הבוגד הסדרתי
5 בפברואר 2015
הפקת לקחים
5 בפברואר 2015

שני עולמות

שני עולמות

בורא עולם חילק את המין האנושי לשני מינים ונתן תפקידים ברורים: יש בעל ויש אישה, יש נותן ויש מקבל. האשה היודעת שהיא תלויה בבעלה, תסכים לכל שגעונותיו. האשה אשר לא תלויה בבעלה, תתחיל לשאול את עצמה  – “למה ככה? למה אחרת? ומה איתי  ?     ואיפה המקום שלי?” ומתחילים ריבים. 

על פי הגבריות הסטריאוטיפית, גבר הוא ראש המשפחה , גבר הוא המפרנס. יציאתה של בת הזוג  לעבודה והתחזקות כוחה הכלכלי והעצמאות שהיא חשה בעקבות כך גורמים לגברים רבים “רעידת אדמה” המזעזעת את זהותם הגברית והבגידה הינה התירוץ להשיב את תחושת הגברות שאיבדו.

 הזוגיות של יוני מיקה הייתה ברורה וטובה . לכל אחד היה ברור מה תפקידו במערך המשפחתי , יוני  המפרנס העיקרי ומיקה מטפלת במטלות הבית והילדים. כל ערב שיוני חזר הביתה מהעבודה, מיקה הייתה מקבלת אותו בחיוך רחב ונס קפה חם.  יוני ומיקה חיים בזוגיות כעשר שנים ובשנה האחרונה סיימה מיקה את לימודי התואר השני והתקבלה לעבוד בחברת מזון גדולה ומהר מאוד קודמה והחלה להרוויח יותר מבן זוגה יוני.

הזוגיות בין בני הזוג החלה להתערר בעקבות יציאתה של מיקה לעבודה והתמסרותה לעבודה.  יוני החל להתלונן שאומנם יש יותר כסף אבל זה הרס להם את חיי הנישואין. “בגללה החיים בבית השתנו…פתאום אני צריך להשאר עם הילדים כשהם חולים…אין יותר קפה חם שאני חוזר.”  ליוני היתה קשה לו להשלים עם השינויים של בת זוגתו עם הבעת החופש שלה .הוא הרגיש שהיא מתנסה מעליו והתחילה  לערער על הזוגיות ” אתה כבר לא תומך.. איפה הביטוי העצמי שלי…אתה חושב רק על עצמך…עד היום תמכתי בך וכל הבית היה עליי, מה איתי??”.. \כל פעם מחדש הוא חש שהוא מוכיחה לו שהוא חסום רגשית ולא יודע להביע את עצמו מבחינה רגשית .

באחד מהימים נוצר בין הזוג ריב גדול, יוני איים על מיקה “אם לא תשתני אני מתגרש ממך”. יוני לא ציפה לתשובה המפתיעה של מיקה :” בסדר, אולי פעם זה הפחיד אותי היום בשבילי זה פשוט נפלא להתגרש”. יוני נלחץ  מתשובה ואיבד את העשתונות, סטר למיקה ויצא מהבית. הוא ידע שהוא אוהב אותה ורוצה להמשיך את חייו עימה אבל לא ידע איך למצוא את הדרך בכדי לשמר את הזוגיות . כשחזר הביתה פנה יוני למיקה והביע את תחושותיו וחרטה עמוקה על הסטירה. יחד החליטו לגשת לטיפול זוגי. כששמעתי את סיפורם תשאלתי  אותם מה חסר להם ? למה היה קושי רב ליוני לקבל את החופש של מיקה ?  – יוני ענה “כי אין לה זמן יותר בשבילי והיא לא מתייחסת אליו כבעבר היא כבר לא אוהבת אותי “

יוני לא קיבל אל החופש של מיקה ומיקה לא ידעה איך לשלב את החופש שלה בין הבית.

שאלתי: מתי אמרתם או הפגנתם חיבה , זרקתם מילה טובה אחד לשניה? שניהם לקחו נשימה עמוקה והתבוננו אחד בשניה ולא זכרו מתי לאחרונה דבר כזה התרחש בזוגיות.

התחלנו לעבוד על סדר עדיפויות, על הקדשת זמן לזוגיות  על ידי הפגנת אהבה ומוצריה.

 לחבק  כל הזדמנות, להשאיר פתקים של מילים טובות , לפרגן לעצמם מסעדה טובה פעם בשבוע,  לדבר.

ענג – יצירת קרבה , תקשורת טובה יותר , אהבה וקבלה של אחד והשני.

 נגע – המערכת תקרוס לבסוף ותוביל לגירושין .