לשחק את משחק החיים
9 בינואר 2015
זוגיות – הרמוניה של שונות
9 בינואר 2015

3 אנשים משמעותיים ששינו את חיי

3 אנשים משמעותיים ששינו את חיי/ נויה אור יהב

שלושה אנשים ששינו את חיי במאה שמונים מעלות הם : אבא שלי ז”ל, סבתא שלי ז”ל ורובין שארמה.

 האדם הראשון שהשפיע על חיי ושינה את חיי במאה ושמונים מעלות הוא אבא שלי, אבא שלי היה אדם גדול בעיניי הוא היה אדם  מדהים, ישר, אמין, הגון ונאמן, חייכן, טוב לב, דיבר בגובה עיניים, חרוץ ,בעל לב של מרגרינה על שמן רותח, צנוע ואוהב אנשים ותמיד מוכן להקשיב ולעזור להם. אני כל כך שמחה שרכשתי את ערכיי דווקא ממנו.
אבא שלי תמיד קיווה לטוב בשבילנו אולם, הוא לא הצליח לשנות את דרכו. הוא פשוט המשיך לחיות ולעבוד באותה הדרך. בלי לחלום, בלי להגיע, בלי להסתכן, בלי לפרוץ את הגבולות. הוא נפטר שהיה בן 64 בלבד הוא נפטר כל כך בשקט כאילו החיים שלו בכלל לא היו חשובים, כאילו הוא חי בלי סיבה הכול בגלל שהוא פחד מדיי לכבוש את הפחדים שלו ולרוץ לקראת הדבר שממנו נמנע. 
אבא היקר תודה רבה שנתת לי את ההשראה ההפוכה לחיים וממך למדתי מה לא לעשות ואיך לא לחיות את חיי והמתנה העצומה הזאת לימדה אותי את ההבדל בין לנשום לבין באמת לחיות את החיים במלואם. דרכך הבנתי שלערוג אל חוף המבטחים של המוכר והידוע זה בעצם לעולם לא לחוות שום הרפתקה, לעולם לא לכבוש יבשות חדשות ולעולם לא להגיע אל הפסגה וזאת דרך טובה מאוד לסיים את החיים עם שיברון לב וחרטות.
“כל אחד מאתנו נועד לגדולות. למרבה הצער, רובנו מסתלקים מן העולם בעודנו שקועים בבינוניות”(רובין שארמה).
הדמות השנייה שהשפיעה רבות על חיי ושינתה את חיי היא סבתא שלי ז”ל : ממנה למדתי את הערכים החזקים ביותר והחשובים מאוד לחיים שהם : להיות אמיתית, להיות נאמנה לעצמי, להיות עצמאית, להיות אנושית ולהצטיין אצל הקדוש ברוך הוא באנושיות,להיות בעלת חמלה, להיות ישרה כמו סרגל, להיות נדיבה עם נתינה עילאית, להיות בעלת יכולת הקשבה ולהיות ממגנטת אנשים.

מסבתא שלי גם למדתי להיות חברותית מאוד וחברה של כולם ותמיד למצוא את הדרך המיוחדת, לגעת באנשים, להיכנס ללב של כל כך הרבה אנשים. כמו כן, ממנה למדתי שבשקט אפשר לכבוש קהל. וכמו גם, היא לימדה אותי להיות כריזמטית עם נוכחות וברגע הנכון להגיד משפט חכם שיכול לשתק את כל הסובבים. סבתא שלי הכי לימדה אותי על הערך החשוב ביותר ערך הנתינה האינסופית, הנדיבות שלה הייתה עילאית ומוערכת בעיניי,תמיד הבית שלה היה פתוח,תמיד היא הייתה מארחת למופת,כל פעם שמישהו הושיט לה יד היא תמיד אמרה לי אם הוא הגיע למצב של הושטת יד לפנייך ולא משנה מה היו הנסיבות תפתחי את הלב ואת הארנק ותתני לו.
לפני 10 שנים היא אמרה לי ברגע שאני לא אהיה עצמאית אני לא רוצה לחיות,והיא באמת חלתה ממחלות וגם מהזקנה והייתה מאושפזת בבית החולים שמואל הרופא והייתה מרותקת למיטה בלי יכולת בכלל להיות עצמאית.יום אחד בעת האשפוז באתי לבית החולים והיא אמרה לי נויה תקשיבי חלמתי חלום ובחלום אני רואה שלושה מלאכים והם אומרים לי אידה בואי אלינו אבל היא אמרה לי נורא פחדתי ולא הלכתי איתם אמרתי לה סבתא בפעם הבאה שהמלאכים יבואו לקחת אותך אל תפחדי לכי איתם ללא חשש הם ייקחו אותך לעולם שכולו טוב,למחרת היא נפטרה.
היום אני אומרת תודה רבה לה על הילדות המדהימה שחוויתי בעיקר בזכותה,על החום והאהבה האין סופיים,על כל הערכים שלימדה אותי,על שעזרה לי לעצב את אישיותי. יש כל כך הרבה אנשים בעולם שאומרים אין כמו אימא בעולם  אני יכולה להגיד מהמקום שלי ומי מה שחוויתישאין כמו סבתא שלי ז”ל בכל העולםכולו.

האדם השלישי שהשפיע על חיי ושינה אותם במאה ושמונים מעלות הוא הסופר רובין שארמה, הוא אחד הסופרים הנקראים ביותר בעולם כיום. אחד עשר ספריו, שכיכבו בראש רשימות המכר בעולם כולו, נמכרו במיליוני עותקים ביותר מ-40 ארצות וב-46 שפות.

רובין שארמה בעזרת ספריו שהיו החברים הטובים ביותר שלי במהלך הגירושים, הספרים שלו שינו לי את החיים במאה ושמונים מעלות. מהספרים שלו למדתי להיות אותנטית, להיות נאמנה לעצמי שזאת משימה מאוד קשה בגלל השפעתה של החברה והסביבה. להיות אותנטית זה אומר לחיות את החיים בתנאים שלי, על פי הערכים שלי, בהתאם לחלומות המקוריים שלי. על ידי הספרים שלו למדתי להתחבר לעצמי לאני שהיה חבוי בי, חקרתי מנין באתי והיכן אני ולאן אני הולדת, בנוסף, למדתי שכל בחירה שאני בוחרת, כל צעד שאני עושה חייבים להיות חדורים במחויבות לחיות חיים אמיתיים כלומר, חיים של יושרה ונאמנות לעצמי. כמו כן, הספרים של רובין שארמה נתנו לי את האומץ לעשות שינויים בחיי, להתמודד עם פחדיי ולעשות את הדברים אשר מפחידים אותי כך למעשה החזרתי לעצמי את הכוח שאותו פחד גזל ממני.

הספרים של רובין שארמה גרמו לי להעצים את הערכים שלי ואת האישיות שלי ועל ידי הספרים גם למדתי להיות מתחשבת ונדיבת לב, למדתי להפוך את המצוינות שלי לדרך חיים ,למדתי ליצור דברים גדולים ונפלאים, למדתי להביא לעולם את האמנות האצורה בי ולממש את כל הכישרונות ואת כל הפוטנציאל שלי, למדתי שההנאות הפשוטות של החיים הן מקורה האושר הגדול ביותר, למדתי ללכת אחרי הלב שלי. בנוסף בספרים הללו גם גיליתי את הייעוד שלי לחיים שהוא להיות מנטורית בינלאומית והפכתי לאישה בעלת משמעות. חתרתי לכך שחיי יותירו את רישומם השפעתם ולכן, שימשתי כהשראה ונתתי ערך וכדוגמא אישית טובה לאלפי אנשים.