תרופות לוסקי

קורס תרופות לוסקי

אתה מכיר את זה ש..

אתה מכיר את זה שלפעמים תופס אותך כאב בטן או כאב ראש ואינך רוצה לקחת עוד פעם תרופות כימיות. אתה יודע שהתרופות מלוות בתופעות לוואי לא נעימות ובכלל ההשפעה של התרופה עוברת מהר מאוד וצריך עוד ועוד תרופות כימיות שמזהמות את הגוף רק כדי להעלים כאב זמני…

אתה מכיר את זה שלפעמים בא לך לישון והילדים לא נותנים לך…

אתה מכיר את זה שלפעמים יש לך אלף תוכניות
ואתה לא מצליח לבצע אותן, או לפעמים הבוס מדבר ומדבר ואינך יודע מה לעשות…

אתה מכיר את זה שלפעמים אתה חסר מצב רוח, מדוכא ולא בא לך לעשות כלום…

אתה מכיר את זה שלפעמים אתה עושה דברים בחוסר עניין, כי אין לזה משמעות…

אם אתה מכיר את זה, בתרופות לוסקי תמצא פתרון טוב ויעיל,
ללא תופעות הלוואי ותוכל להשתמש בזה עוד ועוד בחינם
בכל זמן בכל מקום ועבור כל סוג של כאב או בעיה או מחלה.

זה מבוסס על מחקרים מדעיים עדכניים, ועל חכמת הקבלה של ספר יצירה.
תוצאות יוצאות דופן בכל טיפול ובכל אימון.

תרופות לוסקי הן תרופות טבעיות.
אין חשש משימוש יתר, אין חשש מפגיעה כלשהי.

תרופות לוסקי מתאימות לכל גיל, בכל מקום ובכל זמן.
אין צורך במרשם רופא, זה חינם,
הן זמינות בכל מקום, לכל יום ובכל שעה.

הייה המטפל של עצמך.  קורס תרופות לוסקי


תרופות לוסקי, הן פעולות אנושיות פשוטות, כגון: שינה, מקלחת, מחשבה חיובית, מעשה טוב, חיבוק, נשיקה, אהבה, יחסי מין, הליכה, ביקור במקום חדש, ועוד. בכל אחת מהפעולות האנושיות קיים הרצון לתת והרצון לקבל שבהן, כך שניתן לכוון בכל פעולה, לקבלה או לנתינה. כל פעולה אנושית פשוטה מאפשרת תרגול, אימון, תחזוקה, שכלול או תיקון של כל אחת משלושים ושתים האינטליגנציות. המודעות לרצון לקבל ולרצון לתת שבכל פעולה היא שמניעה את כוח החיים (הרצון החופשי).
הכוונה היא שהופכת כל פעולה אנושית פשוטה ל”תרופה” (לוסקי 2005).

חינוך זה כל הסיפור

על פי שיטת לוסקי לכל אדם יש 32 אינטליגנציות וערכי חיים בארבעה רבדים. את האינטליגנציות וערכי החיים ניתן לאמן, לתקן, לתחזק, לשכלל, ולרפא כמו שריר על פי הרצון החופשי. ערכי חיים חיוביים משפיעים על הרצון שלנו לחיות, ועל טיב הבריאות שלנו, על יכולת ההצלחה שלנו בקריירה, בזוגיות ובמשפחה וגם על מצב חשבון הבנק שלנו. ערכי חיים חיוביים משפיעים על המראה החיצוני שלנו, על החוסן הנפשי שלנו ועל החיוניות שלנו. חינוך עצמי זה הסיפור כולו.


גם לי יש 32 אינטליגנציות

לכל אדם יש שלושים ושתים אינטליגנציות במינון ומדרג ייחודי. פרופיל האינטליגנציות האישי של כל אדם מהווה את השפה הייחודית בה הוא מתפקד ומצטיין. היכולות האנושיות מתפתחות דרך הקשרים הנוירולוגיים וזרמי החשמל. הנוירונים כמו האינטליגנציות, הן ישויות פיסיות שניתן לפתח באמצעים שונים והם מגיבים כמו ששרירים בגוף, מגיבים לאימון ותרגול. באמצעות תרגול ניתן לפתח את רשת העצבים והקשרים הנוירולוגיים במוח ובכל חלקי הגוף, הנדרשים ללמידה, לניצול מיטבי ומאוזן של פוטנציאל 32 האינטליגנציות. המודעות לרצון לקבל ולרצון לתת שבכל פעולה היא שמניעה את כוח החיים (הרצון החופשי), והופכת כל פעולה אנושית פשוטה ל”תרופה” (לוסקי 2005). הדוגמאות שמאמר זה מציגות פעולות אנושיות פשוטות, בהתאמה לאינטליגנציות. תרגול ואימון פעולות פשוטות יאפשר חיזוק או יצירת קשרים נוירולוגים חדשים וכתוצאה מכך, שכלול, תחזוקה או תיקון אינטליגנציות. עבור כל אינטליגנציה ניתן לפתח “תרופות”, רבות, נוספות. הדוגמאות מציגות אפשרויות אחדות לכל אינטליגנציה. כמובן כל מטפל בשיטת לוסקי יכול לרקוח תרופות לוסקי בדרך יצירתית ללא הגבלה.


טיפול מוקדם בתופעות ימנע טיפול בחרדות או טיפול משפחתי שהוא כידוע חלק של טיפול זוגי.
כאשר יש טיפול מוקדם בבעיה, כל יתר הטיפולים יהיו מיותרים.

קורס תרופות לוסקי


המוח והאינטליגנציה האנושית

“תרופות לוסקי” או פעולות אנושיות פשוטות פועלות באותו האופן שבו פועלות תרופות כימיות, העמידות של בני אדם לכאב תלויה בקבוצה של חומרים ביוכימיים שנקראים אנדורפינים ואנקפלינים הפועלים כמשככי הכאבים הטבעיים של הגוף (צ’ופרה 1997). המילה אנדורפין פירושה “מורפיום פנימי” והמילה אנקפלין פירושה “בתוך המוח”. במילים אחרות, כימיקלים אלה הם מעין גרסה של מורפיום המיוצרת על ידי המוח בעצמו. רגשות חזקים, למשל, יכולים לגבור על אותות כאב שמגיעים מהגוף, כפי שקורה כאשר אם רצה להציל את ילדה מבית בוער. מורפיום ואנדורפינים חוסמים את הכאב על ידי כך שהם נצמדים לקולטן של תא העצב ומונעים כניסתם של כימיקלים הנושאים את מסר הכאב. לפי מודל זה, מולקולה של אנדורפין היא כמו מילה, נניח שהמילה היא “רוגע” אפשר לשער שבכל פעם שהמילה כאב מגיעה לתשומת הלב של המוח, יש למוח אפשרות להחזיר כתשובה את המילה “רוגע” ולבטל את הכאב. האנדורפין והמורפיום זהים באופן בסיסי, ההבדל הוא שהאחד מיוצר על ידי האדם והשני על ידי פרג האופיום. אין שום דבר מיוחד במולקולות עצמן, היכולת ליצור ולברוא דרך האינטליגנציות האנושיות, היא החשובה. מולקולות האדרנלין הן לא מה שגרמו לאם לרוץ לתוך הבניין הבוער כדי להציל את בנה. מולקולות האנדורפין הן לא אלו שמונעות את תחושת כאב להבות האש. אינטליגנציות כגון: הרצון, הוודאות, הנחישות, האהבה, המחויבות הם המגנים עליה מפני הכאב. אינטליגנציות (תרופות) אלה מצאו ערוץ כימי שהמוח יכול להשתמש בהם כדי לשוחח עם הגוף ולהגן עליה. מכאן שההכרה מבטא את עצמה בגוף דרך כימיקלים. כימיקלים אלה אינם מיוצרים רק במוח, שתפקידו לחשוב, אלא גם במערכת החיסון ובמערכות אחרות. הטענה היא שלאינטליגנציות הזורמות בגוף נדרש בסיס חומרי. קולטני התאים רוקדים ללא הרף על פני השטח של דפנות התא ומשנים את צורתם כדי לקלוט מסרים חדשים. “ההכרה והגוף הם כמו שני יקומים מקבילים. כל דבר המתרחש ביקום השכלי חייב להותיר עקבות ביקום הפיסי” […] “גופך, כפי שאתה רואה אותו ברגע זה, הוא תמונה פיזית, תלת מימדית של מה שאתה חושב” […]. “דבר אינו יכול לנוע בלי להניע את כל יתר חלקי השלם” (צ’ופרה 1997). לא רק המוח חושב, כל מקום בגוף בו מצויים קולטנים למולקולות נושאות מסרים, כלומר בכל תא בגוף, קיימת חשיבה. בכל מקום בגוף, בלב ובמוח, בכבד ובעור הפנים יש את אותו ה- DNA, ומשמעות הדבר היא שתא לב או תא עור הפנים יכול להתנהג כמו תא מוח. “עד עכשיו המדע קבע שאנו מכונות פיזיות שבדרך כלשהי למדו לחשוב. כעת מתברר, שאנחנו מחשבות שלמדו ליצור מכונה פיסית” (צ’ופרה 1997).


מחקרים ותרופות לוסקי
מחקרים מוכיחים שלפעולות אנושיות פשוטות (תרופות לוסקי), יש קשר לבריאות.

להלן ממצאי מחקרים אחדים: בשנים האחרונות הוכח מדעית, שלתפילה יש כוח ריפוי. ד”ר אבי בליך מבית החולים הפסיכיאטרי לב השרון, שכתב על כוחה של התפילה לריפוי מחלות בכתב העת “הרפואה” (2002), מציג את המושג “תפילה מרחוק” (D.P – Distance Prear), מושג המתאר מצב בו אדם או מספר אנשים מתפללים לשלומו של מטופל שאינו מוכר להם ושהמטופל מעולם לא הכירם. לטענת ד”ר בליך יעילותה של התפילה מרחוק לריפוי מחלות הוכחה מבחינה מדעית. מחקרים רבים שמצוטטים באותו כתב עת מסכמים: “תפילה מרחוק יכולה להשפיע על מטופלים עם דלקות בכלי הדם. הטיפול יעיל מבחינה כספית, אינו משפיע לרעה וצריך לשקול להשתמש בו כחלק מהנוהל הקליני” (פרופ’ לייבוביץ’, מרכז רפואי רבין, פ”ת). במקום אחר מציינים חוקרים ממכון הלב האמריקאי בקנזס, ארצות הברית, שתפילה מרחוק הוכחה כיעילה במקרים של שהייה קצרה ביחידות לטיפולי לב. המסקנה מהמאמר היא שתפילה יכולה להיות תוספת אפקטיבית לטיפול רפואי רגיל.

“תרופת לוסקי” נוספת שלגביה קיימים ממצאים, היא יחסי מין. אחד המחקרים הבולטים שפורסם לפני כמה שנים בכתב העת הרפואי British Medical Journal (שירז 2006) , הראה שגברים שמקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה, זוכים לחיים ארוכים יותר ומועדים פחות למות בגיל צעיר. התברר שבקבוצה שהייתה הפחות פעילה מינית, שיעורי התמותה היו גבוהים פי שניים לעומת הקבוצה היותר פעילה.


החוקרים בדקו אנשים בריאים שלא קיימו יחסי מין, ואנשים חולים שקיימו יחסי מין, ובעזרת כלים סטטיסטיים הוכיחו שיחסי מין גורמים לבריאות טובה ואריכות ימים. ליחסי מין יש קשר גם לשכיחות נמוכה יותר של סרטן הערמונית אצל גברים. באותו מאמר מתואר מחקר אוסטרלי שהתפרסם לפני כשנתיים ואשר הראה, שככל שגבר חווה אורגזמות ושפיכת זרע בתדירות גבוהה יותר (ביחסי מין או באוננות), כך קטן הסיכון שלו לפתח את סרטן הערמונית. פרופ’ גרהאם גילס, מנהל המרכז לאפידמיולוגיה של הסרטן באוסטרליה שעמד בראש המחקר, סיכם: “נראה ששפיכה בתדירות גבוהה מונעת מחומרים מחוללי סרטן, שמגיעים עם הדם לבלוטת הערמונית, להצטבר שם ולגרום לשינויים מסרטנים בתאי הבלוטה”. יחסי מין תורמים גם לחיזוק המערכת החיסונית, מה שמסייע בין השאר למניעת מחלות אוטואימוניות (אסתמה, פסוריאזיס, זאבת ועוד, שבהן המערכת החיסונית תוקפת את הגוף), כמו גם שפעת, הצטננויות וריפוי פצעים. יחסי מין סדירים מעלים בדם את רמתם של נוגדנים מסוג אימונוגלובין, המחזקים את התמודדות הגוף.

קורס תרופות לוסקי


תרופת לוסקי אחרת, שנבדקה מחקרית, היא “תשומת לב”. ד”ר אורניש, בספרו “אהבה והישרדות, הבסיס המדעי לכוח הריפוי של אינטימיות” (אורניש 2004), מכניס לראשונה למשוואה של בריאות וחולי נושאים שלא דובר בהם בעבר על ידי עולם הרפואה. את שיטתו של ד”ר דין אורניש לריפוי הלב מיישמים היום במספר בתי חולים בארה”ב וגם, בשיר”מ במרכז רפואי אסף הרופא במסגרת קבוצות תמיכה להבראת הלב. שיטת ריפוי הלב של ד”ר אורניש הוכיחה נסיגה של טרשת עורקים (התהליך שסותם את עורקי הלב וגורם בסופו להתקפי לב ומאורעות מוחיים). לאהבה, לתמיכה ולשייכות יש את ההשפעה המשמעותית ביותר על בריאותנו. נמצא כי נבדקים עם גורמי סיכון קונבנציונאליים (כולסטרול גבוה בדם, לחץ דם גבוה, גיל מבוגר, סוכרת, הפרעות ב-אק”ג), היו מועמדים לפתח תעוקת לב חדשה פי 20 מאחרים ב- 5 השנים הקרובות. אלה שענו בחיוב לשאלה אחת- “האם אשתך מביעה את אהבתה כלפיך” סבלו באופן משמעותי פחות מתעוקת לב גם כאשר היו להם את גורמי הסיכון. אלה עם גורמי הסיכון שענו בשלילה לשאלה זו סבלו מתעוקה באופן משמעותי יותר. ככל שגורמי הסיכון היו משמעותיים יותר כך לתחושת אהבה מהאישה היה אפקט מנטרל משמעותי יותר. חוקרים סיכמו זאת כך “אהבת האישה ותמיכתה הם גורם מאזן חשוב שבסופו של דבר מפחית את הסיכון ללקות בתעוקת לב אפילו כאשר קיימים גורמי סיכון גבוהים” (אורניש 2004). המסקנה ברורה, ל”תרופות לוסקי” יש השפעה מחקרית מוכחת ביכולתם לרפא או לחסן מפני מחלה. ד”ר אורניש, לא רק מצביע על גורמי הסיכון, אלא גם, מפרט כיצד ניתן להפוך גורם סיכון לגורם הגנה, כיצד ניתן להגביר את תחושת השייכות, התמיכה, האהבה והאינטימיות בחיינו. הוא בוחר להתחיל בנושא של תקשורת בין אישית. הוא מוביל אותנו צעד אחר צעד לתקשורת מקרבת במקום תקשורת מרחיקה. לפי אורניש, קירבה ואינטימיות פירושם ריפוי, בעוד שריחוק, חוסר אמון, ציניות ובידוד מובילים למחלה. הוא מדבר על כוחם של מילים ושל מחשבות. למילים יש כוח של חיים ומוות ולמחשבות יש יכולת ליצור מציאות חדשה (אורניש 2004).


קורס תרופות לוסקי


גם למוסיקה יש כוח של ריפוי, המוסיקה היא אחת מה”תרופות לוסקי” שנחקרו אמפירית. במאמר שפורסם בחיים אחרים (פברואר 2006), מספרת הכותבת, שלומית רז, כי במחקר שנערך ב”מעונות מכבי”, עולה כי האזנה למוסיקה מעודדת החלמה אצל מטופלים. במחקר שנערך במעונות מכבי במגדל הזהב בבת ים נבדקו אנשים שלקו בשבץ מוחי ואנשים שהאונה הימנית במוחם נפגעה. במהלך המחקר חולקו המטופלים לשלוש קבוצות: לבני הקבוצה הראשונה לא הושמעה מוסיקה כלל, לקבוצה השנייה הושמעה סונטה של מוצרט, ולקבוצה השלישית השמיעו מוסיקה שאהבו לשמוע בביתם. מתוצאות המחקר עולה כי מצבם של המאזינים למוצרט השתפר לעומת המטופלים בשתי הקבוצות האחרות. מחקר זה נערך בהשראת מחקר אמריקאי שנערך בשנת 1993, שבו נערכו מבחני אינטליגנציה לסטודנטים לפני ואחרי שהאזינו לסימפוניה של מוצרט. התוצאות הראו שיפור בולט בציונים לאחר האזנה למוצרט. בעקבות ממצאי המחקר נכתב בזמנו הספר “אפקט מוצרט”, והופקו קלטות במטרה לשפר יכולות לימוד, ריפוי, יצירתיות, ורגיעה באמצעות הקשבה למוסיקה.
פרופ’ קרסו, מנהל המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, בספרו “הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום” (קרסו 2004), נותן סדרת עצות לשמירה על הבריאות ולמניעת מחלות לב. עצותיו של פרופ’ קרסו הן למעשה “תרופות לוסקי” כלליות. להלן אחדות מעצותיו:”אהבו את עצמכם, פנקו את עצמכם והזכירו לעצמכם שאתם החשובים והאהובים ביותר בעולם כולו. נסו להיות אופטימיים, אנשים אופטימיים מצליחים יותר, אהובים יותר ובריאים יותר. אנשים פסימיים ורואי שחורות מביאים על עצמם בעיות ומחלות, בחזקת נבואה שמגשימה את עצמה. חשיבה חיובית עוזרת בכל שטחי החיים. אנשים אופטימיים אהובים יותר בחברה, ואפילו הרופאים אוהבים אותם יותר. אם שקעתם במצב רוח קודר או ברחמים עצמיים – השאילו סרט וידאו מצחיק או צפו בתוכנית טלוויזיה משעשעת. צאו מזה, ויפה שעה אחת קודם. ניתן לרפא מחלות או בעיות גופניות בעזרת מדיטציה ודמיון מודרך. אל תכניסו את עצמכם לעימותים ומתחים מיותרים. גם אם תזכו במשפט נגד מישהו שנוא – האנרגיה הנפשית שתשקיעו בו תגרום לכם נזק בריאותי ונפשי גדול יותר מהרווח במשפט. הימנעו ממריבות מיותרות ומסתם מצבי לחץ ומתח. עימותים, מלחמות וויכוחים מיותרים זוללים אנרגיה, מכניסים את הגוף למצב של דחק, ומדכאים את מערכת החיסון. הרשו לעצמכם להשתנות. הרשו לעצמכם להיות גמישים יותר, לוותר ולסלוח, להבין ולקבל ולנסות דברים חדשים. אל תתקעו בשל חשיבה מקובעת ומאובנת. חיים קלים הם נטל קטן יותר על מערכת החיסון שלכם. היו טובים לאחרים, עזרו לאנשים ללא שיקולי כדאיות. מעשים טובים שנעשים ללא ציפייה לתמורה יוצרים אנרגיה חיובית, והידיעה שעשינו משהו טוב עוזרת לתחושה הטובה שלנו עם עצמנו. תנו לאנשים יותר ממה שהם מצפים, ועשו זאת בשמחה. טלו אחריות על בריאותכם. אל תתנו למריבה קטנה לפגוע בידידות גדולה. היו פתוחים לשינויים – אבל לא על חשבון הערכים שלכם. למדו את החוקים – והפרו אחדים מהם מפעם לפעם” (קרסו 2004).
תרופות לוסקי או פעולות אנושיות פשוטות פועלות באותו האופן שבו פועלות תרופות כימיות. ההכרה מבטא את עצמה בגוף דרך כימיקלים שמיוצרים בגוף. כל שיטות הטיפול ההוליסטיות נולדו כתוצאה מהתבוננות בנס המתחולל בביצוע של פעולות אנושיות פשוטות בצורה מכוונת ומודעת, מה שקרוי “קפיצה קוונטית” או “ריפוי ספונטאני” (צ’ופרה 1997). מגע מודע ומכוון הפך לעיסוי – עיסוי שבדי, עיסוי רפואי ועיסוי רקמות, טווינה ושיאצו, רפלקסולוגיה ומכאן זה התפתח להילינג בגרסאות שונות – הילינג אנרגטי והילינג רוחני וקבלי ורייקי וקורונה ועוד, ועוד. תנועה גופנית התפתחה לספורט על כל צורותיו, לאמנויות לחימה, לתאי צ’י, ליוגה, לצ’י קונג, שיטת אלכסנדר ופלדנקרייז. העיסוק באוכל התפתח למדעים שלמים ולעולם חדש של אפשרויות. סיפורים אנושיים פשוטים התפתחו לביבליותרפיה, ומשחקים התפתחו לשיטת טיפול באמנות וספורט תחרותי. יותר ויותר פעולות אנושיות פשוטות מתפתחות והופכות לשיטות טיפול מסודרות. סביב צמחים, צבעים, אבנים, מוסיקה, ריחות, שמנים, בעלי חיים, מים, מרחב, חלומות, שינה, ותפילה התפתחו תרפיות. בסופו של דבר כל פעולה אנושית היא שיטת טיפול וכל טיפול הוא, בעצם, פעולה אנושית מכוונת. כל פעולה אנושית מכוונת ומודעת היא “תרופה” (לוסקי 2005).


תרופות לוסקי הן למעשה חזרה אל שיטות הטיפול המקוריות באמצעות פעולות אנושיות פשוטות שיוצרות עבורנו כל יום נסים ונפלאות.
ריפוי אינטליגנציות הוא תהליך חינוכי נרכש (ראה מעגל המטפלים). כל שינוי פנימי באחת האינטליגנציות באמצעות “תרופת לוסקי”, יופיע בכל ארבעת הרבדים של אותה אינטליגנציה. כל אינטליגנציה היא חלק מהשלם ולכן גם כל שינוי בה, משפיע על הגוף כולו, על השלם ( גוף ונפש). המודעות לרצון לקבל ולרצון לתת שבכל פעולה היא שמניעה את כוח החיים (הרצון החופשי) והופכת כל פעולה אנושית פשוטה ל”תרופה” (לוסקי 2005).


לפניך תרופות לוסקי שנרקחו במהלך השנים במסגרת טיפולים שונים
פעולות אנושיות פשוטות לאיזון אינטליגנציות לצורך איזון יש לנוע בארבעת רמות התודעה –

התנועה בתוך ארבעת הרבדים מתאפשרת דרך שינוי צורה של הרצון לקבל.
התנועה והשילוב של כל רמות התודעה יהפוך כל פעולה אנושית פשוטה ל”תרופה”.
תרופות לוסקי טובות לטיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול מיני, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון.
למעשה ניתן להשתמש בתרופות לוסקי לטיפול ואימון בכל בעיה, תקלה, או מחלה.


הייה 7 דקות ביום מה שבא לך להיות.
התפלל, בקש את טובת העולם כולו כל בוקר.

לפני שינה, אמור סליחה בלב, גם לעצמך.
קבע ורשום קדימויות, מה חשוב יותר עבורך בחיים.
תריץ במחשבה שלך “סרט” של כל מה שעשית במשך היום.
פתח דלתות לאנשים – קשור, שדך, תאם, סייע, טפל, הדרך.
צור, כתוב, צייר, פסל, צלם. הייה יצירתי.
הייה היכן שאתה שעה ביום, ללא תוכניות.
עצום עיניים 7 דקות ביום ותראה משהו.
פעם ביום, תשמע אדם אחר 7 דקות ללא תגובה.
קח 9 נשימות עמוקות, כל יום, ותריח.
כתוב לפחות 10 משפטים כל יום ביומן האישי שלך.
היום, תאכל ותלבש רק מה שאתה אוהב ועושה לך טוב.
עשה השבוע 3 דברים שרצית לעשות בשנה האחרונה.
גע בדברים, עבוד עם הידיים 10 דקות ביום לפחות.
קבע יעדים לחיים ותהנה מהתהליך כך שתשכח מה היה היעד.
תגיד: “אני אוהב את החיים” פעם ביום, 40 יום ברציפות.
שחק משחקים, צעק, צחק צחוק יזום 7 דקות ביום.
תרום 1-3 שעות בשבוע למחויבות למען הקהילה.
תישן 7 שעות בלילה, בקש חלומות ותעד אותם .


לפניך  320 תרופות לוסקי ככלי לריפוי הגוף והנפש לפי רבדים

חלק מהתרופות נכונות לך ואחרות אינן נכונות ויכולות להזיק לך.
לכן, לפני שאת או אתה משתמשים בתרופות לוסקי. חייבים להוועץ במטפל מוסמך.

קורס תרופות לוסקי


א – רצון חופשי
1. עשה מעשה אחד ואחר כך את ההיפוך שלו. (פעם ביום במשך שבוע)
2. קח לך 10 דקות ביום להיות מה שבא לך להיות ומה שאתה רוצה להיות
3. לבחור מהתפריט במסעדה מה שרוצים מבלי להתחשב במחיר, קלוריות וכו’
4. היה מלך ליום אחד – עשה משהו שתמיד רצית לעשות
5. לעשות פעם ביום דבר כלשהו בלי לעשות חשבון לאף אחד (לצעוק בים, לרקוד כאילו אף אחד לא לידי)
6. לכתוב יעדים לשנה הקרובה/ לכמה שנים קרובות.
7. לבדוק האם אני צריך או רוצה.
8. לומר לא, לסרב במודע לדבר אחד ביום שהיית רגיל לעשות מתוך “חוסר נעימות”.
9. יום אחד בשבוע, עשה מה שאתה רוצה ולא מה שהכרחי.
10. צא לאוויר הצלול, וערוך מדיטציה.


מ – רצון לתת
1. התפלל – קום בבוקר ובקש את טובת העולם כולו.”שמע ישראל אדוני ה’ אדוני אחד”
2. לשלוח הודעה אוהבת ומפרגנת כך סתם למישהו מרשימת הטלפונים שלי.
3. תן חפץ שאתה אוהב במיוחד לאדם אחר
4. הכן ארוחה למישהו ללא מטרה לקבל בחזרה.
5. התנדב למשך שעה בשבוע.
6. לעשות מעשה טוב אחד ביום ולכוון מראש לנתינה טהורה בלבד
7. לך לים וערוך מדיטציה בתוך/ליד הים.
8. תן 10 ₪ לקבצן שברחוב.
9. נתינה חשובה יותר מניצחון – חשוב איפה אתה יכול לפעול כך
10. קרא ושיר את השיר “לתת”

קורס תרופות לוסקי


ש – רצון לקבל
1. לפני שינה, אמור סליחה בלב, לעצמך ולעולם
2. ליזום לעצמי ערב מפנק עם ארוחה טובה מקלחת טובה סרט טוב
3. שלח לעצמך פרחים.
4. קבל עיסוי פעם בשבוע
5. לחבק את עצמך למשך 10 דקות.
6. לקנות עבור עצמך משהו שאתה רוצה מזמן.
7. להתקלח במשך חצי שעה.
8. להכין לעצמך ארוחה ולשבת לאכול עם נרות ואוירה חגיגית.
9. קנו לעצמכם השבוע בגד חדש.
10. רשמו עשרה דברים שאתם רוצים לקבל ממשהו ועשרה דברים שאתם רוצים לתת למשהו


ב – חוכמה
1. קבע ורשום קדימויות, מה חשוב יותר עבורך בחיים.
2. לשים לב מתי אני מלא ולהפסיק לאכול
3. תרגל יום ללא ייעוץ פעם בחודש (והורד בהדרגה את הזמנים)
4. לקום חצי שעה קודם ולעשות מדיטציה
5. לתרגל שתיקה למשך שעה ביום.
6. לא ליזום דבר במשך יום שלם ולהיות רק בהתבוננות
7. לבש כל השבוע בגדים בגוון סגול.
8. שיר כל השבוע את השיר “מי האיש” מתוך תהילים ל”ד.
9. כתוב חיבור בנושא: ניתוח הקשר בין מחלות והתנהגות אנושית”.
10. כתוב את סדר היום שלך, יום אחד בשבוע ופעל לפיו.


טיפול מוקדם בתופעות ימנע טיפול בחרדות או טיפול משפחתי שהוא כידוע חלק של טיפול זוגי.
כאשר יש טיפול מוקדם בבעיה, כל יתר הטיפולים יהיו מיותרים.


קורס תרופות לוסקי


 

ג – עושר
1. אמור תודה לעצמך מתוך כוונה.(40 פעם ביום במשך 40 יום)
2. לחשוב על הדבר שאני הכי רוצה לקנות לעצמי ולא יכול, ולמצוא 3 סיבות טובות לזה שאין לי אותו.
3. צא לטבע – חבק ודבר עם עץ
4. להגיד תודה כל בוקר על כל מה שיש לי
5. לעשות רשימה של כל הדברים שיש לי ולהגיד תודה כל בוקר על כל מה שאין לי
6. במשך כל השבוע הקדש 10 דקות ביום להאזנה למוסיקה ילדותית וחייך לסובבים אותך.
7. הנני כל מה שאני זקוק לו
8. קרא ושיר את השיר “הליכה לקיסריה” (“אלי אלי”)
9. לבש כל השבוע בגדים בגוון אינדיגו.
10. שב על האדמה במשך עשר דקות וגע באדמה.


ד – זרע
1. אמור לעצמך לפחות פעם ביום “אני אוהב את עצמי גם כאשר אני רב ומתווכח איתי”
2. קבע עם עצמך פגישה שבועית לליבון כל הבעיות שיש לך עם עצמך.
3. אמור 40 פעם ביום תודה על דברים שיש לך בחיים – עשה כך באופן קבוע עד שהשלום הפנימי יחזור.
4. תשיר לעצמך שיר אחד שאת אוהב מאוד במשך שבוע בכל מקום אפשרי. שימי מחשבה מכוונת של רצון לתת – על ההנאה שיפיקו אנשים כאשר תשמיעי להם שירים.
5. קדש,כוון,ברך,אחל לאחרים בהצלחה
6. לברך את האוכל שאני אוכל
7. תכנן את היעדים שלך לשבוע הקרוב –בדוק כיצד הם הושגו
8. לומר במדויק מה אני עושה, ותוך כדי אמירה לזרוע כוונה במעשה (אני שוטף כלים)
9. להכין מפת יעדים וכוונות שבועית
10. לשתול יעדים כפרחים בעציץ ולגדל אותם


כ – חיים
1. עשה מקלחת ארוכה, טבול במים (רבע שעה לפחות כל יום במשך חודש).
2. פעם בשבוע חזור או סע לעבודה בדרכים חדשות
3. לשנות תסרוקת,ללבוש בגדים שכבר מזמן לא לבשתי,לסדר מחדש את החדר.
4. צחצח שיניים ביד שמאלאו ימין אם אתה שמאלי
5. לשנות את מיקום הרהיטים בבית
6. לעשות סדר בארון ולזרוק (או להעביר) את הבגדים שלא לבשת בחצי השנה האחרונה
7. לאכול בשעות שונת ממה שרגילים וסוג אוכל שונה
8. לשים שעון ותכשיטים על יד ואצבעות אחרות מהרגיל
9. לבש במשך שבוע ימים בגדים בגוון ירוק.
10. צחק כל יום במשך 5 דקות באופן רצוף.


פ – ממשלה
1. אמור במהלך שבוע: “מטעויות אני לומד”
2. מנטרה: אני מכבד כל אדם ואדם והם מכבדים אותי
3. תרגל חיבוקים ונשיקות בכל מפגש עם קרובים, אהובים וחברים.
4. לאכול עוף/דג בידיים ליד אנשים נוספים
5. השתמש בשפה שגויה לדוגמה: אמור חמש בלונים במקום חמישה בלונים(למשך יומיים)
6. להקשיב לחבר ולא לתת לו עצה במשך יום שלם
7. לבקש סליחה ממישהו פעם ביום
8. מנטרה: “ככל שאני לומד יותר כך אני מבין פחות”
9. אני מברך אותך באהבה ומשחרר אותך לטובתך העליונה
10. אני נמצא בהרמוניה מושלמת עם סביבת העבודה שלי ועם כל מי שבתוכה
 

קורס תרופות לוסקי

ר – שלום
1. שנה הרגלי עישון בהתמדה, אם אתה מעשן אחרי ארוחה, עשה כך לפני ארוחה. אם אתה מעשן עם קפה עשה זאת בלי, עשן לפני או אחרי נסיעה… שנה הרגלים.
תוריד סיגריה אחת בכל פעם מכמות הסיגריות הרגילה שלך ליום. עשה כך עד שתפסיק את העישון.
התקדם בקצב שלך, אך אל תחזור אחורנית לכמות הרגילה.
כל פעם שאתה מדליק סיגריה תגיד: “אני אוהב אותי” ואז תחייך לסיגריה כמו אומר “אני חי בשלום עם העישון , – תחייך גם לכמות הסיגריות ההולכת וקטנה בקופסא היומית בהתמדה.
שים מחשבה מכוונת של רצון לקבל.
2. חייך לעצמך במראה 2 דקות כל בוקר במשך 40 יום.
3. עסה עם שמן ריחני מקום אחד בגופך במשך 5 דקות כל יום חלק אחר במהלך שבוע
4. הסתכל במראה למשך 5 דק’ ביום (גם בחלקים שאתה פחות אוהב) לטף את גופך (אפשר למרוח קרם גוף)
5. להביט במהלך שבוע במראה ולהגיד “אני מקבל את עצמי כפי שאני”
6. לכתוב 10 דברים שאני אוהב בעצמי ואז לכתוב 10 דברים שאני לא מקבל בעצמי. לאחר מכן למנות אותם תוך כדי אמירה “אני מקבל את…”
7. אמרו לעצמכם לפחות פעם ביום: אני ראוי
8. קבעו עם עצמכם פגישה שבועית לליבון כל הבעיות שיש לכם עם עצמכם, כתבו את רשימת הבעיות, קרעו את הנייר ופזרו ברוח/או בים. (חכו לתשובות מהיקום)
9. אמרו 100 פעמים ביום תודה על דברים שיש לכם בחיים.
10. שיר את “שיר המעלות”


 

קורס תרופות לוסקי


ת – חן
1. חבר תחושות למחשבות ותן ליופי הפנימי לצאת.(כל יום במשך 40 יום)
2. בזמן תשלום החשבונות ,לומר תודה על כך שיש לי את הכסף לשלם אותם ושנהניתי כל החודש מהחשמל, מים וכו’
3. כתוב יומן ובו שים את המחשבות והתחושות שלך
4. כל לילה לכתוב את קורות היום ולקרוא זאת כדי להכיר את עצמך, את מעשיך, ולבחון מה טוב והפחות טוב ומה הייתי רוצה לשנות
5. אני מרשה לעצמי להיות בריא
6. ללכת לטיפול יופי ו/או טיפול לטיפוח את הגוף
7. שיר את השיר “תודה” – הקדש תשומת לב למילים.
8. לבש במשך השבוע בגדים בגוון אדום.
9. במקלחת, ערוך 10 דקות מדיטציה בעירום, היה מודע לגופך.
10. אני נאהב ובטוח בכל אשר אעשה ולכל אשר אפנה


1 – אור
1. בכל פעם שעולה הכעס ותחושה של איבוד שליטה, לנשום 3 נשימות עמוקות, לספור עד 10 ולומר לעצמי “אני יכול לכעוס ואני יכול גם לא לכעוס” (וכעת תבחר את הנכון עבורך לרגע זה – לכעוס/לא לכעוס). -שים מחשבה מכוונת של רצון לקבל.
2. חזור על המנטרה: “הכל לטובה” כל יום במשך 40 יום.
3. להדליק נרות ריחניים כל ערב
4. לפני השינה, לחשוב על מקרה אחד שהרגיז אותך במשך היום ולמצוא את נקודת האור שבו.
5. לכבות את כל האורות בבית ולשבת בחשכה למשך חצי שעה.
6. שימי מחשבה מכוונת של רצון לתת: אני אנקה את עצמי ואתקן דרכי ויום אחד אסייע לאחרים שעוברים תהליך דומה.
7. הדלק נר כל יום ואמור:הכול בא מצד האור”.
8. כתוב מכתב לאלוהים וספר לו הכל, בקש את סליחתו.
9. הדלק נר בכניסה לביתך.
10. לבש לבן פעם בשבוע.


2 – בראשית
1. פעם בשבוע טייל במקומות חדשים.
2. עשה דברים שעדיין לא עשית.
3. לאפות לחם במקום לקנות, לכבס ביד במקום במכונה.
4. התחל משהו חדש ונגיש כמו לצייר, לכתוב, לרקוד,לשיר.
5. שגית במשהו? התחל אותו מחדש והפעם עם כוונה להצליח
6. מנטרה: “בכל רגע ובכל יום החיים שלי מתחילים מחדש”
7. לבש סגול
8. שיר את השיר: “לקום מחר בבוקר…. ולהתחיל מבראשית”
9. נשום נשימות עמוקות במשך שתי דקות רצופות, היה מודע לנשימותיך.
10. התחייב להתחיל השבוע משהו חדש.


3 – אהבה
1. לחייך לאנשים בעבודה ולפרגן להם במחמאה
2. אישור עצמי באהבה וקבלה עצמית בהווה הם מפתחותיי לשינוי חיובי.
3. מנטרה: “אני אוהב את עצמי ואת העולם כולו” פעם בשבוע לצאת לטייל במקומות חדשים
4. פעם ביום לעשות משהו חדש שלא עשית אף פעם (להיות יצירתי) לטף, פנק, תחמיא, פרגן לאנשים ולעצמך. (בכל הזדמנות במשך חודש)
5. לחבק מישה או עץ
6. מנטרה: “אני אוהב ומקבל את עצמי ואני בטוח”
7. לבש בגדים בצבע אינדיגו.
8. מנטרה: “אהבה גורמת לי להרגיש חופשי”
9. שיר את השיר: “כל שעה נשיקה”
10. אמור כל יום לחמישה אנשים “אני אוהב אותך”.


4 – חופש
1. להתבונן על האוכל במשך 10 דקות לפני שמתחילים לאכול
2. כאשר אני בחופש אני מוותר על הפחד והאגו, ובכך אני חיי את הרגע ונהנה מהחיים
3. פעם ביום לעשות משהו מתוך כוונה של בחירה חופשית (לדוגמא: לשתות קפה, ללכת לישון צהריים, ללכת לים, לקרא וכד’)4. ספור עד 10 לפני כל פעולה. הייה בהשפעה במקום בתגובה. 40 יום
5. משהו שאתה רגיל לעשות כל יום אל תעשה יום אחד.
6. לומר ל- 5 אנשים לא! (או כן במידת הצורך(
7. לפני שאתה לוקח החלטה חשוב על האפשרות הנוספת ותבחר
8. ללכת לים או לראש הר ולצעוק
9. בכל פעם שעולים כעס ותחושה של איבוד שליטה, נשמו שלוש נשימות עמוקות, ספרו עד עשר ואמרו: “אני יכול לכעוס ואני יכול גם לא לכעוס” (וכעת תבחרו את הנכון עבורכם לרגע זה – לכעוס/לא לכעוס). – שימו מחשבה מכוונת של רצון לקבל.
10. שיר את השיר: “הכל אני יכול בחופש הגדול”


5 – מחשבה
1. לכתוב מנטרה חיובית ולשנן אותה בקול רם למשך 20 דקות ביום
2. כאשר מנהלים שיחה, לשים לב ולדבר בדרך החיוב ולא בדרך השלילה (מה “כן” במקום מה “לא”)ספור עד 10 לפני כל פעולה. הייה בהשפעה במקום בתגובה. 40 יום
3. נקה מחשבות שליליות באמצעות מחשבות חיוביות פנימיות.
4. לצפות בסרט “הסוד”
5. צייר את העתיד שלך כפי שאתה חולם ובכל פעם שמופיעה מחשבה שלילית ראה את הציור לנגד עינך
6. עשה מדיטציה כל יום
7. שיר את השיר: “חלומות מתגשמים”
8. לבש כחול
9. דון עם חבריך “האם אלוהים הוא מחשבה”
10. אכול מאכלים מתוקים.


6 – אחדות
1. לקבל במחשבה אדם ששונה מאוד ממך
2. למצוא את אשר קשה לך לקבל באדם האחר – בתוכך.
3. עשה מעשה טוב אחד ביום.
4. דבר עם מנקה המדרגות בבניינך או מנקה השירותים במקום עבודתך.
5. להזמין אלי 3 חברים שונים האחד מהשני ,מתקופות חיים שונות
6. קבל כל אדם באשר הוא, בלי שיפוטיות
7. התפלל, הוסף לתפילותיך – סליחה, תודה, בקשה.
8. מנטרה: “אני חי באחדות עם הייעוד ותכלית חיי.
9. ראה את עצמך כשלם ומושלם כפי שאתה ואז גם העולם יהי שלם ומושלם עבורך
10. שיר את השיר: כל העולם כולו גשר צר מאד.


 

 

קורס תרופות לוסקי

7 – התבוננות
1. לטייל בטבע ולהתבונן בו, להבין את חוכמת הפשטות מאין באת ולאן אתה הולך…
2. לעבור ולהתבונן לפני השינה על כל מה שעשיתי במשך אותו יום
3. יום בשבוע לא להיות בעשייה יזומה, לא ליזום דבר ורק להתבונן.
4. לערוך רשימה של 3 חברים ולכתוב,מה אני אוהב בכל אחד, ומה אני לא אוהב בכל אחד
5. חזור ליומן שרשמת כל השבוע
6. הבט בשיירת נמלים.
7. התבונן באנשים סביבך, מצא בכל אחד משהו שמזכיר את עצמך.
8. התבונן במראה ומצא משהו חדש בעצמך.
9. הסתובב בביתך, התבונן בו, ערוך היכרות מחודשת איתו.
10. התבונן באנשים סביבך, כתוב מה מפחיד אותך בהם.


8 – ריפוי
1. פתח דלתות לאחרים-שדך בין בני זוג.תאם,סייע,טפל,הדרך.
2. לקרא פרק תהילים
3. בלה יום אחד בספרייה/ מוזיאון/תערוכה
4. פעם בשבוע למצוא/לחקור תשובה על שאלה שעניינה אותך עד היום ולא מצאת לה עדיין תשובה
5. לפני השינה, התבונן על מה למדת היום ומה אתה יכול ללמוד מזה מחר
6. לבש צהוב.
7. שיר את השיר: “כל שעה נשיקה”
8. שתף אחרים הנושא שלמדת עליו – העבר הלאה
9. קרא ולמד כל חייך.
10. אלוהים חווה את עצמו דרך כל ברואיו, תטפלו בעצמכם כתכשיט יקר ערך של אלוהים.


9 – חיסון
1. החיים כאמנות – צור, כתוב, צייר, פסל, צלם. הייה יצירתי.
2. להציע עזרה לחבר או למישהו שזקוק בדבר שלא עשיתי מעולם.
3. בקש להתחבר לידע העמוק שקיים בך בעזרת דמיונך
4. ערוך תרשימי זרימה, היה מוכן להרצאה או לשיעור
5. לשאול שאלה ולמצוא את התשובה באינטרנט
6. הקשב לקול הפנימי שלך, ומצא שם את התשובות.
7. עשה מעשה טוב אחד ביום וצור קופת חיסכון לזכותך.
8. לבש כתום.
9. עסה את קמיצה שמאל.
10. קרא את הסיפור “עליסה בארץ הפלאות”.


10 – גילוי
1. קבל את החיים – הייה היכן שאתה שעה ביום, ללא תוכניות. 40 יום
2. אתה נימצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות.” (רבי נחמן מברסלב)
3. יום ללא וכחנות
4. הגד תודה לכל מה שקיים בחייך
5. כאשר חשים כאב חוזר ונשנה, לחשוב באילו מצבים הכאב מופיע ולנסות להימנע מהם כדי שהכאב לא יופיע
6. הליכה בקצב איטי
7. להכין רשימת הדברים שיש לי בחיים ולקרוא אותם לפני השינה תוך כדי אמירת תודה
8. תרגל מדיטציה כל יום – הייה במיקוד כאן ועכשיו.
9. מנטרה: “העולם משתנה בהתאם לרצונות ולכוונות שלי”
10. אמור 10 פעמים ביום “אמן” על דברים שונים בחייך.


ה – ראיה
1. עצום עיניים 7 דקות ביום ותראה משהו. 40 יום
2. להסתכל בעיניים לכל מי שחולף על פני ברחוב עד שהוא עובר אותי
3. האושר והשמחה, העשר והשפע נמצאים בתוכך, הבט פנימה ומצא אותם בפנים
4. להביט בתמונה עם שתי משמעויות (זקנה – צעירה, דגים – ציפורים, כד – זוג מביט זה בזה)
5. מה שמשתקף בעולמכם החיצוני הוא השתקפות של עולמכם הפנימי כאשר תשתנו מבפנים תשתנו גם כלפי חוץ
6. להיות בטבע ולהביט בדברים הקטנים
7. לדמיין מקומות ונופים שאף פעם לא ראית
8. לדמיין ולראות איך יראה העולם בעוד 50 שנה
9. העמק את ההתבוננות הפנימית שלך ובכך תגיע לתובנות עמוקות שישנו את חייך לטובה
10. קרא את הסיפור: “בגדי המלך החדשים”


ו – שמיעה
1. חפש משמעות – תשמע אדם אחר 7 דקות ללא תגובה. שבוע ימים
2. לשמוע מוסיקה שאני לא אוהב
3. שן תחת כיפת השמיים
4. להקשיב לקטע מוסיקה קלאסית
5. להקשיב להרצאה מוקלטת
6. להקשיב לבן זוג
7. הקשב לבוס שלך ממקום של חמלה.
8. לבש ירוק.
9. קרא סיפור /הרצאה שכבר שמעת, מצא משמעות נוספת.
10. קרא את הסיפור “הלו הלו אבא”


 

קורס תרופות לוסקי


ז – ריח
1. קח 10 נשימות עמוקות ותריח. עשה כך פעם ביום 40 יום.
2. להריח כל דבר לפני שאני מכניס אותו לפה ולשים לב אם בא לי לאכול אותו.
3. תריח את המזון שאתה מכניס לגופך.
4. משחק: זיהוי מאכלים על פי ריח בלבד.
5. להתבשם כל יום
6. להדליק קטורת, נרות ריחניים.
7. פעם בשבוע קנה לעצמך פרחים
8. לבש צהוב.
9. צא לטבע – קח שאיפה עמוקה והרח את העצים, את האדמה, האוויר והמים.
10. קרא את הסיפור “עוץ לי גוץ לי”


ח – דיבור
1. כתוב לפחות 10 משפטים ביומן האישי שלך
2. לגלות סוד למישהו
3. לשתף מישהו פעם ביום
4. לקרוא מאמר ולספר עליו לחבר
5. עסה את הבטן והחזה 5 דקות בכל יום.
6. ברך ותתברך.
7. מנטרה: “אני מכבד את המילה שלי וכך מכבדים אותי”
8. כתוב מחזה.
9. לבש ירוק עמום.
10. קרא פעם בשבוע שיר אהבה לעצמך/למישהו


ט – טעם
1. היום תאכל ותלבש רק מה שאתה אוהב ועושה לך טוב
2. להשקיע בהתאמת כל אביזרי הלבוש שלי ללבוש בגד שאינו לטעמי
3. השאר טיפה בצלחת בארוחת הצהריים
4. אכול משהו שלא אכלת מעולם
5. לערוך רשימה של כל המאכלים שטובים לך
6. צום יום אחד בחודש.
7. לבש כתום
8. מנטרה: “לחיים שלי יש טעם טוב”
9. אכול זרעים ודגנים.
10. אכול מאכל מר, לעס אותו לאט עד שיהפוך למתוק.


י – מעשה
1. עשה השבוע 3 דברים שרצית לעשות בשנה האחרונה
2. לכתוב ביומן מטלה שדחית כבר המון זמן ולעשות אותה.
3. התקשר לקרוב רחוק
4. עשה מעשה שרצית לעשות ולא עשית אף פעם
5. ליזום פעילות עם המשפחה/בן זוג/ילדים
6. רק היום התמקד במערכות היחסים שלך ולא בצריכה
7. רק היום חפש את סוד המסתורין שבך
8. פתח את רוח הנדיבות שבך השבוע
9. עשית מעשה טוב, – שים לב לתחושות ומה קורה לך בעקבות כך
10. הטוב שאתה עושה היום יישכח לחלוטין מחר, עשה טוב כל יום.


ל – תשמיש
1. עשה אחד מהדברים הבאים שעה ביום באופן קבוע: הליכה, רכיבה על אופניים, שחיה, ריקוד, פיסול, עיסוי.
2. גע בגוף שלך פעם ביום.
3. גע בדברים עבוד עם הידיים 10 דקות ביום לפחות
4. לקבל עיסוי,פעם בשבועיים.
5. לאכול בידיים
6. צור בוץ וגע בו בחושניות
7. צור בחמר
8. לצייר כל יום ציור בצבעי ידיים במשך שבוע ימים.
9. רקוד כל יום במשך שתי דקות, כאילו אף אחד לא מסתכל עליך.
10. לבנות מגדלים בחול עם הידיים


נ – הלוך/דרך
1. רשום עשרה דברים שאתה רוצה לקבל מזוגתך ועשרה דברים שאתה רוצה לתת לזוגתך.
שים מחשבה מכוונת של רצון לתת ורצון לקבל.
2. התייחס למערכת היחסים, לערכים משותפים, לדרך משותפת, לנושאים רגשיים ורוחניים.
3. קבע יעדים לחיים ותהנה מהתהליך כך שתשכח מה היה היעד
4. לעבוד יום אחד עם רשימת מטלות
5. הסר את השעון למשך יום אחד
6. לשרטט מראש את הדרך שאותה עליך לבצע ביום מסוים לפרטי פרטים מנקודת ההתחלה עד היעד הרצוי
7. לקבוע יעדים לשנה הקרובה
8. לנהוג רק לשם הנהיגה במשך שעה, ללא להגיע לשום מקום
9. צייר מנדלה.
10. צייר ציור ותהנה מהתהליך בלי לחשוב על התוצאה הסופית.


ס – רוגז/בטן
1. כל יום 40 פעם ברציפות אמור אני אוהב/ת את החיים
2. מדיטציית נשימות אל הבטן.
3. שכב על הבטן-והקשב לה
4. ללכת עם תחושת הבטן, להעיז ולעשות משהו מתוך אותה אמונה פנימית
5. להתחיל הרגל חדש פעם בשבוע ולהתמיד בו כל יום (תזונה, שעות שינה, פעילות גופנית, לבוש, סגנון דיבור וכו’)
6. הקפד על תזונה עשירה במינרלים
7. לך לים וערוך תשליך.
8. דקה לפני…בדוק האם אתה פועל מתוך ענווה.
9. עסה את הבטן בתנועות סיבוביות, שים לב למחשבות שעולות בך.
10. אתה רואה את האמת בלימוד רוחני.


ע – שחוק/מוח
1. תשחק משחקים,צעק,צחק
2. לעזור לילדים להכין שעורי בית,לפתור תשבץ
3. דבר בג’יבריש
4. לשחק משחקי ילדים,
5. לשחק משחקי חשיבה
6. לצחוק צחוק יזום למשך 2 דקות ביום
7. עשה תנועות סיבוביות עם יד שמאל עד שתרגיש כאב.
8. מנטרה: “החיים הם מגרש המשחקים שלי”
9. שחק עם האוכל, שים כל פעם תבלין אחר בתבשיל.
10. תשתולל עם בעל חיים (כלב חתול..)


צ – הרהור/לב
1. פעם ביום לסרב לבקשה של חבר, עמית, מנהל, אמא, אבא…(משהו שאת לא באמת רוצה לקחת על עצמך).
2. להכין רשימה של כל הדברים שאת לוקחת עליהם אחריות ולוותר על הדברים (לפחות על דבר אחד) שאת מרגישה שמכבידים עליך. למחוק את הדברים המיותרים מהרשימה ולומר לעצמך “אני לוקחת אחריות על הדברים שאני רוצה ובוחרת”.
3. ברך ותתברך
4. תרום בין 2 ל-4 שעות בשבוע למחויבות למען אנשים אחרים/הקהילה
5. להדריך ולנהל את בני המשפחה שותפים-לאחר ארוחה משותפת בסידור המטבח,ליצור עבודת צוות.
6. הזמן חברים אל ביתך ארח אותם כבני ביתך
7. התבונן באדם שמרגיז אותך עד שתרגיש כלפיו חמלה, קבל אותו
8. אתה מקבל כל יום עם אנרגיה רעננה ומעביר אותה הלאה
9. אתה חש שיש בך עצמי גבוה יותר
10. להתחייב במחשבה לאדם קרוב וללכת עם זה עד הסוף


ק – שינה/תא
1. תישן 7 שעות ברציפות כל לילה.
2. להזמין חלום ולכתוב את החלום שחלמת בלילה.
3. שן עם מוזיקה מרגיעה
4. כתוב את חלומך, נסה להגשים אותו
5. בקש חלומות של מסרים
6. בבוקר ולפני השינה, שלח ברכות לכל העולם
7. ברגעים של לפני ההרדמות בגלי מוח איטיים בחן דילמה אחת,
ראה את הפיתרון הרצוי כאילו קיים במציאות ובקשתכם התמלאה, כך הירדמו עם הנאה צרופה זו.

8. לבש בגדים בצבע הלילך.
9. אכול מאכלים מתובלים בשום
10. דון עם חבר מהי דילמה ערכית ולמה צריך להתמודד איתה.


11. ביבליוגרפיה:
1. איזן. ד , מסע אל ממלכות פנימיות, הדרך אל בריאות שיש בה שמחת חיים, 2009. ישראל. הוצ’ סינפסות קידום בריאות אופטימית.
2. לואיז ל. היי, אהוב את עצמך רפא את חייך, 1999, מהדורה ראשונה. הוצ’ “אור עם”.
3. לוסקי, ד. (2005) 32 האינטליגנציות. מהדורה שנייה. תל אביב. הוצאת מכללת לוסקי.
4. לוסקי. ד, הרפואה המשולבת דרך 32 האינטליגנציות, 2006. תל אביב.
5. רון שגב פינקלמן, חיים אחרים, דצמבר 2009, ” סל התרופות של דר’ לוסקי”, נתפרסם גם בגרסה אלקטרונית באתר:
http://www.ifeel.co.il/page/14811
6. מאמר “תרופות לוסקי” נדלה מאתר מכללת לוסקי
http://www.lousky.co.il/louskyMedicine.htm
7. אתר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, http://www.altmedor.com
8. מאמר “בריאות וחולי בראי הרפואה ההוליסטית” מאת איריס רובין נטורופטית והומיאופתית , נדלה מאתר “טבע לייף”
http://www.tevalife.com/article.asp?id=28


טיפול מוקדם בתופעות ימנע טיפול בחרדות או טיפול משפחתי שהוא כידוע חלק של טיפול זוגי.
כאשר יש טיפול מוקדם בבעיה, כל יתר הטיפולים יהיו מיותרים.


קורס תרופות לוסקי