי הצהרה שאנו מצהירים. הפירוש הוא שאני אלוהים בעצמי. אני חלק מהישות האלוהית ואני יכול להשפיע על העולם שלי.

א ד נ י – ה”א” הוא הכל אפשרי וזהו כידוע הרצון החופשי. הרצון החופשי מחובר ל “ד” – זרע  הכוונה שאנו נותנים לכל פעולה. הכוונה נובעת מתוך מערכת האמונות והמחשבות שלנו. מערכת זו היא מערכת ההפעלה שלנו. אנו נדבר על כך שוב בהמשך.

זמן שיתוף:

המנחה מבקש לאמר מהי מדיטציה עבור כל אחד.

המנחה מבקש שיתופים אישיים  שאלות והבנות לגבי החומר הנלמד, החוויות והתהליכים שעוברים.

ש.ב מטלה 1 :  הגדירו מהו ה=”א” שלכם. היו יצירתיים ואל תקחו רק מהחומרים המוכרים והנלמדים כאן.

המנחה חוזר לנושא המדיטציה בפעם האחרונה ומסביר כי במושגים של אושו, כל פעולה אנושית היא מדיטציה כל עוד נמצאים בהוויה ובכוונה.

חזרה ל-א.

המנחה מבקש מהקבוצה להגדיר מהו א – התשובות עולות מהקבוצה.

המנחה מבקש מהקבוצה מילים המתחילות באות א – התשובות עולות מהקבוצה.

המנחה מדגיש כי ה”א” הוא תוהו ובוהו על פי התפיסה של ספר היצירה. על פי תפיסה זו, הכל מתחיל מהכלום מה-“א”. המשמעות היא שאנו יצורים בתוך הכלום את מה שאנו רוצים ליצור בין אם נדע זאת ואם לא. דומה הדבר למערכת הפעלת מחשב. המחשב עצמו הוא המסגרת ומע’ ההפעלה היא המאפשרת להשתמש במחשב. רק לאחר התקנת מע’ ההפעלה אני יכול להוסיף ידע, כלאמר תוכן. מע’ ההפעלה שלנו כאמור היא האמונות הבסיסיות והעמדות שלנו. כל השאר הם אילוצים שיקלטו במהלך השנים. האילוצים הם המגבלות המעכבות אותנו מלהגיע ליעדים שלנו. אם הבסיס שלי הוא כי הכל אפשרי, כל חיי יהיו שינוי אחד גדול ומלאי אפשרויות. אם הבסיס שלי הוא כי כבר קבוע ולא ניתן לשינוי, כל חיי יהיו  חסרי שליטה  קבועים ומקובעים.

מע’ ההפעלה במחשב ניתן להורדה,מחיקה ושידרוג, כך גם מע’ ההפעלה שלנו. מע’ האמונות שלנו היא הגבולות שלנו  כסף  מע’ יחסים  החיים עצמם וכו’. אנו שמים גבולות כדי להרגיש את החופש. בדיוק כפי שאנו מניחים לחושך להראות לנו את האור.

אינטליגנציה  א’ היא אין גבולות, אינטליגנציה  ב’ היא הגבולות שאני שם לעצמי על מנת לפרוץ אתם ולהוכיח לעצמי שא’ באמת קיימת. אינטליגנציה  א’ יחודית לכל אדם ואדם והיא המוגדרת על ידו בלבד ע”י אינטליגנציה  ב’.

המציאות נוצרת ממסע אינטליגנציות  שלם. אנו מבינים שעשרת הספירות הן האהבה ומוצריה – החוסר. 22 האותיות הן היש והמילוי  איתם החוסר מתמלא. המציאות אמנם נוצרת במחשבה  אך היא תקבל מימוש פיזי רק ע”י הדיבור. אנו רואים זאת בספר בראשית , שם נאמר כי ה’ ברא את העולם באמירה. המציאות נבנית ע”י האותיות ונהרסת ע”י הספירות. אלה מול אלה  האותיות מול המספרים.

22 אותיות – היש

10 ספירות-האין

סימון

השפה שלנו

שפת ספר היצירה

שמות שונים לרובד זהה

הספירות הן הכלי למילוי או הריצפה עליה נבנה הבנין.

מה’ ההפעלה הפשוטה ביותר היא, אהבה ומוצריה, עליה אני יכול להתחיל לבנות.

א.מ.ש

רצונות

אמות

בגדכפרת

7 המורים

7 הכפולות

הוזחטילנסעצק

12 החושים

12 הפשוטות

המנחה אומר כי המילה אלוהים מורכבת בעיקר מהאותיות הפשוטות  להראות כי הפשטות היא הקרובה לאלוהות.

תהליך בו האדם מתחיל ללמוד על עצמו, גורם לעיכוב ועצירת התקלות והמחלות. ההידרדרות נעצרת וממתינה לתיקון. המשמעות היא כי כדאי להיאחז באמונה האומרת כי הכל טוב ומאוזן והכל בא לפתח וללמד אותי.

כל אינטליגנציה  מופיעה בארבעת הרבדים וכל רובד מכיל 32 אינטליגנציות .

 

דוגמא:

אינטליגנציה  א’ ברובד הגופני הוא תבנית,כוס או כלי ריקים למילוי כלשהוא.

אינטליגנציה  א’ ברובד הרגשי החוסר במוצר אהבה מסוים כמו תשומת לב  ביטחון וכו’ .

אינטליגנציה  א’ ברובד השכלי מגדיר מחשבה  האומרת כי כל העולם הוא מגרש המשחקים שלי.

אינטליגנציה  א’ ברובד הרוחני מגדירה את הרצון החופשי  .

הרובד הגופני הוא תמיד קבלה והרובד הרוחני הוא תמיד נתינה.

הפסקה .

מסע אינטליגנציות – המשך

החיים הם מסע  כל פעולה אנושית היא מסע. המיקרו והמקרו זהים. כל פעולה מתחילה ונגמרת באותה הנקודה. כל מסע מתחיל בחוסר , החוסר נמצא בעולם הרגשי,  כל חוסר מעורר רצון. כאשר מתעורר רצון, אני שואל את עצמי, למה המציאות אינה משתנה.כדי לשנות מציאות  אני צריך שנות את העמדות ברובד השכלי. שינוי העמדות יוביל להצבת יעדים וביצוע.

האדם הוא המייצר את החוסר. אדם שאינו מעוניים בזוגיות  אינו חסר אותה ולא צריך לשנות עמדות. כאשר מגיע הזמן בו הוא אומר כי חסרה לו זוגיות, הוא מגדיר חוסר. הוא מגדיר מהם המרכיבים של החוסר – סוגים שונים של אהבה ומוצריה. הגדרת הרצון מופיע לאחר הגדרת החוסר , האדם מגדיר מה הוא נותן ומה רוצה לקבל. חוסר הצלחה ביצירת זוגיות למרות ההגדרות וההצהרות, נובעת מעמדה המונעת זוגיות.

אני בכל מקרה רוצה לזהות את החוסר ולהבין את התסכולים שלי. אני יכול לייצר חוסר ע”י הגדרת יעדים. החוסר אינו מוגבל, תמיד יהיה חסר לכשהוא. אני יכול להיות חסר הערכה חיצונית ולכן ארכוש דבר מנקר עיניים כדי לקבל את הערכת הסביבה – קניית רכב יקר במיוחד  גורמת לי כמו לצאת בהצהרה “הביטו וראו כמה אני מצליח”.

זיהוי החוסר מאפשרת לי לבחור במילוי כרצוני  לאו דווקא בהוצאה כספית ניכרת או פגיעה באדם אחר. האהבה היא המצרך היקר והנצרך מכולם ונקנה באמצעים שונים.

הסדר אם כך הוא פשוט, עלינו כבני אדם לזהות בשלב ראשון את החוסר, הגדרת רצון בשלב שני תוביל לחופש בחירה ושינוי העמדות יבוצע באמצעות פסיכותרפיה.

קיימות מס’ תרפיות לשינוי עמדה – דמיון מודרך, שיחות, משחקים ועוד.

פעולות פשוטות גם הן תרפיות. פעולה פשוטה עשויה להיות ברמה הרוחנית כשהיא מכוונת לנתינה או ברמה הגופנית כשהיא מכוונת לקבלה.

דוגמא: קניית מתנה לאדם אחר על מנת לגרום לו הרגשה טובה היא נתינה. קניית מתנה לאדם אחר על מנת שהוא יחזיר לי בזמן אחר היא קבלה.

אנו אוהבים אנשים המאפשרים לנו לתת להם ולהתרוקן. כאמור, כל פעולה אנושית, כל תקופה והחיים עצמם, כולם מסע.

הכלי המרכזי הוא זיהוי החוסר. התסכולים שלי מאפשרים לי לזהות את החוסר.

 אני מגדיר איזה מוצר אהבה חסר לי ובוחר בחלופות למילוי.

ש.ב מטלה 2 :  זהו החוסרים אצלכם,  אח”כ בידקו מהם העמדות המונעות מכם התקדמות.

לאחר זיהוי החוסר , הגדרת הרצון והצבת היעד המרכזי, יש להציב יעדי משנה, זמנים ופעילויות ולפעול בעולם הגופני.

הגדרת האינטליגנציות 

העולם המודרני החינוכי, מתמודד עם הגדרת האינטליגנציות,  כבר יותר ממאה שנים. קיימת הנחה כי האינטליגנציה  נמדדת עפ”י פרמטרים מתימטיים,לוגיים, ורבליים. זו רק אינטליגנציה  אחת אצלנו והיא ה”ע”. יוצא מכך שהעולם המערבי טוען כי אדם בעל אינטליגנציה  “ע” טובה הוא אינטליגנטי והשאר לא. תפיסה זו יוצרת תסכולים ודימוי עצמי נמוך באוכלוסיות שלמות.מקצעות שעסקו במדע ומתמטיקה נחשבו מבוקשים כמו רופא ומהנדס בעוד ששחקן קולנוע או שחקן כדורגל נתפשים כ”משהוא שאינו רציני” ובוודאי לא מקצוע לחיים.

המודל של גרדנר מדבר על ריבוי אינטליגנציות  ויוצא כנגד תפיסה זאת.

ש.ב מטלה 3 :  קיראו בבית על המודל של גרדנר.

המדע המודרני מוגבל לרובד השכלי ואינו מסוגל למדוד רבדים אחרים. לא ניתן למדוד באמצעים מדעיים  רגשות של אדם, או תחושות פיזיות. לכל אדם פרופיל אינטליגנציות אישי ויחודי  ואין כל יתרון של פרופיל אחד על משנהו ובכל מקרה אנו מודדים אדם על פי התרבות ממנה הגיע.

המדד להצלחה הוא המאפשר לאדם להיות מה שאדם זה בוחר להיות ללא התניות ואילוצים ובכך להיות הטוב ביותר. יש לאתר את האינטליגנציות  החזקות ולעבוד איתן. התפתחות הכישורים הטבעיים של אדם תאפשר התפתחות כישורים אחרים. אינטליגנציות  חזקות יפתחו אינטליגנציות  חלשות. ההצטיינות היא אישית  אין אפשרות להצטיין כשנכנסים להשוואות. ההשוואות לא תקפות כי אין כל דמיון בין בני האדם השונים וכל אדם אינו דומה לעצמו בפרקי זמן שונים בחייו.

קיימים מודלים התפתחותיים שונים  כל אחד מתבסס על חלק אחר מספר היצירה. אביא עכשיו 2 מודלים מרכזיים:

המודל של מסלאו:

מסלאו דיבר על רבדים. כאשר יש למצות לחלוטין רובד אחד כדי לעלות לרובד גבוה יותר. יתרה מכך, מסלאו טען כי לא ניתן לעלות לרובד גבוה כל עוד הרובד הקודם לא מומש. כלאמר אם האדם לא מקבל את הביטחון הפיזי שהוא מגדיר לעצמו, לא יוכל לעבור לרובד הרגשי.

 

 

 

הצורך
במימוש עצמי

 פנימי ויצירתיות

 

הצורך בהערכה
מעמד חברתי, תארים, הכרה

הצורך באהבה ושייכות

צרכים גופניים צורך בביטחון

מסלאו בנה את המודל שלו ע”י התבוננות בבני אדם. מסלאו ראה כי בני אדם נוטים למימוש עצמי בעיקר בזיקנתם.

המודל של סרג’ קינג

עולם

רובד

משפט מפתח

פירוש

אובייקטיבי

גופני

אני הדבר

נוכחות האדם יוצרת את האור.

סובייקטיבי

רגשי

אני חלק

כל אדם יוצר את הסמלים ואת המשמעויות לחייו

סימבולי

שכלי

אני בתוך

הכל קשור במעגל לכל אחד אמת שלו

הוליסטי

רוחני

אני נפרד

הכל מדיד יש רק אמת אחת

סרג’ קינג ממוטט לחלוטין את המודל של מסלאו וטוען כי כל מצב מתקיים בזכות עצמו. מטפל טוב הוא זה הנע בין 4 הרבדים ויודע לעלות לרדת בסולם הבריאות. הילר/ שאמאן טוב נמצא בכל 4 הרבדים.

היכולת לנוע בין הרבדים היא קסם אמיתי – קסם החיים. עלינו כמטפלים ובני אדם להבין כי לכל אדם, האמת הפנימית שלו והיא סמלית לחלוטין נונבעת מכל העבר עד הרגע הנוכחי. מכיון שאני קשור לכל ולכולם, כל מה שקורה לאדם אחר, משפיע עלי.

קיימים מודלים נוספים ואנו יכולים לבחור את המתאים לנו מכל מודל.

המנחה מדגיש ואומר שמצד אחד יש להיות נאמנים וקנאים לאמת שלנו ומצד שני לקבל את העובדה שלכל אחד האמת שלו. משמעות הדבר היא שעלי לקבל את המציאות כפי שהיא ולהיות עם הרגליים על הקרקע מצד אחד ולשאוף עד לשמיים מצד שני. זוהי נקודת מבט נוספת על התנועה בין 4 הרבדים כאשר הסוד הוא באיזון, היכולת לעלות ולרדת.

דוגמת טיפול: הבאת אדם למצב בו הוא מאפשר לעצמו לקבל  תעשה ברובד הגופני. עבודה על הרובד הרוחני תעשה דרך הרצון לתת ועליה בין הרבדים.

המלצה: על כל פעולה שתאם עושים בחיים  הניחו את תבנית של תורת הצינורות ובידקו היכן אתם נמצאים.

 

 

שיעור מס’ 5

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטצית מספרים

 

1-10

 

20

ציור

     

10

שיתוף

     

60

כוח האור

 

1

 

75

 

רישום השיעור

המנחה מתחיל עם מדיטציה. מדיטציית מספרים. המנחה מבקש מהתלמידים לראות מספרים מרקדים. מספר אחד יבלוט יותר מהאחרים וזהו המספר שעל התלמיד לראות בבירור. לראות את הצבע והצורה.

המדיטציה מסתיימת ועל התלמידים לצייר את מה שראו בתהליך. לאחר ציור ורישום המספרים, המנחה מבקש שיתוף. תלמיד אחד משתף לגבי הקושי בזוגיות ועל הצורך שלו לשנות את בת הזוג שלו וזאת מתוך אהבתו אליה. המנחה עונה כי אהבה אמיתית היא לשחרר את בת הזוג ולאפשר לה להיות מי שהיא. אין צורך לעזוב אותה, אלא לשחרר אותה ביחד בתוך הזוגיות.

המנחה טוען כי עלינו להבין שאין לנו את מי לתקן חוץ מעצמנו וזה גם יותר קל. למה לתקן כל כך הרבה אנשים, עדיף לתקן אותי. אם אתקן את כולם, אמצא שאני הוא המקולקל. פרידה וגירושים צריכים להיעשות ממקום נכון. בני זוג המגלים כי אין להם יותר דרך משותפת ונפרדים בידידות, ישמרו את מצב האהבה ביניהם.

המנחה פונה לתלמיד ואומר לו שאם “יתקן” את בת זוגו, הוא בעצם יבטל אותה וממילא לא ירצה להישאר איתה.

המנחה שב ומדגיש את חוסר ההתערבות של התלמידים בזמן שיתוף. ההתערבות חוסמת את התלמיד המשתף. המנחה מבקש לסיים לקרוא את הספר 9 כוחות קוסמיים כהכנה לחניכה ולהתחיל את המחזה. יש להשלים את המטלות שניתנו: 10 דוגמאות לרצון לתת. מהי האבן הגדולה בחייכם. מהי מדיטציה עבורכם.

רישמו מהי שיטת לוסקי עבורכם. ככל שהזמן יעבור ותלמדו יותר, כך גם ההגדרה תשתנה ותתחדד.

כיתבו חיבור “מסע הנשמה שלי” לאחר סיום 9 כוחות קוסמיים.

 

אינטליגנציות  רגשיות – 10 הספירות

הספירות הן מסע הנשמה. ספר היצירה מניח את הספירות מול האותיות. החוסר מול היש. ה+ מול ה-.

ספר היצירה קורא להן ספירות בלימה. פעם אחת בלי- מה, כלאמר בלי כלום – ריק. פעם שניה בלימה-משהוא הבולם אותי. הדבר הבולם את ההתפתחות הוא אי היכולת לזהות את החוסר. ראינו בשיתופים, כי זיהוי החוסר מאפשר להגדיר טוב יותר את הרצון ולשנות עמדה. כניסה לתוך האינטליגנציות  של הבלימה היא הבנת החוסר ושם נמצאת הפריצה האמיתית.

אינטליגנציה  היא נתיב שיש בו מגוון משתנים התואמים את תדר הנתיב. היכולת היא ערך. הצבע,הגודל, צורת האות/מספר הן משתני הנתיב כפי שמופיעים אצלי. אנחנו בשיעור 5. אני מבקש קרוא עד עמוד 63 ולשלוט בחומר. ללמוד חלקים שלא למדנו בשיעור ולהביא לכאן לדיון שאלות.

ספירה הוא מושג עם הילה גדולה. רוב המטפלים משתמשים במושג הזה. הספירות מחוברות לאותיות, אולם רוב המקובלים והמטפלים, לומדים את הספירות ללא האותיות. ספר היצירה הוא הראשון שדיבר על הספירות. רבי שמעון בר יוחאי הוא אשר נתן לספירות שמות בפעם הראשונה. מכתר ועד מלכות.

ספר היצירה מדבר על קולות ועל כך שעוצמת הספירות היא הקול. ספר בראשית מספר כי הי ברא את העולם באמירה ומחזק את הטענה כי לקול יש את המשמעות הרבה ביותר. אם נסתכל על 12 החושים, אזי החוש שבונה מציאות הוא “ח” – חוש הדיבור. האינטליגנציות  באות לביטוי באמצעות קולות.

ספר היצירה בנוסף על תהליך הנקרא אצלנו מעגל המטפלים ועל מידות. כל השאר הן פרשנויות.

רבי שמעון בר יוחאי נותן פרשנות משלו לספר היצירה, האר”י הקדוש נותן כניסה נוספת לספירות אשר נחשבות לעיקר העיסוק בתורת הקבלה.

ספר היצירה אומר שהכל התחיל מרוח אלוהים וכל השאר נבע משם. התפיסה הקבלית היא אוניברסלית ולאו דווקא יהודית. ספירת הכתר מקבילה לרוח האלוהים.

ספר היצירה אינו אומר כי 1 הוא כתר אלא שזו רוח ה’ וזו האלוהות. 2 זו בראשית כלאמר התחלה אשר בה נפח ה’ את רוחו לתוך האדם. 3 זו אהבה ואהבה היא מים, כי המים נוצרו מהרוח. לאחר יצירת 4 הרבדים יש תולדת 3 הקולות באותיות הוי.

שילוב 1 – היו

שילוב 2 – יהו

שילוב 3 – ויה

ועוד ועוד.

אושו מדבר על מוסיקה המחוברת לצ’קרות. כלאמר יצירה מוסיקלית שלמה לאינטליגנציה אחת מסוימת. קיימות טכניקות ריפוי באמצעות מוסיקה. ספר היצירה מספר לנו איך ומה לאמר כדי לרפא אינטליגנציה .

 

ספר היצירה מדבר על מידות לאחר הקולות. המידות הן פיזיות.

שם הספירה

עומק

פרשנות

כתר

בראשית

התחלה פיזית. נקודה פיזית במרחב ממנה מתחילים.

חכמה

אחרית

הסוף. הסוף מצביע בעצם על נקודת ההתחלה

בינה

טוב

אהבה

חסד

רע

החופש והמגבלות. יוצאים לחופש רק אם שמים מגבלה. הרי לחופש יוצאים מהכלא. הכלא הוא עומק רע.

גבורה

רום

מחשבה. יצירת מציאות באמצעות מחשבה.

תפארת

תחת.

האזור הנמוך ביותר. השונות. אם לא תחדד את השונות לא תיתכן אחדות.

נצח

מזרח

התבוננות – משוב

הוד

מערב

ריפוי-לימוד מהתקלות

יסוד

צפון

חיסון-ידיעה

מלכות

דרום

גילוי-מציאות

 ספר היצירה תמיד מדבר בניגודים על מנת לאפשר לכל אחד את הפרשנות שלו. כשמסתכלים על הספירות בצורת השמות בטבלה נראה שיש להם פירושים העשויים לסתור זה את זה. אנו עוסקים כאן בערכים ולאו דווקא בפירושים.

גדולתו של איינשטיין היתה בכך שידע לשלב פילוסופיה עם מספרים ולתת לרעיונותיו בסיס חומרי.

1 – כוח האור

הודאות שהכל בא מצד האור. הכל טוב, נכון ומדויק. הכל בא לטובתי ולעזור לי. האור יצר אותי ולכן אין באמת רע. האור מסמן את כל הבריאה ואין באמת חושך. התפיסה שלנו מבוססת על עמדה זו. אין באמת חושך,אלא רמות שונות של אור. הרפואה המודרנית הגדירה מדדי בריאות וטוענת שאדם שאין לו את המדדים האלה הוא חולה. הרפואה מודדת את האין. אולם לא ניתן באמת למדוד את האין. היש הוא הניתן למדידה. הודאות באור היא כל היש. דומה הדבר לאור לבן שהינו הספקטרום של כל הצבעים. כל הצבעים מגיעים מהאור הלבן.

הודאות באור היא כוח פנימי ואם אני חסר אותו  אני בבעיה רגשית חמורה.

אז מהי הודאות שלי? הודאות היא שאין ודאות. אני הרי רוצה לחיות חיים מעניינים ומלאי הפתעות. אני לא רוצה לדעת מה יקרה בכל רגע נתון ומה תהיה התוצאה בסוף. מצד שני אם אני פוחד מהעתיד, עלי לפתח את הידיעה שאני לא יודע מה יקרה, אולם בכל מקרה זה יהיה לטובתי. עלי לדעת שהעולם הוא חוסר ודאות טוטלי והכל הוא לטובתי.

טיפול באינטליגנציה  זו, יעניק טיפול לכל הבעיות הקיימות. תורת הצינורות ממקמת אינטליגנציה  זו במקום הגבוה ביותר בצינור. העולם הרגשי מורכב מעשר אינטליגנציות, כאשר אחת מהן בעייתית  היא מצביעה על כך שכח האור אינו עובד. אני יכול לפתח עמדה האומרת שכל המכות שחטפתי הן תכנית הכשרה עבורי. כי הסיבה לכל מחלה היא התרופה למחלה. המחלה מביאה אותי להבנה של החוסר שלי. אם אדע מה חסר לי לפני הופעת המחלה, אוכל למנוע את המחלה. ערוץ סגור – לחץ דם,כולסטרול, צנרת סגורה וכו’ מצביעים של אינטליגנציה  סגורה או לא מאוזנת. הטיפול הוא פתיחת ערוצים לאפשר לאנרגיה לעבור. אדם שאינו מוצא עבודה, יכול לאמר לעצמו שהעבודה הנכונה ביותר עבורו תיכף תגיע והיא רק מחכה לו.

אמירת תודה על כל תקלה, כי אני יודע שזה בא לעזור לי הוא מצב הזוי לגמרי וירפא את עולם הרגש שלי בצורה הזויה לחלוטין.

חריגה בחשבון הבנק, באב לסמן לי שאני לא בייעוד שלי וזו הזדמנות בשבילי להבין מה שלא הבנתי עד עכשיו. זהו האור, אולם אני לא תמיד מבחין בו ולכן חווה חושך. כשאני באור ולא נותן מקום לאנרגיה שלילית. היא תלך למקום אחר. בדומה לחיידקים טובים ורעים. חיידק טוב מתיישב על חיידק רע וממוסס אותו, כך מחשבה טובה תמוסס מחשבה רעה. פחד היא מחשבה הרוצה לממש את עצמה. היא תעשה זאת אצל מי שפוחד. אם אומר לפחד, תודה שבאת, הוא ילך להפחיד מישהוא אחר.

ש.ב. = כל אחד ימצא לעצמו דבר אחד שקשה לא איות, איזו חווית חושך ולהפוך זאת לאור ע”י אמירה שזה בא לטובתי גם אם איני יודע איך.

שיעור מס’ 6

 

שיעור מס’ 7

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

       

שיתוף

       

הפסקה

       

מדיטציה

שיר בסיום המדיטציה: “לב טהור ברא לי אלוהים…”

המנחה פותח את הכיתה לשיתופים.

הנחיה לתלמידים המתקשים לשבת במדיטציה ללא תמיכה, היא לתרגל 5 דקות ביום. כל יום. תרגול יומיומי קצר, יאפשר הארכת זמן המדיטציה באופן טבעי. בנוסף, ההנחיה היא לא להיכנע לכאב ולא לתת לו לנהל אותנו.

שיתוף מעניין גורם למנחה לציין כי אין טעם לחפש משמעות לחיים אצל האחר. בצורה זו תאבד את משמעות החיים שלך. רק אתה נותן משמעות לחייך כי אין כאן כלום מלבד מה שאתה מכניס. הרצון לשנות אדם אחר על מנת שיתאים לצרכים שלך, מבטל אדם זה ובסופו של דבר אתה תוציא אותו לחלוטין מחייך. אם אתה נלחם כל הזמן בבת הזוג שלך ורצה לשנות אותה, תגיע למצב שבו היא תשנה את הדברים שאתה אוהב אצלה, היא תהפוך למשהו שאתה יצרת ותפסיק לעניין אותך ולכן גם תעזוב אותה.

משמעויות לגב.

גב כלכלי – אני יכול להרוויח כל כמות שארצה ואני נשען על עצמי.

גב רגשי – אני יכול לאהוב כל אדם שאני רוצה וכמה שאני רוצה.

תהליך בזוגות:

הזוגות עומדים גב אל גב ונשענים זה על זה בעיניים עצומות. לאט, לאט התחילו להרגיש אחד את השני והיצמדו זה אל זה כאילו אתם רוצים להיכנס לתוך הגב של בן הזוג. מיצאו מקום נוח אצל השני. החליטו מי יהיה הנשען ומי המשענת. זה שנשען, הישען והתפנק, תניח את הראש אחורה ועשה ככל העולה על רוחך. המשענת, תעניק את כולך. הנשענים, תבדקו עם עצמכם מתי קיבלתם גב כזה לאחרונה. הישענו עוד מס’ רגעים ותהנו מהתחושה. החליפו תפקידים. תנו לעצמכם להישען, להתפנק ולהנות. המנחה מזמין את אחד המתרגלים ומראה לקבוצה איך עושים עבודה משותפת. המנחה והמתרגל צמודים זה לזה ויורדים עד מצב ישיבה. לאחר הישיבה, שניהם עולים למעלה כשהם נתמכים זה בזה, ללא עזרה חיצוני. ההנחיה לקבוצה היא להצמיד ישבן אל ישבן, לרדת ולעלות. שוב לרדת, להתפנק זה על זה, להתחכך ולהנות. להרגיש כל חלק בגב. תתפנקו, תתפנקו, תתפנקו. כל פעם אחד מתפנק והשני מעניק משענת. עכשיו יש להחליף תפקידים. לבסוף, הפינוק הוא הדדי. ההנחיה היא להיות הנשען והמשענת.  תפתחו עיניים, היפרדו ושבו במקומות שלכם. ענו על מס’ שאלות:

 1. האם אני יכול להיות גב של מישהו אחר?
 2. האם אני נותן גב לאחר?
 3. האם אני מוכן לקבל גב?
 4. האם יש לי גב?
 5. לאיזה גב אני נזקק?

התלמידים עונים על השאלות במחברת ובזמן זה, צ’אנט מתנגן בחדר.

התלמידים עונים ומשתפים גם בכיתה. המנחה ממשיך ומפתח את נושא הגב ע”י שאלות מנחות כמו: אם אני נשען על מישהו, האם יש לי גב? האם אני מפתח לעצמי את היכולת להישען על עצמי אם אני נשען על אחר או שאני שם לעצמי קביים. המנחה תוקף כמו כן מכיוונים של יחסי  אב ובן, אדם ואלוהים.

המנחה מסיים את הנושא ע”י אמירה “פעמים רבות כשאני נשען על מישהו\ אני מאפשר לו לעשות איתי דרך משותפת ומאפשר לו לתת לי. שיתוף פעולה = הישענות ובמצב זה מתבטל לחם הביזיון”

יש לשתף בפורום : אני נשען ואני משענת בארבעת הרבדים.

כתבו חצי עמוד על דבר אחד שאהבתם בספר 9 כוחות קוסמיים.

אינטליגנציה 6 – אחדות

היכולת להבין שאם איני מחדד את השונה ממני, איני מקבל את השונה גם אצלי. הניגודים הם חלק מהמהות שלנו ואם אני לא מקבל זאת אצלי ולא מחדד אותם אצלי, אני לא אוכל לקבל אחרים.עלי לא רק לקבל אותם אלא גם לחזק את הייחוד אצלי ואצל אחרים. נראה כאילו באופן עקרוני, השונות אינה יוצרת אחדות. ההיגיון אומר לבטל את כולם כדי לאחד, אולם הביטול יוצר דווקא נפרדות ושנאה. השילוב היפה הוא זה המשלב דברים שונים ומנוגדים. רואים זאת בתערובות בישול, נישואין מעורבים ויש דוגמאות לכך. מצד שני נישואי קרובים הדומים זה לזה גנטית יוצרים דווקא פגמים. המנחה משלב את כפות ידיו ומסובב אותם למצב של  בלבול ומראה כי כשמבטלים את השונות לחלוטין הבלבול שנוצר מקשה להבחין ולשלוט באצבעות. המנחה מרחיק  את כפות ידיו למצב בו הן קרובות אך לא צמודות ומניע אותם לכיוונים שונים בתנועה מתמדת. זוגיות אמיתית היא שמירת האישיות של כל אחד ועשייה משותפת. כאשר העשייה מסתיימת ניתן לייצר עשייה חדשה וניתן להיפרד ועדיין לשמור על הייחוד ועל האישיות האישית. חידוד השונות ולחימה על הזכות של כל אדם להיות הוא עצמו, זהו הבסיס של כל אדם. לכן חדדו זאת סביבכם, עם הקרובים לכם, חברים, משפחה וכו’. כאשר אני לא מקבל את השונה ממני ורוצה לשנות, אזי לא יהיה שלום ביני ובינו וביני לבין  עצמי. האינטליגנציה הצמודה לאינטליגנציה 6 היא שלום. אם אין אחדות, גם לא יהיה שלום. עצתי אליכם היא לשמור בקנאות על הייחוד שלכם ועל מי שאתם. תבחרו היטב את תמהיל האחדות שלכם. אל תנסו להרשים אף אחד, תהיו אתם תמיד. במיוחד בתחום הזוגיות הרומנטית. האחדות היא גם לאפשר לצד השני לאמר דברים כואבים ולא לכפות דעה. יש למצוא פתרונות טכניים ודרך משותפת, אולם אין באמת פשרות כי פשרה היא ניהול פנקסנות והתחשבנות. המנחה מסיים באמירה – כשמישהו נותן לי הערה לצורך שינוי, אני לא אתגונן ולא אתווכח אלא אנהל איתו דיון מכובד אם אראה את ההיגיון בדבריו.

אינטליגנציה 7 – התבוננות

7 היא שבת. חוסר עשייה והתבוננות בלבד. ספר היצירה וספר בראשית מנחים אותנו לחלק כל עשיה ל 7 חלקים כשהחלק השביעי הוא התבוננות. ההתבוננות היא דרך המשוב שאני מקבל מהסביבה, ההתנסויות שלי והאנשים סביבי. כל אלה מראים לי כל הזמן מי אני. אני יודע שההרצאה שלי מעניינת דרך העיניים שלכם והאנרגיה שאתם משדרים לי. אם אני תופס את עצמי כמעניין אך אתם נרדמים, סימן שההתבוננות שלי אינה נכונה. אם אני מפיל כוסות במטבח, אני צריך לבדוק את תהליך השטיפה כולו ולא לכעוס. ההתבוננות היא תהליך מורכב ולעיתים מחייב מאמץ, אך זו ללא ספק הדרך הנכונה. אין זה משנה מי אני כרגע, אני יכול לצאת מהגוף שלי ולהתבונן על המחשבות והתחושות שלי. עלי להתבונן על המבטים סביבי. ההתבוננות תאפשר לי לדעת מי אני בעיני אחרים. ההתבוננות הטובה ביותר תתקיים בשבת עקב האנרגיה המיוחדת שיש ליום זה.

 

אינטליגנציה 8 – ריפוי

היכולת להבין שככל שאתה לומד יותר אתה מבין פחות. טכנית קיבלת עוד ידע, אולם ידע זה גרם לך להבין כמה אינך יודע מבחינה מוחלטת. העולם הוא עולם של דלתות. כל ידע חדש, פותח דלת חדשה וכל דלת חדשה הנפתחת מראה דלתות סגורות נוספות. אדם אשר “יודע הכל” הוא זה שאינו פותח אף דלת. כך אני מבין שהעולם הוא אינסופי כי אני רואה שמאגר הידע אינו סופי.החושים הם אלה המראים לנו את המגבלות שלנו כי המשקפת הקטנה ביותר רואה טוב ממני. אינטליגנציה  8 מלמדת אותי שאיני באמת יודע וזה מביא אותי לרמה גבוהה של צניעות אמיתית. איני צריך להיות החכם מכולם וזה שם אותי במקום הנכון. אינטליגנציה  8 מחוברת לאינטליגנציה  9 באופן מובהק.

אינטליגנציה 9 – חיסון

היכולת למצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ או בכל מצב שאני צריך. “אני יודע שאיני יודע” אך יש לי מנוע חיפוש פנימי. חיסון פיזי הוא לקבל את המחלה עצמה באופן מוחלש כנגד המחלה שאני רוצה למנוע. מאגר המידע שלנו הוא אינסופי והוא נמצא בDNA- שלנו.על מנת למצוא את התשובה, עלי להיכנס לתוך ה- .DNAאני אקבל מידע שלא היה זמין עבורי קודם כיון שלא דרשתי אותו. חיסון אמיתי טמון בידיעה שהתשובה והידע יהיו זמינים עבורי בזמן הנתון ואני אדע מה לעשות כשהרגע הזה יגיע. זו הודאות באור אשר מחוברת לאינטליגנציה  9.

אינטליגנציה  10 – גילוי

היכולת לקבל את המציאות מבלי להתוכח איתה. הפסכולוגיה מדברת על 6 שלבים של שלבי ויכוח וקבלת מציאות. החל משלב ההכחשה ועד שלב ההתמודדות. ניתן לעבור את תהליך ששת השלבים מהר או לאט. ככל שהמצב קשה יותר, כך התהליך איטי יותר. אימון יגרום לקבלת המציאות באופן המהיר ביותר. קבלת המציאות ללא ויכוח מאפשרת לאור להיכנס ולמעגל להיסגר כי מבחינה נומרולוגית 1=10.

המציאות באה ללמד אותי משהו על עצמי. אני לא אתוכח בין אם היא טובה או לא. אני הרי הבאתי את המציאות. אני בכל מקרה אעבור שיעור, כדאי להיות מצב בו אני מקל על עצמי את השיעור. מותר להיכנע לכאב, אך לא למשוך את זמן רב. יש לקבל את המציאות, ללמוד ממנה ולתקן להבא. קבלת המציאות בדברים הקטנים, תאפשר למנוע תקלות גדולות.

הבנות לעצמי

 1. הציאנט ארוך מדי, חלק מהכיתה יושבת משועממת ומחכה שהשיר יסתיים. יש לקצר את השיר\ או לחילופין להדגיש בפני הכיתה שההשתתפות היא שתגרום להנאה ולא ההמתנה לסיום.
 2. כאשר תלמיד יוצא מריכוז ומדבר ללא מטרה מוגדרת, המנחה מוביל אותו למיקוד ע”י שאלות ועימות – “על מה אתה רוצה לדבר? למה? שים כותרת” המנחה אינו נותן תשובות אלא שואל שאלות ודוחף את התלמיד למצוא את התשובות בעצמו. משפט החוזר על עצמו הוא “ההמלצה שלי היא שתתבונן ותבדוק לאן אתה לוקח את זה”.

 

שיעור מס’ 8 – חניכת 9 כוחות קוסמיים

שיעור מס’ 9

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

אירוע עם החלטה קשה בעבר

   

20

שיתוף

     

40

מעגל המטפלים

3 ספרים

   

30

הפסקה

     

15

מעגל המטפלים

10 השלבים

   

75

 

רישום השיעור.

מדיטציה:

המנחה מדבר מעט. בואו נפנה מקום לידע חדש ובואו נתבונן בנשימה – מס’ דקות שקט.

המנחה מבקש מהתלמידים להתבונן באירוע אחד מהעבר בו נאלצו לקבל החלטה קשה. יש להתבונן בהחלטה ובתוצאות ההחלטה.  –  מס’ דקות שקט. המנחה משמיע שיר מתוך ספר תהילים בדקות האחרונות.

פתיחת עיניים ובקשת המנחה לרשום את החויה במחברת:

 1. האירוע
 2. תהליך קבלת ההחלטה.
 3. תוצאות ההחלטה.

המנחה פותח את הכיתה לשיתופים.

המנחה מדבר על זרם החיים כשהוא מדגיש שיש בני אדם המאפשרים לזרם לקחת אותם לכל כיוון ויש כאלה השוחים נגד הזרם כדי להבין את הסיבה. אנשים הלומדים מודעות, שוחים נגד הזרם. ההבדל הגדול בין אדם מודע לאדם שאינו מודע הוא פרק הזמן הנדרש להתגבר על תקלה. אדם מודע מתגבר מהר יותר. העולם אינו באמת משתנה, השינוי אצלנו גורם להסתכלות שונה על העולם ולכן עבורנו העולם משתנה. אדם מודע משנה את דעתו השלילית לחיובית ומשנה בכך את כל עולמו ובזמן קצר. הקושי היחיד של אדם מודע, הוא בכך שאין נקודת עוגן ואין במה להיאחז כי אדם מודע יודע שהוא זה שיוצר והורס את עולמו כולל את השמחה ואת הקושי. אנו מחליטים שיהיה טוב ושיהיה רע, את הנפילות והתקומות. אנחנו האלוהים של חיינו וזו ההבנה העמוקה של להיות חלק ממשהו גדול ולנו יש את כל הכח הדרוש להחליט איך יראו החיים. האתגרים קיימים תמיד, הם רק משתנים ואני מגלה בתוכי עוד ועוד כוחות להתגבר על התקלות.

כמה מילים על תכנית הלימודים כל מי שלומד כאן, יכול לפתוח קליניקה במקום אחד או מס’ מקומות. ניתן לעבוד במרכזים רפואיים ובתי חולים. סכומי הכסף נעים בין 50-400 ₪ לטיפול. נושא נוסף הוא הנחית סדנאות. הנחית סדנא מעבר לתשלום היא הפצת אור מלאה. אני ממליץ לכם בחמש השנים הקרובות לעסוק אך ורק בחומר שלנו ולהפוך למומחים בתחום ואח”כ להוסיף תחומים חדשים. מי ממרגיש מוכן כבר השנה, שיתחיל לעבוד. קחו את ספר התהליכים שלנו והפכו למאמנים. אל תפחדו, פשוט היכנסו. אל תפחדו, כי האדם שיגיע אליכם הוא זה שצריך אתכם ואת הבתוליות שלכם. המנחה דוחף את הקבוצה לנוע קדימה ומסיים בכך שהעשיה היא שקובעת.

מעגל המטפלים.

מורכב משלושה ספרים

הריפוי-הצד הטיפולי

 

האבחון

 

 
 

תהליך

 

כל דבר בחיים מורכב משלושת הדברים. זהו משולש המתרחש בו זמנית כל הזמן. האיבחון גורם לעליה במודעות ולכן מתחיל הריפוי. הטיפול מתחיל תהליך מסוים והתהליך מוביל לריפוי.

התהליך הטיפולי מתחיל באבחון החוסר כלאמר באיבחון החלק הרגשי. כל תהליך אנושי מתרחש בארבעה שלבים:

 1. זיהוי החוסר – רגשי.
 2. הגדרת הרצון – רוחני.
 3. שינוי גישה ועמדה.
 4. הצבת יעדים וביצוע.

 אי מימוש יעדים מראה כי אחד או יותר מהשלבים לא בוצע נכון.

כשאתם מדברים עם אדם, אתם מאבחנים אותו וקובעים עמדה לגביו. התבוננות במבט אוהב תגרום לריפוי.

מקור מעגל המטפלים הוא ספר היצירה. המנחה מקריא את 10 השלבים מתוך ספר היצירה – פרק מח’. לאחר שהתהליך בוצע במלואו יש קבלה לתוך האלוהות. קיימים 9 שלבי תהליך והשלב העשירי הוא עלתה בידו. התהליך הוא “מים חיים” כי הוא נוזלי וניתן ללכת קדימה ואחורה בתהליך. ניתן לטפל ולהתעכב בשלב מסוים ושאר השלבים יתרחשו בזמנים שונים לגמרי מרגעים ספורים ועד עשרות שנים. המנחה נותן דוגמא של אדם שחווה תאונת דרכים. יש אדם שישתחרר מלחץ התאונה מיד וכזה שירצה למשוך את החויה 10 שנים. מה שמראה לנו כי לכל תהליך הזמן שלו.

10 השלבים

 1. הביט.  התבונן על הבעיה.
  התבונן בקלקול, בתקלה או בחסימה שמעכבת. הקלקול כמו הכאב ? בולט, כי הוא מבקש שיבחינו בנוכחותו. לעיתים קרובות הוא מסתתר תחת קליפות ותירוצים שונים. תעתיק את תשומת הלב שלך ומקד אותה במשימה שאתה מבקש להשיג עם המטופל, תוך ציון לוח זמנים. בשלב שאתה מביט, אתה מחפש את החוסר (רובד רגשי) ואת הרצון (רובד רוחני) העולה מהחוסר, אתה מתבונן על חוסר תשומת הלב, על חוסר הפרגון, חוסר בריאות או כסף. אתה מתבונן על האמונות ועל הגישה לחיים (רובד שכלי). אתה מביט דרך המשוב המתקבל מהתנהגות הסביבה ומהיחס שלה למטופל. אתה מתבונן בתכלית החיים ובמטרות שלמענן המטופל חי וקם כל בוקר. אתה מביט על התוצאות שהשיג, לדבריו (רובד גופני).  ההתבוננות היא מדיטציה והיא מנקה רעשים וממקדת מטרה. אנו מודדים את החוסר רק יחסית למטופל עצמו ולא למטופלים אחרים. אין כאן מדדי אוכלוסיה סטטיסטיים. ההתבוננות היא דרך המשוב – אינטליגנציה  מס’ 7.  אני לומד על עצמי כל יום ע”י התבוננות בתגובת האנשים אלי.
 2. ראה. עשה מצגת לבעיה כדי לראות את הסיבה והרווח.
  מתוך ההתבוננות אתה מבחין ורואה את התקלות, את הקלקולים ואת החסימות שמעכבים. אתה רואה את הסיבה, את הזרע ומקור הבעיה, אתה רואה את השורש, איך זה התחיל ומתי זה התחיל. אתה מבחין בגישה, בתפיסות העולם ובתוצאותיהם. אתה רואה את הרווחים שהמטופל מפיק כתוצאה מהתקלות. דרך המצגת אתה מבחין בתשומת הלב וההתייחסות המיוחדת שהסביבה מעניקה למטופל כתוצאה מהבעיות שפוקדות אותו. אתה מבחין ורואה את הכאב וההפסד הגדול שנגרם לו כתוצאה מהבעיות אליהם נקלע. אתה מבחין ורואה את התכונות הנחשפות כתוצאה מהכאב ומהתקלות ומבין את השיעור שהקלקול מזמין. הפחד שתוקף אותו, מלמד אותו איך למצוא את האהבה שבו, הכאב בא ללמד אותו כיצד למצוא את הרוגע, החוסר בא ללמד אותו שהשמחה אינה קשורה ל”כמה” יש. החושך בא ללמד אותו להבחין באור.
 3. חקר. חקור את הגבולות והמגבלות.אתה מתחיל בחקירה, כדי לבדוק האם מה שראית הוא אמנם מה שמעכב. אתה חוקר את קצב החיים של המטופל, את הגישה לחיים ואת האמונות שלו, את שפת הגוף, התזונה והרגלי התזונה. אתה חוקר את מערכות היחסים שלו עם ההורים, האחים, הילדים והחברים שלו בעבר ובהווה. חקור את מערכת היחסים הזוגית ואת הקשר עם מקום העבודה והחברים לעבודה. זכור שחולשה רוצה להתבלט, היא עושה זאת דרך כאב בגוף כדי שיבחינו בה. ערוך שאלון מפורט, העזר בשיחות ותשאול, בחלומות, בכף היד, בחוכמת הגוף, במזלות ובהשפעת הכוכבים, במרכזי האנרגיה ובדופק. חקור את האמונות, את העקרונות, את התנאים שהוא מציב לעצמו, חקור את הגבולות והמגבלות שלו לעצמו.
 4. הבין. להבין את עצם העניין.
  בשלב הזה המטופל עומד להבין משהו על עצמו. ההבנה תגיע דרך מעשה, מדיטציה, דמיון מודרך, דיקור, מגע, ריחות, צבעים, צלילים, ציור, כתיבה יצירתית, חלומות. ההבנה תגיע דרך ספר שקרא, מסרט או משיחה עם חבר, ומפעולה פשוטה שהוא רגיל לעשות.
 5. חקק . קבע חוקי משחק חדשים, קבל החלטה.
  אם הבנת משהו מהחקירה וההתבוננות, בשלב הזה, צור חוקי משחק חדשים. צור גישה חדשה לחיים, גבש השקפת עולם אחרת, ואמונה התואמת את ההוויה הנוכחית של המטופל שלך.
  קבל החלטה על שינוי בהתבסס על חוקי משחק חדשים. בקש מהמטופל לבצע את הפעולות הרגילות בדרך אחרת, בקש מהמטופל להתבונן על הרצון לקבל ועל הרצון לתת שבכל פעולה. קבע חוקים חדשים, שים כוונה נכונה בכל פעולה אנושית פשוטה. שינוי פשוט משנה מהות שלמה.
 6. חצב . חצוב פנימה בעבר ובעתיד ובאמונות.
  בקש מהמטופל לחצוב ולחפור ולהתעמק, להתבונן על ההרגלים החדשים ועל המציאות החדשה שהוא עומד ליצור כתוצאה מהחוקים החדשים ומההחלטה שקיבלתם. בחן את המסורת, את ניסיון החיים שנצבר, בדוק מה קרה במקרים דומים, בדוק אם זה עולה בקנה אחד עם העקרונות והגבולות שאתה והמטופל פועלים במסגרתם. ערוך דמיון מודרך עם המטופל, אפשר לו להתבונן במבט לאחור כמו היה זמן רב לאחר הביצוע ובדוק אם הוא שלם עם ההחלטה שקיבל.
 7. צרף. צרף הכל לאסטרטגיה טיפולית ותוכנית לביצוע.
  צרף את כל מה שמצאת לכלל אסטרטגיה טיפולית, תוכנית טיפולית מעשית לביצוע. קבע לעצמך דרך ברורה והאמן בתוצאה הצפויה. תדביק באמונה שלך את המטופל.
 8. יצר. צור מחויבות לייעוד שלך
  צור קשר בין ההחלטה שנתקבלה והמחויבות לייעוד של המטופל, צור מחויבות לתכלית החיים והמטרה הנעלה שממנה נגזרים כל המשימות ויעדי המשנה של המטופל. צור מחויבות להחלטה שקיבלתם.
 9. חשב. חשוב על מניע ועל הדורות הבאים
  התבונן במחשבות שלך ושל המטופל, התבונן על המניע, של המטופל, שעומד מאחורי ההחלטה, התבונן בכוונה שעומדת בתחילת המעשה, בדוק האם זה הרצון לקבל או הרצון לתת. בדוק את ההשלכות של ביצוע התוכנית על העתיד הקרוב והרחוק. חשוב עם המטופל על הדורות הבאים ועל העולם כולו. אם זה אינו מתקבל נכון, בדוק היכן התקלה.
 10. עלתה בידו – הצליח
  לאחר הביצוע, בדוק אם נוצרה מציאות חדשה וטובה יותר עבור המטופל. אם זה הצליח, סימן שפעלתם נכון. אם לאו, התחל מחדש את כל התהליך, או חזור מספר שלבים לאחור, עשה כך עד לשינוי המציאות .

 

ש.ב.: אתם מספרים 2 סיפורים:

 1. אירוע מחייכם שהסתיים בהצלחה – עלתה בידו. עם תוצאה טובה עבורכם ועבור אחרים ובידקו האם זה תואם את 10 השלבים.
 2. אירוע מחייכם שלא הסתיים בהצלחה – לא עלתה בידו ובידקו איזה שלב היה חסר.

הבנות לעצמי

כשתלמיד מתחיל לשתף ומפסיק באמצע ואומר כי אינו יכול להמשיך לדבר, המנחה אומר “אחלה, תודה” וממשיך הלאה. המנחה אינו לוחץ על התלמיד.

 

שיעור מס’ 10

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

התבוננות בשבעה שערים עם 7 אותיות בגדכפרת

   

20

שיתוף

     

40

הפסקה

     

15

שבעת המורים

ב,ג

   

75

 

רישום השיעור.

מדיטציה:

שבו על ישבנכם ותגביהו אותו. ככל שתגביהו יותר, כך יהיה נוח יותר. הידיים זו על זו למטרת נתינה וקרובות לערווה. התבוננו בחלקים המרכיבים אתכם. התבוננו בגוף שלכם. ראו שהוא לא מפריע לכם – דקת שקט. התבוננו במחשבות שלכם – דקת שקט. התבוננו בנשימות שלכם – דקת שקט. התבוננו ברצונות שלכם, מה תם רוצים לתת ומה לקבל – 5 דקת התבוננות.

אתם רואים 7 שערים ומורה על כל שער – יש לפרט את 7 המורים כולל את האותיות והתמורות – המנחה מקריא מתוך ספר היצירה. התבוננו איזה שער מושך אתכם ואיזה מורה הוא מייצג.

המנחה מסיים בצ’אנט – הנה אני כולי שלך, הכיתה שרה .

סיום התהליך.

המנחה מבקש שהתלמידים ירשמו במחברות איזה שער הם ראו ואיזו אות.

המנחה רושם משפט מהצ’אנט “מן הכאב הוא ירימני, ימלאני באהבה. כולי שלך עשה בי כרצונך.

המנחה שואל מי הוא זה שירימני באהבה ומי עושה בי כרצונו.

המנחה פותח את הכיתה לשיתופים ותשובות.

המנחה מדבר על ה”פרדס” – אנו לומדים ללכת ישר אל ה”ס” לסוד. והסוד הוא שאין כאן כלום מלבד המחשבה. הסוד הגדול בן 3,800 שנים הוא שהיוצר הוא היצירה. אלוהים נתן לנו את המתנה הגדולה מכולן והיא הכלום כדי שאנו נעשה מה שנרצה.

אנו מאמינים כי אינטליגנציה  “א”  היא הכלום ולמי שיש בעיה עם אינטליגנציה  זו שיעזוב אותה בינתיים ויעבוד עם 31 אינטליגנציות  אחרות. המנחה מסביר כי יש אנשים שיש להם בעיה גדולה עם התפיסה האומרת שאני ורק אני יוצר את המציאות שלי.

הרחבת אינטליגנציה  “פ”. ממשלה כשורה לדימוי העצמי. תהליך חינוכי המלווה אותנו משחר הילדות עד עכשיו ואומר שאין טוב בלי רע ואם טוב לי, צריך להתרחש משהו רע כי אנו לא ראויים לטוב בלבד. אנו צריכים להבין, לחוש ולהפנים כי מגיע לנו רק טוב ולא למשוך את הרע. אנו נמנע את הרע אם נעביר הלאה, אולם במקום להעביר הלאה, אנו שומרים לעצמנו בלבד ומאזנים זאת דרך הקושי. העברה הלאה מונעת לחם ביזיון ומונעת רע. נתינה היא הדברים הפשוטים, אפילו לקום בבוקר ולאמר “בוקר טוב עולם, אני שולח אהבה לכולם”.

סבב שיתוף אחרון.

ציון שנה א’

שני מרכיבים לציון – מבחן ועבודה.

 1. כנסו לאתר ותבדקו את כל השאלות. במבחן יהיו לא יותר מ-15 שאלות.
 2. העבודה היא ללמוד את שיטת לוסקי ולהשוות אותה למודל קיים. מודל חינוכי או התפתחותי או ארגוני וכו’. לנתח את הדומה והשונה בין המודל לשיטת לוסקי. סיום העבודה יהיה עשוי מטבלה שבה תרכזו את ערכי המודל מול 32 אינטליגנציות.

 

שבעת המורים.

ספר היצירה קורא ל7 האינטליגנציות  השכליות בשם 7 הכפולות. האותיות כפולות כי יש להן 2 אפשרויות להיגוי.

פ רפה מול פ דגושה. ב רפה מול ב דגושה וכך הלאה. הקול היוצא מהאות הוא האינטליגנציה. האינטליגנציות  השכליות הן הכוכבים והימים בשבוע.

חכמה – ב.

אינטליגנציה  ב מכילה מס’ רכיבים המרכיבים את האינטליגנציה  בשלמותה.  האיבר הגופני פה הוא אחד המרכיבים. כאשר אני עושה עבודה עם הפה שלי ועל הפה שלי אני מפתח את האינטליגנציה  “ב”. חוכמה היא היכולת לאמר את הדבר הנכון בזמן הנכון. חוכמה היא עיתוי. בחירת העיתוי הנכון לעשית פעולה כלשהי עושה את ההבדל בין הצלחה לכישלון ומוביל לתוצאה הרצויה. פעולות כמו דיבור ושתיקה. עשייה ומנוחה. קנייה ומכירה וכו’.

הי בנה את עולמו בחכמה – הכל מתוזמן והכל מדויק. ספר היצירה מספר לנו כי הזמן הטוב ביותר להתחבר ל-“ב” הוא בשבת. ה”חכמה” היא לעשות כלום כי התיזמון מתרחש מעצמו. התיזמון הוא התבוננות ושבת. האינטליגנציה  החזקה ביותר בכל רובד היא הראשונה בו. אינטליגנציה  ב’ היא הראשונה ברובד השכלי.

6 האינטליגנציות  הבאות הן אלו שיוצרות את המציאות ותיזמון הוא החלק החשוב ביותר. לכל דבר הזמן שלו.

החכמה היא לדעת שאני כאן לא לבד. התיזמון מגיע כשאני משתף את העולם בתכניות וברצונות שלי ומאפשר ליקום לעזור לי. הרעיון המרכזי הוא התיזמון והעשייה ולא כמות הידע שלי. אם אני רואה שהתיזמון נתקע, עלי לעצור ולעשות שבת ולהתבונן. אינטליגנציות  שכליות הן השפעות חינוכיות עלינו. אני יכול להאמין לזה שאמר לי שאני נשמה, חלק אלוה ממעל וזו תהיה המציאות שלי. מישהו אחר האמין לכך שאינו ראוי וזו המציאות שלו. עלי לבדוק מי היו המורים שלי ולמי בחרתי להאמין. עלי כאדם, מטפל ומורה מוטלת האחריות והחובה לבדוק מהן ההשפעות החינוכיות על פיהן אני פועל. אני מתבונן על ההשפעות החינוכיות החיצוניות ע”י עולם הרגש שלי ובוחר מה נכון לי ומה עלי לשחרר. הדרך היחידה לשינוי מציאות היא ע”י שינוי עמדה. אינטליגנצית חכמה היא אחד הכלים.

הפה הוא השער לנפש, דיקור או הילינג לפה יכול לעזור לאינטליגנציה  זו. כל השערים לנפש הם פיזיים וממוקמים באזור הראש. הילינג או דיקור לאיברים אלה, פונים אל האינטליגנציה  החסומה.

עושר – ג.

עושר הוא היכולת להבין שהכמות אינה משפיעה על השמחה שלי. היכולת להיות שמח במה שיש לי. ההתייחסות שלי לעצמי כעשיר היא עצם העניין. אני יכול לקבוע לעצמי ערך ולאמר שאני שמח בכל מה שיש לי. אם לא אעשה זאת, אשאר עני ללא קשר לכמות שיש לי. אני אתלונן על ואקטר על החוסר שלי ואאמין בו וזו המציאות שהיקום ישקף לי. זהו ערך שכלי ולכן ניתן לאימון וחיזוק טכניים. עלי לחנך עצמי מחדש לצורת חשיבה של עושר. לחשוב שאני שמח ועשיר עד שמחשבה זו הופכת לטבע שלי. קל מאוד לייצר עמדה שלא טוב לי עם זה ועם ההוא ואיתם. ג’ אומר :תהיה עשיר עם מה שיש לך.

המנחה נותן דוגמאות על אלה שיש להם ומתנהגים כעניים. מליונרים ההולכים למבצעי קניות בויזה,או אלה המחזיקים את התמונה היקרה בכספת ואת הזיוף על הקיר בבית. עשיר הוא זה שהולך עם החיוך על הפנים. עושים זאת ביום א’ אפילו במוצ”ש – לבצע ספירת מלאי ולהודות על כל מה שיש.

הערכים השכליים כה חזקים ששינוי באחד מהם יבצע פריצה גדולה ושינוי גדול בחיים.

המנחה מסיים באמירה האומרת כי ניתן לחלק כל תקופה לשבע.

לדוגמא: יום אחד בחיי אדם יתחיל בהתבוננות – ב’ ויסתיים במנוחה – ת.

 

שיעור מס’ 11

רישום השיעור.

ד-זרע-מאדים-יום ב – עין שמאל.

יום ב’ בשבוע המקושר ל – “ד” הוא היום הטוב ביותר להטמין זרע. אנו אומרים שלזמנים יש משמעות ולתנועת הכוכבים יש חשיבות. חשיבות זו מופיעה בכל הרבדים, גם בפיזי. אם אני רוצה לחזק את ה”ד” שלי באופן גופני, אני אבצע עיסוי לעין שמאל. דרך השערים בנפש אנו משפיעים על החלקים הרוחניים.

טיפול מתאים לאדם התקוע במחשבות שלו הוא הילינג או עיסוי לראש.

אני מזכיר לכם שהעולם מורכב מ-32 נתיבים. כל נתיב מורכב ממס’ משתנים התואמים את תדר הנתיב. שינוי באחד המשתנים, ישנה את  יתר המשתנים.

הכאב הפיזי הוא סימפטום .בדיקה רפואית הבודקת את הכאב, לא תזהה את הסיבה האמיתית במקרים רבים, אך טיפול בערך יבצע שינוי גם בסימפטום.

הערך באינטליגנציה השכלית הוא החשוב ביותר בקרב המשתנים, הוא זה שיוצר את המציאות. הערך הוא הגדרת המורה. הערכים הם תמיד חיוביים, אנו תמיד נדבר על כמה ישי לי ולא כמה חסר לי.

יש לזכור כי גם כשאנו לא יודעים איך לטפל באדם כלשהו, די אם ניתן לו אהבה. אנרגית האהבה היא החזקה ביותר.

המנחה פונה לכיתה ומדגיש כי זו הכיתה החדשה ביותר והתלמידים מקבלים את הידע העדכני ביותר ובאופן טבעי מתקדמים יותר מהשנים הקודמות כשהן היו בשנה א’.

כ – חיים – חמה – יום שלישי – אף ימין.

הערך של חיים אומר “היכולת לחולל שיוני פנימי, להית בתנועה ולהעביר הלאה”. שינוי החל מהדברים הבסיסיים כמו פינוי הארון, שינוי מיקום הטלוויזיה בבית להעביר שעון ליד ימין וכו’. שינויים קטנים אלה מזעזעים את המומנטום הפנימי. ספר היצירה מספר לנו כי שינוי הוא החיים. תרופות של אינטליגנציה זו יכולים לעזור בריפוי מסרטן. השינוי גורם לראיית דברים שלא ראינו קודם למרות שהיו שם. דברים לא שגרתיים גורמים לייצור מהיר יותר של תאים ולהיות צעירים יותר. הזדקנות היא החלפה תאים איטית. עובדה היא שילד צעיר מחלים מהר יותר ממבוגר. הכוונה היא הקובעת כאן, כלאמר השינוי צריך להיות מתוך כוונת שינוי ולא מתוך חוסר מנוחה. תרופה מצוינת היא לבקר את השמש מדי פעם, לחוות אותה ולתקשר איתה. השמש מייצרת שינויים דרמטיים. תרופות לוסקי מכוונות לעבודה לטווח ארוך.

הכוונה היא ל – remedy ולא ל – drug. אנו משתמשים במילה תרופה כדי לתת לה הקשר מוכר על מנת שהתת מודע יקשור זאת למושג המוכר “תרופה” ויבצע את החלק שלו בריפוי.

 

פ – ממשלה – נוגה – יום רביעי – אף שמאל.

העולם השכלי הוא עולם המורים המשפיעים עלינו, כולל הכוכבים והאנשים סביבנו. ההחלטה למי להאמין ולאיזו השפעה להיות נתון היא שלי. אני יכול לאמר לכוכב – ההשפעה שלך מתאימה ולקבל אותה או לדחות אותה. אנו כבר יודעים כי מחשבה חיובית היא היחידה אשר תחליף מחשבה שלילית.

“פ” אומר: היכולת לשחרר אותך מהכבלים בהם כבלת את עצמך.

הפסיקו לראות עצמכם כיודעים וצודקים. עשו זאת ממקום של דימוי עצמי גבוה ולא של חוסר בטחון. אני אומר לעצמי שאני יודע שאני יודע שאני לא יודע. כך אני מאפשר לעצמי לחיות בשלום עם הידיעה שיש דברים שאיני יודע. איני צריך להוכיח דבר לאחרים ואיני צריך להגן על העמדות שלי. היהירות והשחצנות הן רעות חולות, הן מכות – מכות פרעה. ממשלה היא היכולת לשלוט על האגו, על הידענות, שחצנות וכל המכות שקיבל פרעה במצרים. היציאה מהאגו היא החופש. עלינו כן לבנות אגו ואפילו אגו גדול וזאת על מנת לשחרר אותו. אל תטעו, אני אומר כן לייצר אגו.  אני אומר לעצמי שאני חכם וראוי ואני משחרר הכל. עלי לדעת כדי להשתחרר מהידענות ומה שמרגש אותי הוא הדברים שאני לא יודע. דעו לעצמכם שאתם צודקים אך תשתחררו מהצורך להוכיח זאת. אל תאמרו לאחרים מה לעשות, במקום זאת שתפו לגבי מה אתם עושים.

ר – שלום – כוכב – יום חמישי – אוזן ימין.

יום חמישי הוא היום הטוב ביותר לעשיית שלום. קול של “ר” יכול לייצר את השלום הפנימי, כלאמר לטפל עם ר בהיגויים שונים.

ר – היכולת להכיל אותך ואחרים כדי ליצור שלום ושלמות. ניתן לעבוד בשני כיוונים. להכיל את עצמי ואז אוכל להכיר אחרים או להכיל אחרים וכך להכיל את עצמי.

אני מכיר את החליקם שאיני אוהב בעצמי. ההכלה של אחרים מרחיבה אותי ומאפשרת לי להכיל את כל חלקי, כולל אלה שאיני אוהב. השלום הוא בעצם ההתרחבות והרחבת המודעות שלי והרחבת יכולת ההכלה. להכיל מישהו, זה להרגיש שהוא חי בתוכי וחלק ממני.

ת- חן- לבנה – יום ו – אוזן שמאל.

ת – היכולת להעלות את ההתרחשויות אל המודעות ולגלות את עצמך.

איך תגלה את עצמך? על ידי כך שתהיה במודעות.

מודעות היא לקשור חלקים שיש בתוכי זה לזה.שכל לרגש, רגש לגוף, גוף לרוח וכו’.להיות מודע לכל דבר ולכל רגע ואירוע. להיות מודע לכך שאני אוכל, נושם, הולך או יושב , עושה או לא עושה. כך אני מגלה את היופי הפנימי שלי ואת היופי של האחרים. היופי תמיד יוצא מהפנים החוצה. ליופי אין כל קשר למבנה הגוף או גודל האף וצבע השיער.

חן היא חקירה פנימית והתבוננות תמידית. אני חוקר למה אני שמח וכשאני מגלה זאת אני יכול לשחזר את הדברים המשמחים אותי.כשאני מגלה את היופי הפנימי שלי אני מתקשר ישר למלכות ואם תסתכלו בעץ החיים, תראו כי ת מקושר ישירות למלכות.

 

שיעור מס’ 12

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

ג טובות וג’ רעות ללשון

   

30

שיתוף

     

40

הפסקה

     

15

שבעת המורים

12 החושים

   

75

 

רישום השיעור.

מדיטציה:

הכיתה יושבת ומתכנסת לתוך השקט למשך 15 דקות.

דמיון מודרך : בדמיונכם אתם רואים את העולם הפיזי, עולם היום יום מחולק לטוב ורע. – 2 דקות התבוננות עם מנגינה שקטה.

המנחה מכבה מנגינה ומקריא מתוך ספר היצירה: ג רעות ללשון  דיבור רע והמלשין והמדבר אחד בפה ואחד בלב. ג’ טובות ללשון – שתיקה ושמירת הלשון ודיבור האמת.

הסתכלו על העולם שלכם דרך הלשון, מה טוב ללשון ומה רע ללשון, המנחה מפעיל מנגינה שקטה למשך 2 דקות.

המנחה מסיים בצ’אנט המתנגן מהמחשב – הריני מקבל עלי את מצות הבורא ואהבת לרעך כמוך, רעך כמוך.

המנגינה נתנגת כדקה, המנחה סוגר את המנגינה והכיתה ממשיכה לשיר לבד.

סוף תהליך מדיטטיבי.זמן כולל – 30 דקות.

המנחה מדגיש את אחת מג’ רעות – אחד בפה ואחד בלב. המנחה נותן דוגמאות כאשר הוא אומר ברכה בטון של קללה ” שיהיה לך יום יפה, עם כוונת שנאה”

מצד שני אחת מג’ טובות – קודם כל שתיקה. אם זה קשה מדי אזי יש לשמור על הלשון ואם גם זה קשה מדי אז לפחות לאמר את האמת. התורה מספרת לנו כי הרכילות היא הפשע החמור ביותר אף יותר מרצח ודינו סקילה. הדיבור הרע הוא הגרוע מכול הוא זה המייצר קרמה רעה וקצרים אנרגטיים.

המנחה פוצח את הכיתה לשיתוף. ההנחיה הכללית היא לשתף בכל נושא אולם המנחה מבקש להתייחס ללוסקי כדרך חיים בשיתוף.

תלמיד הבוחר לשתף נתקל בשאלת המנחה – איזו אינטליגנציה  מופיעה בשיתוף שלך? המנחה מבקש דוגמאות מעשיות ולא שיתוף פילוסופי ושואל שאלות כמו: על מה אתה מסתכל? מה את מרגישה? מה קורה עכשיו שונה ממה שהיה עד עכשיו? וכו’

המנחה מתמקד במילה “קשה” – אם אתם חייבים להשתמש במילה זו, לפחות אימרו “קשה כרגע”, בצורה זו אתם מזינים את תת המודע שלכם במחשבה נכונה כלאמר הקושי הוא זמני. בכלל יש להזין את תת המודע במחשבות חיוביות כל הזמן.

המנחה אומר כי יש ליצור אינטליגנצית רצון חופשי בכל אינטליגנציה  אחרת. עושים זאת ע|”י המשחק בין הרצון לתת והרצון לקבל בכל אינטליגנציה . הכוונה היא להתבונן בכל מעשה או מחשבה או רגש ולבדוק מה מניע האם זו אינטליגנציה  מ או אינטליגנציה  ש.

סיום שיתוף.

שיעורי בית – עשו עבודה יצירתית על המאמר “החוק השולט ביקום” לשיעור הבא. העבודה היא אמנותית ולא כתיבת מאמר.

הפסקה.

 

12 החושים

ספר היצירה קורא לרובד הפיזי – 12 הפשוטות. המנחה מקריא מתוך ספר היצירה את משפט הפתיחה של 12 הפשוטות. המנחה אומר כי התיאור של ספר היצירה מביא אותנו להבנה שמי שצייר את עץ החיים עפ”י ספר היצירה עשה זאת ע”י שרטוט קוים. החושים הם באלכסונים עולם השכל הוא בקוים אנכיים ועולם הרוח בקוים מאוזנים. עולם הרגש משורטט בעיגולים. ספר היצירה מספר לנו כי מספרים הם המאזנים את הרגש לכן עולם הרגש מצויר במספרים לצורך איזון כי מספר הוא מאוד שכלי ואנו משתמשים בעולם השכל על מנת לאזן את עולם הרגש.

המנחה מזכיר שוב כי מסע האינטליגנציות  מתחיל בזיהוי החוסר והגדרת הצרון, אולם רק לאחר שינוי עמדה בעולם השכל אנו נראה שינוי מציאות. אדם הרוצה לשנות מציאות מבלי לשנות את עמדתו, יגלה שזה קשה עד בלתי אפשרי. אנו עובדים בכל הרבדים. אנו מביאים את הכוחות הרוחניים שלנו על מנת לקבל תוצאות ברובד הגופני. הרובד הגופני מורכב מ-12 חושים. 5 חושי קליטה, זהו המודיעין האישי שלי המספר לי על העולם החיצוני. 5 חושים מעבדים העוזרים לי להתמודד עם החומר הנקלט ולעבד אותו – דיבור, בטן, מוח, לב ותא. 2 חושים מאזנים – דרך ועשיה.

פירוט:

 1. חושי הקליטה:

             1.1.      ה – חוש הראיה. הראיה יבחין בין אור לחושך. המסע מתחיל בראיה. ראיה כוללת וכוללנית,ראיה בכל הרבדים. ראיה פיזית, מרחבית ועל חושית. כל פעולה שאנו עושים תתחיל בראיה. כדאי מאוד אם כך שנתחיל בהתבוננות רחבה, בדומה לשלב הראשון במעגל המטפלים. תהליך דמיון מודרך לחוש הראיה יטפל בחוש זה בכל הרבדים. ראיה עתידית, מאפשרת לי לראות את עצמי במקום שבו אני רוצה להיות וכך אוכל להתחיל תנועה למקום זה.

             1.2.      ו – שמיעה. יוצאר משמעות וריקנות. ניתן להתבונן בכל הפרשנויות של שמיעה – ש.מ.ע – משמעת – משמעות. כלאמר השמיעה יוצרת משמעת ומתוך העשיה שנבעה ממשמעת, תתקבל המשמעות האמיתית.

             1.3.      ז – ריח. ראינו ושמענו ועכשיו אנו רוצים להריח.דומה הדבר לביקור בחנות מזון. אנו רואים את המזון ושומעים את המוכר ועכשיו אנו נרצה להריח את המזון על מנת לקבל מידע נוסף. אני מריח אמת או שקר. ספר היצירה תמיד אומר זכר ונקבה. אמת ושקר ילכו תמיד יחד ואנו נשתמש בחוש הריח על מנת להבדיל ביניהם.

             1.4.      ט – טעם. חוש זה מבחין בין טוב ורע. כאשר אני טועם מאכל מסוים, אני מרגיש האם הוא טעים לי או לא, כלאמר האם הוא עושה לי טוב או לא. האם דבר זה או אחר נותן לי טעם לחיים.

             1.5.      ל – תשמיש.נותן את האיבחון בין הנסתר והגלוי. המגע הוא המאפשר לי לגלות את מה שאני רוצה לגלות. אני נוגע כדי לבדוק מה אמיתי ומה לא מה נסתר ומה גלוי ובעיקר את עצמי.

5 החושים מעניקים לי מידע. היה והמידע שבידי חסר על מנת לקבל החלטה מדויקת. עלי להגדיר את מידת הסיכון שאני מוכן לקבל על עצמי לפני שאני מתחיל לפעול.

 

 1. חושי העיבוד:

             2.1.      ק – תא. החוש הראשון בתהליך העיבוד. כאשר אני רואה דבר כלשהו בחיי אני משווה אותו לידע הפנימי שלי ל – ד.נ.א. ההשוואה נעשית באופן מיידי ולא מודע. ה ד.נ.א יושב בתא אשר בודק האם מה שאני רואה הוא אשליה או מציאות. האם אני חולם או ער. חוש זה אחראי לחלומות שלי ולחיבור לתת מודע.

             2.2.      ע- מוח.הידע עובר מה– ד.נ.א למוח. המוח מעבד את הנתונים ואומר לי האם אני רציני או משחק. אם המוח משחק, אזי הוא עובד נכון אם הוא רציני הוא מייצר תקלות ואין באמת עבודה. עלינו לשחק ברצינות. עלינו לפעול מתוך דאגה ולא מתוך דאגנות.

             2.3.      ח – דיבור. לאחר העיבד במוח,אנו בוחנים את ההבנה שלנו באמצעות הדיבור. זהו חוש המניע קדימה. דרכו אני מבין מה נכון עבורי ומה שגוי. אני יוצר את המציאות שלי באמצעות הדיבור. אני בכל מקרה אדבר רק לאחר שהשלבים הקודמים בוצעו.

             2.4.      ס – בטן. מקום האמונות והעמדות שלי. אני רוצה לבחון האם כל מה שאמרתי, תואם את האמונות שלי ולא מתנגד להן.

             2.5.      צ – לב. השלבים הקודמים כולם, כל המידע שהתקבל ועובד,עובר דרך הלב . חוש הלב מכיל בתוכו את תכונות האהבה, החמלה, מחויבות והובלת אנשים. אדם אשר לא מעביר את המידע והפעולה דרך הלב, יצור מציאות קשה וישלם מחיר כבד על הטעיות שלו. דוגמא יפה לכך היא מערכת זוגית. הזוגיות בדרך כלל נהרסת כשהדברים נאמרים בכעס רב וללא לב. לעיתים כאשר אין כל כוונת פגיעה אולם כשהדברים שוב נעשים ללא העברתם דרך הלב, תתקבל תוצאה לא רצויה כלל.

 1. חושים מאזנים:
  לאחר הקליטה והעיבוד יש צורך באיזון, לשם כך יש 2 חושים.

             3.1.      נ – דרך. אני בודק האם תהליך שעשיתי עד עכשיו, מקושר לדרך החיים שלי. הדבר דומה לטרמפיסט. אם הוא בדרך שלי, אוכל לקחת אותו, אחרת יהיה בלגן. אנשים שטועים, הם אלה שעושים דברים שלא קשורים ליעוד שלהם. החיים יותר פשוטים וממוקדים כששואלים את השאלה: האם זה בדרך שלי?

             3.2.      י – מעשה.  החוש המאזן ביותר.עשיית מעשה נותנת את המידע הגדול ביותר לביצוע פעולה ולהכרות עצמית. אם התהליך שעשיתי לא מביא לעשיית פעולה אזי התהליך לא הצליח ובעצם לא עשינו דבר. הדבר דומה להתרגשות בני הזוג לפני ואחרי מימוש פיזי למערכת היחסים שלהם. המפשט של חז”ל          “נעשה ונשמע” מדגיש מאוד את חשיבות העשייה.

הבנות לעצמי.

 1. עבודה עם מטופל דורשת גם עיסוק באינטליגנציות המשלימות ובתמורות (עמ’ 128)
 2. להכיר היטב את הפעולה המעגלית של החושים ( עמ’ 201)

 

שיעור מס’ 13

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

ראית העתיד

ה

 

15

אנא בכח

שיר והסבר

   

10

שיתוף

     

50

הפסקה

     

15

שבעת המורים

12 החושים, המשך

12

 

80

 

רישום השיעור.

מדיטציה:

המנחה: בואו נקבל את היום. המנחה מבצע הרפית הגוף ע”י דמיון מודרך. בעיקר את אזור הראש, הפנים והלסת.

הצהרה: אני נשמה חלק אלוה ממעל…. לאחר מכן 5 דקות ישיבה שקטה עם מוסיקה ללא התערבות המנחה.

דמיון מודרך : בדמיונכם אתם רואים את האות ה’ יורדת מהשמים.יש לה צבע, צורה וגודל. יורדת ומתיישבת על העין השלישית ונותנת לכם את היכולת לראות. לראות את עצמכם בעוד 4 שנים. אתם מנחים, מטפלים ומאמנים בשיטת לוסקי. אתם רואים את כרטיס הביקור שלכם, אתם רואים את עצמכם יושבים מול המטופלים שלכם ומול התלמידים שלכם. אתם רואים את עצמכם מול האוכלוסיה המעניינת אתכם,. תלמידים או מטופלים, חולים או בריאים. כל אלה הזקוקים לכם, כל אלה המעוניינים בעזרתכם ובכלים שאתם מספקים להם. ראו עצמכם מול המטופלים ואפשרו להם להיות מה שהם רוצים להיות. ככל שתראו זאת ברור יותר,כך תקרבו זאת יותר לחייכם. מס’ דקות של שקט.

בואו נחזק את הכוונה שלנו ואת יכולת הראיה באמצעות תפילה: המנחה משמיע את השיר אנא בכח של חממה. הכיתה מצטרפת לשיר.

סיום – קחו נשימה ארוכה וחיזרו לכאן ועכשיו.

אנא בכח.

המקובלים מספרים לנו את המשמעות של השלשות הבאות:

א ב א : רצון חופשי המלווה בחכמה – נותן לך את מה שאתה צריך באמצעות חכמה כדי שתהיה מה שאתה רוצה להיות.

א מ א: נותנת לך מה שאתה צריך באמצעות נתינה כדי שתהיה מה שאתה רוצה להיות.

א נ א: אני פותח לעצמי את הדלתות באמצעות הדרך כדי להיות מה שאני רוצה להיות. אני עושה זאת ע”י תיזמון וחכמה(ב) היכולת להשתנות (כ) ודיבור (ח). אלוהים נמצא בפנים ויש לפנות אליו ולא למקורות חיצוניים.

שיתוף אישי של המנחה: אני מודה על הדברים האישיים שלי. על הילדים שלי והמשפחה שלי. אח”כ על התלמידים לאחר מכן המטופלים. החברים שלי נכללים בתוך קבוצת התלמידים.

המנחה מבקש לקבל משוב פתוח וגלוי על עצמו ועל הלימודים. המנחה מדגיש את ההבדל בין ביקורת( הדגש על קר) שהיא בעיקר הורסת והערה( הדגש על רע) ובין משוב. המנחה מאמין במשוב וזו העבודה הרוחנית האמיתית. העולם הוא לא משהו אחד אחא משהו שאנו רוצים לראות.

המנחה פותח את הכיתה לדיון חופשי בנושא המשוב עליו וגם נושאים אחרים. באמצע השיתוף עולה הרעיון להציג את העבודות על המאמר שניתן בשיעור הקודם. התלמידים שהכינו מציגים את העבודות שלהם.

הפסקה.

המשך ההצגה יהיה לאחר חופשת הסימסטר.

ש.ב – לקרוא את המאמר “אמנויות כשפות לרפוי”.

המנחה מעלה שאלה- אני התחייבתי לא להילחם בכם ולא להעניש אתכם כי אני לא מאמין בעונשים. אולם יש החובה בעשיית ש.ב. ואתם לא מכינים. מה לדעתכם צריך לעשות עכשיו.

 

12 החושים

הבנו איך אנו מבצעים מהלך מסודר ומאורגן של קביעת יעדים ומימושם. מימוש היעדים אפשרי רק אם מפעילים את כל האלמנטים הפיזיים. יש להפעיל את 5 חושי הקליטה, כדי להבין את הסביבה. יש להפעיל את החושים על מנת לבצע פעולה שלמה. האמת היא שאנו אף פעם לא נכשלים. כל אותם הכשלונות שחווינו, היו בעצם הצלחות. לא באמת רצינו והצלחנו לא לקבל את זה. כאשר אנו רואים  2 אפשרויות בספר היצירה, אנו רואים כי הן משלימות זו את זו, תומכות ומחזקות. למשל “המליך ה’ בדיבור” – דיברתי ולכן ראיתי.

חושים – פירוט נוסף:

 1. ה – טלה, ניסן, כבד, ראיה/סמיות.
  טלה במובן של תפיסה אסטרולוגית הוא  יצור של אש ותכונותיו מקושרות לאינטליגנציה של ה’. חיזוק אנרגית הטלה, תעשה ע”י העברת אנרגיה של ה’ בהטיות לשון שונות – הו, הי וכו’. הזמן הטוב ביותר לעבוד על תכונות הטלה הוא בחודש ניסן. הקשר שלנו כמטפלים הוא לכבד. ניתן לעשות שם את כל העבודה. הכבד כמו הראיה מסנן רעלים. כאשר אני לא יודע לסנן רעלים, אני רואה מה שמראים לי ולא מה שאני רוצה לראות.לראיה יש רבדים שונים. כבד בעייתי יגרום לראיה בעייתית ולא רק ברובד הפיזי.
 2. ו – שור, אייר, מרה שמיעה/חרשות.
  האות ו’ יוצרת את תכונות השור. עבודה על האות ו’ היא עבודה על תכונות השור. המרה מפרקת שומנים ומאזנת. קיימות מס’ פרשנויות של שמיעה. שמיעה, משמעת ומשמעות. אנו אומרים להקשיב ואז לשמוע כי השמיעה היא היוצרת משמעות. כאשר אני שומע מתוך משמעת, אני יוצר משמעות.
 3. ז – תאומים, סיוון,טחול,ריח/תתרות.
  הטחול יוצר נוגדנים. מהו הריח? הריח הוא לדעת להריח זיוף ואוטנטיות. הטחול עושה את אותו הדבר הוא מאתר פולשים ויוצר נוגדנים. הטחול מאפשר לי להריח ולבחור למי להיכנס למי לא. כשאני מחזק את הטחול באמצעות תזונה לדוגמא, אני מחזק את ז’.
 4. ח – סרטו,תמוז,המסס, דיבור/אילמות.
  המסס הוא כל הנוזלים בצנרת החל מהפה עד פי הטבעת. מהרוק ועד חומרי הסיכה בפי הטבעת. שתייה משחררת את הדיבור. הדיבור משחרר את המחשבות. דיבור הוא המוליכות שלנו. הנוזלים בגוף מייצרים את המוליכות.הסרטן הוא חששן ומעדיף ללכת הצידה במקום ישר.
 5. ט – אריה, אב, כליה ימין, טעם/רעב.
  הכליה מייצרת את הנוזלים ואת האתראות על שפיכתם בכל מה שקשור לשתן. האריה הוא אש וככזה יכול לשרוף קשרים או להיות מלך אם יפעל בטעם טוב. פעולה תקינה של כליה ימין תוביל לטעם טוב ולהיפך. ההיפך מבחינה זו שטעם טוב ישפיע על הכליה ותפקוד טוב של הכליה תשפיע על פעולה בטעם טוב. אנשים שאין להם טעם נמצאים במצב רעב פיזי או רגשי. השתן הוא זה שמסלק את הפסולת, פעולה בטעם טוב תמנע פסולת, פעולה בטעם רע תכניס פסולת.
 6. י – בתולה, אלול, כליה שמאל, מעשה/גדמות.
  גדם הוא אדם שאינו יכול לעשות. הכליה השמאלית אחראית על סדר ונקיון, פדנטיות וראיה לפרטים. אדם שאינו עושה ואינו מעשי, הולך עם קביים.
 7. ל – מאזניים,תשרי,קורקבן, תשמיש/סריסות.
  הקורקבן הוא הצינור מפה עד פי הטבעת. ספר היצירה לוקח את כל המערכת הזו כצינור אחד. אינטליגנציה  ל’ היא מגע. מי שמספיק רגיש, ירגיש את מגע המזון בצינור. התרופה הטובה ביותר לאנשים הזקוקים למגע היא ביטוי אומנותי,חיבוק, עיסוי. האוכל מחבק אותי ואני מכניס את העולם פנימה אלי דרך האוכל. כאשר אני אוכל אני ממלא את הקורקבן וחש מגע כמובן שכדאי למצוא חלופה לאוכל כפיצוי. המאזניים שופט אנשים כדי לאזן את עצמו. מגע, חיבוק, אמנויות ועיסוי יגרמו לויתור על הצורך בשפיטה ויאזנו.
 8. נ – עקרב, חשון,קיבה, הלוך/חגרות.
  אינטליגנציה  נ’ אומרת “היכולת להפוך תהליך ליעד”. המעניין הוא התהליך ולא היעד. אך התהליך נוצר רק לאחר קביעת היעד.החיים מורגשים לאחר הצבת היעדים ואין זה כלל חשוב האם נגיע ליעד או לא, כל עוד אנחנו בתהליך ובדרך.היעדים הם בעולם הפיזי. חיגר הוא אדם שאינו יכול ללכת, כלאמר אדם ללא יעדים ותכלית.
 9. ס – קשת, כסליו, יד ימין רוגז/נטול הכבד.
  אינטליגנציה  זו מדברת על יכולת פעולה מתוך הבטן מתוך האמונות הפנימיות והאמת האישית. בזמן רגיעה כל המערכות הפנימיות תהיינה רגועות, האיברים הפנימיים וביניהם הקיבה יבצעו את עבודתן נאמנה. בזמן לחץ ורוגז מתמשכים, הגוף כולו יגיב אחרת והאיברים הפנימיים ובראשן הקיבה אשר תתפקד באופן שאינו טוב לה לאורך זמן.
 10. ע – גדי,טבת,יד שמאל, שחוק/נטול הטחול.
  אינטליגנציה  זו אומרת כי החיים הם משחק. לקיחת החיים ברצינות רבה מדי ודאגנות פוגמים במע’ החיסון של הגוף. מדע הרפואה כבר הוכיח שמחשבות שליליות ודאגנות יתר מובילות לתקלות. שחוק הוא יכולת משחק מי שלא יודע לשחק בחיים יפגע ביכולת של הטחול לייצר נוגדנים.
 11. צ – דלי,שבט,רגל ימין,הרהור/נטול לב.
  אינטליגנציה  צ’ מתאפיינת ביכולת לעשות דברים דרך הלב. יכולת פעולה דרך הלב נעשית ע”י מחשבה והרהור בנושאים המעסיקים אותי כאדם. אם לא יבוצע תהליך ההרהור, הדברים ייעשו ויאמרו במידה רבה ללא הכוונה הנכונה שלהם והתוצאה תהיה בעיתית גם מבחינת הסיבה וגם מבחינתי האישית ומצב הלב שלי. אדם הסובל מבעיות לב, ימצא כי הרהור כדרך חיים עשויה להוביל לריפוי הלב.
 12. ק – דגים, אדר,רגל שמאל שינה/נעור.
  לדגים יש יכולת לטייל בשני עולמות בו זמנית – להפליג אל מעבר למגבלות חמשת החושים, ובאותה עת להביא את הכוחות הרוחניים אל תוך המציאות הגשמית. החיבור אל העולם הרוחני מבוצע ע”י שינה. כאשר אדם אינו מצליח לישון,החיבור לתוך התא לתוך ה-ד.נ.א משתבש. כמו בכל החושים גם כאן ניתן לעבוד בשני כיוונים. עיסוי לרגל שמאל יעזור לו להתגבר על בעיות השינה. במידה ויש לו בעיות ברגליים, שינה טובה ובריאה עשויה להקל.

 

סיכום: אני יכול לייצר תכונות טובות יותר עבורי ע”י שימוש בכל המשתתפים בנתיב. מבחינה ביולוגית זה מוסבר ע”י כך שכל תא מכיל את המידע על כל הגוף, משפיע על כל הגוף ומושפע ממנו. אני מצע לכם, לייצר את הרציונל וההסבר האישי שלכם לכל הדברים. כך תסירו ספק ותייצרו אמונה בדרך שלכם ובשיטת לוסקי אותה אתם לומדים. ידיעה ואמונה הן אלה שיעשו את העבודה.

 

שיעור 14 – חניכה

 

טופס דוח למתרגל

 

שם מתרגל:

יגאל,שרהלה, ברוך

קורס:

קבוצת התפתחות, מחזור 21

שם המנחה:

דני לוסקי

דוח לשיעור מספר:

15

תאריך השיעור:

02.03.08

נושא השיעור:

מעגל הקליפות

 

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

ראית ה-א’

     
 

רישום חוית המדיטציה

     

שיתוף

       

מעגל הקליפות

       

הפסקה

       

מעגל הקליפות

       

 

רישום השיעור.

מדיטציה:

המנחה: בואו נקבל את הבוקר( מס’ שניות המתנה). ראו שהגב ישר והראש ממשיך את הגב. הגב זקוף, תנו לזה משמעות “אני יושב על הגב שלי”. הגב הרגשי , הגב הפיזי שלי. המנחה מבצע הרפית הגוף ע”י דמיון מודרך. הגוף משוחרר ויחד עם זאת זקוף. תנו כוונת נתינה לידיים והתחילו בהתבוננות  בגוף, בתחושות, מחשבות, רצונות ונשימות. בשלב זה המנחה מפסיק לדבר ומשמיע מנגינה שקטה.

לאחר 5 דקות של ישיבה שקטה עם מוסיקה ללא התערבות המנחה. בדמיונכם אתם רואים את עצמכם ביום בו נולדתם, ראו איך הייתם, היה שם רצון חופשי בלבד. התחלה, אור גדול. היזכרו באהבה הגדולה שקיבלתם. זו היתה האות א. ה’ נכח שם, זו היתה האמת היחידה. ראו איך כולם משתאים לנוכחותכם. מנגבים לכם כל דבר שניתן לנגב, כל פעולה שלכם גורמת לפרצי שמחה. אתם כל הזמן בחגיגה. ראו את האות א. היא נמצאת בין העיניים. הכל מלא אהבה, נולדתם. הייתם כה קטנים, שבריריים ורכים. קיבלתם אהבה ללא תנאי והייתם כל יכולים. ביום הזה הייתם הוויה. הא’ של עצמכם הייתם “אני”.

מה זה א’, מהו אלוהים? מהי אמת, ראו מה עולה,מהי האמת שאין בילתה. מהי האמת המוחלטת שהיא אלוהים. קחו 3 נשימות עמוקות וארוכות, כוונו כשאתם מכניסים פנימה אויר נקי, אנרגיה נקיה והוציאו את כל הפסולת והלכלוך. הכינו עצמכם ליום חדש של לימוד. פתחו עיניים וכיתבו במחברת שלכם, מהי האמת שלכם בשורה אחת.

סיום תהליך.

המנחה פותח את הכיתה לשיתוף. הכיתה מתקשה להתחיל ולכן המנחה מבקש מכל אחד להקריא את מה שכתב וכותב מילות מפתח על הלוח, כל מילות המפתח מתחילות בא’.

המנחה מחדד את עניין אני ואלוהים. מתי אני אלוהים ומתי אני זה אני. אני חלק מההויה הכוללת הנקראת אלוהים ואני גם אלוהים בעצמי ואין כאן סתירה. האמת היא… המנחה חוזר על מה שנכתב על הלוח. קיימות אמיתות רבות. לכן מהי האמת? האם האמת שלי היא שלך או שלכם. התשובות הן לא. אז מה בכל זאת עושים, למה אני הולך עם אדם ומקשיב לאמת שלו – הכיתה עונה. המנחה מדגיש את הנוחות מצד אחד ואת תהליך הצמיחה מצד שני בקבלת אמת של אדם אחר. ספר היצירה מספר לנו “רצו ושוב” כלאמר לרוץ ולשוב, לבנות ולהרוס. זהו תהליך טבעי של צמיחה. היתפסות זמנית לאמת של אדם אחר חיונית לצורך לימוד. אחר הלימוד לחזור שוב להויה שלנו מפותחים יותר. כשאנו נולדים אנו חווים רק אהבה, אנחנו הויה ואלוהים סביבנו. אנו מקבלים פרצי שמחה בכל פעולה שלנו, גם כשאנו מחרבנים (המנחה צוהל בשמחה כשהוא אומר “חירבנתם, איזה יופי). זוהי הנקודה הראשונית, מין רגע קסום שאינו חוזר יותר. אנחנו כל הזמן רוצים לחזור לרגע זה בו אהבו אותנו ללא תנאי. שמתי לב שגדלתי וזמן הבכי התחיל להיות ארוך יותר עד שאמא שמה לב אלי. פתאום התחילו דרישות ממני וההתלהבות ממני פחתה. באופן כללי פוגעים בי כל הזמן ורוצים שאני אגדל ואשתנה. התחלתי לייצר הרגלים חדשים. הבנתי שאני צריך לייצר הרגל בכי עוד לפני שאני רעב. קמתי באמצע הלילה לקבל תשומת לב. התחלתי לדרוש את מה שאני רוצה לקבל דרך הרגלים חדשים והתרחקתי מההויה שלי. שמעתי מאימא שעכשיו היא עסוקה מדי לשחק איתי או לחבק אותי. רציתי לחזור להויה ועשיתי זאת ע”י הרגלים. עברתי אימון, התאמנתי איך לקבל תשומת לב וצעצועים “גם לי”.  התאמנתי איך לקבל תשומת לב כל היום. אני מתקשה לקבל תשומת לב ומייצר אותה בדרכים שונות. אני מחפש באופן נואש את האור, את הרגשת הרחם והאהבה שקיבלתי כשיצאתי וממשיך לייצר הרגלים. ההרגלים יוצרים אמונה חדשה, אם האמונה אינה מתקבלת בחברה, אני מייצר קליפה. אנו מייצרים קליפה על מנת לקבל אהבה ודרך הקליפה מנסים להגיע להויה. קליפה בתפיסה הקבלית היא קילקול. קילקול שאנו שמים על עצמנו כדי להתמודד עם המצב החדש שנקלענו אליו. הקליפה הנוספת היא להסתיר את הקליפה הקודמת. אני שם קליפה של עדינות כדי להסתיר קליפה אגרסיבית שמסתירה את ההויה העדינה שלי. בעלי המודעות הם אלופי הקליפות.

ש.ב. – קריאת המאמר “משחק החיים”.

זה שנפגע יותר הוא בעל קליפות רבות יותר שהופכות למעטה הגנה. ההגנה ששומת על התינוק הקטן שנולד זה עתה שהוא אנחנו גם היום.

רק אהבה וכניסה להויה פנימה מסירה קליפות.

כל העיגולים מסביב להויה הם בעצם קליפות.

כניסה

 לתוך ההויה

 

שאלה מרכזית שעולה היא “איך להשתחרר מהקליפה”. המנחה  אומר שיש זמן עד לתשובה וממשיך עם דוגמא נוספת. אדם שצועק וכועס ומקבל תשומת לב כל הזמן, הוא בסך הכל שומר על תדמית מסוימת.

מהי קליפה – זו תדמית, פרסונה, שופוני- המנחה מתעכב על נושא התדמית כקליפה אשר בין השאר נוצרת עקב השוואות ילדות לאחרים “טובים יותר”.

אז מה עושים? צריך לפתוח ערוץ פנימה ולהיות אני. הסוד הוא פשוט: אתה צריך להיות אתה – “פיו וליבו שווים”. אם כל המערכות הפנימיות שוות אזי יש אחדות. אם האמונה שלי והדיבור שלי שונים, יש נפרדות. איך יודעים מתי זו קליפה ומתי הויה – מבחן התוצאה הוא השמחה. ליצן שמח – הויה. ליצן עצוב = קליפה. הבעיה היא שכולם רואים את הקליפות. אני צריך לשאול את עצמי, האם אנשים מחפשים את קרבתי או מתרחקים ממני.

כלי העבודה החזק ביותר להגיע להויה הוא שיתוף. לדבר, לדבר ולדבר. ההגעה לשמחה, מחייבת אותי לדבר על החלקים שקשה לי לדבר עליהם. בכל מקרה לדבר רק על האמת האישית שלנו. המקום הזה הוא הזדמנות מצוינת לתרגל את החיבור להויה. יש לדבר עם אנשים רבים ככל האפשר ולא עם המטפל או הפסיכולוג. כאשר אני מתרחק מעצמי עד כדי קריעת החוט ומתקן אח”כ, החוט בכל מקרה יהיה קצר יותר, לכן כל תיקון מקרב אותי, יותר אל עצמי. הקליפות, הן כלי טיפולי כי הוא מביא אותי אל ההכרה שכל אדם המגיע לטיפול מבקש אהבה, הסרת הקליפות וכניסה להויה ואם נתבונן כך בכל אחד כל עולמנו ישתנה.

אגו הוא קליפה. אגו זה אני ואני ואני ואין בלתי. אני מסתכל על עצמי בלבד.

תפקיד ההורה – ההתחלה החשובה היא לאפשר לילד לקלקל במידה הנכונה כדי שבגיל המעבר לבגרות – 13 יהיה מעט לתקן. הקלקולים באים ממנטרות ואמיתות שגויות שאנו מעבירים לילדנו. ההמלצה שלי היא לאפשר לכם לטעות, לעשות, לגעת, לדבר ולשתף.

זמן שאלות ושיתוף.

אדם מתחיל להתקלף כשהוא מרגיש בטוח, לא כשאני מרגיש בטוח עבורו. האמת של כל אדם היא להגיע להויה. לילד הקטן שאוהבים אותו כמו שהוא שיהיה בשמחה. אני מאפשר למטופל להיות מי שהוא ומה שהוא מכריז שהוא רוצה ועלי להראות לו את האפשרויות העומדות לרשותו ולתת לו לבחור.

תובנות לעצמי

 1. כאשר עוסקים בפתרון הקליפה, יש להוסיף כי כדאי לשתף ולהשתחרר מהסודות. כאשר אין סודות, אין גם מה להסתיר ואפשר שוב להיות אני.
 2. להסביר לקבוצה, במיוחד קבוצה חדשה שאנו נכנסים לתהליך. תהליך זה מזמן לנו חויות שאנו לא מוכנים להם ויש צורך להתמסר לתהליך גם אם אנו מתנגדים וקשה לנו בשלב זה.

 

טופס דוח למתרגל

 

שם מתרגל:

יגאל,שרהלה, ברוך

קורס:

קבוצת התפתחות, מחזור 21

שם המנחה:

דני לוסקי

דוח לשיעור מספר:

16

תאריך השיעור:

09.03.08

נושא השיעור:

קרמה ודין

 

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

מיהם המורים שלנו

     
 

רישום חוית המדיטציה

     

שיתוף

       

דין וקרמה

       
         
         

 

רישום השיעור.

מדיטציה:

בואו נעצום עיניים, נכיל את עצמנו ואת המקום. נפתח את הראש ואת הלב לידע חדש. אתם כבר יודעים לשבת על הגב שלכם ראו שהוא ישר והראש ממשיך את הגב. הגב זקוף, תנו לזה משמעות “אני יושב על הגב שלי”. הגב הרגשי , הגב הפיזי שלי. המנחה מבצע הרפית הגוף ע”י דמיון מודרך. הגוף משוחרר ויחד עם זאת זקוף. התבוננו ברצונות – שאלו מה אתם רוצים ( דקת המתנה). שאלו מה אתם חושבים ( דקת המתנה). שאלו מה אתם מרגישים ( דקת המתנה).

המנחה מצהיר: אני נשמה חלק אלוה ממעל באתי לעולם ללמוד וללמד להפיץ אור ולחוות אהבה.

המנחה שואל: מי אני ומיד עונה אני נשמה חלק אלוה ממעל באתי לעולם ללמוד וללמד להפיץ אור ולחוות אהבה. זה מי שאני וזה מה שאני רוצה. פותח מנגינה פסנתר שקטה ומעניק דקת שקט.

תתמסרו למנגינה, ריקדו אותה בליבכם , שכל תא ירקוד. כשאתם מסתכלים על חייכם, אתם רואים משמאל את הלידה כזכרון ראשון ומימינכם את הזכארון האחרון שלכם. אתם רואים מיהם המורים שלכם. מורים הם כל אלה שלימדו אתכם ושינו לכם את החיים. יש 7 מורים כאלה, הורים, חברים, מורים ואתם עצמכם. יש 7 אנשים ששינו לכם את החיים. הסתכלו מהרגע שנולדתם מי הם 7 האנשים ששינו לכם את החיים, מי הם 7 האנשים שיצרו עבורכם את הסולם לצמיחה. כאלה שאיפשרו לכם לעלות, מי המורה שנתן לכם חוכמה ומי נתן לכם עושר. מי המורה שלימד אתכם לעבוד עם הזרע, מי המורה שלימד אתכם להשתנות כל הזמן וזזה שאמר להניח לאגו. מי המורה לשלום ומי המורה לחן. עיזבו כרגע את האינטליגנציות והתבוננו באנשים שהשפיעו הכי הרבה.

נותן מס’ דקות שקט.

מי המורה שהשפיע עליכם  ושם לכם מדרגה  לעלות למעלה. מי הם המורים שלכם.

המנחה משמיע “אנא בכח” ומניח לשיר להסתיים.

ש.ב. – אתם מוזמנים לכתוב מכתב לאחד המורים שלכם בפורום.

שאלה – איך כותבים לאדם מת? תשובה – אין אצלנו מתים, כותבים מכתב לאדם כזה ומקריאים אותו מול קהל.

סיום תהליך.

המנחה פותח את הכיתה לשיתוף על המדיטציה, על השיעורים ובכלל.

הפסקה.

משמיע “ואהבת לרעך כמוך” ומצטרף לשיר והכיתה יחד איתו.

המשך שיתוף- מי הם המורים. ההדגשה היא שהמורים מעצבים את האישיות. כאשר לתמיד משתף, המנחה מנהל איתו דיון וחוקר עד רמת התכונה על מנת לאבחן אינטליגנציה  מסוימת.

התהליך שהמנחה רוצה לעורר אצל התלמידים הוא השאלה :מי השפיע עלי ואיך הוא עשה זאת.

המנחה אומר כי במקרים רבים הלימוד שלנו מגיע דווקא מדמות שאנו לא רוצים להיות ואז הוא הופך להיות המורה שלנו. לימוד זה מאפשר צמיחה.

 

דין וקרמה

קרמה מהגישה הבודהיסטית, דין מהגישה היהודית.זהו חוק השכר והעונש. הסיבה והתוצאה, זהו המנוע לחיים ומוות. בודהה מספר לנו שתפקדינו בחיים הוא להיפטר מהקרמה כדי לא להיוולד מחדש. הגישה היהודית/קבלית היא הפוכה ואומרת לנו שיש לשרוף קין כדי לא למות. התוצאה זהה אם לא אמות, לא איוולד. קרמה היא מחשבה או אמונה שאני יצרתי ואני פועל נגדה. כאשר אני פועל נגד עצמי אני מייצר קרמה, פעולה הפוכה לאמונה. מהו מבחן לקרמה – אני לא יכול לעשות עם אדם כלשהו דבר שיכולתי לעשות בעבר.

דוגמא: פונה לתלמיד ואמר: אני יכול להזמין אותך לארוחת ערב ואני יכול לא להזמין ולהרגיש שלם עם עצמי באותה מידה. לא יהיה כל קושי או בעיה ביננו.

קיימים אנשים המרגישים שחייבים להזמין לארוחת הערב אנשים מסוימים כמו קרובי משפחה – מבקש דוגמאות.

סימן נוסף הוא פנקסנות ועשיית חשבונות. כשהקרמה היא קשה, יש בי האנשים ערימת זבל וכשהם מדברים הם לא רואים דבר מלבד זבל. אז מה עושים? צריך לשרוף את הזבל כדי לראות את האדם. לכולנו יש קרמה זו או אחרת עם עצמנו ועם אנשים אחרים. זהו חלק מתהליך הצמיחה. קרמה, גם כשהיא קולקטיבית מגיעה מזרע של התחשבנות עם אדם מסוים. אדם אשר נפגע ע”י כושי לדוגמא עשוי לשנוא את כל הכושים בעולם. בשלב זה יש שאלות ודוגמאות. דוגמא: אדם מסורתי, לא באמת דתי. מצד אחד רוצה להפסיק את עשיית המצוות ומצד שני חושש מעונש. על מנת לשרוף קרמה אישית יש לשנות אמונה או לפעול עפ”י אמונה. לאחר קביעת עמדה חדשה יש ליצור אימון לצורך הרגלים חדשים על מנת ליישר קו בין האמונה למעשה. הבעיה היא בחוסר התיאום בים העשיה ובין העמדה, כאשר אני לא עושה את מה שאני חושב אני מייצר תקלה וקצר עם עצמי וקרמה אישית.

דוגמא מצוינת היא מע’ נישואין שמסתיימת לאחר 20 שנים. אחד מבני הזוג אומר כי בעצם לא אהב במשך כל התקופה, זו יצירת קרמה. ניתן להיפרד ע”י אמירה של אהבתי אותך עד עכשיו אך אני לא אוהב יותר ואני מלא תודה על 20 שנים שחויתי איתך.

האם יש קרמה עם מתים – כן בוודאי, גם עם המתים קיים תהליך שרפת קרמה והוא באופן כללי דומה לתהליך עם החיים. ככל שאנו עולים ברמת המודעות כל דבר מרגש אותנו, אנו ערים לכל שינוי ובמיוחד לשינוי בהתנהגות האנשים סביבנו, לטוב ולרע. המחלות הקשות ביותר מגיעות מהקרמה. הקרמה גורמת לאובדן החופש.

חוסר חופש מזיק ל – א. המנחה מראה זאת על עץ החיים.

 יש מס’ פתרונות:

1. מראה שוב על עץ החיים – יש ליצור התאמה בין האמונה והמעשה וכך ליצור אחדות. אם אין התאמה, לא תהיה אחדות, יש בלגן בתפארת ואנו נרגיש זאת בבטן. כל דבר הגורם לי לכאב בטן הוא קרמה, דבר המצביע על חוסר התאמה.

לאחר ביצוע ההתאמה, יש לחזק את המעשה והאמונה התומכת במעשה ובשום אופן לא לצאת נגד עצמך.

2. יצירת קופת חסכון של מעשים טובים.( יש כאן דוגמאות למעשים) אתם אלה המגדירים מהו מעשה טוב ולאחר שעשיתם אותו, אתם אומרים לעצמכם “עשיתי מעשה טוב”. קיימת חשיבות גבוהה בהגדרת המעשים הטובים ועשיית מעשה טוב אחד ביום. קופת החסכון מאזנת נגד הקרמה שיש לי כרגע.

המנחה עושה סבב של מעשים טובים.

 

יש לעשות מעשים טובים ולא להתפאר בהם. מעשה טוב שעשיתי ורצתי לספר, קיבלתי עליו תמורה והוא נמחק לי מהקופה. הרעיון בקופה הוא ליצור לעצמי את המחשבה וההרגשה ש”אני אדם טוב”. אני עושה זאת כתהליך חינוכי ואימון ובסופו של דבר אני לא סופר ועושה זאת ללא כוונת רווח והרצון לקבל לעצמי. זהו פתרון מצוין לשריפת קרמה קשה.

המנחה מבקש לשתף על קרמה שיש לתלמיד. התלמיד משתף והמנחה מבקש מהקבוצה לשקף לו.

פגיעה מאדם מסוים או יצירת קרמה מול אדם מסוים

 

יצירת מהות שלמה

     

מציאות עכשוית

 

כל אדם המזכיר מהות זו גורם להרגשה רעה

ש.ב. – הכינו מקרה אחד קרמתי קשה, כיתבו אותו ותארו אותו ונעבוד עליו כאן.

נקודות לעצמי:

 • יש להדגיש בפני התלמידים כי עימות הוא מקום מצוין לצמיחה ופחד מעימות הוא חוסר אמונה ביכולת האישית להתמודד עם מה שיבוא.
 • יש מלל רב מצידו של המנחה, מלל שאני לא מכניס לכאן.
 • קיימת חשיבות רבה להדגיש לקבוצה שהמרויח הגדול ביותר מעשיית מעשה טוב הוא מבצע המעשה.

 

תקציר השיעור: שיעור מס’ 17

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

סליחה

     

שיתוף

       

הפסקה

       

שבעת המורים

שריפת קרמה

     

רישום השיעור.

מדיטציה עם דגש על ישיבה על הגב. הידיים לא מסורגות אלא טמונות זו בזו. נשימות עמוקות והכנסת כוונת קבלה לנשימה. בכל שאיפה לקבל אהבה, שפע, כל מה שתרצו. עם כל נשיפה לתת כוונת נתינה, כל מה שקיבלתם תנו חזרה, זו בעצם פתיחת הצנרת.

הצהרה: אני נשמה, חלק אלוהה ממעל, באתי לעולם ללמוד וללמד, להפיץ אור ולחוות אהבה X 3. אני מבקש סליחה מהאחד. אני סולח לכל העולם לכל אחד ואחת, תודה על השפע שיש לי  בעולם.  אני מכוון למטרות וליעדים שלי.

אני מברך את עצמי, משפחתי את כל הקרובים אלי ואת כל העולם ב-32 ברכות אברהם אבינו. א-ת 1-10 אמן – 5 דקות המתנה.

ראו בדמיונכם אדם אחד שאתם רוצים לשפר את מע’ היחסים איתו. אדם שעפ”י אמונתכם צריך שיהיה איתו קשר תקין והקשר אינו תקין. בחרו אדם כזה ושילחו לו אנרגיה של סליחה ובקשו ממנו סליחה, רק במחשבה. אם זה קשה לכם, בחרו אדם אחר, אין צורך כרגע במדרגות קשות, בחרו מישהו שאינו קשה עבורכם ושילחו לשם מחשבה של סליחה – 5 דקות המתנה.

קחו 3 דקות המתנה וחיזרו לכאן ועכשיו. המנחה – רישמו לכם מי האדם שאתם מוכנים לשרוף איתו שריפת קרמה. פותח את הקבוצה לשיתוף.

המנחה מדגיש את הקשר לכסף: אין צורך להקטין את ההוצאה אלא להגדיל את ההכנסה כלאמר את הקבלה. הקבוצה משתפת לגבי המדיטציה כאשר התלמיד משתף המנחה מכוון לגמרי את דברי התלמיד אל התלמיד עצמו על מנת להבין היכן התקלה והיכן התלמיד פועל בניגוד לאמונות של עצמו מצד אחד.

מצד שני לעזור לתלמיד להבין מהם האמונות שלו ולפעול על פיהם על מנת להשיג את התוצאה הרצויה.

מערכת האיזון – אנו תמיד מחפשים את האיזון את האפס. לא + ולא -.

המנחה משרטט את סכימה הזרימה

יאנג

 

יינ

+

0

מ

א

ש

עתיד

הווה

עבר

בקשה

תודה

סליחה

הרצון החופשי הוא כח החיים. חוסר האיזון הוא הימצאות בזמן אחר מההווה. מה עשינו בנשימות – קיבלנו ונתנו ועכשיו יש לנו חיים. שינינו את הרצון לקבל לעצמי לרצון לקבל על מנת לתת. השינוי הזה מייצר את הרצון החופשי ומאפשר שריפת קרמה. כלאמר כאשר אני משנה מחשבה מ”מה אני מקבל” למחשבת נתינה, אני יוצר שינוי פנימי ושורף קרמה.זו בעצם המהות האמיתית של שיטת לוסקי – ביצוע פעולות פשוטות המכוונות לביצוע אותו שינוי פנימי.

זיכרו כי המהות האמיתית שלנו היא לקבל, אולם אם אני לא נותן ומשאיר את הכל אצלי, אני מייצר את כל הקצרים בחיי. מע’ יחסים, עבודה, כסף וכו’. כל שנעלה במודעות נרצה רמת ניקיון גבוהה ולא נרצה ערמות זבל ואשפה, גם לא נרצה לכלוך כלל. נרצה תמיד מקומות נקיים. זיכרו כי קרמה היא חד צדדית. אם תקחו את המשוב ואת חוק המראות  תראו כי אם לא סלחו לי זה בגלל שלא באמת ביקשתי סליחה. מה שאני עושה משפיע לחלוטין על הצד השני.

עלי לודא שאני מביא לשם אור .

המנחה נותן שוב דוגמא לקרמה של צד אחד. 2 מרכלים על אדם שלישי, כאשר הוא נכנס לפתע לחדר הם אלה שלא יכולים להסתכל בעיניו, הוא לעומתם אינו מודע למה שקרה ולכן מרגיש נוח. הקרמה היא הקש האחרון ששובר את גב הגמל. אנו סוחבים כל כך הרבה גיישות על הכתפיים עד שמגיע מקרה קטן ומפיל אותנו לגמרי. שריפת הקרמה מפחיתה מהעומס שנטלנו על עצמנו ונותנת כח. הזמן אינו קיים בכל הקשור לשריפת קרמה. ביצוע סליחה היום מול אדם מת שווה ערך לביצוע סליחה כאשר הוא היה חי.

תהליך שריפת הקרמה

נחזור שוב על העקרונות. אמרנו שהאיזון הוא הפיכת קבלה לנתינה. אנו עושים זאת ע”י פעולות פשוטות. כאשר אנו משנים צורה לנתינה, אנו מבינים כי נתינה לפעמים היא לא לתת לאדם כלשהו את מה שהוא לא רוצה לקבל, גם אם אנו חושבים שזה מה שהוא צריך.עלי לתת לו ולהסתכל עליו, אין כל צורך להחליט בשבילו.

הצמיחה שלי עוברת דרך הסליחה ואח”כ דרך ההוויה כדי להשפיע על העתיד כלאמר החל מהעבר עד לעתיד. היהדות אומרת כי קרמה נמשכת 4 דורות. האבא שמכה את הבן שיכה את הנכד שיכה את הנין. אלא אם אחד הדורות יסגור מעגל וישנה צורה לנתינה וישרוף קרמה. בתפיסה של מוות ולידה מחדש, אנו הורגים את הקרמה ואת ההתנהגות הישנה ויוצרים מציאות חדשה.

דוגמא לתהליך לא נכון:

צד א’ החליט כי הגיע הזמן ליישר את ההדורים עם צד ב’ והוא מזמין אותו לשיחה ביניהם. צד א’ מקבל על עצמו אחריות אולם במקביל מאשים את הצד השני בהאשמות שונות וממטיר עליו תלונות וחוזר ואמר “אתה עשית לי”.  צד א’ בעצם יוצר רשימת מלאי ומקריא אותה של מה שהוא עשה ומה עשו לא. הקראת רשימת המלאי מעלה שוב את כל הלכלוך שהיה בין הצדדים והזבל שב ועולה.

(המנחה מאירך ומרחיב למה תהליך זה אף פעם לא עובד ובכל זאת אנשים חוזרים עליו).

דוגמא לתהליך נכון:

התהליך היחיד הנכון, ההוא לראות מה הצד שלי במערכת שנוצרה. להימנע לחלוטין מערכית רשימות מלאי וכלל לא לדבר מה הצד השני עשה או לא עשה.

המנחה נותן דוגמא של זקן וצעיר הנוסעים באוטובוס כאשר כל אחד רוצה לפנות לשני את המקום, הצעיר רוצה לקום והזקן מתעקש שאין צורך. שניהם מרגישים טוב זה עם זה והלב נפתח, גם בקרבם וגם בקרב העומדים לידם. מצד שני כאשר הצעיר לא קם והזקן מקלל ומאשים את הצעיר בחוסר כבוד וזלזול נוצרים ריב וויכוח, הלב נסגר אצלם ובקרב הסביבה.

אני עשוי להיות צודק ולדעת יותר טוב, אולם אם אני אומר לצד השני מה לעשות מבלי שהתבקשתי, הדברים שלי לא יובנו כהלכה, אני אשמע כמי שמטיף ומבקר. עלי להימנע מלומר לצד השני מה לעשות או להשתנות, הוא אינו מרוויח את השיעור שלו בצורה זו. פעמים רבות הורה יאמר לבנו את הדבר הנכון אך לא בצורה נכונה דבר שיסגור את הילד. שריפת קרמה עם אדם אחר,פירושה קבלת אחריות רק על החלק שלי ועל מה שאני עשיתי. אני לא צריך לחשוב על התיקון של הצד השני, כי אם אני תיקנתי, הוא ממילא תיקן. הוא משתנה בעיני עקב השינוי שאני עברתי.

המנחה נותן דוגמא של בני זוג המדברים דברי נועם זה לזה. כאשר זה קורה לאחר ריב מתמשך ובני הזוג מחליטים על שינוי. דברי האהבה זה לזה יגרמו לכך שהם ישתנו האחד בעיני השני.

דוגמא נוספת. בני הזוג משחקים חתול ועכבר וכל הזמן מחשבנים זה לזה. “אתה לא הכנת קפה” הוא משפט האשמה שמתחיל כדור שלג מתגלגל.

אם ניקח זאת לאנלוגיה של ערימת הזבל, במקום לנקות את הלכלוך הראשוני, יש מצבים בהם מוסיפים עוד ועוד לכלוך ונוצרת ערימת זבל גדולה. כאשר אני בקצר עם אדם אחר, הוא בעצם מעיר לי עם תקלה אצלי. תקלה שאני רוצה לפתור, לכן עלי להתבונן על החלק שלי בסכסוך ולשנות זאת.התהליך החינוכי שעברנו הוא ששני הצדדים שופכים זבל אחד על השני כדי לפתור בעיות ובכך מנציחים אותן. הרעיון של אחד בפה ואחד בלב חוזר על עצמו במידה רבה בנוסף על האמונות והאמת האישית. צריך לשים על השולחן את כל הדברים ועדיף מול מטפל מקצועי. עניין הקרמה מתעורר בכל פעם שיש פער בין מציאות לאמונה.

צעדים ישימים:

 1. אני בודק עם עצמי מה אני עושה שיש לי חלק במע’ היחסים אוני עושה רשימת מלאי של המעשים שלי, זו לא אשמה. אני רוצה לתקן ולכן בודק את הקלקולים שעשיתי. המנחה כאן ממליץ לתלמידים שרוצים, לעשות בדיקה זו עם עצמם, במיוחד במקום בו הם מרגישים בקרמה עם עצמם.
 2. מה המחיר שאני משלם כשאני עושה את מעשי ואני רואה את המחירים שאני משלם. עלי להבחין במחיר על מנת לדעת מי אני והיכן אני נמצא.
 3. אני אומר לעצמי אחראי על החלק שלי ואני יכול להשפיע באופן מהותי בדיוק כפי שנר קטן יאיר חדר חשוך שלם.
 4. אני יכול ומוכן לתקן אצלי ללא קשר למה שהשני יעשה. הוא נתן לי הזדמנות לתקן ואני מודה לו על כך. שהוא ישאר כפי שהוא, אם יש לו קרמה שיתקן לבד.
 5. השלמת ההכנות. להגיע לרמת התרגשות. יש זמן לכל דבר. הזמן הנכון לשריפת קרמה הוא כשיש הרגשת התרגשות. ההתרגשות היא חלק קריטי, אז אני יודע שאני מוכן לתהליך. כשאני מוכן גם הצד השני מוכן.
 6. ביצוע – פגישה, טלפון או כל שיחה יזומה.
  מתחילים באמירה – אני רוצה לבקש סליחה, אני רוצה להתנצל בפניך ואני אודה לך אם תסכים להקשיב. בצד השני תופיע התרגשות ורצון לשתף פעולה. אני מדבר על החלק שלי  ועל מה שאני הבאתי שיצר את התקלה. יש להדגיש בעיקר את החלק שאומר “חשבתי על עצמי בלבד”. היתה שם יהירות, צדקנות וידענות שיצרו את הקצר. הדרך לדעת שהקרמה נשרפה  – בצד השני צריה להופיע התרגשות. אני יודע שההתרגשות של הצד השני אוטנטית כי ההתרגשות הראשונה שלי עולה. נוצרים 3 כיווני התרגשות: אני נרגש באמת, זה כשאני נרגש ואת נרגשת ואני נרגש מכך שאת נרגשת. אם ההתרגשות לא קיימת, זה אומר שהתהליך לא נעשה נכון. אם יש התרגשות אמיתית של שני הצדדים יש לסיים את השיחה וללכת. כלומר שרפת את הקרמה, קום ולך. הצד השני יבקש אולי גם לומר את שלו, אין לאפשר לו כי אז יש כאן כוונת קבלה. יש לעבור לנושא הבא.
 7. שריפת הקרמה יצרה את נקודת האפס.

מערכות היחסים צריכות להיות תקינות, במיוחד במעגל הראשון, הכולל אותי, המשפחה הקרובה והאנשים החשובים לי בחיים. קרמה היא בעצם כלא של עצמי. אני מקבל רווח עצום ביציאה מכלא זה וסגירת קצוות עם אנשים.

שריפת קרמה מול אדם מת מבוצעת באופן דומה. יש לייצר התרגשות זהה ולהקריא את הדברים מול קבוצה. החשיבות היא בעצם בתהליך שתחילתו ברצון לשרוף קרמה.

אם היתה לי קרמה לאדם כלשהו והיו עדים לכך, אילי לספר להם ולשרוף את הקרמה גם מולם. אין כאן להיות נחמד, זהו חלק מהתהליך.היה והתהליך לא הצליח, עלי לחכות תקופה ולעשות זאת שוב. לאמר לצד השני שבפעם הקודמת זה לא הצליח כי אני זייפתי ואני רוצה לעשות שוב.

ש.ב.

שתפו בפורום על שריפת קרמה. על תהליך שעשיתם או שתעשו. בידקו קשר עם אדם מסוים ורישמו את כל הדברים הקשורים אליו אצלכם.

זמן שיתוף.

המנחה  משתף שבחוויה שלו כמטפל, המטופלים עם הקשיים הגדולים ביותר, חוו זאת עקב קרמות קשות.

 

שיעור מס’ 18

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

     

90

שיתוף

     

כוח התנגדות

     

הפסקה

       

כוח התנגדות

המשך.

     

 

רישום השיעור

המנחה מתחיל במדיטציה. המנחה שוב חוזר על משמעויות ההישענות על הגב וכיוון הידיים לקבלה או נתינה. עכשיו אתם מתבוננים בלבד. המנחה מצהיר: אני נשמה, חלק אלוה ממעל. באתי לעולם ללמוד וללמד. להפיץ את האור ולחוות אהבה. בשלב זה המנחה מעניק לקבוצה את זמן השיתוף שלה. אני מבקש סליחה מהאחד, אני מודה על השפע בחיי. אני מברך את עצמי ואת משפחתי, את תלמידי ומטופלי ואת כל העולם ב- 32 כישורי חיים ותרופות, 32 אינטליגנציות ויכולות, 32 ברכות אברהם אבינו מ- א’ עד ת’ מ- 1 עד 10.

ראו בדמיונכם דבר שאתם מאוד אוהבים לאכול או לשתות. דבר שאתם מתקשים לסרב לו כשאתם פוגשים אותו.  התבוננו בו עכשיו, ראו את התגובה האוטומטית שלכם לדבר הזה. בשלב זה התבוננו בלבד ללא תגובה וללא שיפוט. אל תעשו דבר רק התבוננו בהרגשה שלכם. 2 דקות שקט

בשלב זה המנחה  משמיע את “לב טהור ברא לי אלוהים”. – סיום מדיטציה.

פותח לשיתוף. המנחה מדגיש כי הכלים שלמדנו במהלך השנה, במיוחד שריפת הקרמה והסרת הקליפות, אינם שמישים במצב תיאורטי. יש ליישם ולתרגל אותם בחיים. אם הם נשארים על הנייר, הם הולכים לאיבוד.

תלמידה מביאה שיתוף מורכב ומרגש והמנחה שואל אותה: מה היא יודעת נכון להיום שלא ידעה אז. מה היתה עושה שונה. זו הלמידה האמיתית, ללא אשמה. “כי מה שעשית אז, היה מדויק לאז”. מה היתה מייעצת למישהי צעירה החווה דבר דומה. מה היתה אומרת לה? השיחה ארוכה והשיתוף מתמשך.

מיזם שנתי המשווה מודל התפתחותי כלשהו מול שיטת לוסקי .החל מהשבוע הבא התלמידים יציגו את המיזמים. מתנדב אחד מתמנה לבצע רישום סדר המציגים.

מבחן מסכם בשיעור 27. החומר למבחן לקוח מתוך 120 שאלות שיש באתר. במבחן עצמו יהיו 15 שאלות.

כוח התנגדות

רושם על הלוח כוח התנגדות, אין, עצור

מותר האדם מין הבהמה – אין
כדי להפעיל כוח התנגדות אתה צריך לומר “לא”, “עצור”, “אין”. היכולת שיש לך לומר “לא” על משהו שבאופן טבעי אתה אומר לגביו “כן” היא שעושה את ההבדל בין אדם לבהמה, זה חופש הבחירה שלך. כדי להפעיל כוח התנגדות יש לבצע עצירה ולא להגיב מייד על אירוע שמתרחש. מרגע שמתרחש אירוע ועד לרגע התגובה צריך לעבור זמן, הזמן יכול להיות קצר מאוד או ארוך מאוד.

 לדוגמא: האם אני אוכל את העוגה או היא אותי. המנחה מניח לקבוצה לענות. כוח ההתנגדות מופיע בחיינו כל הזמן. אם איני מצליח להשתחרר מהרצונות והכבלים שלי  ולא מפעיל כוח התנגדות אני כמו בהמה ולעיתים גרוע מכך.
חופש בחירה
הזמן שעובר צריך לייצר עבורך הארה – אפשרות נוספת לראות את האירוע וכתוצאה מכך לפעול מתוך חופש בחירה. כאשר אתה מגיב על אירוע מסוים בדרך ידועה מראש, אתה פועל כאוטומט שחוזר על עצמו, אתה אוטומט שמופעל על ידי אחרים, אתה אוטומט שמופעל על ידי האירוע, מישהו לוחץ על כפתור ואתה מגיב כצפוי. בפועל אתה מחוסר שליטה על מה שקורה לך ואחרים קיבלו שליטה עליך.
האמת היא שאתה הוא שנתת לאחרים את השליטה על חייך וכל מה שעליך לעשות הוא לפעול כמי שמשפיע על חייו ולא כמי שפועל בתגובה. אתה צריך להיות מוכן לבחור בין להיות או לא להיות, אתה צריך לקחת סיכון כדי לקבל סיכוי. כגודל הסיכון כך גודל הסיכוי.
הקצר
כוח התנגדות מבטא את הזמן שעובר מרגע האירוע ועד לתגובה, כאשר אתה מגיב מייד אחרי אירוע אתה יוצר קצר, כי האירוע הוא כמו פלוס והתגובה שלך כמו מינוס, וכאשר פלוס נפגש עם מינוס במעגל חשמלי, נוצר קצר. לפני שקורה קצר נוצר אור גדול, האור הזה הוא הסיפוק שאתה מפיק מהתגובה המיידית שלך על האירוע ומייד אחרי האור הגדול שנוצר כתוצאה מהקצר יופיע החושך. החושך שמופיע הוא כל מה שקורה לך אחרי התגובה שלך, כאשר אתה בתגובה אתה תמיד נופל נמוך מאוד, אתה לא אוהב את זה, אתה כועס על עצמך ולכן אתה מייצר קארמה ודין. נותן דוגמא של אב הצועק על הילד לאחר שתפס אותו עושה נזק. בהתחלה האב לבן מכעס והילד אדום משמחה לאחר מכן הילד לבן כולו מפחד והאב אדום כולו כי שחרר את כל הכעס. האב ממש מצץ מילדו דם.
הארה
כאשר אינך מגיב מייד אתה מקבל שליטה על ההתרחשויות, אתה כמו מרחיק את המינוס מהפלוס ומכניס שם התנגדות – נגד, הזרם החשמלי עובר דרך הנגד ונוצר אור. ההתבוננות שלך על האירוע בזמן שאתה מפעיל כוח התנגדות מאפשרת לך לראות משהו חדש שלא ראית בזמן האירוע, אתה מאיר באור את האירוע ומקבל שתי אפשרויות זמינות לפעול. אפשרות אחת היא זו שאתה מכיר ושתמיד הפעלת אחרי אירוע דומה, ואפשרות חדשה שכעת אתה יכול לראות לעצמך דרך כוח ההתנגדות והאור שנוצר כתוצאה מכך.
מציאות שונה
גם אם תבחר לפעול כמו שתמיד פעלת בעבר לאחר שהפעלת כוח התנגדות ושיקול דעת, התוצאה שתקבל במציאות שלך תהייה שונה מזו שתקבל על אותה התגובה ללא כוח התנגדות.
כעת אתה אדם שמשפיע על החיים שלו וכתוצאה מכך יכנס שפע לחיים שלך, אתה לא כועס יותר על עצמך על התגובה האוטומטית שלך ואתה מבחין שיש בך נשמה, אתה בן אדם שמשפיע.
תמשוך אור
כל דרך שתבחר לאחר הפעלת כוח התנגדות תייצר אור לחיים שלך. הייה אתה הוא שבוחר את האירוע ולא במצב שהאירוע בוחר אותך. הפעלת כוח התנגדות בכל עניין ונושא בחיים היא הדרך המעשית והאפקטיבית ביותר לראות אור בחיים.לכן עשה לך הרגל, הפעל כוח התנגדות בכל דבר ועניין בחיים שלך,ספור עד עשר ואז תחליט על דרך הפעולה. אם תתמיד להפעיל כוח התנגדות בעניין שתמיד היה לך שם קצר, עם הזמן תגיע למקום בו לא יהיה צורך בכוח התנגדות, כי המחשבה שמפעילה את הקצר לא תופיע בכלל.
בזמן הזה אתה תהייה מואר, כי תראה כל דבר דרך האור הנוצר מהפעלת כוח ההתנגדות.

סיכום:

הפעלת כוח התנגדות מאפשרת להיות בנתינה ומאזנת את הרצון לקבל לעצמי בלבד לרצון לתת. השאלה שאני צריך לשאול את עצמי היא, האם יש לי תקליטים קבועים בחיי. האם אני מנהל דו שיח קבוע עם אדם אחר שגורם לי לקצר קבוע. אם יש, זהו סימן שאני מגיב ומופעל ע”י אדם אחר. כאשר אני מופעל אני כמו בהמה ולחלוטין נטול חופש. מצב בו אני פועל כאוטומט , אני מבטל את היכולת לראות אור. ראיית האור מגיע אך ורק מהפעלת כוח התנגדות. התקליט האוטומטי היחיד שלי צריך להיות זה המפעיל אצלי כוח התנגדות.

כל יום לבצע בחירה מודעת. לאמר לעצמי אני בוחר שאני חי. אני בוחר לאהוב. אני בוחר לאכול ולהנות מזה ויש עוד דוגמאות רבות. זהו הכח של המקובלים וזהו הכלי העוצמתי ביותר למשוך אור.

 

תרגיל:

כל אחד רושם לעצמו תגובה אוטומטית שבה אינו מפעיל כוח התנגדות.

זמן שיתוף לתרגיל ודו שיח עם התלמידים המשתפים.

המנחה רושם משפטי מפתח על הלוח בעקבות שיתוף. משפט מסוים הוא זה הגורם לתסבוכת. המעניין הוא שיש מס’ שיתופים ותמיד יש משפט מסוים הגורם לקצר. המנחה מנתח את המשפט ובעזרת הקבוצה עוזר לתלמיד המשתף להבין היכן כדאי להשתמש בכח התנגדות.

כוח היפוך.

פעמים רבות אתה מפעיל כוח התנגדות ועדיין זה לא עובד. במקרה זה עליך לפעול הפוך מהרגיל.
אם אתה רוצה תוצאה מפתיעה, לא שגרתית ומיידית, עליך לפעול הפוך מהטבע שלך, הפוך מההרגל שלך. עליך לחלוטין להפוך את הטקסט.

אם אתה פועל הפוך ממה שאתה רגיל ועובר שינוי רק כדי שהאחר ישתנה כתוצאה מכך, התוצאה שתתקבל לא תהייה טובה, יתכן שלא תתקבל תוצאה בכלל ויתכן שהתוצאה תהייה הפוכה מהמצופה, לכן חשובה הכוונה שלך והמניע שלך, חשוב המקום ממנו אתה יוצא אל השינוי שאתה מחולל בעצמך.
הפוך על הפוך
אחרי שביצעת את השינוי ופעלת הפוך מהרגיל, אל תבקש מהאחר שיעשה גם הוא את חלקו, פעל גם כאן הפוך ממה שאתה רגיל. אם אתה רגיל לעשות את חלקך ומצפה מייד שהשני יעשה את חלקו, תקפיד לומר שאינך מצפה לשום דבר, ומה שאתה עושה נובע מצורך שלך לתקן מבלי לבקש דבר מהאחר. הצהרה זו היא שתגרום לשינוי.
חשוב שהצהרה זו תהייה מתוך האמת שלך ולא מתוך כוונה לגרום לאחר להשתנות. אם לא תהייה לך כוונה נכונה כל התהליך יתהפך ואתה תקבל דימוי רע יותר מהדימוי שהיה לך לפני התהליך כולו, והתוצאה תהייה גרועה מזו לפני התהליך כולו. לכן לך לשינוי ולתיקון מתוך כוונה טובה ובתום לב. הייה ישר עם עצמך, הייה נאמן לעצמך ואז התוצאה שלך תהייה מדהימה ומפתיעה, אתה משנה את המציאות שלך.

דגש על קצרים:

אני לא מכחיש שיש כיף מסוים בקצר. לתת לעוגה לאכול אותי. לשפוך טון של זבל על הצד השני. אני ארגיש מצוין רגע אחד. אולם לאחר מכן יגיע ים החושך בצורת הרגשה רעה אישית או ריב עם אחרים.

ש.ב.

התבוננו בחייכם ובידקו איזה תקליט יש לכם שאתם רוצים לשבור ועשו זאת.

 

שיעור 19

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

     

90

שיתוף

     

המנוע לשינוי

     

הפסקה

     

20

עקרונות לנתינה

     

70

 

רישום השיעור

המנחה מתחיל במדיטציה. המנחה שוב חוזר על משמעויות ההישענות על הגב וכיוון הידיים לקבלה או נתינה.

נשים כוונה של נקיון…

המנחה מצהיר: אני נשמה, חלק אלוה ממעל. באתי לעולם ללמוד וללמד. להפיץ את האור ולחוות אהבה. אני מבקש סליחה מהאחד, אני מודה על השפע בחיי. אני מברך את עצמי ואת משפחתי, את תלמידי ומטופלי ואת כל העולם ב- 32 כישורי חיים ותרופות, 32 אינטליגנציות ויכולות, 32 ברכות אברהם אבינו מ- א’ עד ת’
מ- 1 עד 10.. פותח מנגינה של גלים ל5 דקות.

בדמיונכם אתם רואים את האותיות מ ו – ש. יש להן צבע וצורה וגודל. הן נמצאות בתוככם וסביבכם והן משחקות. יש להן קשר מיוחד והן לא יכולות האחת בלי השניה. אחת תומכת בשניה ואחת משלימה את רעותה. הן האותיות הראשונות, הן אלה שעושות לנו סדר ואי סדר. הן אחראיות על חולי ועל בריאות. פותח שוב מנגינה ל 5 דקות.

סיום מדיטציה.

פותח לשיתוף. שיתוף מורכב של תלמידה המקריאה מכתב אישי לאביה. המנחה מעניק מס’ דקות שקט. המנחה אינו מדבר ואינו עונה על השיתוף אלא משמיע את הצ’אנט “לב טהור”. המנחה מודה לתלמידה על האומץ וטוען כי מעשה הכתיבה וההקראה הוא תחילת תהליך הניקוי.

שאלה: מהו צמצום?

בתפיסה המיסטית של ספר בראשית, רצינו לדעת טוב ורע בעצמנו ורצינו לבטל לחם ביזיון. עפ”י האר”י הקדוש, הי צמצם מעצמו ונתן לנו מקום כלאמר יצר את הכלום ואת האפשרות לעשות מה שאנו רוצים. ברמה הטיפולית, צמצום הוא אפשור. אני כמטפל לא מביא את העמדה שלי אלא נותן לו מקום להיות הוא עצמו. למטופל שלי, לתלמיד שלי או לילד שלי. אני אזרוק אותו למים מצד אחד ומצד שני אתן לו גלגל הצלה שלא יטבע. לכן השאלות אל המטופל או התלמיד הן: מה אתה רוצה היום? מה אתה רואה? איך אתה רואה זאת? אני לא אשאל: למה אתה לא רואה זאת כך? כאשר אני מצמצם, אני מפנה מקום עבור אחר וכך גם מגביל את עצמי.

 

 

המנוע לשינוי – מבוא

הענין כולו מתרכז בין הקבלה לנתינה. הפער ביניהם, המאבק בין הרצוי למצוי, שחור ולבן וכל ההבדלים הוא תמידי. ללא המאבק לא יהיו חיים. ללא כלי לא יהיה מילוי, ללא המאבק לא יהיו חיים, ללא חושך לא תתאפשר חווית האור. אנו מייבאים את כמות החושך עפ”י הדרישה שלנו. ברמה הטיפולית, אדם מתלונן ובוכה תקופה על מנת ללמוד משהו על עצמו. כל אחד מייצר לעצמו את המנוע האישי שלו. כל אחד יוצר את האיזון האישי בין החושך לאור כדי להתקדם. יש למצוא את האיזון הנכון, המנוע הנכון לשנות אותי. הקוטביות בטבע היא מנוע לשינוי ואומרת שהניגודיות מתרחשת בו זמנית. לדוגמא: אני אוהב את הילד שלי אבל עכשיו אני רוצה שיעזוב אותי לנפשי. אני רוצה לשנות את כמות המחשבות השליליות יחסית לכמות המחשבות החיוביות. אין צורך לחשוש מהניגודים כי הם נותנים לנו את היכולת להשתנות. להשתנות ממה? מקבלה לנתינה. כל הסיפורים הטיפוליים מתחילים מ”מה עשו לי” “איך פגעו בי” וכו’. אני חולה ולא רואה את הצד השני בכלל. כאשר אני מסוגל לראות את הצד השני את הבעיה שלו וכך הלאה, כך אני מגיע לבריאות. מותר לי גם להסתכל עלי. אך האיזון מגיע כשאני מתבונן ורואה את הצד השני. כך אני חווה יותר אור. רואים זאת בתורת הצינורות בעליה וירידה בסולם. הריפוי שאנו מדברים עליו הוא היכולת להיות בתנועה קבועה בסולם ממש על פי המודל של סרג’ קינג. מותר וחשוב להיות כל פעם במקום אחר. תקיעות במקום אחד, פירושה מוות.

9 עקרונות לנתינה:

הצינור מוציא משהו ביציאה שלו רק אם נכנס קודם. לכן הגישה היא להתעסק כמה שיותר בנתינה ולא בקבלה, מתוך ידיעה שמה שנתתי ממילא קיבלתי. הנתינה ממילא כוללת את הקבלה. המנחה נותן דוגמא של נותן הרבה ומקבל מעט ולהיפך ומצייר צינורות פגומים.

 1. דע כי מה שתיתן, תקבל חזרה. המנחה נותן כדוגמא סופרמרקט מודרני. סוכן המכירות ממלא את המדפים במוצרים נמכרים בלבד. הוא ימלא מדף ריק רק במוצר שהיה שם קודם. אצלנו הדבר דומה: אני מזמן לחיי באופן מובהק רק את מי שאני, לכן כדאי לתת רק טוב. בידקו עם עצמכם, תסתובבו עם חיוך על הפנים כל היום וראו מה קורה? קיראו שוב את המאמר “משחק החיים” – המאמר אומר כי מי שעובר תהליך התפתחותי, חווה ניכור חברתי. ככל שנשדרג את מה שאנו מוציאים, כך נשדרג את עצמנו.
 2. תן מעצמך שלא על מנת לקבל תמורה או בחזרה. המחלות נובעות משיבוש הסדר הנכון. אם אתה נותן, כבר קיבלת, אז אתה רוצה עוד פעם? אין לצפות לקבל פעם נוספת. אני ממליץ לכם בכספים לתת מתנה ולא הלוואה, או לא לתת כלל. אל תיכנסו למקום, אליו אתם לא רוצים להגיע. אם יחזיר יופי, אם לא, גם יופי. אני אומר לו “זו הלוואה” אך לעצמי אני מוחק אותה. זה חוסך ממני סרטים עם עצמי ועם ההלוואה.
 3. תן מעצמך מה שאתה רוצה לעצמך. אהבה, תשומת לב, מתנה שאתה מרגש ממנה.
 4. תן מעצמך שלא על מנת לשלוט באחר. זו לא נתינה, זו קבלה.
 5. תן מעצמך ללא תנאים מוקדמים וללא התחייבויות. עושים זאת עם ילדים לרוב: אם תאכל צהריים, תקבל קינוח. יש לשים לב האם זו נתינה או קבלה. עדיף לאמר לילד:קודם א ואח”כ ב’ ולא אם ואז.
 6. תן מעצמך תוך יצירת תחושה טובה אצל המקבל ולא לחם ביזיון. האחריות שלי היא לתת כך שהצד השני לא יחוש מבוזה.
 7. תן מעצמך תוך אחריות לתוצאה. זו שאלה לא פשוטה לכולנו ובמיוחד להורים.
 8. תן מעצמך מתוך בחירה אישית שלך ולא מתוך אילוץ ולחץ.
 9. תן מעצמך בסתר מבלי שהאחרים והמקבל ידעו על כך.

 

שיעור 20

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

12 החושים

   

70

שיתוף

     

הפסקה

     

20

הרצאה ותהליך

החוש ה-12

   

90

 

רישום השיעור

מדיטציית 12 החושים.

שיתופים.

הכנה לחניכה.

הפסקה.

אנחנו בוחרים את החוש ה-12. המטרה הסופית היא לעבוד עם כל החושים, יחד עם זאת יש חוש אחד ששולט בכל. קבוצה מורכבת ממס’ חברים ובכל קבוצה יש חבר אחד הבולט מהשאר. פעמים רבות המנהיג נחבא אל הכלים ומפעיל אחרים, דוגמת הקיסר הרומאי קלאודיוס שגמגם. המנהיג עשוי להנהיג ע”י דוגמא אישית של מה לעשות או מה לא לעשות. ניתן להנהיג בדרכים רבות, אצל כל אחד הנהגת החוש ה-12 היא אישית לגמרי. יש למצוא את המנהיג ולתקשר איתו ישירות. עלי לדעת מי מנהיג אותי לצורך ההתפתחות שלי.

המנחה שואל: מי מנהיג אותי? ועונה: האם זו שמיעה ומרחיב מעט על משמעויות השמיעה. האם זו ראיה ומרחיב מעט על משמעויות הראיה וכך הלאה על כל החושים. היום אנו נדבר על כך ובשבוע הבא נחווה את החושים. הביטוי של החושים הם ערכים. אני מריח כדי למצוא אמת או שקר. כל חוש פיזי בא להעניק לי מידע ערכי. 12 החושים מאפשרים לי להגדיר יעדים ולממש אותם. מסע האינטליגנציות מתחיל בחוסר, אולם המעשה, האמונה ושאר החושים מאפשרים לי להגדיר לי מהו היעד שלי ולממש אותו.

 

תהליך סימון החוש ה-12.

המנחה מחלק טבלה למילוי.

המנחה שואל שאלה והקבוצה עונה באמצעות אינטליגנציה.

 1. מתי אתה מבין יותר? האם אני מבין יותר כשאני רואה או אולי כשאני שומע אולי כשאני מריח כלומר כשאני קרוב ממש. כך הוא עובר כל חוש.(לוקח זאת מתוך הספר). הרצאה זו היא הזדמנות לחדד ההבדלים בין החושים. כאשר אני מבין איך אני מבין אני יכול להפעיל את החוש שעוזר לי להבין באופן מכוון.
 2. הבנה ע”י מזלות:

2.1.  אני מבין באמצעות האנוכיות שלי כמו טלה.

2.2.  אני כמו תאומים, רק כשמראים לי 2 אפשרויות שונות, אני מבין.

2.3.  אני כמו מאזניים, אם אין שיפוטיות, אני לא מבין.

2.4.  המנחה מזכיר את כל המזלות. הסיכום הוא שכל אחד יכול לבדוק דרך המזלות.

 1. מתי אתה מרגיש יצירתי יותר. המנחה מבקש שיתוף אחד כדי ליצור רציונל.
 2. מתי מתעורר אצלך הרצון לקבל רק לעצמך (רק בשבילי).
 3. מתי מתעורר אצלך הרצון לתת מעצמך.
 4. מתי מתעורר אצלך הרצון לבקש סליחה.
 5. מתי מתעורר אצלך הרצון לאמר תודה.
 6. מתי מתעורר אצלך הרצון לתקן.
 7. איזה חוש עוזר לך לזכור יותר.

10. איזה חוש עוזר לך להבין היכן אתה נמצא.

11. איזה חוש עוזר לך להבין את עצמך.

12. איזה חוש עוזר לך להבחין בין טוב ורע.

13. איזה חוש עוזר לך להבחין בין אמת ושקר.

14. איזה חוש עוזר לך לבלום את פיך מלדבר.

15. איזה חוש יניע אותך לחפש וללמוד עוד ועוד.

16. איזה חוש גורם לך להתקרב לאנשים.

17. איזה חוש הכי חשוב בעיניך – 3 קוים.

18. באיזה חודש נולדת – 3 קוים.

19. מהו האיבר החזק ביותר אצלך.

סכמו את המספרים. זוהי בדיקה ראשונית. אחרי החניכה תדעו מהו החוש שלכם, כך תוכלו להנהיג אותו שינהיג את שאר החושים. אנו היום כמו חוקרים. חוקר מניח הנחה ואח”כ מאושש או מפריך אותה. אם אתה יודע מי אתה כך תשיג את היעדים שלך מהר יותר.

תלמידה אומרת שמצאה 3 חושים והמנחה מבקש מהכיתה עזרה באבחון החוש החזק.

תרגיל בית

תרגלו את הטבלה במשך השבוע עם עצמכם ועם חברים. בודקים את זה בכל פעולה אנושית. עבודה טובה במהלך השבוע תוביל אתכם לידיעה טובה לחניכה.

 

שיעור 21 – חניכה לחוש השניים עשר
שיעור 23

18.05.08

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

4 דלתות

     

שיתוף

     

הפסקה

       

הרצאה ותהליך

       

 

רישום השיעור

מתחילים רגיל –  בואו נקבל את היום … הצהרת לוסיוגה: אני נשמה… באתי לעולם… אני מודה… אני מכבד את השפע בחיי.

5 דקות של מוסיקה אירית של ונגליס.

דמיון מודרך: אתם פוסעים עם אדם שאתם מכירים ומגיעים איתו  לבית ובתוכו 4 חדרים. האדם שאיתכם פותח עבורכם דלת ראשונה ואתם נכנסים לבד. יש שם מראה בה אתם מסתכלים ואתם יודעים בדיוק מי אתם. דלת שניה הוא פותח עבורכם ויש שם 7 מורים. אתם מתחברים מיד למורה מסוים ומשוחחים איתו. – המשך תהליך בעמ’ 282 בספר התהליכים.

זמן שיתוף –

השיתוף הוא על התהליך והמנחה שואל כל תלמיד מה הוא ראה בכל רובד ומה זה אומר לו.

בסיום השיתוף המנחה ממליץ לקבוצה להתבונן בתהליך שוב ושוב מדי פעם, על מנת לבחון את השינוי בעמדות ואת השאלה “מה מביא לי שמחה?

מה אומר עלי האדם שמוליך אותי (האדם שבחרתי ללכת איתו)?

סיום שיתוף – 10:45

חזרה מהפסקה 11:00

מצגת עבודות תלמידים.

שיעור 24

27.05.08

תקציר השיעור:

נושא מרכזי

נקודות לדיון

אינטליגנציה

שיעורי בית

זמן

 (דקות)

מדיטציה

אותיות

   

70

שיתוף

     

הפסקה

     

20

הרצאה ותהליך

4 הרבדים

   

90

 

רישום השיעור

מדיטציית אותיות. כל אחד רואה אות אחת. בסוף משתפים איזו אות ראו.

שיתופים.

הפסקה.

4 המודלים הם ערכי הליבה של שיטת לוסקי.

המנחה מסביר כי בשיעורים שנותרו נדבר על ערכי הליבה.

הרובד הרוחני ישקף אינטליגנציה רגשית מתוך 9 כוחות והיא – 7 .

הרובד הרוחני ישקף אינטליגנציה שכלית מתוך 9 כוחות והיא – 5 .

הרובד הרוחני ישקף אינטליגנציה רגשית מתוך 9 כוחות והיא – 3 .

הרובד הרוחני בנוי משלוש אינטליגנציות א מ ש . המנחה מנקד כל אות. המנחה מצהיר כי העברית מספרת לנו מהי ההגייה הנכונה. לאמר נכון את ההברה של האות הראשונה מייצר את השינוי הפנימי שאנו מבקשים. אפשר ליצור צ’אנט ולשיר אותו.

הרובד הרוחני אומר, דע את עצמך דרך המשוב. דרך המשוב היא תפיסת עולם שלמה. ההבנה המוחלטת שכל העולם הוא תפיסת עולם שלמה. ההבנה שכל העולם, ההתנסויות, האנשים, זהו המשוב שלך. המנחה מתייחס אל התרשים הגדול של העולם הרוחני ומסביר אותו לפרטיו.

הצד הימני הוא נתינה והשמאלי הוא קבלה. החלק המרכזי מתחיל בלא כלום ונגמר בהכל. זוהי תפיסה שקשה להבין – איך קורה שכשיש לי כלום יש לי הכל. המשוב הוא המראה, הקו שחוצה בין בני אדם. הרי רק לאחר שהאדם מבין שהכל הוא המשוב שלו, אזי אין גבול להתפתחות שלו. ההבנה שיש לי השפעה מוחלטת על ההתנסויות בחיים. עקרון המשיכה – אני נמצא בנקודה מסוימת בחיים, יש לי תבנית מסוימת ואני מושך מבנה שמתאים לתבנית שלי. אדם שאוהב בדיחות ימצא אנשים עם חוש הומור או לחילופין כאלה שאינם יודעים לספר בדיחה אבל ישמחו לשמוע. אני מושך אלי דומה וכמוני או דומה והפוך ממני.

זוגיות דומה מאוד במקרה זה. אני אמשוך מישהו שדומה לי אבל הפוך, כי אם נהיה דומים לגמרי, נתקשה ללמוד האחד מהשני והזוגיות תהיה רצופת תקלות. כשאני מבין שאני מושך את כל ההתנסויות שלי ואני כבר לא רוצה למשוך אותם עלי לשנות את התבנית שלי המושכת את האירועים הללו. אני מתקשה להתמודד עם מראות חזקות  מדי. מצב בו מישהו המושך אותי לעלות 4 מדרגות כאשר אני עדיין לא מוכן לכך, יגרום לי לרצות לעזוב אותו. לחילופין, אם אקח זאת כיעד, בסופו של דבר אצליח לעלות גם 4 מדרגות.

המנחה נותן דוגמא של חיבוק – אני מסוגל לחבק מישהו נחמד ונקי אך מאוד מתקשה לחבק אדם מסריח ושיכור – מדרגה קשה מדי. שאיפת ההתפתחות היא לראות אותו ולא את המראה שלי. כאשר מערכת הרגש מתערבת, זו המראה שלי. כאשר אני איני מתרגש, אזי אני רואה את האדם ולא את המשוב שלי. המשוב הוא כלי לשדרוג טוטלי וקבוע, כל יום וכל היום. כאשר אני מטיף למישהו, אני בעצם מטיף לעצמי דרך המראה שראיתי אצלו. חז”ל אמרו – “הפוסל במומו פוסל”. לתת לכיתה לתת משוב למשפט זה. לפעמים אנו חוטאים בחטא הזה ושוכחים שהיופי והכיעור הם בעיני המתבונן. ככל שהמצב טעון יותר, כך זה משקף אותי יותר. לכן כח ההתנגדות חושב כאן ביותר, לפעול מהמקום החינוכי ולא מהאגו. הסימן החזק ביותר הוא גופני. אם אין תגובה פיזית ולחץ הדם רגיל, אני יודע שאני בשליטה, טיפול והארה ולא ממקום של רגש, אני לא הדבר עצמו.

המנחה ממשיך ועובר על כל הפלקט. כשאדם תקוע בעבר הוא נמצא ברצון לקבל. הרצון לתת נמצא בעתיד. רוב האנשים הנמצאים בזוגיות בעבר שלהם, לא נמצאים בהווה ובוודאי לא מתקדמים לעתיד. רק סליחה משחררת עבר. אין צורך לשכוח כדי לא להפסיד את הלקח אך בוודאי אפשר ומומלץ לסלוח. אנשים התקועים לגמרי בעבר מביאים על עצמם סוג של מוות מחשבתי עד שזה מחלחל לגוף ובסופו של דבר הגוף יביא על עצמו סוג של מוות פיזי או משהו שיהרוג אותו לגמרי.

קיימים שלושה מצבי ידיעה:

מידע – עבר (הרצון לקבל)

דע – עיכול המידע – זמן הווה

מודע – העיכול הופך למודעות וזהו הרצון לתת.

המטרה המרכזית מאחורי כל העבודה הרוחנית היא היכולת להגדיר את הרצון ואת כיוונו.

מצגת עבודות תלמידים

משוב למצגת.

Join the Forum discussion on this post

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ