האומץ להתגרש
29 בדצמבר 2014
כוח הדמיון
30 בדצמבר 2014

תשתנה, הכל ישתנה איתך

 תשתנה, הכל ישתנה איתך / נורית רוזן

לכבול אחר לרצונות שלך , זו חסימה , ותפיסת בעלות . כשאוהבים צריך לאהוב את האחר כמו שהוא, אם אתה מעוניין לשנות אותו סימן שאינך מרוצה ממנו ורוצה בן אדם אחר ולא זה שנמצא אתך. לאהוב זה לקבל את מי שאתה אוהב כמו שהוא , אם תשתנה זה ישנה אותו  לפי רצונו הוא. לרוב בין בני זוג יש רצון לשנות אחד את השני לדוגמא בצורת לבוש, בצורת הדיבור,  או ביחס שלה לדברים מסוימים, ברצון הזה הם מנסים לשנות אחד את השני כדי שזה יתאים בשלמות לגישה שלו או שלה. אם הם ישנו בעצמם את התכונות שמפריעות לאחר זה יעשה שינוי גדול .קשה לשנות מציאות אבל שינוי גישה של אחד מבני הזוג יכולה לשנות את המציאות .

במערכת היחסים שלי ושל בעלי אני מודה ומתוודה שאני מנסה הרבה פעמים לשנות תכונות אצלו שלא נראות לי , לפעמים בדרך לא נכונה כי בתת מודע ככה חשבתי שזה יצליח , אבל הרבה פעמים במהלך חיינו המשותפים לקחתי על עצמי לעשות את השינוי לדוגמא כשהיו הילדים קטנים יותר (בני חמש ושבע) והיו לנו חילוקי דעות בנושא גידולם הלכתי לבד לסדנה של הורים וילדים של מכון אדלר , שם עזרו לי מאוד בנושא, אני השתניתי וזה היה לטובה. את הכעסים שלו מהרבה דברים אני עדיין מנסה לשנות ללא הצלחה , אבל כשאני מנסה לשנות אצלי דברים מתוך מחשבה שאולי ככה הדברים ייראו אחרת זה לרוב עובד , לדוגמא לא להתווכח ליד הילדים בנושאים חשובים כי הם יקחו את הצד שלי ואז זה יהפוך למשהו גדול יותר, אז אנחנו מדברים על זה לבד או מחוץ לבית .

אני אוהבת את רוב הדברים אצל בן זוגי , כמו שהוא אוהב אצלי , אני כמעט בשלב בו אני אומרת לעצמי אם אני רוצה שהוא ישתנה ויעשה משהו עבורי קודם אני צריכה לעשות, אני יודעת יותר איך לעשות את זה אני אהיה המראה שלו ואז המציאות תשתנה עבורי , אני בונה על זה מאוד.