לתת
9 בפברואר 2015
חופש ומרחב אישי בזוגיות
10 בפברואר 2015

3 אינטליגנציות לטיוב זוגיות

3 אינטליגנציות לטיוב זוגיות / יקיר גבאי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

זוגות רבים פונים לטיפול זוגי בעיקר לאחר שעברו משברים או קלקולים מסוימים כמו חוסר משיכה, ריחוק, תקשורת לקויה, חוסר במגע ובאינטימיות ועוד. למעשה אם אותם זוגות היו משקיעים בזמנים ובמקומות הנכונים בזוגיות ללא ספק היו יכולים למנוע זאת לפני ו”להקדים תרופה למכה”.
במאמר קצר זה אציין שלוש תרופות משיטת לוסקי הקשורות בשלושה אינטליגנציות (יכולות).
אותם ניתן לשלב בקלות בשגרת מערכת היחסים ולהביא לשיפור משמעותי בזוגיות ובחיי האהבה. 

אינטליגנציה של דיבור , סימנה אות ח’

הבסיס הרחב והמשפיע ביותר בזוגיות הוא תקשורת טובה ושיתוף. תקשורת טובה זה היכולת לדבר על מה שמפריע לנו, זה לשתף אחד את השני בקשיים, בהתמודדויות ובפחדים. לעיתים מספיקה שיחה כנה מלב אל לב כדי להסיר את כל הכעסים והמתחים ולפתור את כל הבעיות. עצם הדיבור והשיתוף עצמו משחרר לחצים, מחסומים, כאבים ורגשות לא נעימים ומביא לזרימה ולשלווה. בנוסף השיתוף עצמו בבעיות של בני הזוג מביא למודעות גבוהה יותר לגבי מה האחר חושב צריך ומרגיש, דבר שיעזור לנו לפתור ולו במעט את הבעיות השונות. כאשר נדאג לדבר על הבעיות שלנו בזמן קבוע או בתדירות מסוימת נוכל לדעת בדיוק מה עלינו לעשות כדי לשפר את הזוגיות ואת היחסים שלנו. דבר זה ללא ספק יביא לשיפור משמעותי ביחסים בין בני הזוג.

תרופת לוסקי: קבע עם בת הזוג שיחה פעם ביום במשך חצי שעה ללא רעשים חיצוניים. בשיחה תדברו על כל הדברים שמציקים לכם בזוגיות. סיימו כל שיחה במילה טובה, מחמאה, חיבוק, נשיקה לבחירתך. עשה זאת במשך 21 יום.
* כדי לחזק אינטליגנציה זו, מומלץ לשתות הרבה מים ולהביא זרימה למערכת הנוזלים שבגוף (המסס), מה שיביא לשטף דיבור קל פתוח וזורם יותר.

אינטליגנציה של אחדות – שסימנה 6.

אינטליגנציה זו היא למעשה היכולת לקבל את השונה ממך ולהבין שאף אחד לא מושלם.
העולם בנוי כולו מניגודים שונים, מחלקים שיוצרים לבסוף שלם אחד גדול.
כאשר בני הזוג יפנימו עקרון זה ובמקום לרצות לשנות את בן/בת הזוג יאדירו ואף ישמחו על  ייחודיותו, מערכת היחסים תשתפר בצורה משמעותית.  
במקום לרצות לשנות, נסה ללמוד מן האחר ולקבל ממנו את המתנה הייחודית שלו.

תרופת לוסקי
: בכל פעם לפני שאתה רואה את בת הזוג שלך, חשוב על חמשת המעלות הייחודיות שלה ושמח על כך. אמור לה זאת בזמן הנכון. עשה זאת במשך 21 יום.

*כדי לחזק אינטליגנציה זו, עשה מעשה טוב אחד בכל יום, כל מעשה הוא מעשה טוב.

אינטליגנציה של אהבה – שסימנה 3.

אהבה היא הסיבה של כל הסיבות והתרופה של כל התרופות, היא הכוח המניע בכל מערכת יחסים ובכוחה לרפא כל קושי בזוגיות. חוסר באהבה למשך זמן יביא לקלקול ולפגיעות קשות בזוגיות כמו בגידה או פרידה. כדי להגביר את רגש האהבה בין בני הזוג נצטרך קודם להגביר את רגש האהבה בנו עצמנו, “ואהבת לרעך כמוך”. לכן הפתרון הטוב ביותר במקרה של חוסר באהבה הוא לכוון לקבלת אהבה לשם נתינת אהבה.

תרופת לוסקי: עשה אהבה עם בת הזוג לפחות 3 פעמים בשבוע, כוון לקבל על מנת לתת
* כדי לחזק אינטליגנציה זו לטף , פנק, תחמיא, פרגן לאנשים אחרים ולעצמך.

לסיכום: מערכות יחסים בכלל וזוגיות בפרט הם דבר מורכב שלעיתים מקשה עלינו לראות מה עלינו לעשות כדי לשפרם, אך למעשה מספיקה רק התבוננות קלה באדם שמולנו, בצרכיו, באישיותו הייחודית וביופיו הפנימי כדי להעריך ולהוקיר אותו. הכל זה עניין של בחירה.
במה אתם בוחרים להסתכל? תבחרו להסתכל בטוב. זה כשלעצמו יעשה את העבודה.

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן