תזונה וחומצות אמינו בחדר כושר

תזונה וחומצות אמינו בחדר כושר/ ד"ר יוסי ראובן

 במסגרת לימודי נטורופתיה בלוסקי לומדים על חשיבות המינרלי בגוף. הנה טעימה מהנושא.
חומצות אמינו הן אבני הבניין של חלבון בגוף. יש 22 חומצות אמינו, 8 מהן הן החיוניות ביותר לתפקוד הבסיסי. בזמן פעילות גופנית נוצר תהליך הרס של רקמות, רקמת שריר, סחוס, רקמת עצם, ומוליכות עיצבית. בנוסף מתרחשים שינויים במאזן חומצה-בסיס בגוף כתוצאה מאופי האימון ורמת העצימות.  וכן תהליכי ספיגה של ויטמינים ומינרלים. תוך כדי פעילות גופנית משתנה מאזן חנקן חמצן בגוף. (תהליך הגורם לתחושת עייפות). הפעילות הגופנית מעודדת מערכת לימפה ומערכת חיסון, משפיע על מאזן הסוכר והאינסולין ובדרך זו גם על המערכת ההורמונאלית. הפעילות הגופנית משפיעה על רמת השומן וכן על רמת הכולסטרול. האימון הגופני לכאורה יוצר דילול מאגרים ויטמיניים ומינרליים וחומרי בסיס חיוניים בגוף. ובכל זאת אי אפשר ללא הפעילות הגופנית. התנאי הוא לבצע פעילות גופנית מותאמת בהנחיה ובהדרכת איש מקצוע המתאים את הפעילות למטרה אנו מגדירים מלכתחילה כיעד. על כן עלינו לשמור על תזונה נכונה ותוספי מזון לאחר פעילות גופנית.
מומלץ להוסיף חומצות אמינו המכילות את 8 החשובות:
היסטאדין- משקמת רקמת שריר וסחוס, וכדוריות דם אדומות ולבנות.
פנילאלנין- משפרת מולכות  עצבית ומשפרת זיכרון.
ליזין- מסיעת בספיגת סידן והתפתחות העצם ושמירה על מסת שריר, ומעודדת שיקום.
לאוצין- מווסתת רמת סוכר ואחוזי שומן בגוף.
מתיונין- מסייעת בהגדלת נפח שריר.
איזילאוסין- חשובה מאוד להתאוששות לאחר אימון, ולמראה העור.
תראונין- מתקנת קלוגן ואלסטין ומשפרת ספיגה.
ואלין- חומצה שמתקנת תאי שריר ומגדילה תאים חדשים.
ובתזונה הן נמצאות ב: מוצרי חלב, בשר, עוף, דגים, חיטה, אבוקדו, שקדים, אגוזים, תפוחי אדמה, ביצים, עדשים, שעועית, בוטנים, יוגורט, בצל, שום, קשיו, דגנים, פטריות..

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ