מדיטציה אחת לדרך
הומאופתיה וקבלה

תיקון או ניתוק

תיקון או ניתוק / ד”ר יהודית פלינט

מילים הן לא סתם מילים. על פי הקבלה וכפי שאנו  קוראים בספר בראשית העולם נברא מאותיות ומאמרות- מילים “בשלשים ושתים נתיבות חכמה חקק יה את עולמו.” עשר הספירות (הממוספרות מ-1 עד 10) ועשרים ושתיים אותיות האלפבית יחד 32 לב נתיבות:  . המילה עולם גזורה מלשון הֶעַלם שכן טבעו של העולם הגשמי  להעלים מעינינו את קיומו של העולם המקביל ממעל –העולם הרוחני .  מי שמתבונן ולומד מגלה למשל,  שבשפה העברית 22 אותיות והעולם נברא מ4 יסודות (אוויר מים אש ואדמה). ההקבלה לכך בעולם החומר היא 22 חומצות אמיניות מהן בנויים החלבונים שבונים את גופנו ו4 אותיות ה DNA –נוקלאוטידים שמקודדים את מיגוון החלבונים הללו .     חלק ממותר האדם על הבהמה הוא להתבונן  ולהבין ובהמשך להבנה לעשות את התיקון . חג השבועות שיש בו סימבולים רוחניים רבים  נקרא גם חג מתן תורה וחוץ מהמסורת הידועה של עוגות גבינה יש גם מסורת עתיקה של תיקון ליל שבועות . כל נשמה יורדת לעולם עם משימת התיקון שלה וארגז הכלים היהודי הוא התורה הכוללת את תרי”ג המצוות . תרי”ג הוא 613 שמתחלק ל248 מצוות עשה כנגד רמ”ח האיברים בגוף ו365 מצוות לא תעשה כנגד שס”ה הגידים . וזהו למעשה החיבור הבסיסי והראשוני למה שמכונה חיבור גופנפש ,  קונספט שניכנס לכל תחום בחיינו .  במהלך שבעת השבועות שקדמו לליל חג השבועות אנו נוהגים למנות ארבעים ותשעה תיקונים שאותם עוברים כהכנה לחג השבועות(ימי ספירת העומר ).כידוע 7 הוא מספר המייצג את מחזוריות הטבע ולאחריו 8 שמעל הטבע .  דהיינו, יש צורך לעמול ולהכין את עצמנו ע”פ הטבע היומיומי ( “אדם לעמל יולד”) לבנות  את הכלי כראוי כדי לקבל את  האור שמעל הטבע ביום החמישים הוא התיקון של ליל חג השבועות.   על פי מנהג המקובלים מזה דורות, נוהגים שלא לישון בליל חג השבועות וללמוד במהלך כל הלילה וזה אשר עמל במשך שבעת השבועות הקודמים להכנת הכלי כראוי יזכה מן הסתם באור של נגוהות .
לא בכדי נבחרה מגילת רות לסמל את רוח החג . רות מכונה גם “אמה של מלכות” שכן היא זכתה להגיע מהמקום הנמוך ביותר מהבחינה הרוחנית –מואב, להיות סבתו של דוד המלך . ע”פ הקבלה רות היא הגלגול של בת לוט שילדה את מואב לאחר שהרתה לאביה . מואב הפך להיות סמל הרשע והאטימות ולכן יש איסור להינשא לבני מואב גם עשרה דורות לאחר שנתגיירו .רות שהיתה ביתו של מלך מואב עשתה את כל הדרך מהמקום הנמוך ביותר לגבוה ביותר רק בזכות החסד העצום  שעשתה עם נעמי חמותה . גם מהצד של הסבא של דוד , בעז שגם בהיסטוריה המשפחתית שלו סיפור לא פשוט (יהודה ותמר) יש גילויי חסד רבים  ביחסו אל רות . וכך לא בזכות שושלת מלכות  או הון, זוכה דוד בשלטון. כי המלכות האמיתית כפי שמיוצגת ע”י דוד המלך אינה מושתתת על הון שלטון אלא על חוט של חסד מידות טובות והרבה ענווה . כלנו, כחברה וכיחידים בתוכה זקוקים לתיקון .ולכל אחד קלקול משלו ותיקון משלו .ושוב מילים הן לא סתם מילים ומי שלא מתקן מתנתק (תינוק- תיקון – ניתוק )
הכותבת היא ד”ר Ph.D)  ) לגנטיקה שעשתה הסבה להומיאופתיה . הומיאופתיה מטפלת בעזרת תרופות הומיאופתיות המכונות רמדיס .
פרוש המילה רמדי הוא תיקון . המטפל ההומיאופתי אמור לאבחן את מהות וסוג הקלקול במערכת הגופנש של המטופל שגרם למחלה ולבחור  את הרמדי בהתאם .

 .

 

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ