חרדות לפני לידה
16 בדצמבר 2014
מחשבה יוצרת מציאות
17 בדצמבר 2014

שכפול זוגיות שחווינו בבית

שכפול זוגיות שחווינו בבית /יעל שר

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

בכל יצירת זוגיות יש שני אנשים המביאים לתוך היצירה הזו את המהות שלהם. לכל אחד יש השקפת העולם עליה חונך או בנה אותה מתוך ההסתכלות שלו על סביבתו הקרובה ועל העולם. כשנפגשים שני אנשים, הם יוצקים את עולמם לתוך הקשר לטוב ולרע. אם נתבונן במערכות היחסים בסביבתנו אנו עלולים לראות מערכות בהן לא תמיד שני הצדדים מביעים את רצונותיהם באופן מלא. אין הכרח שכל רצונותינו יתקיימו אבל לבטא ולהביע אותם זהו חלק חשוב בתוך מערכת יחסים, כמו לשים גבולות על מה אפשר להתפשר.

זוגיות שראינו בבית עשויה להיות זוגיות שניצור
בכל מפגש בקליניקה עם מטופל כשהמטרה היא זוגיות ובכלל, נחקור באיזה בית גדל, מה הייתה החוויה שלו ממערכת היחסים ההורית וגם מיתר בני המשפחה הסובבת אותו, כמו כן מה חווה בחייו במערכות יחסים במסגרות החינוכיות, בסביבה החברתית כמו באזור המגורים, צבא ובכל מקום שהיה צריך ליצור קשרים. כתינוקות אנו סופגים מידע מתבוננים ומחקים את מה שראינו וגדלים לתוך מציאות שברוב המקרים היא זו שאנו מביאים לחיינו, בין אם במערכות יחסים או בכלל.
לא תמיד מה שראינו וחווינו הוא הנכון ולכן אנו עלולים לחבל במערכות היחסים שלנו להיות מתוסכלים מאחר שאנו חשים שלא מצליח לנו ולאחרים כן, עד שנבין שמשהו אינו עובד בשבילנו ונפנה לטיפול זוגי.


[קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן


חיסול מלאי ספרי חוכמה רבי מכר

ימים
שעות
דקות
שניות

50% הנחה עד גמר המלאי