שיטת לוסקי

שיטת לוסקי היא שיטה חינוכית, טיפולית ואימונית המחוללת אצל הלומדים והמטופלים, שינוי איכותי חיובי קבוע בכל תחומי החיים:
בבריאות הגוף והנפש, בשמחת החיים, בהצלחה וקריירה, באהבה וזוגיות.

שיטת לוסקי מבוססת על גישות מדעיות מערביות, על גישות הוליסטיות מזרחיות, ועל חוכמת ספר יצירה.
על פי שיטת לוסקי, בריאות, כסף, הצלחה וייעוד נרכשים באמצעות תהליך חינוכי ואימון ערכי חיים. כאשר ערכי החיים משתנים גם המציאות משתנה.

גלוי ונסתר, אחד הם.

E=mc²

ערכי חיים = מחשבות = תחושות = אמונות = אנרגיה = מסה.

הייחודיות של שיטת לוסקי.

על פי שיטת לוסקי לכל אדם  יש 32 אינטליגנציות בפרופיל ייחודי,
באמצעותן הוא מבין את החיים ובאמצעותן הוא יוצר מציאות. 
את האינטליגנציות ניתן לאמן כמו שריר על פי הרצון החופשי.

הצלחה, בריאות, כסף, זוגיות, שמחת חיים, לחיות חיים שאוהבים. כל זה נרכש כאמור באמצעות תהליך חינוכי  ואימון ערכי חיים.
כאשר ערכי החיים משתנים  גם המציאות משתנה.

הרצון לקבל והרצון לתת

ערכי חיים שליליים מושפעים מהרצון לקבל והם המקור לתקלות, כאב ומחלות.
לעומתם, ערכי חיים חיוביים הם רצון לתת שיוצרים שפע, כלומר משפיעים
על טיב הבריאות שלנו, על יכולת ההצלחה שלנו בקריירה,
בזוגיות ובמשפחה וגם על מצב חשבון הבנק שלנו.

ערכי חיים חיוביים משפיעים על המראה החיצוני שלנו, על החוסן הנפשי שלנו
ועל החיוניות שלנו. לכן בריאות, כסף, הצלחה, זוגיות, שמחת חיים, חשבון הבנק, המראה שלנו, הכל, הכל נרכש באמצעות תהליך חינוכי ואימון ערכי חיים.
כאשר ערכי החיים משתנים גם המציאות משתנה.

 

שיטת לוסקי ואפשרויות הטיפול

אישיות האדם = פרופיל אינטליגנציות
על פי שיטת לוסקי לכל אדם יש 32 אינטליגנציות בפרופיל ייחודי, באמצעותן הוא מבין את החיים ובאמצעותן הוא יוצר מציאות. את האינטליגנציות ניתן לאמן כמו שריר על פי הרצון החופשי.
כל בעיה, תקלה, או תופעה יופיעו בו זמנית בארבעה רבדים: גוף, רגש, שכל ורוח.


האבחון מאתר את האינטליגנציות אשר חולשתן אחראית לשורש הבעיה, לתקלה או לתופעה.
זיהוי ואבחון מדרג אינטליגנציות מתבצע באמצעות מבחני אינטליגנציה i32 הכוללים:
מבחן ערכי חיים, אבחון דרך משפטי מפתח, התבוננות במעגלי חיים והרגלי חיים, מבחן דרך המשוב, פירוש חלומות, מבחן אותיות השם, מבחני השלכה, קלפי יצירה, מבחן מוטורי ותפקודי, חוכמת הגוף, כירולוגיה, אבחון דרך הלשון, מעגל המטפלים.

טיפול באינטליגנציות
טיפול באינטליגנציות חלשות מתבצע באמצעות “תרופות לוסקי” (לא תרופות כימיות, לא תרופות סבתא) וכן באמצעות “שפות מרובות” של הרפואה המשולבת בהתאמה לאינטליגנציות ולרובד בו מופיעה הבעיה.הטיפול בלוסקי מאבחן באמצעות מבחנים מדעיים, מבחנים מעולם המזרח ומחכמת הקבלה – תשאול חכם.


“שפות מרובות” של הרפואה המשולבת הן טכניקות לטיפול פרטני וקבוצתי כגון: דיבור, כתיבה, שיתוף, הקשבה, סיפור, תזונה, יוגה,מדיטציה i32, דמיון מודרך, ריקוד, תנועה, שירה, מוסיקה, צלילים, נגינה, ציור, פיסול, צבעים, צורות, תהליך, מסע חוויה, התבוננות, משחקים, דרמה, פסיכודרמה, דרמה, קולות, נשימות, הילינג, סיפורי חלומות, קלפי יצירה, תפילה, חזון אישי וייעוד.

איך מתבצע הטיפול בשיטת לוסקי?
הטיפול בשיטת לוסקי הוא כמו אצל פסיכולוג, אבל אחרת. שיטת לוסקי מטפלת במחלות, כאב ומשברים, טיפול זוגי ומשפחתי, טיפול בהורים וילדים. טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה, אוטיזם, קשב וריכוז, משברים כספיים, מערכות יחסים ועוד. למעשה שיטת לוסקי מטפלת בכל מחלה גופנית, רגשית או נפשית באמצעות שינוי ערכי חיים.


הטיפול בשיטת לוסקי הוא דינאמי, מהיר, חד וממוקד.
המטפל בלוסקי יוזם תהליכים, מדבר, מפתח מודעות לערכי חיים, רוקח תרופות לוסקי. לוסקי מטפל באדם ולא רק במחלה, הטיפול הוא בשורש הבעיה, כלומר בערכי החיים, באמונות, ובכל אחת משלושים ושתים האינטליגנציות בפרופיל הייחודי של המטופל.


המטפל בשיטת לוסקי יטפל בשפות מרובות בהתאם לצורך, כמו:
דיבור, שיחה, שיתוף, חלומות, נטורופתיה, תזונה נכונה, טיפולי גוף ונפש, דיקורהילינגפרחי באך, מדיטציה, דמיון מודרךטיפול באמנויות – המטפל בלוסקי עושה שימוש חכם בציורים, מוסיקה, סיפורי חכמה, קלפי יצירה, מוטוריקה ועוד.


הטיפול בשיטת לוסקי הוא רפואה משולבת גוף ונפש והטיפול הוא בשורש הבעיה.
ע”פ שיטת לוסקי, לכל אדם יש 32 אינטליגנציות בפרופיל ייחודי, דרכן הוא מבין את החיים ובאמצעותן הוא יוצר מציאות אישית, מגשים חלומות, מטרות ויעדים. החדשות הטובות הן שאת האינטליגנציות ניתן לאמן כמו שריר לצורך שינוי והתחדשות.
שיטת לוסקי פותחה על ידי ד”ר דני לוסקי במהלך 20 שנות מחקר וניסיון קליני. נמצא כי: הצלחה, בריאות, כסף, זוגיות ואהבה, נרכשים באמצעות אימון ערכי חיים. כאשר ערכי החיים משתנים גם המציאות משתנה.


שיטת לוסקי היא רפואה חובקת עולם.
ספר יצירה אכן חובק עולם ומלואו בכל מובן. הבה נתבונן איך ספר יצירה משלב את כל סוגי הרפואה. רפואת הקבלה על פי ספר יצירה היא גם רפואה מערבית וגם רפואה משלימה וגם פסיכותרפיהנטורופתיהפסיכודרמהתרפיה באמנות ואמנויות לחימה, הילינג, אסטרולוגיה, יוגה, תזונה, אנטומיה ופיזיולוגיה, תורת הגוף והנפש וכמובן גם הקשר ביניהם. רפואת הקבלה היא רפואה משולבת חובקת עולם ומלואו. רפואת הקבלה היא רפואה עתיקה וחדשה, מיסטית ומוכחת במחקרים מדעיים עדכניים. והכי חשוב, זה עובד עבור מיליוני בני אדם בכל העולם כבר 3800 שנה. את הידע הזה אני רוצה להעביר לכל אדם בכל מקום בעולם. ד”ר דני לוסקי.

מטרות הטיפול והאימון בשיטת לוסקי
1. שיפור היכולת להתמודדות עם המחלה
2. שיפור היכולת למניעת חזרתה של המחלה
3. אימון דרכי חשיבה חיוביים לשיפור היכולת לריפוי עצמי
4. פיתוח המודעות הנפשית והגופנית


כל תהליך אנושי הוא מסע דרך 32 האינטליגנציות בארבעה שלבים:
שלב א’ – היכולת לזהות חוסר ברובד הרגשי.
שלב ב’ – היכולת להגדיר את הרצון וכיוונו ברובד הרוחני.
שלב ג’ – היכולת לשנות גישה ברובד השכלי.
שלב ד’ – היכולת לקבוע מטרות ולבצען ברובד הגופני.


אפשרויות הטיפול והאימון בשיטת לוסקי
1. טיפול אישי פרטני
2. טיפול זוגי
3. טיפול משפחתי
4. טיפול קבוצתי
5. שפות מרובות ככלי לשיפור יכולות הלמידה במערכת החינוך
6. סדנאות לטיפוח מצוינות
7. קבוצות לימוד לוסקי – יצירתיות מודעת
8. ימי חוויה, סדנאות חוויה ותהליכי חוויה לארגונים
9. הרצאות ייעודיות

מאמר על שיטת לוסקי בחיים אחרים

מהי שיטת לוסקי. מאת: דנה שגב. סטודנטית שנה א’

שיטת לוסקי היא גישה ייחודית, חינוכית וטיפולית להבנת ואיזון קשרי גוף ונפש. עפ”י שיטת לוסקי לכל אדם פרופיל אישיות ייחודי המורכב מ-32 אינטליגנציות, או יכולות, בארבעה רבדים – יכולות גופניות, יכולות רגשיות, יכולות שכליות ויכולות רוחניות.

פרופיל האישיות מניע את חיי האדם; יוצר את הזרימה, או את הקושי והמחלה. כל חוסר איזון באינטליגנציה מסוימת יצור חסימה, שיכולה להגיע למחלה ברבדים השונים. עפ”י לוסקי כל אינטליגנציה ניתנת לאימון כמו שריר. בעזרת אימון האינטליגנציות, ניתן לאזן את החסימה ולהביא לריפוי ובריאות בכל הרבדים.

הטיפול בשיטת לוסקי נעשה תוך אימון ערכי חיים. כך למשל אדם אשר סובל מקושי רגשי, או מחלה גופנית – ניתן להביאו לריפוי דרך שינוי ערכים ודפוסי חשיבה שליליים. הטיפול נעשה תוך שימוש בכלים שונים ובהתאמה למטופל; כלים כמו פסיכותרפיה, דמיון מודרך, מדיטציה, אמנויות שונות, הילינג, פרחי באך, פסיכודרמה ועוד.

מהם היתרונות של הטיפול באמצעות שיטת לוסקי?

שיטת לוסקי שמה את המטופל במרכז התהליך הטיפולי. המטפל לפי שיטה זו מבין שלכל אדם פרופיל אישיות ייחודי, אשר מצריך גישה טיפולית אחרת.

בשיטת לוסקי עובדים על עקרון ההעצמה – עובדים עם האינטליגנציות החזקות  של המטופל כדי לחזק את החלשות יותר. התהליך הטיפולי מלווה במידה גבוהה של הכלה, אהבה ורצון חופשי. המטופל יכול לגלות מי הוא באמת, ללא צורך להתאים את עצמו לסביבה הטיפולית. כך, שאם המטופל מחובר יותר לעולמו הרגשי המטפל בשיטת לוסקי יעבוד איתו באמצעות כלים רגשיים וכך יחזק ויעצים את הרבדים והאינטליגנציות הנוספות שלו.

יתרון נוסף של שיטת לוסקי הוא שהתהליך הטיפולי בתחום אחד, תמיד ישפיע באופן דרמטי על תחומי חיים אחרים.

באילו בעיות וקשיים ניתן לטפל באמצעות שיטת לוסקי?

שיטת לוסקי יעילה לטיפול ברוב אתגרי החיים, היות וכל קושי שבא לידי ביטוי אצל האדם קשור לאינטליגנציה, או מקבץ אינטליגנציות חסומות. הרפואה השלמה תגיע רק לאחר טיפול בכל הרבדים, בכלים המתאימים.

האם ניתן לרפא כאב שיניים דרך שחרור פחד במקום לעקור שן בינה?
בהחלט כן! האם תמיד נכון לטפל בכאב שיניים דרך שחרור רגשי ואף פעם לא נכון לעקור שן בינה? לא! לפעמים המחלה כבר כל כך מושרשת ברובד הגופני שהטיפול חייב להיות גופני ולעיתים אף פולשני וכירורגי. כל מקרה נבחן לגופו.

במה יכולה שיטת לוסקי לסייע בשיפור הזוגיות?

שיטת לוסקי תורמת רבות להבנת ולשיפור מערכות יחסים בכלל ומערכות של זוגיות בפרט. אחד מחמשת האלמנטים של הרפואה המשולבת עפ”י לוסקי הינו המנוע לשינוי – האיזון בין הרצון לקבל לרצון לתת, בין החלק הזכרי לנקבי שבנו. באמצעות איזון של החלקים הללו בתוכנו, אנו יכולים לקיים מערכות יחסים משמעותיות ומאוזנות עם העולם החיצון.

כלי נוסף בשיטת לוסקי לטיפול בערכי מערכות יחסים הינו מסע האינטליגנציות – הבנת הגורמים הפנימיים אשר דוחפים אותנו בתוך הזוגות – מה עוצר אותנו מלממש את מלוא פוטנציאל האינטימיות והחיבור הרגשי – מה המניע שלנו בתוך הזוגיות וכיצד ביכולתנו לשנות את אותן עמדות וגורמים מעכבים אחרים במערכת היחסים.

אלמנט נוסף משיטת לוסקי אשר בא לידי ביטוי בטיפול הזוגי הנן “תרופות לוסקי” – פעולות פשוטות שניתן לבצע בחיי היומיום לאימון אינטליגנציות אשר נמצאות בחוסר או בהצפה, ואשר מביאות לחוסר איזון ותקלות במערכת היחסים. לעיתים שינוי התנהגותי קטן וממוקד יכול להביא לשינוי דרמטי במציאות. כמו למשל חיזוק היכולת לפרגן לבן או בת הזוג, להכיל במקום לשפוט, ולדעת להשתמש בערכי “דרך המשוב” על מנת לשנות בתוכי את אותם ערכים שאני חווה כבעייתיים בזוגיות – לקחת אחריות ולהיות גורם משפיע, במקום קרבן ומושפע במערכת היחסים.

האם ניתן לטפל בילדים באמצעות השיטה?

בהחלט כן. הגישה החינוכית של שיטת לוסקי מדברת על ריבוי יכולות ולכן מושלמת עבור ילדים עם קשיים רגשיים, חברותיים, או התנהגותיים. העבודה עם ילדים תעשה בד”כ ברובד הגופני והרגשי, תוך שימוש בטכניקות מתאימות כמו משחקים, פסיכודרמה, ציור, ריקוד, שירה, סיפורת, יצירה, דמיון מודרך וכו’. אם הילד שלך מתקשה לתקשר עם ילדים אחרים, או אם את חווה קושי בתקשורת איתו, או אם הוא לא מצליח לבוא לידי ביטוי מספיק בביה”ס, שיטת לוסקי יכולה לעזור לכם.

אתה יכול להביא דוגמא?

נער בן 14 עבר תהליך טיפולי אצל מיכל סלע-מור, מטפלת בשיטת לוסקי. הנער הגיע אליה עם בעיות קשות בביה”ס, על סף הרחקה כתוצאה מציונים נמוכים, אלימות ובעיות התנהגותיות אחרות. גם המצב בבית היה קשה מאוד. אמו של הנער

היא אם חד הורית, שלא ידעה כיצד להתמודד איתו, נראה היה שהם עוסקים רק בריבים, התנצחויות, קללות ושקרים. במשך מספר חודשים הגיע הנער אל מיכל למפגשים בקליניקה ולקח זמן רב עד שנבנתה ביניהם מערכת יחסים של אמון, של הכלה ושל שיתוף. לאורך הדרך עסקו בעיקר בעבודות יצירה, במשחקים, בעבודה עם מחשב ואינטרנט, בטיפוח עציץ ואף בבישול – כל הכלים הללו שירתו את המטרה הטיפולית של שכלול אינטליגנציות מסוימות במבנה האישיות של הנער, מבלי לעמת אותו עם המקומות הפגועים – האסטרטגיה של פיתוח החלקים החזקים על מנת לחזק את החלש.

לאחר כשנה הטיפול הסתיים, כשמצבו של הנער ביה”ס השתפר פלאים, מערכת היחסים עם האם נבנתה מחדש והגיע לרבדים רגשיים שבעבר הם אפילו לא חלמו עליהם. כיום הם נמצאים בתקשורת כנה, בשיתוף העולם הפנימי שלהם אחד עם השני, בהכלה ותמיכה הדדית. היום הם אפילו שוקלים להעביר את הנער לבי”ס לאומנויות שם יוכל להמשיך ולפתח את הכישרונות שגילה והעיז לתת להם מקום בזכות התהליך הטיפולי.טיפ – תרגול של ארבעת ערכי הליבה של שיטת לוסקי

דעו את עצמכם דרך משוב

כל מה שאתם חווים בחיים: שמחה, עצב, כעס, פחד, התאהבות, בריאות, חולי, יופי, כיעור – הכל זה אתם. אין שום דבר שם בחוץ שהוא לא תוצאה של מבנה האישיות שלכם. רוצים שהמציאות שלכם תראה אחרת? שנו את עצמכם היום והמחר יביא איתו דברים חדשים.

אחת הדרכים לשינוי פנימי היא שינוי המחשבות. תרגלו את דרך המשוב באמצעות עבודת מודעות יומית – לפחות פעמיים ביום, כשאתם מתרגזים בגלל פעולה סתמית שמישהו אחר עשה (למשל מישהו השליך בדל סיגריה מחלון הרכב, או החנה את רכבו בחניה כפולה וחסם את הכביש) נסו להיזכר בפעם אחת בחיים שעשיתם מעשה דומה, ואז אמרו – אני סולחת לי על חוסר ההתחשבות שלי באחרים, וראו כיצד הכעס נעלם.

מחשבה יוצרת אמונה שמעצבת מציאות

המחשבות שלכם קיימות כל היום, כ-40,000 מהן עוברות לכם בתת המודע בכל יום. מחשבות שעוברות יותר מאחרות יוצרות אמונה ואותה אמונה יוצרת את המציאות שלכם.

רוצים לדעת מה האמונות שלכם על החיים? הסתכלו על המציאות שלכם. רוצים לשנות את המציאות שלכם? התחילו להתאמן על מחשבה חדשה וצרו אמונה. עד מהרה היא תהפוך למציאות.

השמחה היא המצפן אל ההצלחות ואל הייעוד שלכם

כל מה שאתם צריכים לדעת בכדי לקבל את ההחלטות הנכונות בחיים נמצא בלב שלכם. אל תחשבו יותר מידי – המוח הוא ערמומי ואסור לסמוך עליו. רגע אחד עוברת מחשבה חיובית ורגע אחר מחשבה שלילית. הלב הוא המרכז שיודע את האמת. השמחה וההתרגשות הם המצפן אל ההחלטות הנכונות שלכם בחיים. רק ודאו שאתם יודעים להקשיב ללב ולא למוח – הוא יבלבל אתכם. (לא להחרים את המוח, גם לו יש תפקיד חשוב מאוד, פשוט בד”כ בתרבות שלנו יש נטייה קיצונית כלפי המוח, אז כדי למצוא את האמצע מהשמאל הקיצוני נכון ללכת תחילה הרבה ימינה).

העולם הוא אנרגיה אשר משתנה בהתאם לכוונות ולרצונות של בני האדם

הדרך להביא שינוי לעולם היא ע”י יצירת מסה קריטית. לעולם אין לדעת. יכול להיות שאתם, ממש אתם תטו את כף המאזניים מימין לשמאל – תמיד פעלו בהתאם לרצונות שלכם עבור העולם – ביכולתכם לשנות אותו! כל שינוי שאי פעם קרה בעולם קרה בגלל מישהו אחד שיצר מסה קריטית.

המסע המופלא שאני עברתי

המסע המופלא שאני עברתי מהיום בו נגעתי לראשונה בספר יצירה 

ספר יצירה הוא ספר קבלה וסודות הבריאה שנכתב על פי המסורת על ידי בידי אברהם אבינו, הוא האבא של כל העמים והדתות. ספר יצירה למעשה הוא ספר הקבלה הראשון. הוא הזרע והמקור של כל חכמת הקבלה וכל הספרים שנכתבו מאז ומעולם על ידי חכמי הקבלה לדורותיהם. ספר יצירה הוא ספר של קודים וחוקים ליצירה ובריאה, הספר מתאר באמצעות קודים את חוקי היקום וסודות החיים. במהלך 20 שנה אני חוקר ומפרש את ספר יצירה, וכבר הספקתי לכתוב 14 ספרים, כולם בהשראת ספר יצירה. הספרים שכתבתי הם למעשה תוכנית הלימודים בשיטת לוסקי.

ד”ר דני לוסקי.

 

תשובות לשאלות נפוצות

איך שיטת לוסקי משתלבת בתוכניות הלימודים?
שיטת לוסקי מתארת באופן ממוקד את הקשר בין גוף לנפש.
שיטת לוסקי מעניקה בכל תחומי הטיפול כלים לאבחון וכלים להבנת קשרי גוף נפש.
שיטת לוסקי למעשה משתלבת בכל תוכניות הלימודים בחלק הרגשי, מנטלי ורוחני.

מהם 32 האינטליגנציות הקשורות לשיטת לוסקי?
32 האינטליגנציות הן 32 הנתיבות,
כל נתיב מכיל מגוון משתנים התואמים את תדר הנתיב.
משתנים כגון: איבר בגוף, יכולות אנושיות,
כישורי חיים, תחושות, גישות, אמונות, אהבות, צבע, צליל, צורה.
מחקרים מראים כי לכל אדם יש 32 אינטליגנציות בארבעה רבדים,
דרכן הוא מבין את העולם, ובאמצעותן הוא יוצר מציאות.
את האינטליגנציות ניתן לאמן ולרפא כמו שריר על פי הרצון החופשי.
האבחון מתבצע על ידי מבחני אינטליגנציה.
הטיפול מתבצע באמצעות תרופות לוסקי
ושפות מרובות של הרפואה המשולבת.

איך כל היש מאורגן בתוך האינטליגנציות?
הבה נדמה את האדם השלם לארון ובו 32 מגירות,
בכל מגירה ניתן למצוא את כל מה שתואם לתדר של אותה מגירה.
כך ניתן למצוא בארון הזה את החומר על כל צורותיו, את העולם הרגשי,
את העולם השכלי והידע האנושי וכן את הרובד הרוחני.
ארון 32 המגירות מכיל את כל היש בגוף ובנפש.
32 האינטליגנציות מסמלות את המגירות הריקות,
זהו הפוטנציאל שיש בכל אדם וזו אמת מוחלטת.
האמת הזו נכונה עבור כל אדם בכל מקום ובכל זמן.
הביטוי האישי שכל אדם מפתח דרך מה שמצוי בתוך המגירות זו האמת היחסית,
זו האמת האישית, פרופיל אינטליגנציות ייחודי, ולכן זו אמת משתנה.

מה זה גוף נפש?
כל אינטליגנציה מקושרת ליכולות בגוף ובנפש.
כל איבר וכל חלק בגוף מקושרים למחשבות, לגישות ואמונות, לתחושות ורגשות, להתנסויות ולחוויות וליכולת לתת ולקבל. 
חולשה בגוף תשפיע על היכולות בנפש. וחולשה בנפש תשפיע על היכולות בגוף. 
פעולה משולבת ומאוזנת בין ארבעת הרבדים – גוף, רגש, שכל ורוח על פי עץ חיים תאפשר איזון גוף נפש.

מה היתרונות של שיטת לוסקי?
שיטת לוסקי מאפשרת מיון וסידור כל היכולות האנושיות בגוף ובנפש
(ידע , ערכים, עמדות, תחושות, התנסויות, אברים בגוף, תרפיות, רצון לתת ורצון לקבל). 
והבנת קשרי סיבה ותוצאה ביניהם לצורך אבחון וטיפול.

האם ניתן לשלב שיטות טיפוליות אחרות בלוסקי?
כן, כל שיטה טיפולית יכולה להסתייע בתבנית 32 האינטליגנציות ובשיטת לוסקי לאבחון קשרי גוף נפש. לאבחון ולטיפול.
למעשה ניתן לשלב כל פעולה אנושית, וכל שיטה טיפולית לתוך תבנית שיטת לוסקי ובהצלחה.

איך מאבחנים בשיטת לוסקי?
בשיטת לוסקי מאבחנים באמצעות מבחני אינטליגנציה הכוללים מגוון כלים: התבוננות דרך המשוב, תשאול, 
שאלון היגדים, כף יד, עץ חיים, חוכמת הגוף ושפת הגוף, קלפי יצירה, 
סריקה אנרגטית, לשון, דופק, אותיות השם, הרגלי תזונה, והרגלי חיים.
על פי שיטת לוסקי, כל פעולה אנושית היא כלי לאבחון אינטליגנציות.

איך מטפלים בשיטת לוסקי?
שיטת לוסקי היא פסיכותרפיה, טיפול באמצעות דיבור כמו אצל פסיכולוג אבל אחרת.
משתמשים בארגז כלים גדול – תרופות לוסקי, שיחה לצורך שינוי הרגלי חיים, שינוי גישות ואמונות.
כל הפעולות האנושיות, כל האמנויות וכל התרפיות משתלבות בתהליך הטיפולי.
למעשה כל פעולה אנושית פשוטה היא טכניקת טיפול בלוסקי.

האם האבחון והטיפול משולבים?
כן, כאשר מאבחנים גם מטפלים וכאשר מטפלים נמשך תהליך האבחון. 
האבחון והטיפול משולבים זב בזה כמו שני צדדים של אותו מטבע.

האם צריך רקע אמנותי כדי לטפל בשיטת לוסקי?
לא, אין צורך ברקע אמנותי, אבל יש צורך לשים כוונה, רגש ואהבה בעבודה הטיפולית.

מה זאת אמנות?
על פי שיטת לוסקי, אמנות היא כל פעולה אנושית שיש בה כוונה מודעת, 
פעולה שבוצעה מתוך הרגש ובאה מאהבה.

באיזה אמנויות משתמשים (שפות מרובות) ?
ציור, פיסול, שירה, מוסיקה, ריקוד, תנועה, דרמה, סיפור, כתיבה, דיבור, שיתוף, מדיטציה, דמיון מודרך, מסע חוויה, תהליכים,
וכן בכל האמנויות שמתחברים אל המטפל ואל המטופל. 

מה ההבדל בין אמת מוחלטת ואמת משתנה?
כמו צלילים בהם ניתן לשיר שירים הרבה.
הצלילים זו אמת מוחלטת בעוד השירים הרבים שניתן לכתוב היא אמת משתנה.
כמו צבעים בהם ניתן לצייר ציורים רבים. 
הצבעים זו אמת מוחלטת בעוד הציורים שניתן להפיק זו האמת המשתנה.
כמו אותיות בהם ניתן להגות אין ספור מילים. 
האותיות הן אמת מוחלטת בעוד כמות המילים שניתן להפיק זו אמת משתנה. 
כמו נתיבות בהם ניתן לסלול דרכים הרבה.
32 הנתיבות זו אמת מוחלטת בעוד מספר הדרכים שניתן לעבור זו אמת משתנה.
כמו אינטליגנציות בהם ניתן לעצב מבנה אישיות ייחודי.
32 האינטליגנציות הן יכולות, כישורי חיים, פוטנציאל שיש לכל אדם וזו אמת מוחלטת, 
בעוד שפרופיל אינטליגנציות יוצר מבנה אישיות ייחודי שיש לו ביטוי ביכולות אישיות והוא יחיד ומיוחד לכל אדם וזו אמת משתנה.
היכולות האנושיות מתפתחות דרך הקשרים הנוירולוגיים וזרמי החשמל במוח.

מהם קשרים נוירולוגיים?
תאי המוח נקראים נוירונים, הקשרים בין תאי המוח נקראים קשרים נוירולוגיים. 
תאי המוח פועלים על ידי חשמל. מחשבות חלקיות עוברות בין תאי המוח על גבי הזרמים החשמליים ויוצרות מחשבה שלמה או זיכרון שלם.

האם ניתן לפתח אינטליגנציות? 
כן, הקשרים הנוירולוגיים במוח הם ישויות פיסיות שניתן לפתח באמצעים שונים והם מגיבים 
כמו ששרירים בגוף מגיבים לאימון ותרגול. באמצעות תרגול ניתן לפתח את רשת העצבים
והקשרים הנוירולוגיים הנדרשים ללמידה עד לניצול כל פוטנציאל
32 האינטליגנציות, וכן השגת מצוינות חשיבתית ויצירתית – ריפוי/ הילינג

תשובות למבחן עיוני בשיטת לוסקי
כתב: אופיר סלע – סטודנט שנה ב’ במכללת לוסקי

1. במה שיטת לוסקי מטפלת? כיצד מטפלים בשיטת לוסקי
שיטת לוסקי מטפלת בכל חוסר איזון אנושי, בין אם ברובד הגופני (למשל מיגרנות), בין אם ברגשי (חרדות), בשכלי (הפרעות קשב) או ברוחני (חוסר ייעוד), מתוך העיקרון שאין באמת הפרדה בין הרבדים, שמהווים מכלול אנושי אחד, המתפרק ל 32 יכולות בגוף ובנפש. בשיטת לוסקי מטפלים באמצעות תרפיות שונות המתאימות לארבעת הרבדים החל ממגע, תהליכים מעמתים, שיחה, הילינג, מדיטציה, דמיון מודרך, תזונה, או בכל תרפיה אחרת. העיקרון הוא לקחת את הכלי האבחוני ולהשליך אותו דרך 32 האינטליגנציות וליצור מפת עץ-חיים, אשר משקפת פרופיל אנושי שלם. בתוך הפרופיל אנו מזהים חוסר איזון ופועלים לאזן אותו דרך התרפיה שמחברת אותנו אל המטופל, ואת המטופל אל עצמו בצורה הטובה ביותר. בטיפול אנו משתמשים בתרפיה עצמה וב”תרופות”, שהינן פעולות אנושיות בסיסיות, שמטרתן לאמן יכולת/אינטליגנציה מסוימת אצל המטופל.

2. מהם 4 ערכי הליבה של שיטת לוסקי? הסבר את השימוש המעשי בהם.
רוחני: התבוננות באנשים, אירועים ומצבים סביבך היא משוב לדעת את עצמך
שכלי: מחשבה יוצרת אמונה, שמעצבת מציאות
רגשי: שמחה היא המצפן אל ההצלחות ואל הייעוד שלך
גופני: העולם הוא אנרגיה המשתנה בהתאם לרצון האדם
שימוש בערך הרוחני יבוא לידי ביטוי למשל כאשר אדם כועס מאוד על אדם אחר. מתוך הכעס אני אבין, שהאדם שמולי משקף לי חלק בתוכי שאני כועס/לא מקבל, אז אוכל להפנות את תשומת הלב פנימה ולעשות את התיקון במקום הנכון. להכיר את עצמי ולהביא ריפוי פנימה ומשם גם לתקן את הקצר שיצרי עם הסביבה. למשל: אני כועס על הוריי, שלא מאמינים בי = אני כועס על עצמי, שאני לא מאמין בעצמי.
שימוש בערך השכלי יבוא לידי בידוי בכל תחום בחיי. כאשר אני חווה מציאות, שאיני מרוצה ממנה, אני כבר יודע שאני יצרתי אותה באמצעות המחשבה והאמונה התת-מודעת שלי, ואני יכול לשנות אותה ע”י יצירת אמונה חדשה. למשל: אם אני לא בזוגיות ואני מאוד רוצה זוגיות, אני יכול להכין תפילה שאשנן מידי יום עד אשר תהפוך לאמונה פנימית שלמה. אז גם אכיר את בת הזוג עליה חשבתי – אני אמגנט/אמשוך אותה אל חיי בדרך לא מודעת.
שימוש בערך הרגשי יבוא לידי ביטוי בכל תחום בחיי. ניקח לדוגמא את הקריירה/עבודה; אם אני עוסק במקצוע שאינו מביא לי שמחה, אני קם בבוקר בלי חשק ללכת לעבודה. אני סובל כשאני שם. הזמן עובר לאט ואני מגלה שאני נמצא שם רק בשביל הכסף, זו הדרך שלי לדעת שאני לא בכיוון הנכון. הרגש מהווה מצפן במפת חיי; כאשר אני חווה את הידיעה הזאת אני יכול לפעול בשתי דרכים רצויות – האחת היא לעזוב לאלתר ולמצוא חלופה אשר מבוססת על אותו מצפן ולעשות משהו שאני אוהב ומשמח אותי. באם לא ניתן לעזוב לאלתר אני יכול לייבא את השמחה מתוכי אל מקום העבודה לזמן קצוב, שבו אעשה כנדרש על מנת לשנות את המציאות.
שימוש בערך הגופני יעשה על מנת להבין את דרך פעולת החומר, בין אם ברמה האישית או החברתית. ניתן למשל להסתכל על התנהגות אקלימית כדי להבין הלך רוח של אומה במקום וזמן מסוים. כאשר הטבע זורע הרס וחוסר איזון אנו כבר מבינים שמשהו בתוכנו בקבוצה זורע את אותה תופעה ושהדרך לשנות את הדבר ולהתמודד איתו היא דרך עצמנו. גם בפיסיקה היותר מצומצמת ניתן להשתמש בחוקיות זו כפי שעושים בתחום הקוואנטים – החומר מושפע במקום ותדירות הימצאו ע”י המתבונן בו וכך ניתן להבין ולכוון תהליכים חומריים מורכבים.

3. מהי שיטת לוסקי?
שיטת לוסקי היא גישה חינוכית וטיפולית לאיזון גוף ונפש לפי 32 האינטליגנציות, בשילוב אמנויות. עפ”י שיטת לוסקי לכל אדם פרופיל אישיות המורכב מ 32 אינטליגנציות/יכולות בארבעה רבדים (רוחני, שכלי, רגשי וגופני) ואותו פרופיל הוא שמניע את חיי אותו אדם. כל אינטליגנציה ניתנת לתיקון, שכלול ו/או תחזוקה וע”י עבודה עם האינטליגנציות ניתן לשפר את איכות החיים בכל הרבדים.

4. ספר במילים שלך על מסע הנשמה, עפ”י 9 הכוחות הקוסמיים להצלחה
בראשית היה רק אור. הנשמה הכילה את כל היש, ללא זמן או מרחב, בנקודה אחת של אור פשוט. אז “החליטה” לצאת למסע להרוויח את האור ויצרה את הנפרדות. כח בראשית – ההתחדשות, הבריאה מחדש, הדואליות. האור צמצם מעצמו ויצר את הנפרדות. יצר את האור מול הכלי. את הקבלה והנתינה. כעת הנשמה חסרה באור, חסרה באהבה והיא פועלת כל הזמן על מנת להתמלא שוב באותה אהבה ומוצריה. הכלי יצא להרוויח את האור ועל מנת לעשות זאת קיבל את חופש הבחירה. החירות לבחור האם להיות או לא להיות, לעשות או לא לעשות, לתת או לקבל. החופש הוא שמאפשר לנשמה להרוויח באמת את האור לו היא כמהה ואליו רוצה לשוב. היא עושה זאת דרך המחשבות והאמונות שלה. כח המחשבה יוצר את המציאות של האדם/הכלי/הנשמה בהתגלמותה הפיזית. האדם משתמש במחשבה כדי לברוא לעצמו את חייו כפי שהאור ברא את האדם מבראשית. הנשמה שהתחלקה והתנפצה לאינספור רסיסים, מתוך החופש והמחשבה יצרה נפרדות גדולה, שוני גדול בין חלקיה וכעת פועלת למען האיחוד עם האור. הדרך לשם היא דרך שיעור האחדות – הנשמה צריכה לראות את השוני שנוצר, לחדד אותו ומתוכו ליצור אחדות, כי השלם גדול מסכום כל חלקיו. מתוך אותה שונות הנשמה מכירה את עצמה. היא קיבלה את הכח להתבונן על העולם שסביבה ולדעת את עצמה. הנשמה רואה את השונות שמחוץ לה וכך לומדת לקבל גם את החלקים השונים שבתוכה. היא רואה את המשוב שמתקבל מהסביבה ומשתמשת בו כדי לרפא את עצמה. כח הריפוי מלמד אותה שאין גבול למה שיכולה לדעת וללמוד ושככל שלומדת יותר, כך היא מבינה פחות על הבריאה ועל עצמה. הלמידה המתמשכת מביאה לריפוי פנימי וצמיחה מתמדת, מביאה לענווה אמיתית שמאפשרת לשיעור החיים להתקבל בצורה הנכונה. הנשמה כבר יודעת שהיא לא יודעת והיא מתקרבת יותר אל האור. על מנת להסתדר עם כמויות הידע הבלתי נדלות, ההולכות וגדלות פועלת הנשמה מתוך כח החיסון. היא מחסנת את עצמה עם הידע שרוכשת, אך יודעת שהחוסן האמיתי הוא היכולת למצוא את המידע הנחוץ בזמן הנחוץ. הנשמה למדת להסתמך על מנוע החיפוש הפנימי שלה, להישען על גבה ולהרוויח ביושר את התשובה. לנשמה יש את כל המידע איתו באה מן האור והיא ניגשת אליו באמצעות כח החיסון. או אז מגלה את עצמה ואת המציאות הגשמית שלה. מגלה מחדש את האור ומרוויחה את זכותה לשוב ולהתאחד עימו.

5. מהו המבנה של הנחיית קבוצה? מה מוקד העשייה בתהליך? איך תהליך מסייע לחיים?
המבנה של הנחיית קבוצה כולל בתוכו את כל הרבדים וסובב אינטליגנציה מרכזית שמכוונת את התהליך כולו. עפ”י לוסקי תהליך שלם כולל: מדיטציה, דמיון מודרך, סיפור, שיר ותהליך. כך נוגעים בכל הרבדים ומחברים את כל חלקי הנשמה. מגרים את השכל, נוגעים ברוח דרך התבוננות, משחררים את הרגש בשיר ובאומנות ועושים תהליך שאפשר ללמוד ממנו משהו חדש על עצמנו. מוקד העשייה בתהליך הוא עימות עם האינטליגנציה המרכזית. כל הזמן נחזור אליה מכל מיני כיוונים ורבדים על מנת להפעיל ולשכלל אותה בכל הרבדים. המטרה היא לעמת את האינטליגנציה בתוך הקבוצה על מנת להכין אותה לחיים שמחוצה לה. תהליך מסייע לחיים בכך שהוא מדמה מצבי חיים בצורה קרובה, אך במרחב המוגן של הקבוצה. התהליך בקבוצה מאפשר לאדם לחוות את עצמו כפי שהוא ולראות ולהבין דברים על עצמו מתוך המשוב סביבו, וזאת מתוך מצב שמוגדר מראש כ”משחק” ולא חלק מהחיים ה”אמיתיים”. התהליך מאפשר הסרת הקליפות באופן זמני וחיבור להוויה הפנימית. תזכורת לאדם למה קיים בו באמת, לעיתים רבות כוחות שנשכחו מפאת המסכות שמגנות עליו במהלך היומיום. התהליך בקבוצה מאפשר ממש חוויה מחדש של עצמו ללא עוצמת המסכה המלאה וחיבור מחודש להוויה.

6. מה המקור של שיטת לוסקי?
המקור של שיטת לוסקי הוא ספר יצירה. ספר יצירה מיוחס לאברהם אבינו ונכתב לפני כ 3800 שנים. ספר זה מכיל 6 פרקים ומתמצת בתוכו את כל היש. ספר יצירה נותן סכימה של נתונים המתארים את מבנה הבריאה היקומית והאנושית, המיקרו והמאקרו. ספר זה מניח את היסודות בכל תחומי החיים מהאותיות, השפה, המתמטיקה, האסטרולוגיה, האסטרונומיה, חקר הגוף, קשרי גוף נפש ועוד. ספר זה נחשב לזרע שממנו יצאו כל ספרי הקבלה והיהדות לדורות. יש האומרים שספר זה נתן את הבסיס לכל הפילוסופיות הרוחניות ברחבי תבל ומהווה זרע כל הזרעים. ספר יצירה נגנז למשך שנים רבות וכעת עם האנרגיה של העידן החדש חזר אל אור העולם לחלוק מחכמתו.

7. מה השוני והייחודי בשיטת לוסקי על פני שיטות אחרות?
השוני העיקרי בין שיטת לוסקי לגישות אחרות הוא בהכלה של השונה. את שיטת לוסקי ניתן לשלב בהרמוניה עם כל שיטת אבחון וטיפול אחרת. 32 האינטליגנציות מהוות תבנית שלתוכה ניתן לצקת כל מידע שמתקבל בדרך אבחונית אחרת. כל אבחון דרך הגוף, הרגש, השכל או הרוח ניתן לחבר לאינטליגנציות המתאימות והדרך לטפל באותן אינטליגנציות היא חופשית. אין זה משנה אם הטיפול נעשה באמצעות תזונה, דיקור, נשימה, אמנות, או ספורט – ניתן לאמן אינטליגנציה בכל אחת מהדרכים. למעשה אנו טוענים שכל שיטה טיפולית פועלת על רובד או מקבץ אינטליגנציות מסוים ולכן ניתן להתאים שיטה טיפולית לאדם עפ”י פרופיל האינטליגנציות שלו.

8. מהי מטרה נעלה? במה היא מועילה?
מטרה נעלה היא תכלית החיים מתוך ערך של נתינה. מה אני באתי לתת לעולם, לחברה, למשפחה ולעצמי בחיים האלה. התבוננות על החיים מנקודת ראות של נתינת חינם. המטרה הנעלה היא הכותרת של חיי האדם ומתוכה נכון לגזור את הייעוד והיעדים. חיבור למטרה נעלה עוזר למצוא את הייעוד ואת העשייה המקושרת לשמחת החיים ולהגשמת העצמי.

9. האם צריך רקע אמנותי כדי לטפל בשיטת לוסקי?
אין צורך ברקע אמנותי כדי לטפל בשיטת לוסקי. עפ”י שיטת לוסקי כל פעולה אנושית יכולה לבטא אמנות. אמן הוא זה אשר פועל מתוך הרצון החופשי ומביא את הביטוי הייחודי שלו לתוך היצירה, לכן כל אחד הוא אמן ואת היצירתיות והאמנות הייחודית של כל אחד מגלים מתוך תהליך היצירה עצמו.

10. מתי המשוב מראה שלך? מתי המשוב מראה שראית?
הדרך לזהות את טיב המשוב היא עוצמת ומעורבות הרגש בסיטואציה. כאשר הרגש מתעורר והתגובה היא רגשית זה משוב לעצמי, ואילו כאשר הרגש אינו מתעורר, ונוכחות שלווה ולמידה למול המשוב זהו רק מראה שראיתי. כאשר אני מתרגז מאוד, נפגע, כועס או מתוסכל ממעשיו של מישהו אחר, זהו הסימן שאני לא חי בשלום עם החלקים האלה בתוכי, שזהו משוב שלי. אך כאשר אני יכול לראות מישהו אחר פועל בצורה שאינה מקובלת עליי, אך אני מאפשר לו את החופש הזה מתוך אהבה וחמלה, אזי שאני לא מעורב ואני מכיל את המקום הזה בתוכי באמת, זהו מראה (נוף) שראיתי ולא מראה (השתקפות) שלי.

11. אם בוחנים בני אדם רק עפ”י האינטליגנציה השכלית (IQ), כיצד זה משפיע על הדימוי?
כאשר בוחנים אדם רק על פי ה IQ שלו זה יכול להיטיב, או לגרוע מהדימוי שלו, תלוי מה רמת הפתיחות של היכולת הזו במבנה האישיות שלו. אך בכל מקרה זה מגביל את אותו אדם לחשוב שהערך שלו תלוי ביכולותיו השכליות ועל כן זה מדכא את יכולותיו אחרות. האמת היא שיכולת זו היא רק אחת מיני רבות והנכון לדימוי האדם הוא להעריך את מגוון היכולות שלו בגוף ובנפש. אדם שמוגבל לשיפוט עצמי רק מתוך היכולת השכלית שלו חי חיים עניים מאוד ומצמצם מעצמו ומיכולותיו האחרות, מה שבסופו של דבר יביא לחוסר איזון בדימוי העצמי בין אם לימין או לשמאל.

12. מה קודם למה, קבלה לנתינה, או נתינה לקבלה? מה חשוב כ”כ בסדר הופעתם?
עפ”י לוסקי הקבלה היא שקודמת לנתינה. אני חייב לקבל לעצמי על מנת שאוכל לתת. אין ביכולתי לתת משהו שלא היה ברשותי קודם שנתתי אותו. החשיבות בסדר הופעתם קובע את מידת האיזון שקיים בחיי האדם. למעשה תמיד האדם נותן רק מה שקיבל, כי אחרת מהיכן נותן? אך כאשר ישנו אי-סדר בהופעה והאדם נותן על מנת לקבל, הוא כל הזמן נמצא בחוסר. הוא חושש שלא יקבל לעצמו ולכן שומר על מה שיש לו ונותן בצורה קצובה ומינימאלית, מה שמביא למעגל של תקיעות. אני לא נותן כי אני פוחד לאבד את מה שיש לי, אז אני סגור ומגן על עצמי וחסום מלקבל דברים חדשים.

13. מהם 3 הזיכרונות? מה תפקיד כל אחד מהם? כיצד פועלים?
שלושת הזיכרונות הם: המוח, הבטן והתא. תפקידי הזיכרונות ודרך פעולתם: המוח הוא הזיכרון הראשון שמופעל. זהו הזיכרון השטחי, הקוגניטיבי, זה המפקד שמוציא את הפקודות מתוך חישוב הנתונים והמשתנים הקשורים בסיטואציה. כאשר אין במוח את הזיכרון המתאים הוא פונה אל הבטן. זהו החייל המבצע והזיכרון הרגשי, האינטואיטיבי. בבטן נשמרים הזיכרונות הרפלקסיביים, הקשורים באמונות הפנימיות, התגובות המובנות עליהן התאמנו במשך זמן רב. אלה זיכרונות המקושרים להרגלי החיים שלנו. כאשר המידע האגור בבטן אינו מספק נפנה אל הזיכרון העמוק ביותר – התא. בתא נמצא ה DNA – הרכיב המהווה את כל הידע האנושי משחר האדם הראשון ועד היום. המידע מוצפן שם בעומק העומקים והגישה אליו מצריכה חיבור אינטואיטיבי ורוחני גבוה.

14. מהי המטרה הנעלה והחזון של מכללת לוסקי?
המטרה הנעלה של מכללת לוסקי היא ליצור עולם שכולו טוב. החזון הוא לפתוח דלת לכל אדם להכיר את עצמו ואת יכולותיו הייחודיות. להפיץ את המסר של ספר יצירה – שכל אחד הוא מיוחד, שאין שיטה אחת נכונה ושהשלום בעולם יתקיים כאשר כל אדם יחיה בהרמוניה עם עצמו. שלכל אדם פרופיל אישיות שונה, יכולות אחרות ומגוונות ואין אחת שעולה או נחותה מהאחרת – כל אדם הוא יצירת מופת.