תקציר מחקר הרפואה המשולבת

תקציר מחקר הרפואה המשולבת

רפואה משולבת היא רפואה המשלבת שיטות טיפול מעולמות ורבדים שונים, גוף ונפש – שילוב של רפואה מדעית, קרי, תרופות וניתוחים לצד שיטות טיפול הוליסטיות, גופניות, כגון: דיקור, תנועה, עיסוי, תזונה. שיטות טיפול רגשיות, כגון: שילוב אמנויות, הילינג, פסיכודרמה. שיטות טיפול שכליות, כגון: דמיון מודרך, שיחה, תשאול. שיטות טיפול רוחניות, כגון: מדיטציה, דרך המשוב, סליחה ותפילה. הרפואה המשולבת נותנת מענה להיבטים השונים של גופו ונפשו של האדם ורואה את כל חלקיו ורבדיו של האדם כמתלכדים ליחידה אחת שלמה.


  • טיפול בשיטת לוסקי – זה הטיפול הנכון במקרה זה. טיפול בלוסקי נכון גם במקרה של טיפול זוגי, או במקרה של טיפול בחרדות או בכל טיפול אחר.


 

חמישה מאפיינים מרכזיים ליצירת תבנית ומסגרת עבודה לרפואה משולבת דרך 32 האינטליגנציות, עבור מרכזים רפואיים ועבור מטפלים, והם: סולם הבריאות, המנוע לשינוי, תרופות לוסקי, סל הטיפולים, מעגל המטפלים. חמשת המאפיינים המרכזיים הם פועל יוצא של תבנית 32 הנתיבות (אינטליגנציות) כפי שמורה ספר יצירה[1]: האחד – השלם, מתחלק לשני חלקים – ספירות ואותיות (זכר ונקבה), שהם הרצון לתת והרצון לקבל (המנוע לשינוי). הספירות (מספרים מ- 1 עד 10), הן 10 אינטליגנציות ברובד הרגשי, האותיות מתחלקות לשלושה חלקים: 3 אינטליגנציות ברובד הרוחני (אותיות:א מ ש), 7 אינטליגנציות ברובד השכלי (אותיות: ב ג ד כ פ ר ת), 12 אינטליגנציות ברובד הגופני (אותיות: ה ו ז ח ט י ל נ ס ע צ ק).  כך יוצר ספר יצירה ארבעה חלקים מהשלם (סולם בריאות, בן ארבעה רבדים: רוחני, שכלי, רגשי וגופני). כל אחת מ- 32 האינטליגנציות היא חלק מהשלם ומתנהגת כמו השלם. כל אינטליגנציה מתחלקת לשני חלקים – זכר ונקבה, ולכל אינטליגנציה, ארבעה רבדים. כל אינטליגנציה ניתן לתרגל ולאמן (כמו שריר), באמצעות פעולות אנושיות פשוטות מכוונות, באמצעות טיפולים, ועבודה קבוצתית. תרגול אינטליגנציות מאפשר תנועה מרובד לרובד בסולם הבריאות לצורך איזון ופתיחת ערוצים.

המאפיינים המרכזיים לרפואה משולבת:

סולם הבריאות, הוא בן ארבעה רבדים, ומתאר את הצרכים המשתנים של האדם, את היכולות שאדם יכול לפתח בכל רובד ואת הצורך לנוע בין הרבדים לצורך איזון. בריאות שלמה אפשרית על ידי איזון בין הצרכים השונים בכל אחד מארבעת הרבדים. המנוע לשינוי, מתאר את הניגודים, הקבועים בעולמו של כל אדם, אשר יוצרים תנועה ושינוי. חוסר האיזון הזמני הנוצר מהמפגש בין טוב ורע, אור וחושך, וודאות וחוסר וודאות, פחד ואהבה, הם ביטוי של הרצון לקבל והרצון לתת, והם הבסיס לשינוי ולתנועה בתוך סולם הבריאות. תנועה למעלה או למטה בסולם הבריאות אפשרית דרך שינוי פנימי, שמקורו בשינוי צורה של הרצון לקבל לרצון לתת, ולהפך. תרופות לוסקי, הן פעולות אנושיות פשוטות (המאפשרות תרגול ואימון אינטליגנציות) כגון: שינה, מקלחת, מחשבה חיובית, מעשה טוב ביום, חיבוק, נשיקה, יחסי מין, הליכה, נסיעה למקום חדש. בכל אחת מהפעולות הפשוטות קיים הרצון לתת והרצון לקבל שבהם. הכוונה, הניתנת על ידי המטופל לכל אחת מהפעולות הפשוטות, מאפשרת שינוי פנימי ויוצרות תנועה למעלה או למטה בסולם הבריאות. סל הטיפולים, מכיל שיטות טיפול לפי רבדים כגון: מדיטציה (רובד רוחני), דמיון מודרך (רובד שכלי), שילוב אמנויות (רובד רגשי), דיקור (רובד גופני). לכל שיטה טיפולית יש מקום טבעי באחד הרבדים והיא שיטת הטיפול שמתאימה לטיפול באותו רובד. קיימות שיטות טיפול רבות אשר עונות על הצרכים השונים בכל אחד מהרבדים, כך שכל מטפל, וכל מרכז רפואי יכול לבחור מתוך שפע השיטות את מה שמתאים עבורו ועבור מטופליו. רפואה משולבת מחייבת בחירת טיפולים בהתאמה לרבדים, למגבלות ולצרכים של אוכלוסיית המטופלים.  מעגל המטפלים הוא תהליך טיפולי בן עשרה שלבים, זהו רצף גנטי לשינוי המציאות. על המטפל לפעול לפי השלבים לצורך קבלת תוצאה נכונה. אין משמעות לזמן שעל המטפל לפעול בכל אחד מהשלבים. לעיתים המעבר משלב לשלב מהיר מאוד (שניות) ולעתים הוא ארוך מאוד (שנים). לעיתים ההתקדמות היא ברצף, ולעתים יש לחזור לאחור וללכת קדימה ושוב לאחור, הכל בהתאם למתבקש ולמשוב המתקבל מהתהליך הטיפולי.

שילוב הכלים ברפואה המשולבת הוא המפתח להצלחת הטיפול. כל אחד מחמשת המאפיינים של הרפואה המשולבת הוא כמו איבר בגוף, הפעולה המשולבת בין חמשת האיברים מאפשרת תנועה מאוזנת ושלמה.חזון הרפואה המשולבת, הוא השילוב בין הגישה המדעית והגישה ההוליסטית. על פי החזון, בחדר המיון של מרכזים רפואיים, יהיה רופא בעל הכשרה בשיטות הוליסטיות, כמו: מקצועות- פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה גופנית שהוא מטפל הוליסטי שעבר הכשרה רפואית, מדעית, בסיסית. הרופא והמטפל יאבחנו את המטופל ויקבלו החלטה משותפת על המשך התהליך. כאשר בבדיקה מובחנת בעיה גופנית, מסלול הטיפול יהיה רפואי מדעי, ובמקביל או לאחר הטיפול ישולבו טיפולים בגישה הוליסטית. כאשר אין ממצאים פתולוגים גופניים, מסלול הטיפול יהיה בגישה הוליסטית, ובמקביל המשך בדיקות ומעקב בגישה המדעית. הטיפול ההוליסטי יכלול גם עבודה במרחב מקודש, טיפולים אישיים, עבודה בקבוצת התפתחות, וכן קבוצות תמיכה למטופלים ומשפחותיהם. הדרך הזו מבטיחה שילוב הגישות השונות, כך שהמטופל יהיה במרכז. ניהול בריאות המטופל במקום ניהול המחלה.

[1] תבנית הרפואה המשולבת מתבססת על ספר יצירה המיוחס לאברהם אבינו.

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ