תמי אלעזרי – אני לומדת כמו שנכון לי ללמוד

אני לומדת כמו שנכון לי ללמוד – תמי אלעזרי

 לימודים ,כל חיינו אנו לומדים באופן פורמאלי ובאופן בלתי פורמאלי, אך הלימודים הפורמאליים בבתי הספר לוקחים חלק נכבד מאוד בעיצובינו ובדרך למידה שלנו.

לאורך כל השנים בבית הספר היסודי, חטיבה, תיכון למדתי כי כדי להצליח צריך ללמוד בעל-פה מסות חומר שהלכו והתעצמו עם השנים, אך לא נתנו לי כלים להבין שיש דרכים שונות ללמידה וזכירה של חומר, כך שמצאתי את עצמי פשוט לומדת את החומר בעל פה ככה פשוטו כמשמעו. עם השנים זה הפריע לי מאוד לא התאים לי למידה כזאת משעממת וחסרת עניין, והתחלתי לשאול את עצמי שאלות ולנסות להבין את החומר בדרך אחרת, לתת לכל דבר שאני לומדת משמעות ולראות איך החומר הנלמד מתחבר לחיי או לחיי הסובבים אותי, מה אפשר ללמוד מזה להווה לעתיד ולראות בתוך כל החומר את הסיפור, את האנשים, מה הרגישו, חשבו איך נראו, לתת חיים לסיפורים מאחורי כל חומר לימוד ופשוט לדמיין, לשבת בשקט במדיטציה, לחשוב על החומר, להרגיש אותו, לתת לו משמעות. כך הלימודים הפכו והופכים למעניינים ובעלי אתגר, כאשר ברקע תמיד יש מוזיקה, מוזיקה שאני אוהבת מתנגנת לה, מרוממת, משמחת, ממקדת וגורמת לחשיבה להיות פתוחה יותר.

 

 

 

 

זאת למידה שמפעילה את כל החושים ונותנת חיים לחומר הנלמד, אך יחד עם זאת אני לומדת כי גם הלימוד בקבוצה מפרה, נותנת עניין, מצמיחה, מלמדת ונותנת שמחה. הלימוד בקבוצה נותן לתחושת ה- ביחד משמעות אחרת, לעבור את חווית הלמידה אחד עם השני מעצימה ומחזקת את הקבוצה ואותי בפרט. הלמידה כקבוצה מגובשת ומאוחדת חשובה בעיני כדי שאוכל ללמוד ולהנות. וכמובן חשוב שהכל יעבור בכיף ובשמחה.

ללמוד כך לבד וביחד  באהבה ומתוך אמונה בעצמי ובדרך שלי ילמד אותי יותר על עצמי, יקרב אותי להגשמה עצמית, ייתן לי שמחה גדולה בלב,תחושת אהבה, סיפוק, תחושה של יחד, ביטחון, עוצמה, הבנה גדולה יותר, יביא לי תחושת רוגע ושמחה.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ